PROGESTERON DÜŞÜKLÜĞÜ

merhaba benm geçen ay 21.günde 8.95 di düşük o zaman değil mi allahm ne kadar zor ayrıntılı işler
Bir gebenin günlüğü sayfasında ki progesteron bölümüne bakın isterseniz bir kadın adet bitiminden hemen yakın zamanda yumurtlarsa 21.güne kadar o değer düşermiş zaten

Sağlıkli bi yumurtlama en az 10 ve üzeri lmalo 21. Gün eğer gebelik varsa artar yoksa düşer ve adet olunur

İyi akşamlar progesteron tahlilinden sonra ilişkiye devam ettiniz mi doktora sormayı unutmuşum

21. Gidiyorsun progesteron testi vermek için doktor gel demişti diyorsun kan alıyorlar öğlende cıkıyor. Yumurtlama olduktan 1 hafta sonra yumurtlama olmuş mu olmamış yani döllenme olmuş mu buna bakıyor. Ama neden 21. Gün çünkü genelde adetin 14. günlerinde yumurtlama oluyor diyorlar bunun üstüne 1 hafta koy etti sana 21. Gün. Bu zamanda yumurtlamaya bakıyorşar işte. Ama her kadın 14. Gün yumurtlayacak diye bişey yok. Kişiden kişiye değişiyor. Bi sıkıntı varsa yumurtlama geç oluyor zaten geç oluncada 21. Gün de progesteron değeri düşük oluyor yumurtlama olmamış diyorlar canım
Canım sadece yumurtlamayı mı gösteriyor, döllenmeyide gösteriyor mu?

benm artık tüp bebek başlanacak galiba öbür ay kısmet olursa bakalm bu ay başlarız sandık ama kist çıktı 8 cm olmuş tekrar ama almak riskli olur dedıler polip varmış onun takibi yapılacak alınması gerekirse ofis yapacaklar ve alınacak sonra başlanacak tüp bebek Rabbim hayırlısıyla başlamayı nasip etsin tabiki o zamana kadar hormonlar normale dönerde kendiliğindden kalırım inşallah rabbim isteyen herkese sağlıklı sıhhatli nasip etsin

I
Gebelik için önemli bi hormon buna seven 3 kayıp yaşadım hamile kaldım 6.3 dü kürtaj oldum 2. De 10,00 du değer yine kürtaj 3. Da değer 7,3 dü kendi düştü doktorlar hüç bişey demedi deniceksin dediler bende ovulasyonla takip edip yumurtlamadan sonra progestron 100 mg hap kullandım üstüne bide kan sulandırıcı içtim. Çok şükür oğlum geldi sağlıkla sıhhatle 15 in altındaysa bu hormon bebeğin tutunması zor
Iyi kendi kendine hap kan sulandırıcı almışsın sıkıntı olmamış şükür.

Canım progesteron 21.günde kaç çıkarsa hamilelik oluşuyor?
Benim 0 lıydı daha önce, bu ay yumurtlamadan 5 gün sonra 23.

X