Progestan Fitil Yardım Lütfen

Bugün kullanimin 7. günü ve çocuk istyoruz. Bende mide bulantısı katın ağrısı yaptım. Doktoruma sormak istemiyorum.
İlacın yan etkilerinde var canım. Yapabilir. Kişiden kişiye göre değişir. Bende olmadı. Bende bebiş istiyorum. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah❤️

Merhabalar. Gebe kalmak istiyorum, duphaston kullanıyordum sabah 1 akşam 1 olmak üzere. Doktorum progestan verdi bu sefer. Fitil olarak kullanıyorum gece yatarken 1 tane. Kafam şurda karıştı; 30 adet kapsül var, duphaston kullanırken 10 gün içiyordum ilaç bitiyordu. Sonrasında 4 veya 5. Gün hastalıyordum. Şimdi 30 gün boyunca fitili kullanacak mıyım? Duphaston gibi 10 gün kullanıp adet olmayı mı bekleyeceğim? Kullanan bilen eden varsa yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.
İyi akşamlar bende daha önce çok kullandım bu ilacı. Gebe kalmk için. Adetin 12. Günü başla 26. Gününe kdar demiştindoktorum ama aylarc kullandım işe yaramadı. Doktor değiştirdiğinde söyledim hamilelik için bir etkisi olmaz adet düzenleyicidir o dedi çok şaşrdım ama inşallah sizde işe yarar

İyi akşamlar bende daha önce çok kullandım bu ilacı. Gebe kalmk için. Adetin 12. Günü başla 26. Gününe kdar demiştindoktorum ama aylarc kullandım işe yaramadı. Doktor değiştirdiğinde söyledim hamilelik için bir etkisi olmaz adet düzenleyicidir o dedi çok şaşrdım ama inşallah sizde işe yarar
Merhaba canım. Bu ilaç gebe kalmak için kullanılmaz ki. Gebeler; düşük riskini önlemek için kullanır, pko hastaları veya adeti düzensiz gelenler adet düzenlemek için kullanır. Gebelik isteyenler ise düzenli adet görmek için ve yumurtlama takibi yapmak için kullanır. Hamile kalabilmek için yumurtlamak önemli o yüzden. Yoksa gebe kalabilmek için verilen bir ilaç değil.

Merhaba canım. Bu ilaç gebe kalmak için kullanılmaz ki. Gebeler; düşük riskini önlemek için kullanır, pko hastaları veya adeti düzensiz gelenler adet düzenlemek için kullanır. Gebelik isteyenler ise düzenli adet görmek için ve yumurtlama takibi yapmak için kullanır. Hamile kalabilmek için yumurtlamak önemli o yüzden. Yoksa gebe kalabilmek için verilen bir ilaç değil.
Tabiki bu ilacla hamile kalınmaz ama destekleyici özelliği var. Daha önce hamile kalmak icin progestan kullandım. Yumurtlama olduktan sonra dollenme oluşursa bebek tutunsun diye veriliyor. Sonrasında düşük riski nedeniyle de bir süre kullandım. Adet düzensizliği için de duphaston verildiğini duymuştum

Tabiki bu ilacla hamile kalınmaz ama destekleyici özelliği var. Daha önce hamile kalmak icin progestan kullandım. Yumurtlama olduktan sonra dollenme oluşursa bebek tutunsun diye veriliyor. Sonrasında düşük riski nedeniyle de bir süre kullandım. Adet düzensizliği için de duphaston verildiğini duymuştum
Duphaston kullanıyordum. Şimdi progestana geçtim. Folikasit progestan ve omega3 kullanıyorum. Bu ay tutmadı bebiş ama diğer ay umarım olur :)

30 gün kullanacaksınız. Zaten gebe kalsanız da progestan bebeğin tutunmasını sağlar yani zararı olmaz. Adet olursanız da ilacı kesersiniz.
Merhabalar bir şey sormak istiyorum bu konu hakkında çok araştırma yaptım ama bir türlü sonuca varamadım. gebe kalmak istiyorum. En son gittiğimde doktorum iki kutu Progestan yazdı sabah akşam ara vermeden içeceksin dedi. Toplam 60 kapsül oluyor. Adetin 10. Günü içmeye başladım bugün 24. Günü ve bugün ilk kutu bitti. Anlamadığım şey şu ara vermeden kullanılır mı adet olmayı beklemem gerekmez mi ilk gebeliğimde o zamanki doktorum verdiğinde adetin 15. Günü başla günde 1 tane 10 gün iç bırak demişti o ay da hamile kalmıştım. Şimdi ikinci kutuya devam edersem kullanırken adet olur muyum yoksa adetimi geciktirir mi. Sonuçta 15 günlük daha hap var ama benim normalde 1 hafta içinde adet olmam lazım normal şartlara göre.

X