prolaktin ve tsh yüksekliği

denizyagmur

İçimde bebek var :)
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2010
540
551
merhaba
hamilelik öncesi genel muayene için gittigim kontrolde rahmin temiz olduğu ancak hormon sonuçlarıma göre tedavi başlanması gerektiği söylendi.
sonuçlarım:
lh: 11
progesteron: 7.11
estradiol : 95.44
fsh: 9.19
prolaktin : 38.58
tsh: 7.35
t3 ve t4 normal seviyede çıktı.
doktorum 2 tabletlik prolaktin ilacı( d..x) ve dahiliye doktoruda 50 mg lık( e...x) troid ilacı başlamamı istedi ve ömür boyu bu ilacı almam gerektiğini söyledi. bu durumda hamile kalma ihtimalim çok mu zor ya da düşük riskim çok mu fazla. gerçekten ömür boyu troid ilacı kullanmak zorundamıyım:KK43:
yaşım 30 herhangibir gebelik geçmişim yok.
tahlil adet öncesi lekelenme sırasında yapıldı. adetlerim düzenli, ağrısız ve göğüslerden süt gelme durumum yok.

merhaba tiroiddeki bozukluklar genellikle süt hormonlarında değişiklik yaratabilir ve düzene girdiğinde prl seviyleriniz kendiliğinde de düzelir. tiroid için endokrinoloğunuz tedavinizi planlayacaktır. çocuk sahibi olmak istediğinizde bu değerin normal sınırlarda olması hem gebe kalmanızı hem de sağlıklı gebelik yaşamanızı sağlar. sevgiler.

merhaba
hamilelik öncesi genel muayene için gittigim kontrolde rahmin temiz olduğu ancak hormon sonuçlarıma göre tedavi başlanması gerektiği söylendi.
sonuçlarım:
lh: 11
progesteron: 7.11
estradiol : 95.44
fsh: 9.19
prolaktin : 38.58
tsh: 7.35
t3 ve t4 normal seviyede çıktı.
doktorum 2 tabletlik prolaktin ilacı( d..x) ve dahiliye doktoruda 50 mg lık( e...x) troid ilacı başlamamı istedi ve ömür boyu bu ilacı almam gerektiğini söyledi. bu durumda hamile kalma ihtimalim çok mu zor ya da düşük riskim çok mu fazla. gerçekten ömür boyu troid ilacı kullanmak zorundamıyım:KK43:
yaşım 30 herhangibir gebelik geçmişim yok.
tahlil adet öncesi lekelenme sırasında yapıldı. adetlerim düzenli, ağrısız ve göğüslerden süt gelme durumum yok.

Merhaba,
Tüplerimdeki hasardan dolayı dış gebelik geçirdim, ameliyat oldum ve her iki tüpüm de alındı. Kliniğinizde ilk tüp bebek tedavime başlamadan önce benden istenen tahlillerin sonuçlarını aldım. Herşey normal ancak, Prolaktin değerim 36 çıktı. (1,5 sene önce yaptırdığım tahlilde 15'ti) .Meme ucundan süt gelmesi ya da adet düzensizliği gibi şikayetlerim yok.
Bu arada sol meme ucum içe dönük olduğu için hamilelik öncesi düzeltebilmek amacıyla Avent'in Niplette ürününü kullanmaya başlamıştım. (meme ucuna vakum yapan bir alet) Acaba bu ürün süt hormonlarını uyarmış ve prolaktin değerimi arttırmış olabilir mi? Bu durumda tedavime başlanabilir mi?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

merhaba prolaktin seviyeleri değişken olabilir. bu nedenle gelmeden önce aç karnına değerinizi tekrarlatınız. çünkü bahsettiğiniz değer çok yüksek değil, eğer hala aynı seviyelerde ise ufak bir ilaç tedavisi ile hemen normale döner. sevgiler.

