Prolaktin yüksekliği hakkında

nazoli26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2020
13
0
29
Merhaba 6-7 aydır korunmasız bir şekilde ilişkiye giriyorduk bebek olmadı öncesinde doktora gittiğimde yani mayıs 2023 te vajinal muayene yaptı hiçbir sorun olmadığını demişti bugün gittiğimde lh 10.1 fsh 6.89 ve prolaktin 78 çıktı prolaktinimin çok yüksek olduğunu söyledi ve ilaçlı mr çekildikten sonra sonucunu beklememe gerek olmadan dostinex başlamamı söyledi herhangi bir adet düzensizliğim yok göğüslerimle alakalı bir problemim de yok bu durum beni gerçekten çok üzdü iyi ki gelmişsin bir sebep bulamamak daha kötü hallolmayacak birşey değil dedi ama desteğinize ihtiyacım var yeni 30 oldum ve korkuyorum çocuğumun olmamasından

Prolaktin stresten bile çok kolay etkilenen hormondur. Pcos+ 60 prolaktin ile ilaçsız hamile kaldım bir kimyasal oldu üstüne tekrar kaldım kızım oldu☺️ sebep bulmak iyidir buna emin olun.

Ben zaten normal zamanda bile sinir stres hastası bir insanım 2 senelik evliyim ama 1 senesinde evimiz tadilatta olduğu için eşimle Yanyana değildik bile ama insanlara özellikle de kendi anneme bunu anlatamıyorum sanırım bu da sinir stres sebebimi 2 katına çıkarıyor diğer değerlerim normal ama bu prolaktin üzdü beni çok…siz de öyle mi diyorsunuz sebep bulmak iyi midir cidden bugün hiç aklımda yokken bi anda doktora gitmeye karar verdim ve bunla karşılaştım umarım hayırlı bir başlangıç olur düşürmek için insanlar bişeyler yazmışlar buralara ama ilacı kullanmak en iyisi sanırım şu an için doktor prolaktini 150-200 olanları gördüm dedi

Merhaba 6-7 aydır korunmasız bir şekilde ilişkiye giriyorduk bebek olmadı öncesinde doktora gittiğimde yani mayıs 2023 te vajinal muayene yaptı hiçbir sorun olmadığını demişti bugün gittiğimde lh 10.1 fsh 6.89 ve prolaktin 78 çıktı prolaktinimin çok yüksek olduğunu söyledi ve ilaçlı mr çekildikten sonra sonucunu beklememe gerek olmadan dostinex başlamamı söyledi herhangi bir adet düzensizliğim yok göğüslerimle alakalı bir problemim de yok bu durum beni gerçekten çok üzdü iyi ki gelmişsin bir sebep bulamamak daha kötü hallolmayacak birşey değil dedi ama desteğinize ihtiyacım var yeni 30 oldum ve korkuyorum çocuğumun olmamasından
Fsh 7.89 Muş

Ayni sorun bendede var ama bana tiroidden kaynakli dediler napcagimi bilmiyom tedavi goruyodum tiroidden ztn simdi bu cikti

Ayni sorun bendede var ama bana tiroidden kaynakli dediler napcagimi bilmiyom tedavi goruyodum tiroidden ztn simdi bu cikti
Tiroidim 2.18 benim de normal dedi doktor ama Allah bilir prolaktin neden yüksek siz de mi bu dostinex i kullanıyordunuz değerleriniz nasıl

Tiroidim 2.18 benim de normal dedi doktor ama Allah bilir prolaktin neden yüksek siz de mi bu dostinex i kullanıyordunuz değerleriniz nasıl
Yok ben tiroid ilac tedavisi goruyorum degerlerim duzelmisti tekrar bozukluk gosterdi bu seferde proklatin yukselk cikti levotiron kullaniyom

Eklentiler

• Screenshot_20240428_145318_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240428_145318_e-Nabz.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20240428_145259_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240428_145259_e-Nabz.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20240428_145311_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240428_145311_e-Nabz.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20240428_145249_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240428_145249_e-Nabz.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 29
Sizin de tsh düşükmğş prolaktin için ne dedi doktorunuz zaten tsh için tedavi oluyormuşsunuz

Prolaktin stresten bile çok kolay etkilenen hormondur. Pcos+ 60 prolaktin ile ilaçsız hamile kaldım bir kimyasal oldu üstüne tekrar kaldım kızım oldu☺️ sebep bulmak iyidir buna emin olun.
Doktorum abuk subuk yok hormonlar düşer hsg çekelim yok bilmem ne falan dedi bir aya kesin düşer zaten diyor alerji hapı içiyorum dedim içinde sakinleştirici var o etki etmez diyor böyle ne dediği belli olmayan şeyler söyledi kilo problemim de zaten yok anlamadım yani ama bu işin başı stres sanırım,heralde senelerdir deniyoruz olmuyor gibi mi düşündü nedir anlamadım hsg en son çare diyorlar

X