Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

yazgül hanım fondöten rengi değil, bana fondöten gibi duran güneş koruyucular var demiştiniz. onlardan hangi marka olandan alayım diye sormuştum. sebamedin varmdırı ten rengi güneş koruyucusu bilemedim ben...

evet soruları hızlıca cevaplıyayım diye yanlış okuyabiliyorum böyle :)
o zaman size bioderma photoderm max renkli krem öneririm spf 50 öneririm..

25 yaşında erken başlamış kazayaklarınız..nemsiz kaldığı için olmuş o nedenle hemen göz altı kremi alın niveanınki olabilir ve içine e vitamini ampul alıp kırın 1 adet ve hergün gece yatmadan önce muhakkak ihmal etmeden sürün..bol bol su için ve gündüzde vaktiniz olursa bitki çayı için ve poşetini atmayıp göz etrafınıza yerleştirip 30 dk bekletin kısacası o bölgeye bol nem ve su verin..

Öncelikle sorularımı yanıtsız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim Yazgül Hanım ,
İki gün öncesinde kozmetikçiye gittiğimde ilk allığımı aldım fakat ne kadar doğru seçim yaptımı bilmiyorum Cecile Cooked Terracotta 07 aldım .
sanırım allık sürmeyi beceremiyorum yada bu ton bana gitmedi hergün farklı kullanım için ve esmer tenime hangi numara hangi seri ve hangi markayı önerirsiniz allık için bana?
Pudra sivilce çıkmadıkça kullanmıyorum yüzüme zarar vermesini istemiyorum sonuçta kimyasallar var içerisinde mutlaka kullanmalımıyım ?
İlkleri yapıyorum makyajda pek bi becerim yok açıkçası siyah kalem bazen yakısıyor bazen yakısmıyor bunun bi tekniği var mı ? Son olarak Ruj seçiminde de yardım istiyorum günlük kullanabilcem bir renk ve üst dudağı kalın göstermesi için kalem seçiminde marka seri ve numara istiyorum mümkünse Yazgül Hanım... Tekrar Teşekkür Ediyorum sevgi ile kalın...

çok teşekkür ederim sivilce kremlerini bıraktım yordu yüzümü zaten şimdi de sivilce bastı ama öyle kıpkırmızı olmaktan iyidir.
21 yaş için önerebileceğiniz göz kremi var mı?
çekiniyorum da göz kremi kullanmaktan...

merhaba ben saçlarımda yıllardır sarı tonunu kullanıyorum.bazen platin sarı iken bazen bal sarısını,bazen kumralın çok açık tonları bazende sık röfleli kullandım hep.şimdi siyah saç hoşuma gidiyor ve kendimde radikal bir değişiklik yapmak istiyorum.aslında yakışmıyacağını düşünmüyorum ama kuaförümün söylediği bişey aklımı karıştırıyor.ona göre şimdiye kadar hep iddialı renkler kullandığım için siyah basit kalacak ve kısa bir süre sonra sıkılacağım ama tekrar eski rengine dönemeyeceğim için çok pişman olacağımı söylüyor.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?beyaz tenliyim .kırmızı ruj,beyaz ten, siyah saç uyumu hoşuma gidiyor aslında.siyah saçlıykende eskisi kadar iddialı olmak mümkünmü?birde sarı saçlıyken tenim oldukça beyaz görünüyor hatta sarısınmısın diyenler bile olmuştur.saçımı siyaha boyatırsam yine bu kadar beyaz görünürmüyüm yoksa dahamı esmer bir havam olur?

Merhaba herkesin sorusunu cevapladığınızı görünce bende cesaret alıp sormak istedim. Birincisi çok beyaz tenliyim 24 yasindayım bir kaç senedir sol yanağımda kulağıma yakın yerde güneş den olduğunu düşündüğüm bir gölge var kapalı olduğum için farkedilmiyo ama kurtulmak istiyorum ama nasıl. Yüzüm hep kırmızı oluyor bende kurtulmak istiyorum artık bundan.bir de ayrı yüz kremi ayrı güneş kremi kullanmak istemiyorum yaz kış sadece güneş kremi kullansam bir zararı olur mu . Cildim kuru gibi. İçinde paraben olmayan ve yüzüm de ki kırmızıliga iyi gelecek ya da örtecek bir güneş kremi önerebilir misiniz

