protein kaçagı hastası oldugu halde hamile kalanlar yardımm...

cuma günü tahlil yaptırdım ve bugun sonuclara baktım degerlerim 18o e düşmüş mutluluktan ölebilirim heran sen naptın tatlım insülin seviyen düzeldimi
Maşallah canım harika Böyle de devam eder inşallah şekerim aslında oldukça düştü şu an sabah açlık 97 tokluk 130 civarında ama Dr. Tutturdu açlık 95 altı olacak diye insülin yazdı bana hoş henüz kullanmadım aklıma yatmadı diyetime dikkat ediyorum ve çok şükür diyete cevap veriyor protein kaçagı için henüz kontrole gıtmedım bu hafta hem doktora tez savunmam var hem kizkardesimin nişanı var haftaya denizliye dönünce kontrole gideceğim bakalım ne durumda kaçak göreceğiz

Hadi bakalım Hakkı'nda hayırlısı neyse o oldun Can'ım benim kardeşinede mutluluklar Moral iyi geliyo belki sanada orda olmak iyi gelir

Hadi bakalım Hakkı'nda hayırlısı neyse o oldun Can'ım benim kardeşinede mutluluklar Moral iyi geliyo belki sanada orda olmak iyi gelir
Çok teşekkürler canım Evet moralim iyi çok şükür yarınki savunma biraz heyecanlandırıyor o kadar insallah iyi geçerse 6 ay kafam rahat edecek en azından çok teşekkür ederim güzel dileklerin için canım sağol haftaya nefrolog kontrolum olacak inşallah oradan da güzel haberler getiririm

bu doktora tez savunması ne için canım onu anlayamadımbugun doktora gittim ve çok iyi şeyler söyledi ilaç artık beş mg a kadar düştü allaha bin şükürü yavaş yavaş romotolojiye aktarıcam uzun vadede kontrollerini onlar yapıcak artık böbrek iyleşmeye başladı dedi böbregi asıl hasta eden nedeni araştırcaklarmış sanırım neden böle oldu onuda anlamadım ama sendede bu şekilde bi aktarma olmuşmuydu

Canım ben doktora yapıyorum derslerim bitti şimdi teze başlayacağım onun savunması vardı. Ne kadar güzel maşallah canım. romatoloji ne alaka ben de anlamadım canım sana biyopsi yapılmış mıydı teşhis nedir tam olarak ben 16 yaşındayken kortizon tedavisi bitti, daha sonra Dr. Enapril kullanacaksın ömür boyu ve düzenli kontrole geleceksin dedi o kadar. Benim biyopsi sonucum fsgs idi. Galiba Fokal Segmental Glomerul Skleroz açılımı.

yapıldı tatlım biyopsi fakat biyopsi eksik dediler yeterli hücre sayısı bulunamamış bilmiyorum tekrardan isterlermi biyopsiyi bikaç doktor istemişti ama ben yaptırmadım ama banada fsgs dedilerdi sanırım tam hatırlamıyorum gelecek ay gittigimde tekrardan sorucam doktora bu ramotoloji ne alaka diye anlamadım yani uzun vadede takibini onlar yapıcaklar bizimle işin bitiyo dedi banakortizon tedavin bittiginde degerlerin kaçtı senin sıfırlanmışmıydı

Sor bakalım canım tekrar şu biyopsiyi nasıl beceremiyolar anlamıyorum elli kere biyopsi mi yapılır canım canim cok zaman önceydi inan hatırlamıyorum tam ama protein artık eser çıkıyordu sonlarda ama kesinlikle sifirlanmadi onu biliyorum hiç sifirlanmadi malesef hep ilaca mahkumum ben enaprili en az 10 senedir kullanıyorum ve kullanacağım da. Hamilelikte bıraktım hemen yükselmeye başladı kaçak napalim elden birşey gelmiyor

Merhaba canım, bu ayki kontrollerim bugün bitti. Protein kaçağım geçtiğimiz ay 1.9 gramdı bu ay 1.2 grama gerilemişşş Şekerim de normal ilerliyor bir sıkıntı yok. Bu ay oldukça iyi geldi sonuçlarım, yalnızca tansiyonum hastanede yüksek çıkıyor 15-16lara çıktı yine ama evde hep 12-7 13-8 civarında.. O yüzden dr. yeniden holter takalım dedi pazartesi holter takılacak bakalım. Protein kaçağı durumundan yırttım diye umuyorum şurada 3 ay kaldı doğuma 3 gramı geçmez artık çok ekstrem bir durum olmadıkça inşallah Şekeri de diyet ve insülinle kontrol altına aldık. Geriye bir tansiyon kalıyor onu takip edeceğiz devamlı.

