Kekler - Pastalar Profiterol Resimli

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
HAMURUN HAZIRLANIŞI:
küçük bir tencereye suyu koyun ve kaynatın. kaynayınca içine margarini koyup eritin.
margarin eriyince içine tuz ve şekeri, ardından unu ilave edin ve hızlıca çırpın.
3-4 dakika böyle kaıştırın ve ateşten alıp 15 dakika ılınması için bekleyin.
ılınan hamura yumurtaları tek tek yedirin(mutlaka birer birer yedirilmeli. bu önemli çünkü) el mikseri bu iş için çok uygun bıçaklı olanı.
ve hazırladığınız hamuru yarım saat kadar buzdolabında dinlendirin.
tepsinizi hafifçe yağlayın(ben yağlı kağıt kullanıyorum çok pratik)
elde ettiğiniz hamurdan bir çay kaşığı alın ve ikinci çay kaşığı yardımıyla aralarında 2 cm kabarma payı bırakarak tepsiye dizin.(yada daha pratik olsun isterseniz hamuru sıkma torbasına doldurup bir çay kaşığı ölçüsü ile tepsiye sıkın)
önceden 200 derece ile ısıtılmış fırına koyun. yaklaşık yarım saat
( yaklaşık diyorum çünkü herkesin fırını farklı zamanda pişirir. mesela benimki 25 dakikada pişiriyor. siz bunu hamurların üzeri pembeleşmeye başlayınca fırını kapatın ve soğusun fırının içinde)
üzerleri pembeleşene kadar piştikten sonra fırını kapatın. ve soğuması için 20 25 dakika fırında bekletin.
(önemli not: fırının kapağı hamurları içine koyduğunuz andan itibaren soğutma işlemide dahil asla açılmamalıdır. aksi halde hamurlarınız söner.)
hazırladığınız proff hamurundan iki tepsi çıkıyor. aynı işlemi ikinci tepsi içinde uygulayın.
iÇ KREMANIN HAZIRLANIŞI
vanilya hariç tüm malzemeleri karıştırın ve orta ateşte sürekli karıştırarak pişirin. kaynamaya başlayınca altını kapatın ve vanilyayı ekleyin. sürekli karıştırarak yada mikser yardımıyla çırparak soğutun.
hamurlarınız soğuyunca hazırladığınız kremayı sıkma tüpüne doldurun sivri ucunu takın ve hamur topunun yanından tüpün ucunu batırın. kremayı içine sıkın.
içini doldurduğunuz hamurları servis tabağına yerleştirin ve soslama işlemine geçin...
2 paket dr. oetker çikolata sosunu 1 litre süt ile pişirin. ve sos ılınınca hamurların üzerine gezdirin (ben ve eşim bol çikolatalı sevdiğimiz için iki paket döküyorum ama siz isterseniz 1 paketlede yapabilirsiniz. ayrıca sos pişip ateşten almadan önce içine 2 yemek kaşığı nutella atarsanız sos daha bi kıvamlı ve lezzetli oluyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU1
profiterol tarifimin resmi çıkmıyo o yüzden tekrar ekledim. bu arada yorum yapan yokmu ya profiteroluma sadece 1 kişimiiiiiiii teşekkürler adasu eline sağlıkŞenizŞenizŞeniz

• Konu Sahibi EU1

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi EU1
yaa ben bayılırım profiterole,bu tarifi denemem lazım,hiç kendim yapmadım hep hazır yiyordum valla
umarım tutururum

• Konu Sahibi EU1
yaa ben bayılırım profiterole,bu tarifi denemem lazım,hiç kendim yapmadım hep hazır yiyordum valla
umarım tutururum

dene canım emin ol tutuyo. bende baştan tutturamam hamurlarım söner diye düşünmüştüm ama işin sırrı fırının kapağını asla açmamakta. yerimsenibenyerimseniben yorumlarını bekliyorum öpüldünnn...Şenizaklına takılan bişi olursa burdan sor yardımcı olurum canımmm

• Konu Sahibi EU1
Canım ellerine sağlık gerçekden çok güzel görünüyorcokacimcoook
bende hep hazır alıp yapardım evde yapması zordur diye düşünüyordum ama kolaymış ya
malzelerde göz korkutmuyor yani..
Tarifin için teşekkürler

• Konu Sahibi EU1
çok zahmetliiiiii canım bana göre ama blogta çok güzel şeyler var yoğutlu patetesi denicem yeni tariflerde bekliyorum

• Konu Sahibi EU1
kızlar selamlarrr bloğumuz taşındı yeni adresimizi veriyorum hemencikkkk

ziyaret edersiniz artıkın öpüldünüz sevgiler arzu ve semadan....

• Konu Sahibi EU1
bende bayılırım ama denemeye pek cesaret edemedim emeğine sağlık çok güzel görünüyor

Beğenilerinizi Göstermek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

bende bugün profiterol yaptım oldukça oyalayacı bir pasta resimlerini ekleyim dedim

bende bayramda değişiklik olsun diye misafirlere profitör yaptım
ben içine krem şanti dolduruyorum aynı sonucu veriyo üzerinede hazır çikolata sosu yapıyorum
zamandanda tasarruf son dakika haber veren misafirler için harika sonuç yaratıyor

benim proftirolumde meshurdur...artik elim alisti..bana kolay geliyor....ellerine saglik canim...ayyy canim cekti simdi....

canim birde birsey sorucam,benim yaptigimin hamurunda kabartma tozu var..seninkinde yok...nasil kabartiyorsun...birde ben tatli kasigini olcu yapiyorum...

Çok güzel görünüyorcokacimcoook
Ağzım sulandı :dilcikar:

canim birde birsey sorucam,benim yaptigimin hamurunda kabartma tozu var..seninkinde yok...nasil kabartiyorsun...birde ben tatli kasigini olcu yapiyorum...

canım bayılıyorum profiterole elimde alıştığı için çok kolay geliyor artık. hamuruna kabartma tozu koymana gerek yok. çünkü kabarması için tek kural yumurtaların iyice yedirilmesinden geçiyo. ben mikserin uzun, ucu bıçaklı olan parçasıyla yapıyorum ve tek tek yediriyorum. tenis topu büyüklüğünde hamurlar için dolu dolu bir çay kaşığı ölçüsü ideal tatlı kaşığı ölçüsü büyük oluyor. ben sıkma aletiyle yapıyorum daha pratik oluyor.
ve en önemli kural hamurları fırına verdiğin andan pişip ılınana kadar fırının kapağını asla açmamak gerekiyor. çünkü hamurlar söner. benim bu ölçü hamurla tam iki fırın tepsisi çıkıyor ve misafirlerime eve vede kaynanama bile yolluyorum kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 sende yaptığın için profiterolü belki bu minik tüyolar işini dahada kolaylaştırır afiyet bal olsun öpüldün a.s.a.s.a.s.

canim ben dedigin gibi yaptim ama ..begenmedigim birsey oldu...mikserledim...o yuzden pistikten sonra hamurlar ici bos oldu ve lastik gibi...bir daha mikserlermeden yapicam..bakalim nasil olucak...

aman allahım süpperrrr.....eline saglık barçmancım.....bi porsiyon alıyım ben lütfen :)))

ben hem böyle malzemeleri karıştırıp yaptım birde hani unu çikolata sosu kreması olan hazır paketler varya onlarlada yaptım hazır paketle yapmak hem zaman kazandırıyor hem çok daha güzel oluyor birde öyle yapmanızı tavsiye ediyorum bir deneyin pişman olmazsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…