protein kaçagı hastası oldugu halde hamile kalanlar yardımm...

Merhaba canım G gokcen42 nasılsın görüşmeyeli? :KK25: Ben bu hafta doktor kontrollerimi yaptırdım. Çok şükür bir problem yok. :nazar::nazar: Protein kaçağı 2 grama yükseldi ama bu saatten sonra çok da önemli değil. Bugün de kadın doğum doktorumla doğum için konuştuk 3 hafta sonra sezeryan ile doğum kararı aldık. Rabbime şükürler olsun bu zamana kadar geldik inşallah sağlıkla kucağıma da alırım kuzumu :emir_bebek: Darısı senin başına inşallah canım :KK200:

çok sevindim canım benim bayadır giremiyodum allah kucagına almayı naip eder inşallah bu zamanaa kadar geldin artık gerisi kolay allahın izniyle:nazar::nazar: sezaryanı senmi istedin doktormu önerdi:KK55:benim degerler gayet iyi durumnda şimdilik bi sıkıntı yok :nazar::nazar::nazar:önümüzdeki ay ilaçları yavaş yavaş bıraktırıcak doktor eger herhangi bir yükselme falan olmazsa nasip artık :KK61:

çok sevindim canım benim bayadır giremiyodum allah kucagına almayı naip eder inşallah bu zamanaa kadar geldin artık gerisi kolay allahın izniyle:nazar::nazar: sezaryanı senmi istedin doktormu önerdi:KK55:benim degerler gayet iyi durumnda şimdilik bi sıkıntı yok :nazar::nazar::nazar:önümüzdeki ay ilaçları yavaş yavaş bıraktırıcak doktor eger herhangi bir yükselme falan olmazsa nasip artık :KK61:
İnşallah canım teşekkür ederim. :KK200::KK200: Sezeryanı nefrolog önerdi, fazla uzatma dedi normali bekleyerek.. Gerçekten de bu hafta tansiyon problemi yaşıyorum ilaca rağmen. O yüzden sezeryan dedik bakalım kısmet :nazar::nazar: Maşallah canım çok sevindim inşallah böyle de devam eder kurtulursun ilaçlardan yavaş yavaş :KK68: :KK68:

Meraba arkadaşlar ben 31 yaşında yüksek tansiyon hastasıyım ayrıca bobreklerimde protein kaçağı var...çocuk istiyoruz ancak olmuyor rahimden polip ameliyati oldum..mayıs gibide artık tüp bebek düşünüyoruz...buarada böbrekteki protein kaçağı 466.4 mg ancak doktor bana ilaç vermedi kaçak için...gebe kalınca tekrar geliceksin zaten bana dedi...tansiyon için ilaç kullaniyorum....moralim bozuldu şuan kaçak olmamasimi gerekiyor gebelik için zaten hamile kalamıyorum bide uğraşlardan sonra inş sorunlar yasamam...gerçekten herşeyi takiorum artık çok moralim bozuldu

Meraba arkadaşlar ben 31 yaşında yüksek tansiyon hastasıyım ayrıca bobreklerimde protein kaçağı var...çocuk istiyoruz ancak olmuyor rahimden polip ameliyati oldum..mayıs gibide artık tüp bebek düşünüyoruz...buarada böbrekteki protein kaçağı 466.4 mg ancak doktor bana ilaç vermedi kaçak için...gebe kalınca tekrar geliceksin zaten bana dedi...tansiyon için ilaç kullaniyorum....moralim bozuldu şuan kaçak olmamasimi gerekiyor gebelik için zaten hamile kalamıyorum bide uğraşlardan sonra inş sorunlar yasamam...gerçekten herşeyi takiorum artık çok moralim bozuldu
Merhaba canım. Geçmiş olsun öncelikle. Gebelik planladığın için ilaç vermemiş olabilir doktorun, ben de bırakmıştım ilacımı hamile kalınca. Sonrasında da protein kaçağı için ilaç vermedi. Sadece tansiyon için alfamet içiyorum günde 3 kere. Gebelik için protein kaçağı olmaması gerekiyor diye bir şey yok ben de hamile kaldığımda protein kaçağım 1.600 mg civarındaydı. Şimdi de 2000 mg civarında. 3 gramı geçmedikçe müdahale etmiyor doktorlar, geçerse de kortizon veriyorlar gebelikte kullanılabiliyor. Moral çok önemli böyle zamanlarda, çok fazla kafana takma rahat ol. Doktorunu dinle, aklına takılan şeyleri sor mutlaka. Rabbim en doğru zamanda sana da nasip etsin inşallah canım :KK68:

Çok teşekkür ederim canım yazdıklarından sonra içim çok rahatladı allah olmayan herkese nasip etsin kimseyi sağlıkla ve çocukla sınamasın inş...bebegini sagsalim hayırlısıyla kucağına alman dileğiyle...

Çok teşekkür ederim canım yazdıklarından sonra içim çok rahatladı allah olmayan herkese nasip etsin kimseyi sağlıkla ve çocukla sınamasın inş...bebegini sagsalim hayırlısıyla kucağına alman dileğiyle...
Rica ederim canım, ben de başlarda çok zor zamanlar geçirdim çok korkularım oldu. Ama şükürler olsun hiç korktuğum gibi olmadı :nazar::nazar: Amin canım çok teşekkür ederim Rabbim sana da nasip etsin en kısa zamanda inşallah. :KK68:

İnşallah canım teşekkür ederim. :KK200::KK200: Sezeryanı nefrolog önerdi, fazla uzatma dedi normali bekleyerek.. Gerçekten de bu hafta tansiyon problemi yaşıyorum ilaca rağmen. O yüzden sezeryan dedik bakalım kısmet :nazar::nazar: Maşallah canım çok sevindim inşallah böyle de devam eder kurtulursun ilaçlardan yavaş yavaş :KK68: :KK68:

canım sesin çıkmıyo bebişin geldi hayırlısıyla inşallah dünyaya:KK200::KK200:

canım kusurabakma cvp veremedim kaçak degerlerin düşük oldugu için vermemiştir çok büyük ihtimalle genellikle ilk bikaç ay tansiyon hapıyla bi bakıyolar zaten bende öyle olmuştu eger onu kullanırken herhangi bi yükselme olmazsa onla devam ediyorsun bence korkulacak birşey yoktur sen gönlünü ferah tut:KK25: bende bebek sahibi olmayı çok istiyorum ama yasak bana birbuçuk senedir ilaç kullanıyorum dörtbinlerden şükür artık ikiyüzlere düşürdük :nazar::nazar::nazar:allah en hayırlı zamanda nasip eder inşallah

canım sesin çıkmıyo bebişin geldi hayırlısıyla inşallah dünyaya:KK200::KK200:
Canım merhaba, evet çok şükür 9 martta kızım katıldı aramıza :KK68: Bebek bakmak çok zor işmiş ben kendi adıma pek beceriksiz çıktım galiba :KK51: Bir de kızım pek gazlı her gün sancılarla ağlamalarla geçiyor ne uyku kaldı ne bir şey ondan pek bakamadım buraya :KK43: Rabbim başka dert vermesin geçecek inşallah.. Sen nasılsın canım nasıl gidiyor?

Merhabalar ben de proteinüri hastasıyım Izmir ege üni de 5 yıldır tedavi görüyorum biyopsi da yapıldı. 1 sene önce evlendim doktoruma hamile kalmak istediğimi söyledim kaçak oldugu icin izin vermedi. Kortizon tedavisi gördum 9 ay ptoteinim 24 saatlik idrar da 3,6 gr dan 2,2 gr a düstü simdilik. Ilacları yavas yavas bırakıcaksın ama yükselirse tekrar ilaca baslıcaz dedi. Gebelikte yükselme ihtimali var mı dedim yüksek ihtimalle drdi doktor. Yükselirse nolur dedim bebeğe bisi olmaz ama böbreklerin zarar görebilir ve diyalize bağlanabilirsin dedi. Moralim cok bozuldu lütfen yardım edin.