Merhaba,
Tüplerimdeki hasardan dolayı dış gebelik geçirdim, ameliyat oldum ve her iki tüpüm de alındı. Kliniğinizde ilk tüp bebek tedavime başlamadan önce benden istenen tahlillerin sonuçlarını aldım. Herşey normal ancak, Prolaktin değerim 36 çıktı. (1,5 sene önce yaptırdığım tahlilde 15'ti) .Meme ucundan süt gelmesi ya da adet düzensizliği gibi şikayetlerim yok.
Bu arada sol meme ucum içe dönük olduğu için hamilelik öncesi düzeltebilmek amacıyla Avent'in Niplette ürününü kullanmaya başlamıştım. (meme ucuna vakum yapan bir alet) Acaba bu ürün süt hormonlarını uyarmış ve prolaktin değerimi arttırmış olabilir mi? Bu durumda tedavime başlanabilir mi?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

tsh 1,79
ft3 2,57
ft4 1,19
fsh 3,01
lh 4,39
prolaktin 30,94
estradiol 59

adet düzensizliğim yok,28 günde bir oluyorum fakat çok yoğun ve uzun sürüyo
daha önce kist sorunuda yaşamadım
5-6 kez yumurta takibi yaptırdım yumurta gelişiyo
fakat hormonlarım dengesiz galiba
3 yıldır bebk istiyoruz eşimin değerleri normal değildi
prolaktin ve e2 çok yüksek galiba bunlar gebe kalmamı engellermi
sizce pko durumu olabilirmi
ayrıca 2009 e2 10 küsür çıkmış
ve bu güne kadar yaptırdığım tüm hormon testlerinde lh fsh dan biraz yüksek çıkmış
yardımcı olursanız sevinirim
b

merhaba sonuçlarınızda sorun yok. 3 senedir çocuk istemi ve yumurta takiplerine rağmen gebe kalamamnızı düşünürsek artık iyi bir infertilite uzmanı ile görüşüp diğer testlerinizi de tamamlayıp, eşinizin de sperm testini yapılmadıysa yapıp daha ciddi tedavilere başlamak gerekir. sevgiler. benimle iletişime geçmek isterseniz bahçeci kliniğindeyim.

tsh 1,79
ft3 2,57
ft4 1,19
fsh 3,01
lh 4,39
prolaktin 30,94
estradiol 59

adet düzensizliğim yok,28 günde bir oluyorum fakat çok yoğun ve uzun sürüyo
daha önce kist sorunuda yaşamadım
5-6 kez yumurta takibi yaptırdım yumurta gelişiyo
fakat hormonlarım dengesiz galiba
3 yıldır bebk istiyoruz eşimin değerleri normal değildi
prolaktin ve e2 çok yüksek galiba bunlar gebe kalmamı engellermi
sizce pko durumu olabilirmi
ayrıca 2009 e2 10 küsür çıkmış
ve bu güne kadar yaptırdığım tüm hormon testlerinde lh fsh dan biraz yüksek çıkmış
yardımcı olursanız sevinirim
b

merhaba doktor hanım 45 günlük bir adet gecikmesi için doktora gittim ultrasyonda rahimde sorun yok dedi doktor kan tahlilleri sonucumda sonuçlarım şu şekilde;
e2:24
progestron:1.53
prolaktin:10.38 ama bu tahlilleri verdikten birgün sonra adet oldum.kesin sonuç verir mi,adetimin 3.günü tekrar yaptırmalıyım? doktor bu sonuçlara göre cyclo prognova adnda ilaç verdi birşey demedi. bu sonuçlar neyi ifade ediyor,napmam lazım,yardımcı olurmusunuz bu aşamadan sonra ne yapmalıyım,ayrıca bekarım.şimdiden teşekkür ederim

ayrıca kan degeerlerimde ferritin değerim 2.1 çıkmıştı kadın doğum uzmanına gitmenden önce,bu kapsamda ferro sanol kan ilacı kullanıyorum.demire bağlı anemi rahatsızlığıda hormonlarımı bozabilir mi??

