Preseed kullananlar

pelly,

adetlerim 2 ay öncesine kadar düzenliydi. benim kist, miyom, pko bir iki ay içerisinde birden çıktı ortaya.doktorum eğer bu ay yumurtlama var ise ilişki önereceğim dedi. büyük bir ihtimalle hedefi çok kontrolü bir hamilelik geçirmem. zaten bir düşüğüm oldu göz göre göre hastasının bu kadar riskli bir almasına müsade etmez herhalde:KK43:

incir kürü için öneride bulunmamışsınız ne yapayım kızlar??? incirleri aldım 3 gün falan içsem mi?

cetrefilli ayşe:)) sen nasıl oldun? kırmızılar geldimi? ben doktora gittiğimde 5 inci günümdeydi. vermedi bişey.. incir için ne diyosun?

kızlarrr burdasınız,nasılsınız ,selmacım çetrefilli hepinize çok selam
keyifler nasıl

Ben incir denemedim, hiç sevmem zaten :)) ptesi'ye kadar icsen bence zararı olmaz. O günkü duruma göre doktoruna da söylersin.

dün doktordaydım,bebişimi gördüm yine,kalp atışlarını dinletti doktor,herşeyin şimdilik iyi olduğunu gelişimin iyi gittiğini söyleddi,bir sürüde tahlih verdi genel hamilelik testleriymiş,kan idrar şeker falan bu sabahta onları verdim

selmacım ben gecen ay incir içtim valla, ama yumurta takibine gitmedim, son iki aydır doktora gitmiyorum, adetim de eli kulagında ha geldi ha gelecek:KK43:(

deniiiz hoşgeldin, maşallah bebişine, sağlıklı güzel haberlerini ara ara böyle gel de ver bize, gönlümüz şenlensin:)

oooo deniz hanımcığım hoşgeldiniz efendim. bebiş geldi hoop bizim pabuçlar dama:KK43:(( Canım benim ALLAH ağzının tadını hiç bozmasın. bizlerede o keyfi güzelliği yaşatsın...

ah canım benim her an ALLAH a dua et. hamile kalabilmenin ne büyük bir nimet olduğunu sende bizler kadar iyi biliyorsun..

sigara yok dimi?

deniiiz hoşgeldin, maşallah bebişine, sağlıklı güzel haberlerini ara ara böyle gel de ver bize, gönlümüz şenlensin:)

hadi canlarım peşimden bekliyorum,sıkı tutun işleri ,yalnız bırakmayın beni,hep birlikte geçirelim bu dönemi GÜZEL HABERLERİNİZİ DUYMAK ÜMİDİYLE İNŞALLAHHH

yok canım,olurmu hiç
arada hep giriyorum,bazen rastlaşamıyoruz,bide geçen günler bi sorun vardı bir türlü giremedim,sitedemi bi sorun vardı benim pc anlamadım

kızlar birşey soracağım,

şimdi yumurtlama döneminde yumurta oluşuyor 18-20 mm olunca çatlıyor. çatlamaz ise kist oluşuyor..
buraya kadar okey..
peki çatladığı anda mı sperm ile karşılaşması gerekiyor. sperm çatlayan yumurtaya mı giriyor?? bilen var mı?????

selmacım benim bildiğim sperm çatlayan yumurtaya giriyor.ben de hep şunu merak ettim yumurtladıgımızı atesten akıntıdan test anlıyoruz, ne ala, peki yumurtanın catladıgını anlayabilir miyiz ki?

yumurtanın çatladığını ağrısından anlayan hatunlar var mış.. ne garip bir yapımız var yahu. mantık şu o zaman yumurtlama günü gün aşırı ilişki hikayesi yumurtanın 36 saat içerisinde çatlaması. yanı bana göre en şanşlı gün yumurtlama ve ertesi çatlama günü.
yumurtlama olup çatlama olmayınca zaten hikaye... o zaman bende çatlama proble mi var ki habire kist oluşuyor. o zaman ne yapamalı incir kürünü havuçlı içmeli...
iyide ben 3-5 gün kullanacağıım ne zaman büyüyecekte çatlayacak....