Merhaba,
benim gözaltlarım çok kuru ve clinique,shiseido gibi iyi markaların göz kremlerini kullandım ancak hiçbirinden istediğim verimi alamadım.En son bir arkadaşımın tavsiyesiyle ceradolin de kullandım ama hiçbiri nemlendirmiyor cildim çok çabuk emiyor üstelik çok su içen biriyim bana önerebileceğiniz bir krem varmı yaşım 30

Değerli Kadınlarkulübü üyeleri benim sizden hiç bi beklentim ve menfaatim olmadan çok yoğun olmama rağmen bazen gece yarılarına kadar burada vakit harcayıp sizlerden gelen soruları elimden geldiğince ücretsiz yardımcı olup cevaplamaya çalışıyorum fakat site yönetimi onlardan izinsiz böyle bi başlık açtığım için rahatsızlık duymuşlar ve beni uyarma gereği duydular!! Bugünden itibaren sizlerden gelen soruları çok özür dileyerek cevaplamayacağım..Eğer sizler yönetime böyle bi konunun ihtiyaç olduğunu dile getirirseniz bu sefer ÜCRET talep ederek devam etmeye karar verdim..Bilginize...

Son düzenleme:
Burası bir paylaşım platformu, nasıl olabilirde bu şekilde ücret konusunu geçirebildiğinize akıl sır erdiremedim doğrusu... Neticede hiç birimiz bir menfaat veya ücret karşılığı paylaşım yapmıyoruz, yönetimin tepkisini çekecek ne yaptınız bilmiyorum ama özrünüz kabahatinden büyük olmuş...

yani o kadar komik geldi ki böyle bi isteğinizin olması
ve bunu kendinizi bu kadar ciddiye alarak hak görmeniz
sesli güldüm cidden
bu sitede yıllarca hizmet veren proflar doktorlar herkesin sorununa en sağlıklı cevapları verdiler
hem de ücretsiz...
burda fikir parayla satılmıyo üzgünüz
paylaşımda bulunma yardımcı olma gibi bi zorunluluğunuz yok
herkes birbirine donanımlı olduğu tecrübe ettiği derecede yardımcı oluyo
para talep edeni de ilk defa görüyorum
ne diyim bi hoşsunuz

Son düzenleme:
Uzmanlık gerektiren bu konuda lütfen sadece uzmanlar bilgi versin !

Ücretsiz destek ? Ben bu kısımı anlayamadım !

Valla ben anlamadim kadın a niye kızıyorsunuz kadın herkesin sorusu ile tek tek ilgilenmiş cevap vermiş daha önceki mesajlara göz attım babam olsa böyle ilgilenmez kadın yönetimin yaptığı uyarıya kırılmış olacak ki böyle yazmış. Şimdiye kadar para ile yapmadı simdi nasil yapacak o da biliyor elbette bu sitenin paylaşım sitesi olduğunu. Ben mesajlarında hic reklam görmedim gözüme öyle birsey çarpmadı niye reklam amaçlı üyelik yazıyor ki orda anlamadim. Yoksa ben mi görmedim reklam olduğunu ben yine de estetisyen hanıma teşekkür ederim cok kişiye yanıt vermiş ilgilenmiş

Forumların amacı zaten gelen sorularla tek tek ilgilenmektir bunu hepimiz yapıyoruz... Siz konuya yeterince hakim olamamış ve bir şeyleri gözden kaçırmışsınız demek ki ...

Bu arada verdiğiniz cevaplarda veya yazdığınız mesajlarda diğer üyeleri hedef almanız tartışma ortamı yaratacaktır bilginize ki hedefiniz Ben ve Amonra oluyor burada zira cevabınız bize yazılmış... Kazen'i es geçiyorum...

arkadaşlar anladığım kadarıyla yazgül hanım, sırf site yönetiminden izinsiz bu başlığı açtı diye uyarı almış. 57 sayfa boyunca yüzlerce soruyu en ayrıntılı şekilde cevaplamış olan bir uzmana bu şekilde karşılık verilmesi eminim onu çok üzmüş ve kırmıştır. site yönetiminden ücret talep etmesi de tamamen bu hissiyatını ifade edebilmek içindir. ayrıca sonuçta buraya profesyonel anlamda ayrılan bir vakit var, saatler burada harcanıyor, belki en doğru yanıtı vermek için araştırma yapıyor, emek veriyor... bunun karşılığında ücret talep etmesi çok normal değil mi?

