Psikiyatriste gidemiyorum intiharın eşiğindeyim

Sheldon_Cooper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2018
1.192
858
27
Biliyorum daha ciddi bir şey beklediniz.Üzgünüm.Ama lütfen okumaya devam edin.Bence buna değer.
Bende kusma fobisi var,öyle rezil bir fobi ki bu,anksiyete okb depresyon yeme bozukluğu panik atak germafobi hatta agorafobi...Her gün yeni bir mental sorun ekliyor yaşamınıza.
Annem bende bir haller olduğunu anladı ve tanıdık bir psikiyatriste götürdü.Ben konuşurken o da odadan çıkmadı hiç rahat anlatamadım.Psikiyatrist uyku için bir ilaç yazıp yolladı max 15 dk durduk içeride.
Uyku için verdiği ilacı da uykuda midem bulanırsa ve ilaç etkisiyle uyanamayıp uykuda kusarsam veya boğulursam diye düşünüp içmedim hiç.Ve kusma korkusu sebebiyle olan panik ataklarım iyice arttı.
Annem fobimi az çok biliyor ama ciddiye almıyor,aksine sürekli balık tavuk gibi tüketmekte çok zorlandığım gıdaları pişiriyor.Bunlar daha yapılmadan önce bile strese giriyorum ben.Hem korona hem de beni anlamamasından dolayı tekrar psikiyatriste de gidemiyorum.Online terapi almak istiyorum,bilgisi ve önerisi olan varsa yazsın lütfen.
Bu fobi hayatımı mahvediyor,derslerimi,tüm aktivitelerimi aksatıyor.Seyahate çıkmaktan,hatta bazen sokağa çıkmaktan bile çok korkuyorum.Kusma eylemini çok rahat yapabilen insanlara özeniyorum.Ya da kusmayı en fazla biraz karın ağrılı ishal gibi görenlere.
Ne yaşadım,neden bundan bu kadar korkuyorum bilmiyorum ama kendimi bildim bileli kusmaktan korkarım.Ama artık fobim iyice ilerleyip tavan yaptı.Sürekli yeni önlemler geliştiriyorum.Paranoyak oldum dizanteri kolera norovirüs vs kaparım diye korkuyorum evde.
Bugün de sabah peynir yedim,6 saat sonra balık yedim hamsi.Deniz kıyısı olan yerde değiliz balık çok çok taze değildir.Ondan da 3 saat kadar sonra Nutella ve ekmek yedim.Acaba bir şey olur mu diye yine korktum ama iyiydim,şimdi midemden sesler geliyor gaz çıkarıyorum,bulantım yok ama psikolojik olarak berbat bir haldeyim 1-2 kere öğürdüm.Bu gece yine uyumayacağım galiba.Zaten çoğu gece geç uyuyorum çünkü fobi geceleri azıtıp bana atak geçirttiriyor.
Bu fobi beni içten tüketiyor,inanın göründüğü kadar basit değil.Böyle yaşanmıyor.Tek istediğim şey mental ve fiziksel sağlık.Artık ölmek de istemiyorum yaşamak da.Ama bu fobi beni gerçekten intiharın eşiğine getirdi.Yetmezmiş gibi annemler zorla yemek yediriyor.Diş fırçalamaktan banyoda ağzımı çalkalamaktan bile korkuyorum şebeke suyu kullanıyoruz acaba mikrop var mıdır iyi klorlanmış mıdır diye.
Ne yapmalıyım ben,benzer şeyler yaşayıp da iyileşen ya da kusmanın kötü olmadığını bana iddia edebilecek biri var mı ? Online psikiyatrist önerebilecek var mı bari ?
Oh be yazmak iyi geldi.Umarım birileri okur da daha da iyi olur.

Lütfen anneni evde bırak, randevu al, çift maske tak ve kısa sürede bir psikiyatri uzmanı ile görüş.
Online yapabilir miyim bu işi ? Ve kaç para ödemem gerekir tahmini olarak ? Devlet hastanesine gitmek istemiyorum 5 dk konuşup ilaç yazıp yolluyorlar.Bana terapi de lazım sadece ilaç değil.

Online yapabilir miyim bu işi ? Ve kaç para ödemem gerekir tahmini olarak ? Devlet hastanesine gitmek istemiyorum 5 dk konuşup ilaç yazıp yolluyorlar.Bana terapi de lazım sadece ilaç değil.
Online de olur ama tuzlu gelebilir iyi bir uzman. Burdan giden faydasını gören arkadaşlar oldu lütfen gidin önyargılı olmayın. Eğer faydasını görmezseniz online düşünün. Psikoloğa yönlendirmeyi de kendi yapar sadece ilaç istemezseniz. Ayrıca devlette de doktor 10 güm sonra gel diyor hemen yaz gönder yapan nadir olabiliyor.

Gecmis olsun. Ben hayatimda birkac kez uykumda kustum, emin olun uyaniyorsunuz 😅😅😅 dusunun vucudumuz 1 yudum su, 1 damla tukuruk cigerlerine kactiginda bile oksurerek cikartiyor refleks olarak, kusarsaniz kesin refleksleriniz devreye girecek merak etmeyin
Bir yerde okudum dalga mı geçmiş bilmiyorum ama kusarken akciğerine su kaçıp ölen varmış,kusarken bayılan vs.
Ayy fenalık geçiriyorum.Keşke şu mideyi ameliyatla aldırıp şu fobiden tamamen kurtulabilsem.Ama yok işte kaçamıyorsun.Fobinin bile zoru bende ya,bari klostrofobim falan olsaydı