:)))) ay şunları tatlu tatlu anlatan bir doktor bulamadım. kendilerine göre herşey çok basit olduğu için öyle ağdalı bir dil kullanıyorlar ki.. sanki bende doktorum. kurdukları kısa cümlelerden herşeyi anlarım..
neyse çocuğum olur ise doktor olması için çok çabalayacağım. arada sırada da ona bu sayfalara bakmasını söyleyeceğim:)))
bak çocuk oldu da mesleğini bile buldum:)))

yumurtanın çatladığını ağrısından anlayan hatunlar var mış.. ne garip bir yapımız var yahu. mantık şu o zaman yumurtlama günü gün aşırı ilişki hikayesi yumurtanın 36 saat içerisinde çatlaması. yanı bana göre en şanşlı gün yumurtlama ve ertesi çatlama günü.
yumurtlama olup çatlama olmayınca zaten hikaye... o zaman bende çatlama proble mi var ki habire kist oluşuyor. o zaman ne yapamalı incir kürünü havuçlı içmeli...
iyide ben 3-5 gün kullanacağıım ne zaman büyüyecekte çatlayacak....
canım sanırım evet yumurta olgunlasıp catlamayınca kist oluyo:uhm:

iyi de şimdi yumurta olgunlaştıktan ne kadar zaman sonra yumurta catlar ki:roflol:
:)))) ay şunları tatlu tatlu anlatan bir doktor bulamadım. kendilerine göre herşey çok basit olduğu için öyle ağdalı bir dil kullanıyorlar ki.. sanki bende doktorum. kurdukları kısa cümlelerden herşeyi anlarım..
neyse çocuğum olur ise doktor olması için çok çabalayacağım. arada sırada da ona bu sayfalara bakmasını söyleyeceğim:)))
bak çocuk oldu da mesleğini bile buldum:)))
:rollol: :roflol:

olacak allahın izniyle de doktor edip yakma cocugun basınıvereliniortak

:)))) niye kız şöle beyaz önlüğü ile salına salına koridorlarda fink atsa eteklerini savura savura fena olmaz mı. dün onları gözlemlemek için bayağı bir vaktim oldu da ....

ahahaha neyse doktor alacaksa da jinekolog olmasın, cerrah da olmasın, hee bi de eşimin kardeşi doktor, onkolojide, onkolog da olmasın, ne zaman sofraya otursak birilerinin ciğerinin böbreğinin bagırsagının kanserden cürüdügünden bahseder de :roflol:

:))) güldürdün beni ya. hakiikaten zor aslında... ıyyyyyyyyyy laborantta olmasın. neyse aramızda doktor olan veya doktor yakını olanların saygı ile önlerinde eğiliyorum.

bu arada benim preseed bir sıkımlık kaldı. doktor çalış der ise hangi malzemeyle çalışacağım? altından kıymetli şimdi o bir sıkımlık preseed. önce ki ay o kadar hunharca kullandım ki. bu ay sanırım sadece damla mertebesinde kullanacağım:))

yokmu kızlar aranızda hamiş kalıp elinde preseed kalan yardımsever.... haydin bu garibe bir el atın..
şimdi veremem 140 tl burda ki sömürücülere. zaten hastane, dopler, tahlil derken aldı başını gitti harcamalar.. ah para sen birçok şeye kadirsin aslında.

olsa bu ay bile giderim tüp bebeğe be.. ister üçüz olsun ister beşiz. bir şekilde bakılır para olunca.

ah şu doktorlar. bunuda anlatayım içimde kalmasın...
bir arkadaşımın yakını safra kesesinden geçen ay ameliyat oldu. rontgenler, antibiyotikler, ilaçlar...v.s. bu ay kız karnım şiş diye doktora gidiyor ve 4 aylık hamile. kız adet görmüş bu süre zarfında. kilolu olduğu için anlamamış vucudunda ki farklılığı. e birde adet görünce...yaşı da küçük..
şimdi ben ne diyeyim o safra kesesine bakarken onca yapılan tahlilde ne bileyim hiç mi belli olmadı o bebekçik. şimdi kız mahvolmuş durumda. bunca ilaçtan sonra o bebek nasıl doğar diyor. yaşı küçük ilk bebeği vazgeçmekte istemiyor:KK43:( çok üzüldüm duyduğumda.
bu aramızda yaptığımız paylaşımlar ne kadar güzel aslında... ALLAHIM güzel ALLAHIM. sen en iyisini bilirsin..

bizlere kaldıramayacağım yükün fazlasını verme..

X