çok sevindim canım benim uzun zamandır girmemiştim bugun doktora gittim veeeeeeeeeee negatif çıktı protein kaçagı sadece 2 çıkıyo tabi doktor bir süre daha kortizon 5 mg devam dedi sandimun kullanıyodum onuda yavaş yavaş düşürmeye başladık bianda bıraktıramam ilaçları enaz bi altı aya daha ihtiyacın varki tekrarlama riskini enaza düşürelim dedi tabi eşim bu duruma pek sevinmedi malum bebek yüzündenaman onuda artık takmıyorum negatifi gördüm ya artık inşallah bölede gider normalde bu tedaviler zaten sıfırlansa bile iki seneye tamamlıyorlarmışki birdaha tekrarlamasın

Harika canım çok sevindimm maşallah Tabii ki öyle pat diye kesilmez tedavi agresif aşaması bitti şimdi yavaş yavaş azaltacaklar doğrusu bu sık dişini biraz daha. Eşine de böyle açıkla eminim anlayacaktır 6 ay veya 1 yıl nedir ki hem kilo aldıysan onları verirsin bu zamanda, gebelikte kilo çok büyük problem kendimden biliyorum Psikolojin düzelir ilaçlar çok etkiliyor insanı, kendine zaman verdiğini düşün. İnşallah tedavin bittiğinde de sağlıkla alırsın bebeğini kucağına canım en doğru zamanda

Sagol bebeğim inşa

Sagol bebeğim inşallah dediğin gibi olur umarım tekrarlamaz negatifi görünce çok sevindim ama umarım böle devam eder

Sagol bebeğim inşa

Sagol bebeğim inşallah dediğin gibi olur umarım tekrarlamaz negatifi görünce çok sevindim ama umarım böle devam eder
Eder eder sen hiç merak etme Tüm tedavin bittiğinde sana muhtemelen benim gibi koruyucu bir ilaç verirler. Ben enapril kullanıyordum mesela gebeliğe kadar nerden baksan 12 yıldır.. Nasıl kalp hastalarına aspirin veriyorlar koruma amaçlı bu da öyle bir ilaç demişti eski nefrologum.. Çok şükür şifası var, Rabbim bütün hastalara şifa versin

Benim de en son protein kaçağım 1.9 dan 1.2ye geriledi, doktorum da ben de çok rahatladık. Şubatta tekrar çağırdı muhtemelen son kez doğuma kadar Bu arada insüline ek olarak tansiyon için de günde 2 kez alfamet kullanmaya başladım. Çok şükür gebelikte de kullanabilen ilaçlar var yoksa napardık bilmem. Şükürler olsun az kaldı artık

Allah sağlıkla sıhhatle dogumu nasip etsin inşallah dualarım seninle canım benim bakalım bir ay sonra tekrar kontrol var nolcak görcez bakalım

Allah sağlıklı sıhatli eline almayı nasip etsin Can'ım bişey kalmadı zaten güzelliği eline almana maşşallah

Bu arada canım bişey sorucam bugün temizlik yaptım biraz ağır falan kaldırdım sandalye tepelerinden hopladım zıpladım falan neyse tuvalete girdiğimde az bişey kanama olmuş ama leke gibi adetim geçeli 21gün oldu yani bir hafta var daha hiç şaşmaz bugüne kadar başıma böle bişey gelmemişti devamıda gelmedi zaten öle kaldı hafifcede bir Ağrı uyuşukluk var gibi ne olabilirki acaba

Geçmiş olsun canım bilemedim ki, hiç başıma gelmedi.. Bir idrar tahlili versen kolayındaysa sağlık ocağı falan? Hamilelik şüphesi var mı bu arada, hamilelikte de lekelenme gibi olabiliyor ama

Geçmiş olsun canım bilemedim ki, hiç başıma gelmedi.. Bir idrar tahlili versen kolayındaysa sağlık ocağı falan? Hamilelik şüphesi var mı bu arada, hamilelikte de lekelenme gibi olabiliyor ama
Biraz araştırdım yumurtlama kanaması olabilir yazıyo devam ederse kadın doguma gidicem artık hamilelik şüphem yok ama bilemem tabi

Biraz araştırdım yumurtlama kanaması olabilir yazıyo devam ederse kadın doguma gidicem artık hamilelik şüphem yok ama bilemem tabi
Anladım canım, inşallah önemli bir şey değildir. Tekrarlamadı da herhalde? Tekrarlarsa bence de bir doktora görün bakalım. İdrar tahlilini de idrar yolu enfeksiyonu olabilir mi acaba diye söylemiştim. Ben bir kaç yıl önce idrar yolu enfeksiyonu geçirmiştim gece tuvalete gittiğimde kanama olmuştu çok az.

Merhaba canım G gokcen42 nasılsın görüşmeyeli? Ben bu hafta doktor kontrollerimi yaptırdım. Çok şükür bir problem yok. Protein kaçağı 2 grama yükseldi ama bu saatten sonra çok da önemli değil. Bugün de kadın doğum doktorumla doğum için konuştuk 3 hafta sonra sezeryan ile doğum kararı aldık. Rabbime şükürler olsun bu zamana kadar geldik inşallah sağlıkla kucağıma da alırım kuzumu Darısı senin başına inşallah canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…