Prolaktin hormon yüksekliği

Derya12344

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
79
13
26
Merhaba yaklaşık bir sene önce kadın doğum doktoruna gidip hamile kalmak istediğimi söyledim hormon testlerimi yaptı ve prolaktin hormonumu yüksek olduğunu söyledi dostinex verip gönderdi gelmene gerek yok dedi Geçen ay tekrardan doktora gittim ve tekrardan değerimin yüksek olduğunu gördük ilaç verdi tekrar kullandım bu ay kontrol için gittiğimde tekrar yüksek kan vermekten sıkıldım doktora gitmekten sıkıldım başında böyle bir şey gelen var mı doktorumu mu değiştirmeliyim

Merhaba , endokrin doktoruna yönlendirmeliydi aslında doktorunuz. Cünkü ilaçla düştükten sonra tekrar eden yükseklikler de baska sebepler olabilir. Mesela hipofiz bezindeki iyi huylu kisttem dolayı veya tiroid hastalıklarından dolayı. Bunlar benim tanık olduklarım. Bu durumu ihmal etmemenizi tavsiye ederim. Tez zamanda şifa bulun inşallah

Yorumunuz için çok teşekkür ederim bir ay önce gittiğimde değerim 66 idi yumurtalık tembelliği olduğunu inofolic vitamininin kullanmam gerektiğini söyledi 15 gün sonra tekrardan gel tekrardan kan tahlili ver değerine göre emar çekeceğiz veya ilaç yazacağım dedi 15 gün sonra tekrar gittiğimde değerim 33'e düşmüştü dostinex yazdı ilacı kullan bir ay sonra tekrardan gel değerini kontrol edelim demişti bugün verdiğim anda yine 33 çıktı yani ya hiç inmedi ya da yine yükseldi geçen sorduğunda yumurtalık tembelliği de prolaktin hormonunu yükseltir sen inofolik vitaminini kullanmaya devam et dedi vitamini kullanıyorum ama faydası var mı bilmiyorum 2 kutu bitirdim şimdiye kadar artık iki iki kullan dedi acaba doktor mu iyi ilgilenmiyor ya da ben mi büyüttüm bilmiyorum

Kullandiginiz bir ilac prolaktin hormonunu yükseltiyor olabilir benim kullandigim bi antidepresan ilac vardi onu kullaninca prolaktin hep yükseliyordu

Kullandiginiz bir ilac prolaktin hormonunu yükseltiyor olabilir benim kullandigim bi antidepresan ilac vardi onu kullaninca prolaktin hep yükseliyordu
Hiç bir ilaç kullanmıyorum ki, ağrı kesici bile pek kullanmam Şimdi sadece doktorun verdiği vitamini ınofolic vitamini kullanıyorum

Hiç bir ilaç kullanmıyorum ki, ağrı kesici bile pek kullanmam Şimdi sadece doktorun verdiği vitamini ınofolic vitamini kullanıyorum
Bak şimdi geldi aklima 2 sene önce falandi ben testere diâli aslan pencesi kaynatip iciyordum o düşüyor diye hatirladim onu internetten bi araştirsana canim yanlis hatirlamiyorsam öyleydi bi araştir

Testere dişli aslan pencesi cnm kalvye hatasi yaptim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…