Prolaktin yüksekliği mi

Sekerportakaliii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2023
821
475
Ben antipsikotik kullanıyorum ve kandaki prolaktini yükselttiği yazıyor yan etkilerinde. Son bir yıldır adetime yaklaşık 14 gün kala yani yumurtlama döneminde göğüs ağrısı başlardı adetle geçiyor bu ağrı. Son 2 aydır adetime 18-20 gün kadar varken başladı adetimle tamamen geçti ağrı tabi ki. Bu ay da 20 gün kala başladı ve o kadar şiddetli ki bu ay yürürken bile inanılmaz canım yanıyor. Göğsümde anormal bir durum yok kitle vs çok baktım. Prolaktinden midir kesin başka bir şey var mıdır doktorda da randevu bulamıyorum ve hiç boş vaktim yok

Saglik ocagi yapiyo bu testi yaptirabilirsiniz aile hekiminde ama adetten once cogu kadinin adet belirtisidir bu..

Şiddetli göğüs ağrısı dönem dönem bende de oluyor hatta öyle ki bazen bir kaç gün dokunsam gözümden yaş geliyor. Ayrıca prolaktin yüksekliği adet düzensizliği yumurtlama bozukluğu göğüsten süt gelmesi gibi şeylere neden oluyor. Göğüs ağrısına sebep olduğunu sanmıyorum yine de bir görünün kolay bir test bir kaç saate çıkıyor

Göğüsten süt gelmiyor ama adetim miktarı azaldı eskiden 6-7 gün sürerdi şimdi 4 gün yaşımdan dolayı da olabilir bu tabi çok düzensiz değil adetim her ay mutlaka oluyorum bazen geciktiği ya da erken geldiği oluyor . Galiba Prolaktinden dolayı değil benim

Benim bir dönem yükseldi prolaktinim. O dönem ağrım olmadı hiç adetim aşırı düzensizdi sadece bazen 45-50 günü buluyordu. Tabi doktor değilim net konuşamam her vücut farklıdır ama. Bence normal göğüs ağrısı o dönemlerde çoğu kadın yaşıyor.

3 yıldır kullandığım ilacın çok yaygın yan etkilerinde Prolaktin yüksekliği yazınca kesin öyledir diye düşündüm bende psikiyatriye de adet döngüm bozuldu bu ilaç yapar mı demiştim yapar demişti ama bırakınca düzelir demişti belki bu ay adetim erken gelecektir o yüzden erken başlamıştır ağrı inşallah öyledir bi ara kanser miyim diye bile korktum

Merhaba bu ay adetim 5 gün erken geldi yani 20 gün önce göğüs ağrısı başlamasının nedeni erken gelecek olmasıymış bu durumda göğüs ağrısı normal mi 15 gün önce oluyor yani yumurtlama döneminde

Benim adetlerim hep günü gününe geliyordu. Göğüsten süt olayı da hiç olmadı ama dediğiniz gibi göğüs ağrılarım adetim yaklaşınca olurken son zamanlarda adete 20 gün varken yaşıyordum bu düzen sürekli böyle gidiyordu. Sadece göğüs ağrısı belirtim haricinde herşey düzenliydi. Ve tabiki bingo prolaktin hormonum, hormon testlerinde 42 çıkmıştı.
Başlı başına streste bu hormonu tetikliyor ve biyerden kendini belli ediyor ben göğüs ağrısı ve göğüs ucu ağrısı şikayetiyle hormon testi yaptararak anlamıştım.

Ben antipsikotik kullanıyorum ve yan etkisi prolaktin yükseltme. Şuan doktora gitsemde ilaç kullandığım için düşürücü ilaç vermiyormuş bıraktım ilacı bir aydır bırakınca kendi kendine düşüyormuş bekleyeceğim bakalım. O kadar şiddetli ağrı oluyor ki anlatamam yürüdükçe bile çok şiddetli ağrıyor hayat kalitemi olumsuz etkiliyor artık

Bana göre 15 gün önceden başlamasıda normal değil. Benim genelde hep adetime 4-5 gün kala göğüs ağrılarım ve göğüste dolgunluk oluyordu o da adet belirtisiydi zaten. Ama 15-20 gün önceden başlaması bana hep acaba mı yüksek mi dedirtiyordu. En sonunda tahlil yaptırdım yüksek çıktı. Zaten dostinex diye bir ilaçla hemen düşüyor. Bence acaba öyle mi acaba böyle mi diye düşünmektense gidip bir hormon testi verin.
Çünkü bu hormon herkeste aynı tepkiyi göstermiyor. Kimisinde adet düzensizliği oluyor kimisinde süt geliyor kimisin de de sadece göğüs ağrısı. Bi de stres ile de çok çabuk yükselen bir hormon.

Merhaba prolaktinime baktırdım 28 çıktı doktor sadece mr çekelim dedi sizde çektirdiniz mi

Merhaba prolaktininiz yükseldği zaman mr çektirdiniz mi benim 28 çıktı doktor mr istedi özel hastanede. Normal değer 26.5 yazıyor

Ben özel hastanede baktırdım yarın gel mr çektir dedi sadece çok yüksekte değil benim bilemedim mr da çok pahalı normal değer 26.5 yazıyor benim 28 çıkmış
Bence gereksiz para almak için yapmışlar. Benim 41 çıkmıştı kadın doğum doktorum direkt dostinex diye bir ilaç var onu verdi. İsterseniz sonuçlarınızla başka bir doktora daha görünün

Bence gereksiz para almak için yapmışlar. Benim 41 çıkmıştı kadın doğum doktorum direkt dostinex diye bir ilaç var onu verdi. İsterseniz sonuçlarınızla başka bir doktora daha görünün
Ben yan etkisi prolaktin yükselten bir antidepresan kullanıyordum 2 ay önce bıraktım onu ilacın etkisi olsa 2 ayda düşerdi diyor sonra ben çok yüksek değil belki düşer diyimce o zaman bir ay sonra tekrar baktır düşmemişse mr çektir dedi

Canım olabilir bilemiyorum ama bir ay bekle istersen tekrar test verirsin düşerse ilaca da mr a da gerek kalmaz. Çok yüksek bir değer değil. Ben çocuk istediğim için beklemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…