Progesteron 5.6 ne anlama gelir

Papatya3810

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2021
7
3
30
Hanımlar merhabalar adetin 21. Gununde yapılan hormon testim de progesteron degerım 5.6 cıktı ne anlama geliyor acaba Dr randevuma var dha meraklandım

Progesteron o ay yumurtlama gerçekleşip gerçekleşmediğini gösterir. Hamile kalmışsanız 21. Günden sonra giderek yükselir. Kalmamışsanız azalır ve akabinde adet görülür.

Siz biraz sınırda gibisiniz, yumurtlama gerçekleşip gerçeklemediğini doktorunuz daha iyi bilecektir diğer kan değerleriniz ve ultrason görüntüleriniz ile birlikte.

Hanımlar merhabalar adetin 21. Gununde yapılan hormon testim de progesteron degerım 5.6 cıktı ne anlama geliyor acaba Dr randevuma var dha meraklandım
Yani sınırda bir değer. Aslında 21.gün kuralı yok. 14.günde yumurtlama görenler için genel bir rakam olarak söylerler 21.gün baktırın diye. Yumurtlamanız 14.günden sonra olduysa belki de yükselecekti erken baktırdınız. Yumurtlamadan 1 hafta sonra bakılması daha uygun olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…