PROGESTERON İLE HAMİLELİK ANLAMA

ssnurkaya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2024
10
2
26
Herkese merhaba 1 düşükten sonra yaklaşık 1 senedir çocuk sahibi olmak için deniyoruz. 2 aydır doktor kontrolündeyim bu ay femara kullandım dün doktorum progesteron baktı ve 30 çıktı çok ümitlendirmek istemem ama 25 ve üzerinde gebelik diye bakıyoruz dedi. Günler geçmek bilmiyor şimdi bu durumu yaşayan ve hamile olduğunu öğrenen var mı, şimdiden teşekkürler herkese🩷

Progesteron maalesef tek başına bir şey ifade etmiyor. Beklemekten başka çare yok. 35 çıkmıştı hamileyim diye düşünüp mutlu olduğum ay adet oldum. Sonraki ay bakmadım bile progesteron vs ama hamile kaldım. Dilerim sen hamilesindir. Bu sağlıklı yumurtlama olduğunun göstergesi sonuçta hamilelik ihtimalini arttırıyor

Progesteron maalesef tek başına bir şey ifade etmiyor. Beklemekten başka çare yok. 35 çıkmıştı hamileyim diye düşünüp mutlu olduğum ay adet oldum. Sonraki ay bakmadım bile progesteron vs ama hamile kaldım. Dilerim sen hamilesindir. Bu sağlıklı yumurtlama olduğunun göstergesi sonuçta hamilelik ihtimalini arttırıyor
İnşallah🥹 çok teşekkür ederim🩷

Kaçıncı gün baktırıyoruz

Yumurtlamadan sonra mı 21.gün ama zaten ozamana gebelik çıkar varsa diyecem evet komik oldu bu 😁 siz galiba adetten sonra 21 gün diyorsunuz benim adet düzensiz ve yumurtlama baya geç oluyor
Ay evet ya kafam gitti kusura bakmayın. Unutmuşum😂 adetle beraber 21 gün sayın o zaman yapılıyor

progesteronun yüksek olması o ay sağlıklı yumurtlama gercekleştiğini gösterir. gebelik hakkında somut bir bilgi veremez. benim hamileliğimin 5+3 haftasında progesteron 17.72 çıkmıştı. yani çok güvenilir değil gebelik konusunda

Ama bu adeti düzenli olanlar için geçerli dimi yani yumurtlamadı 14.gün olanlar için
Evet evet onu demek istemiştim 😁😁 çünkü atıyorum 14. Gün yumurtlamadın kaydı yumurtlama günü bir anlamı olmuyor yaptırmanın. O yüzden femara vs kullanılıp doktor takibindeysen yapılır progesteron testi

Ay evet ya kafam gitti kusura bakmayın. Unutmuşum😂 adetle beraber 21 gün sayın o zaman yapılıyor
Cano benim hikaye kar alık uzun benim gebelik kayıplarım var geçen pazartesi ovalüsyon bu şekilde çıktı yumurtlama kabul ettim çünkü ertesi gün silikleşti normalde geçmiş aylarda daha pik ve belirgindi ama sence de bu yumurtlama olmaz mı? İki farklı marka test aynı anda yaptım

Eklentiler

• IMG_5807.jpeg
    IMG_5807.jpeg
    44,4 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_5806.jpeg
    IMG_5806.jpeg
    48,1 KB · Görüntüleme: 5
progesteronun yüksek olması o ay sağlıklı yumurtlama gercekleştiğini gösterir. gebelik hakkında somut bir bilgi veremez. benim hamileliğimin 5+3 haftasında progesteron 17.72 çıkmıştı. yani çok güvenilir değil gebelik konusunda
Vajinal ultrasonla baktı görmem gereken bir sey var dedi onu gördü sonra sonucuda görünce sevindi bende sevinmistm🥹

Cano benim hikaye kar alık uzun benim gebelik kayıplarım var geçen pazartesi ovalüsyon bu şekilde çıktı yumurtlama kabul ettim çünkü ertesi gün silikleşti normalde geçmiş aylarda daha pik ve belirgindi ama sence de bu yumurtlama olmaz mı? İki farklı marka test aynı anda yaptım
Tam pik gibi durmuyor ama sen devam et yapmaya benim de böyle olmuştu sonra birden pik oldu tekrar. Takip etmek gerekiyor

Vajinal ultrasonla baktı görmem gereken bir sey var dedi onu gördü sonra sonucuda görünce sevindi bende sevinmistm🥹
O yumurtlama gerçekleşti çatladı diye sevinmiştir kuzum öbür türlü başka bir şey görmesi mümkün değil şu an. Bazen çatlama olmayınca yumurta büyümeyince progesteron çok düşük çıkar 5 altı çıkar

rahmin gebeliğe elverişli olduğunu görmüştür. bu kadar erken kese vs göremez zaten. tabii ki ihtimal var ama sadece progesteron veya rahim kalınlığına bakıp net bir sey söylenemez

X