Online de olur ama tuzlu gelebilir iyi bir uzman. Burdan giden faydasını gören arkadaşlar oldu lütfen gidin önyargılı olmayın. Eğer faydasını görmezseniz online düşünün. Psikoloğa yönlendirmeyi de kendi yapar sadece ilaç istemezseniz. Ayrıca devlette de doktor 10 güm sonra gel diyor hemen yaz gönder yapan nadir olabiliyor.
Gerçekten gitmem gerek yoksa helvam fıstıklı mı olsun cevizli mi ona karar vermem gerekecek yakında.
Delirmemek için işi şakaya vuruyorum bu fobi rezil bir şey binlerce mental sorun getiriyor insana.Şu an hem anksiyetem hem panik atağım (annemin götürdüğü doktor söyledi) hem de depresyonum germafobim yeme bozukluğum uyku bozukluğum hafif de agorafobim var (bunları da uzun araştırmalarım sonucu ben keşfettim)
Online uzmanların bir seansı ne kadardır ? 150 ?

Bende kusmaktan cook nefret ederim ama hep sunu dusunurum kusunca olmiycemki hatta kusmam geliyorsa vucudun disari atmak istedigi bir seyler var ve beni rahatlatacak diye dusunurum bu isimi kolaylastirir. Yani Allahim daha buyuk dertler vermesin sizi anliyorum ama kisinin en buyuk doktoru yine kendisidir unutmayin. Umarim hemen atlatirsiniz:)

Gerçekten gitmem gerek yoksa helvam fıstıklı mı olsun cevizli mi ona karar vermem gerekecek yakında.
Delirmemek için işi şakaya vuruyorum bu fobi rezil bir şey binlerce mental sorun getiriyor insana.Şu an hem anksiyetem hem panik atağım (annemin götürdüğü doktor söyledi) hem de depresyonum germafobim yeme bozukluğum uyku bozukluğum hafif de agorafobim var (bunları da uzun araştırmalarım sonucu ben keşfettim)
Online uzmanların bir seansı ne kadardır ? 150 ?
İyi bir uzman işinin ehli saati 300 den takribi.

Ikı gun once hayatımda ilk defa yuzyuze psikiyatriye gıttım. Online tavsiye etmem, ıkı maske tak sıkı sıkı giyin ve tek basına git.
Koronadan korkan ben değilim zaten annem,mide bulantısı ve kusma ishal yapmayan hiçbir hastalıktan korkmam.
Salmazlarsa dışarı diye korkuyorum,ama gerekirse her şeyi açıklayacağım gideceğim.
Psikiyatrist ne yapacak bana neler diyecek,terapi aldınız mı hiç nasıl bir şey ? Ben düzelebilir miyim sizce ?

Bende kusmaktan cook nefret ederim ama hep sunu dusunurum kusunca olmiycemki hatta kusmam geliyorsa vucudun disari atmak istedigi bir seyler var ve beni rahatlatacak diye dusunurum bu isimi kolaylastirir. Yani Allahim daha buyuk dertler vermesin sizi anliyorum ama kisinin en buyuk doktoru yine kendisidir unutmayin. Umarim hemen atlatirsiniz:)
Peki gerçekten rahatlatır mı ? Yani hem kusma eylemi,hem de bu tarz telkinler ?

Koronadan korkan ben değilim zaten annem,mide bulantısı ve kusma ishal yapmayan hiçbir hastalıktan korkmam.
Salmazlarsa dışarı diye korkuyorum,ama gerekirse her şeyi açıklayacağım gideceğim.
Psikiyatrist ne yapacak bana neler diyecek,terapi aldınız mı hiç nasıl bir şey ? Ben düzelebilir miyim sizce ?
Duzelırsın tabı. Kendindekı sıkıntının farkında olan herkes duzelır.
Gıttım tanıstık, ilk neyin var dedı. Bende sıkıntı yaratan durumu anlattım.
Ne zamandır var dedı tahmini tarih soyledım.
Sonrasında soru cevap seklinde gelisti.
O sordu ben cevap verdim.
Farkında olmadıgım bı kac seyı de sayesinde fark ettim.
Ilac yazdı. On gun sonra yeniden gel dedı.

Doktorun verdiği ilaçlar biraz rahatlatıyor anksiyeteyi hafifletiyor şuan sadece terapi ile geçecek gibi durmuyor sizin ben de bir süre önce panikatağa bağlı istifra ediyordum doktorun verdiği ilacı kullanmıştım baya iyi gelmişti

Duzelırsın tabı. Kendindekı sıkıntının farkında olan herkes duzelır.
Gıttım tanıstık, ilk neyin var dedı. Bende sıkıntı yaratan durumu anlattım.
Ne zamandır var dedı tahmini tarih soyledım.
Sonrasında soru cevap seklinde gelisti.
O sordu ben cevap verdim.
Farkında olmadıgım bı kac seyı de sayesinde fark ettim.
Ilac yazdı. On gun sonra yeniden gel dedı.
Ne kadar ödediniz seanslara

Doktorun verdiği ilaçlar biraz rahatlatıyor anksiyeteyi hafifletiyor şuan sadece terapi ile geçecek gibi durmuyor sizin ben de bir süre önce panikatağa bağlı istifra ediyordum doktorun verdiği ilacı kullanmıştım baya iyi gelmişti
Redepra verdi bana,uyku için.
Ama kullanamam uykumda kusarım boğulurum veya bir anda mide bulantısıyla uyanır hazırlıksız yakalanırım diye korkarım.
Zaten bir kere sabahın 5’inde sebepsiz yere uyanmıştım bir süre sonra karnım hafif ağrımıştı tuvalete gitmiştim.Onun bile korkusu yetti bana artık sabah 5’ten önce uyumamaya çalışıyorum.
Sıfır şaka.

X