Prolaktin hormonu

ukteeem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
305
53
22
Kızlar polikistlik over hastayım prolaktin hormonum 25 çıkmış bu iyi mi kötü Mü ? Normal olmadı gereken sayı kaç ?

25 biraz yüksek diye biliyorum. Gebelik düşünüyorsanız 21 in altında olmalı. Ama aynı zamanda stres hormonu olduğu için o gün içinde yüksek çıkmış olabilir.

Kasık ağrısı ve adet bitiminden 1 hafta sonra tekrar regl olduğum içib doktora gittim. Ultrasonda folikül kisti 2.5 cm dedi ama hormon testinde prolaktin yüksek cıktıgı için pcos a yatkınsın. Olabilirsin dedi sizce ultrasonda belli olmaz mıydı kızlar? Pcos oldugunuz sizin hangi testle anlasıldı

25 normal canım ama kilon varsa ver sağlıklı beslen benimde 23 çıktı kilo verdim hamile kaldım o ay

Kızlar polikistlik over hastayım prolaktin hormonum 25 çıkmış bu iyi mi kötü Mü ? Normal olmadı gereken sayı kaç ?
Benimde 23 çıktı, diğer sonuçlarım da iyidi. Adetin ikinci günü kan vermiştim siz ne zaman verdiniz? Bana Gynopol yazdı doktor bu arada. Yumurtalıkları güçlendirsin harekete geçirsin diye. Size ilaç yazdimi? Diğer değerleriniz nasıl?

Canısı tüp bebek merkezinde tedavi görüyorum ref aralığım 4.79-23.3 olması gerekirken 30.1 çıktı.
O ay aşılama ile hamile kaldım ( ilk gebeliğimdi ömrümde kimyasal oldu)
Prolaktin süt bezi hormonu yüksekliği değilde düşüklüğü sorun yaratır. İçini rahat tut
(Bu arada 46 kilo 167 boyundayım. Kilolu olmakla alakası yok bunun)

Çok teşekür ederim ben çatlama iğnesi denedim 2 defa tutmadı aşılama yapmadım hiç prolaktın bazı kaynaklarda 25 iyi diyor o yüzden dikkatimi çekti

Ben adetin 4.Günü verdim kanı 25 çıktı bana glifor infolic combi bi fitil vermiş birde tetradox yazmış ilk defa kullanıcam tetradoxu

25 normal canım ama kilon varsa ver sağlıklı beslen benimde 23 çıktı kilo verdim hamile kaldım o ay
78 kiloydum kilo verdim 8 kilo gitti şuan 70 kiloyum dahada vermeye çalışıyorum 78 kiloyken 30 du prolaktin şuan 25 olmuş bazı kaynaklar normal diyor doktor bana doxtinex verdi düşürmek için

Benim pkos olduğum hormon testinde lhs fsh en çok ultrasyon görüntüsünde anladı doktor ultrasyonda gördü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…