şimdiye kadar yapılan özveriyi, verilen cevapları hiçe saymak benim vicdan ve ahlak sınırlarıma uymuyor. kendisiyle düğün makyajımı yapması konusunda anlaşmıştık, bu olanları görünce bir kez daha anladım yanlış bir karar vermediğimi...

Verdiğim cevap birini kastederek verilmiş dahi olsa tartışma yaratacak turden değildir. Öyle bile olsa bunu bana söylemeden önce sizin yazdığınız cevaplar da birine yönelik ve o birinin düşüncesini kınayici şekilde degil mi idi. Tartışma yaratacak yorum bana degil size ait diye düşünüyorum. Kırgın bir bayana sert yaklaşmayi uygun bulmuyorum ki kadının yüzlerce soruya verdiği cevap bizim yaptığımız cevaplar gibi de degil kimse de burada sorulara cevap vermek zorunda falan degil kadın gönüllü olarak bu işi yapmış. Art niyet beslememis ama bu kadar emekten sonra uyarı almış ki benim anlamadıgım site yönetimi bunca zaman nerede idi bu başlık cok uzun zamandır var simdi mi uyarmislar. Kadın onca emek vermiş

Merhaba,
bu sitede konu açan her üye gönüllülük esasına göre konu açıp bilgilerini paylaşıyor, başta üyelerimiz olmak üzere,tüp bebek bölümünde sorularınızı yanıtlayan uzmanlar, diş sağlığı bölümünde sorularınızı cevaplayan diş hekimi hanımefendi, hukuk bölümünde soruları yanıtlayan avukat kardeşlerimiz, psikoloji bölümünde psikolog hanımefendi, estetik bölümünde gönüllü olan Op. Doktorumuz hepsi mesailerinden fırsat yaratıp hiçbir ücret almadan yardımcı olmaya çalışıyorlar sizlere.

Estetisyen hanım bu topiği 11-08-2010'da açmıştır, bugüne kadar yönetim bu topiğe site kurallarına aykırı bir durum olmadığı sürece herhangi bir müdahalede bulunmuş mudur?
Hayır, zira yönlendirme, reklam, satış veya site kurallarına aykırı bir durum söz konusu olmadığı sürece yönetim açılan konulara müdahale etmez, üyeler hakkında işlem yapmaz.

Estetisyen hanımın siteden uzaklaştırılması bu topik sebebiyle değil, bu topiğin ilk sayfasında yazmış olduğu 1. mesajına 05-04-2012 tarihinde ''ücretsiz makyaj semineri'' vereceğine dair açtığı topiğin linkini eklediği ve o linkte yer, zaman vs. gibi reklam sayılabilecek konuları paylaştığı için uzaklaştırılmıştır zira sitemizin reklam politikası bellidir, reklam yapmak istiyorsanız site yönetimiyle irtibata geçer prosedürleri öğrenir, yönetimle karşılıklı imza eder, yönetim bilgisi dahilinde anlaşma koşulları gereğince hareket edersiniz.

Tıpkı anlaşma yapılan diğer kurum, kuruluş ve kişilerle olduğu gibi.

Kaldı ki, ''Eğer sizler yönetime böyle bi konunun ihtiyaç olduğunu dile getirirseniz bu sefer ÜCRET talep ederek devam etmeye karar verdim'' demeside nahoştur çünkü sitemizle reklam sözleşmesi olan Op.Dr.larımız, uzman hekimlerimiz dahi sizlerin sorularını cevaplamak için para talep etmemektedirler.

Saygılarımla...

aaa ne kötü ya (kızcağız ne güzel her soruya cevap veriyordu.semineri madem ücretsizmiş reklam olarak görülmeyedebilinirdi daha çok duyuru mahiyetinde bir yazıdır diye düşünüyorum.zaten reklam olduğunu düşünseydi sanırım yazmazdı.keşke sadece yazdığı o kısmı silseydinizpara isteme meseleside tamamen sinirle yazılmış bir şeydir diye düşünüyorum.baksanıza makyaj kursunuda ücretsiz veriyormuş.paragöz biri olmadığı belli.peki madem artık cevap vermeyecek sayfayı neden kapatmıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…