Merhabalar ben de proteinüri hastasıyım Izmir ege üni de 5 yıldır tedavi görüyorum biyopsi da yapıldı. 1 sene önce evlendim doktoruma hamile kalmak istediğimi söyledim kaçak oldugu icin izin vermedi. Kortizon tedavisi gördum 9 ay ptoteinim 24 saatlik idrar da 3,6 gr dan 2,2 gr a düstü simdilik. Ilacları yavas yavas bırakıcaksın ama yükselirse tekrar ilaca baslıcaz dedi. Gebelikte yükselme ihtimali var mı dedim yüksek ihtimalle drdi doktor. Yükselirse nolur dedim bebeğe bisi olmaz ama böbreklerin zarar görebilir ve diyalize bağlanabilirsin dedi. Moralim cok bozuldu lütfen yardım edin.
Canım benim merhaba enaz iki senelik bi tedavinin ardından hamileliği düşünmem hem senin kendi saglıgın hemde bebek için önemli ben üçbuçuk senelik evliyim daha yeni izin çıktı seni ve endişelerini inan çok iyi anlıyorum bende aynı yollardan geçtim bu biraz zahmetli bi iş ama sen gönlünü ferah tut evliliğinin keyfini çıkarmaya bak ilaçlar seni biraz yorucaktır herşeyin geçici oldugunu unutma bu hastalık biğün mutlaka kontrol altına alınıcak insan bu dönemde psikolojik olarak çok sıkıntı çekiyo sakın üzme kendini ve doktorunu iyi seç o çok önemli

Son düzenleme:
Canım benim merhaba enaz iki senelik bi tedavinin ardından hamileliği düşünmem hem senin kendi saglıgın hemde bebek için önemli ben üçbuçuk senelik evliyim daha yeni izin çıktı seni ve endişelerini inan çok iyi anlıyorum bende aynı yollardan geçtim bu biraz zahmetli bi iş ama sen gönlünü ferah tut evliliğinin keyfini çıkarmaya bak ilaçlar seni biraz yorucaktır herşeyin geçici oldugunu unutma bu hastalık biğün mutlaka kontrol altına alınıcak insan bu dönemde psikolojik olarak çok sıkıntı çekiyo sakın üzme kendini ve doktorunu iyi seç o çok önemli
Selam canim nasilsin? Masallah izin cikmis doktordan cok sevindim nasil degerlerin tedavin bitti mi?

Selam canim nasilsin? Masallah izin cikmis doktordan cok sevindim nasil degerlerin tedavin bitti mi?
Ahh canım benim iyiyim allaha şükür yeni gördüm mesajını 9 haftalık hamileyim sorma benim protein kaçagının sebebi aslında lupusmuş bide onla ugraştım baya bi bugünde tahlil yaptırdım degerlerim yükselmiş protein kaçagı artmış biraz ama bakalım inşallah bir sorun çıkmadan sglıklı sıhatli bir şekilde alırım bebegimi kucagıma sen napıyosun büyüdümü bebiş

Merhaba arkadaşlar bende lupusa bağlı protein kaçağı olan bir hastayım yaklaşık 10 yıldır sadece diüretik ilaçlarla baskılayıcı tedavi gördüm ve sonunda eser miktarı gördüm 2 yıllık evliyim ve kilomda var ayrca bebek düşünüyoruz malesef eşimde sperm sıkıntımızdan dolayı şimdi tüp Bebek deneyeceğiz bugün nefroloji dr ma gittim Tansiyon ilacımı değiştirdi protein kaçağımda şuan 500 lerde ama yinede çok korkuyorum bu durumda olupta gebelik zehirlenmesi yaşayan arkadaşlar varmı aranızda hamilelikleri nasıl geçti acaba bilgi alabilirmiyim adalat içeceğim hergün bu arada şimdiden teşekkürler