merhaba yaptırdığınız testler gün itibariyle bize bir bilgi vermiyor. ayrıca muayene bulgularınızla birleştirdiğimizde ilaç kullanımı tavsiye etmek doğrudur. doktorunuz size adet düzeni sağlamak için bir ialç vermiş zaten sonrasında testlerinizi de planlayıp size bir tanı söyleyecektir diye düşünüyorum. sevgiler.

merhaba doktor hanım 45 günlük bir adet gecikmesi için doktora gittim ultrasyonda rahimde sorun yok dedi doktor kan tahlilleri sonucumda sonuçlarım şu şekilde;
e2:24
progestron:1.53
prolaktin:10.38 ama bu tahlilleri verdikten birgün sonra adet oldum.kesin sonuç verir mi,adetimin 3.günü tekrar yaptırmalıyım? doktor bu sonuçlara göre cyclo prognova adnda ilaç verdi birşey demedi. bu sonuçlar neyi ifade ediyor,napmam lazım,yardımcı olurmusunuz bu aşamadan sonra ne yapmalıyım,ayrıca bekarım.şimdiden teşekkür ederim

dr hanım benimde pralaktin hormonu 74.33 cıktı fsh 6.4 cıktı bana yardımcı olun dostinex kullanıyorum

Merhaba zaten tedaviniz devam ediyor. Iki aylık tedavi sonrası kan değerlerinizdeki değişime göre gerekirse doktorunuz sizden mr isteyebilir. Sevgiler.
dr hanım benimde pralaktin hormonu 74.33 cıktı fsh 6.4 cıktı bana yardımcı olun dostinex kullanıyorum

iyi günler doktor hanım
ben bugün hormon testlerimi yaptırdım sonuçlar:

HGB: 9.4
HCT:29.1

E2 : 20.30
FSH: 4.72
LH:5.74
Prolaktin: 18.58
TSH: 5.04

bir de sağ yumurtalığımda 4cm çapında içi kan dolu bir kistin olduğunu söyledi.

dahaönce bu kist için yasmin tedavisi görmüştüm ve kist küçülmüştü.
şimdi kisti tekrar küçültmemiz gerektiğini söyledi ve 1 ay kullanmak üzere desolett verdi.
ayrıca levotiron verdi sanırım TSH için.

doktorum çok açıklayıcı konuşmad malesef ve kafamda soru işaretleri var.
durumum nedir?
şuan ben hamile kalırsam bebek için zararı var mı bu kistin?

merhaba kistiniz belli ki hormon üretmiyor estrodiol değeriniz normal sınırlarda. ancak tsh değerinizi düşürüp öyle gebelik için deneme yapmanız daha doğru olur. ayrıca kansızlık sorunu da var. bunun için de tedavi almaızı öneriririm. sevgiler.

iyi günler doktor hanım
ben bugün hormon testlerimi yaptırdım sonuçlar:

HGB: 9.4
HCT:29.1

E2 : 20.30
FSH: 4.72
LH:5.74
Prolaktin: 18.58
TSH: 5.04

bir de sağ yumurtalığımda 4cm çapında içi kan dolu bir kistin olduğunu söyledi.

dahaönce bu kist için yasmin tedavisi görmüştüm ve kist küçülmüştü.
şimdi kisti tekrar küçültmemiz gerektiğini söyledi ve 1 ay kullanmak üzere desolett verdi.
ayrıca levotiron verdi sanırım TSH için.

doktorum çok açıklayıcı konuşmad malesef ve kafamda soru işaretleri var.
durumum nedir?
şuan ben hamile kalırsam bebek için zararı var mı bu kistin?

merhabalar

ben yazın adet düzensizliği nedeniyle hormon tahlili yaptırmış ve prolaktinim 40 çıkmıştı. sonra 1 ay dostinex kullandım uzun bir süre adetim düzgün seyretti...tekrar adet düzenim bozulduğu için dr gittim ve tahlil yaptırınca bu sefer prolaktinim daha yüksek çıktı 57... dr'm benden beyin mr istedi çekildim fakat henüz sonucunu almadım... dr'm bir ay dostinex kullan dedi, ben mr sonucunu alınca tekrar dr gidicem...ilaç biteli 10 gün oldu ama ben hala adet olamadım size sorum şu ilaç bittikten kaç gün sonra adet olmak gerekiyor?ya da hormon seviyesi düşmemiş olabilir mi?

ilginiz için şimdiden teşekkürler...

