protein kaçagı hastası oldugu halde hamile kalanlar yardımm...

Arkadaşlar merhaba, bu protein kaçağı hastalığından tamamen kurtulan var mı aranızda?

Merhaba, protein kaçağınız tam olarak düzeldi mi?

Merhaba, protein kaçağınız tam olarak düzeldi mi?

Yok malesef tam olarak düzelmedi benimki başka bi rahatsızlıktan oldugu için ara ara geçiyo sonra yeniden devam ediyo
Benim preeklampsi geçirinceye kadar hayatım boyunca yoktu. Preeklampsiden sonra da 1 senedir düzelmedi. Altta yatan bir hastalık da yok. 1 gramın altında devam ediyor o yüzden soruyorum bu rahatsızlık başladıktan sonra tamamen kurtulan var mı diye.

Bebeğine bi zararı oldumu peki, şimdi şöyle bazen kendiliğinden geçen hastalar vardı ben doktora giderken 3 ayda bile düzelen hastalar vardı bazen geçebiliyo tamamen ama böbrege zarar verdiyse uzun süredebiliyo ama tamamen geçen hastalar var tabi bide gebelikten sonra genelde geçiyo çogunda

Benim dogumdan sonra duzeldi. Bende de vardi hamileligimde. Cok zor donemlerdi

Oğlum 29 haftalıktı. Karın boşluğuma dolan 5 litre asitli su yüzünden erken sezeryan olmak zorunda kaldım. Sağlıklı bir bebekti de ne yaptılar bilmiyorum ama 3 gün yaşadı. Kaybettim maalesef. Bir de preeklampsiden ötürü 2 hafta gelişim geriliği vardı. Bebek beslenemiyordu.

Rabbim tekrardan nasip etsin inşalalh canım benim illet bi hastalık duyamdıgımız daha neler duyucaz allah bilir ama canını sıkma iyi bi doktor ve allahın izniyle herşey yoluna girer

Arkadaşlar konuyla ilgili birkaç tecrübemi paylaşmak istiyorum. Benim ilk gebeliğim öncesinde protein kaçağım yoktu. Preeklampsi geçirince doğum sonrasında da düzelmedi. Şanssızlık işte hasar bıraktığını düşünüyorum. 6 ay delix 2.5 mg kullandım. 1 gramın altında inişli çıkışlı devam ediyordu. Biyopsi yaptırdım. Membranöz GN teşhisi konuldu. Doğumdan 10 ay sonra da 2. kez hamile kaldım. Çok korkuyordum. Delixi de bıraktım. En büyük destekçim ve motive edicim nefroloğum oldu. Sadece tuzu biraz kıstım. Bu çok önemli stresten uzak durdum. Bol bol gezdim. Şehir değiştirdim. Ev taşıdım. Tabii kaçak miktarım azar azar artarak 35. haftaya kadar 1 grama kadar geldi. 37. Haftada 2 gram oldu ama zaten gebeliğin son haftalarına doğru böbreklerin geçirgenliği arttığı için kaçak miktarının artması da beklenen doğal bir durumdu. Hiçbir ilaç kullanmadan düzenli tansiyon ölçümleri yaparak 39. Haftaya kadar gebeliğimi getirdim. Şükürler olsun kızım gelişimi normal ve sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Şimdi iki aylık. Benim tansiyon değerlerim daha da düştü. Çarpıntılarım vs geçti. Bu hamilelik bana fiziksel ve ruhsal olarak da çok iyi geldi. Bu yazıyı benim gibilere örnek olsun motive etsin diye yazma gereği duydum. Bazı doktorlar gebe kalma gene aynı şeyleri yaşarsın vs deyip umudunuzu kıracaktır. Takmayın rahat olun. Bu kaçak belki ömrüm boyunca düzelmeyecek önceden çok takıyordum kafama ama artık bununla yaşamaya alıştım.

Çok geçmiş olsun canım benim de protein kaçağı var delix 2.5 mg kullanıyorum Gebelik düşünüyorum.
Siz Delix ilacı kullanırken mi hamile kaldınız. Yoksa gebelik için bir kaç ay önceden mi bıraktınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…