Merhaba arkadaşlar bende lupusa bağlı protein kaçağı olan bir hastayım yaklaşık 10 yıldır sadece diüretik ilaçlarla baskılayıcı tedavi gördüm ve sonunda eser miktarı gördüm 2 yıllık evliyim ve kilomda var ayrca bebek düşünüyoruz malesef eşimde sperm sıkıntımızdan dolayı şimdi tüp Bebek deneyeceğiz bugün nefroloji dr ma gittim Tansiyon ilacımı değiştirdi protein kaçağımda şuan 500 lerde ama yinede çok korkuyorum bu durumda olupta gebelik zehirlenmesi yaşayan arkadaşlar varmı aranızda hamilelikleri nasıl geçti acaba bilgi alabilirmiyim adalat içeceğim hergün bu arada şimdiden teşekkürler

merhabalar;
Bende sebebini bilmedigim sekilde sag bobregim sol bobrekten kucuk ve yuzde 15 calisiyor ayrica +1 pozitif protein kacagim var. Rahim sekil bozuklugu ve tuplerimdeki sekil bozuklugu sebebiyle tup bebek tedavisine basliyoruz.. ama kadin dogum doktoru protein kacagini dusurmem gerektigini yoksa yumurta toplansa bile bu degerlerle transfer yapamayabilecegini soyledi. Nefrologumda ilac veremedigini soyledi. Diyetisyene baslamistim zaten oda protein yasakli diyet verdi simdi 5 gundur o diyeti yapiyorum ama nefrologum eger bu diyete devam etsem bile protein degerlerimin cok dusmeyecegini soyledi.. simdilik regl olmayi bekliyorum tup bebege baslamak icin.. artik 1 defa denemek istiyorum bakalim ne olacak.. Allah hakkimizda hayirlisini versin insallah🙏🏻🙏🏻 Sanada gecmis olsun canim insallah en kisa zamanda tedavin biter ve bebisin olur🙏🏻 Bazen boyle firt firt doguranlari gorup cok uzuluyorum isyan edesim geliyor😢 hakkimizda hayirlisi olsun insallah

Arkadaşlar bende hem tansiyon hem proteinuri hastasıyım ve 13 haftalık gebeyim.. tansiyon ilaçlarımı değiştirdiler benimki biraz dirençli tansiyon olduğundan sürekli tansiyon şuan sınırda 14-9, 13-8 lerde seyrediyor... bebeklerinizi kucağınıza aldığınızı yazın nolurr🙏🙏

Arkadaşlar bende hem tansiyon hem proteinuri hastasıyım ve 13 haftalık gebeyim.. tansiyon ilaçlarımı değiştirdiler benimki biraz dirençli tansiyon olduğundan sürekli tansiyon şuan sınırda 14-9, 13-8 lerde seyrediyor... bebeklerinizi kucağınıza aldığınızı yazın nolurr🙏🙏
Canım benim iyi düşün iyi olsun İnşallah sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın.
Bende bu önümüzdeki hafta tüp bebeğe başlayacağım proteinürim uykuda az miktarda seyrediyor drumdan rapor aldık ilacım değişti olurda hamile kalırsam bebek tutarsa 10. Haftaya kadar bi tansiyon ilacı kullanıcam sonrasında ek verilcekbakalım hayorlısı inşallah sağlıklı bir şekilde olur ve devam eder

Canım benim iyi düşün iyi olsun İnşallah sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın.
Bende bu önümüzdeki hafta tüp bebeğe başlayacağım proteinürim uykuda az miktarda seyrediyor drumdan rapor aldık ilacım değişti olurda hamile kalırsam bebek tutarsa 10. Haftaya kadar bi tansiyon ilacı kullanıcam sonrasında ek verilcekbakalım hayorlısı inşallah sağlıklı bir şekilde olur ve devam eder
[/QUOT

Protein kaçağımı bu hafta ölçturdum 276 çıktı aynen benimkide şuan uykuda gözüküyor, yoksa 900 kere cikmislıgı var..bende ilk haftalarda alfamed kullandım kadın doğumcu tansiyon çıksa da dayan dedi ancak çalışıyorum tansiyonum 6 tane alfamede rağmen 18/11 lerdeydi...nefrolog çıkarsa norvasc al dedi ancak kadın doğumcu norvacs çok tasvip edilen ilaç değil diyerek içime kurt düşürdü ama ben çok çıktığı için kullanmak zorunda kaldım... şimdi 2 diltizem ve 2 alfamed alıyorum, bu kadar ilaca umarım sağlıklı sıhhatli şekilde kucağıma alırım.. herşey olacağına varır, Allah gönlümüzden geçeni hayırlı eyleyip nasip etsin inşallah 🙏🙏🙏

X