Merhaba geçmiş olsun adet düzenini bozan hormon bozukluklarından biridir prl yüksekliği. Sizde eteaviye rağmen yüksek seyrettiği için mr istenmiş onun soucu çok önemli dokotrunuzla paylaşırsınız. Bu ilaç bittikten sonra şukarda günde adet görürüsünüz diyemeyiz. Ultrasonla bakılıp rahimiçi kalınlığınız ve yumurtalıklarınız kontrol edilmelidir. Sevgiler.

merhabalar

ben yazın adet düzensizliği nedeniyle hormon tahlili yaptırmış ve prolaktinim 40 çıkmıştı. Sonra 1 ay dostinex kullandım uzun bir süre adetim düzgün seyretti...tekrar adet düzenim bozulduğu için dr gittim ve tahlil yaptırınca bu sefer prolaktinim daha yüksek çıktı 57... Dr'm benden beyin mr istedi çekildim fakat henüz sonucunu almadım... Dr'm bir ay dostinex kullan dedi, ben mr sonucunu alınca tekrar dr gidicem...ilaç biteli 10 gün oldu ama ben hala adet olamadım size sorum şu ilaç bittikten kaç gün sonra adet olmak gerekiyor?ya da hormon seviyesi düşmemiş olabilir mi?

Ilginiz için şimdiden teşekkürler...

doktor hanım merhaba,
ben 3,5 senedir hamile kalamıyorum.prolaktinim hep yüksekti dostineks içiyordum yinede en fazla 45e kadar düşmüştü.ama en yüksek 78 olmuştu.tsh seviyemde 10 civarıydı.makro prolaktinim 33 çıkınca doktor dostinekse gerek yok şu tshı düşürelim oda düzelir dedi.ben tsh için 4 ay ilaç kullandım.hemen ilk ay etkisini gösterdi ve tsh 1,5 civarına düştü.ama bu ay aşılama yaptırmak istedim.doktor bana klomen verdi.2 yumurtam oluştu ve çatladı.doktor aşılama yapmayalım rahim duvarın 8mm biraz ince kendiliğinden olmasını bekleyelim dedi.ama ben adet oldum.bugün adetin 3.günüydü gittim prolaktin ve tsh baktırdım ve şok oldum.tsh:12 prolaktin:200 çıktı:KK43: ne yapmam gerekiyor benim.eşimde bir sorun yok,hsg normal...

Merhaba değerleriniz oldukça yüksek iyi bir endokrinolog tarafından takip edilip tsh ve prolaktin değerleriniz normalleştiriimeli ondan sonra bebk için tekrar tedaviye başlamlısınız bu koşullarda gebelik oluşmaz oluşsa da sağlıklı olmaz.

doktor hanım merhaba,
ben 3,5 senedir hamile kalamıyorum.prolaktinim hep yüksekti dostineks içiyordum yinede en fazla 45e kadar düşmüştü.ama en yüksek 78 olmuştu.tsh seviyemde 10 civarıydı.makro prolaktinim 33 çıkınca doktor dostinekse gerek yok şu tshı düşürelim oda düzelir dedi.ben tsh için 4 ay ilaç kullandım.hemen ilk ay etkisini gösterdi ve tsh 1,5 civarına düştü.ama bu ay aşılama yaptırmak istedim.doktor bana klomen verdi.2 yumurtam oluştu ve çatladı.doktor aşılama yapmayalım rahim duvarın 8mm biraz ince kendiliğinden olmasını bekleyelim dedi.ama ben adet oldum.bugün adetin 3.günüydü gittim prolaktin ve tsh baktırdım ve şok oldum.tsh:12 prolaktin:200 çıktı:KK43: ne yapmam gerekiyor benim.eşimde bir sorun yok,hsg normal...

X