Prematüre bebek hakkında

esra aaa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
14
5
30
Prematüre bebeğiniz ne zaman oturmaya başladı
Ne zamn yurutece koydunuz ve ne zamn disleri cikmaya basladi hem takvim yaşıyla hemde düzeltilmiş olarak bilgi verirmisiniz
Benim kızım 25 haftalik doğdu takvim yaşı 9 ay düzeltilmiş 5 aylik ve 5 ay küvözde kaldı
Hiç bisey bilmiyorum benimle aynı şeyleri yaşamışsaniz yardımcı olun lütfen

Merhaba öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun .prematüre bebekler hakkında çok bilgi bulabileceğiniz YouTube kanalı var ismi inci candemir . Aynı zamanda inci hanımın kitapları da var . Benim kızım 31 haftalık prematüre düzeltilmiş olarak 9 aylık kronolojik olarak 11 aylik suan. Her bebeğin gelisimi farklıdır ve de prematüre durumu varsa olay bambaşkadır bu bebekler kendi çizgilerine göre hareket eder kilo alırlar hani bir prematüre bebeği bir başka prematüre veya normal bebekle kiyaslamak doğru olmaz çünkü geçirdiği veya sahip olduğu hastalık erken doğum haftası doğum sonrası ev süresi anne sütü mama ek gıda her durum farklıdır ve genetik tabiki . Ben genel olarak şöyle söyleyeyim kızım düzeltilmiş ayına uyumlu emekleri ve oturdu. Kilosu suan düzeltilmiş, olarak bile az ama sorun etmiyorum çünkü zaten küçük doğdu. Siz sosyal medyadan inci candemiri takip edin ve videolarını izleyin

Size bilgi vermişlerdir zaten bebeğiniz düzenli olarak çocuk nörölojisine gidecek eğer gerekli görülürse fizyoterapist desteği almalı ama gerek olmayabilir. Düzenli göz rop muayenesi olacak eğer doktor artık getirmeyin derse gerek kalmaz mesela ilk muayenede doktor size tamam sorun yok getirmeyin diyebilir veya 2 hafta sonra tekrar getirin diyebilir. Düzeltilmiş 6.ayinda kbr işitme testi var

Konunuzu takip edeceğim benim bebeğim 28 haftalık doğdu şu an düzeltilmiş 2 aylık takvim yaşı 5 aylık. Gözlemlerime göre 2-3 aylık bir bebek hareketleri var ama kilosu daha 4200 civarı boyu da 54cm yani boyut olarak yenidoğmuş gibi. 1 kg doğduğu için bence gelişimi güzel ya :)

Bencede gelişimi güzel hastaneden çıktımı

Evet bunların hepsinde takip altinda

Kızlar öncelikle selamlar
Bende bir pramatüre annesiyim suan oglum 2 buck yasinda 26 haftalik dogdu cok zorlu sureclerden gectik bilirsiniz ki size şöyle söyliyeyim cocuguna gore degisiyor benim oglum cok erken dis cikardi yasina giricekti o ay yurumeye basladi konusmasida oyle cocuguna gorr degisiyor ki ileri derece pramature yavrularimiz biliyorsunuz yani boyle olmazsada normal karsilayin cocugumuz ileri derece pramature cunku mesela simdi bazi hareketlerj 2 bucuk yas hareketi bazi hareketleri daha 1 1 bucuk uas gibi doktorumuz 3 yasinda anca yakalar herseyi yasitlarini felan dedi yani sabir işi bizim işimiz rabbim sağlık versin tüm bebeklerimize

Aynen öyle çok zor bir süreç benm kızımda şu an normal doğuma göre 5 aylik ve hareketleri ayıyla uyumlu ama gibi

Bende 26 haftalık doğum yaptım bebeğim 3 ay küvezde kaldı 2 aydır yanımda çok zor bir süreç gerçekten kızımın bide gaz problemi var bütün gaz damlalarını denedim hiçbiri fayda etmedi

Merhaba benim ikizlerimde 26. Hafta doguşar su anda yenidoğan yoğun bakımdalar. Kızıma anne sütü baslandı ama oğlum henüz tolere edemiyor. O günleri hatırlar mısınız sizde oldu mu ne kadar sürdü Allah bağıslasın yavrunuzuda , hikayeniz bana da umut oldu

Bizim daha cok yeni 5 aydır bizimle ama korkma allahin izniyle atlatır bizde neler yaşadık istersen numaranı at sana özelden her şeyi anlatabilirim

Evet olabiliyor benim oglumunda sindirim problemi vardi ilk 1 hafta serumla beslendi sonra hergun 1 damla veya 2 damlaya tekabul edicek sekilde anne sutu verildi sen olabildigince su aralar gaz yapacak seyler tuketme sutunden bebege gecmesin buyuk.igtimallr sindirim problemi var dahada rahatsiz eder bebegi

Karın şişliği ve enfeksiyon problemi yasadınız mı bu süreçte , oğlumun bağırsak fonksiyonlarında problem var sindirim yapamıyor malesef

Karın şişliği ve enfeksiyon problemi yasadınız mı bu süreçte , oğlumun bağırsak fonksiyonlarında problem var sindirim yapamıyor malesef
Yasamam mi cok yasadik eve cikardik onda bile 3 ay ugrastik cok damla kullandik geceleri cıyak cıyak tuvaletini yapamadigi gazini cikaramadigi icin cok agladigini bilirim onla beraber aglardim surekli bebek masaji yapardim karnina ayaklarini karnina bastirirdim rahat yapsin diye buyudukce kilo aldikca duzeliyor sindirim sorunu erken dogan bebekleree cok karsilasilan bi durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…