Pozitif ovulasyon

zemat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2024
99
19
24
Kızlar merhaba burda yeniyim ve size bir şey sormak istiyorum. Benim günlerim geçti 5. gündeyim test negatif ama ovulasyon pozitif baya pik bana yardımcı olur musunuz?

Bir ay önce kimyasal geçirdim. Ve beklenen adet tarihim geçti ondan önce de yumurtladım iki kere oluyor mu peki? Böyle geç?
evet olabiliyor. bazı aylar iki kez yumurtlayabilirsiniz. zaten kimyasal gecirdiyseniz hormonlarınızın bir miktar dengesizleşmesi de normal. yani tekrar yumurtluyor olmanız muhtemel. bence kontrol ettirebilirsiniz. en kötü kimyasaldan sonra rahminiz, yumurtalıklarınız ne durumda görmüs olursunuz

Baktırdım bir şey yoktu doktor sadece folik verdi ve devam etmemi söyledi

erken gebelik varsa onla deneyin. yani benim gayet net pozitif çıkmıştı ovulasyon testi pozitif çıktığı gün. bilemiyorum. yarın ilk idrarla tekrar deneyin ama inşallah çıkar
Arkadaşlar merhaba bir sey sormak istiyorum. İlk defa bu ay ovulasyon testi kullanmaya başladım pek bilmiyorum. 16 temmuz gece 12de ilk ovulasyon testi yaptım T çizgisi koyu değildi daha sonra akşam eve geldiğimde tekrarladım T çizgisi bu sefer daha koyu çıktı. Birkaç saat sonra tekrar yaptım rengi açıldı. Soldakiler 16sı ve 17sinde yaptığım testler. Sagdakiler 18inde yaptıklarım. 16sinda 1 gün pik oldu sonra 18sinde tekrar pik gördüm bu mümkün mü

lh hormonu zaten sürekli dalgalanan bir hormondur. ayrıca sıvı alımı ve idrarı tutma süresi de etki eder. en ideali 2-3 saat su içmeden yapılanıdır. sabah ilk idrarla yapmayın. ve saat 10-20 arasında bir saatte yapın. testleri de her gün aynı saatte yapmaya dikkat edin. lh hormonu sıvı bir hormon olduğu için idrar yoğunluğuna ve sıvı alımına göre seyrelir veya yoğunlaşır. bunlara dikkat etmeniz gerekiyor

ama dediğim gibi her seye dikkat edilse bile lh hormonu vücutta sürekli dalgalanır. önemli olan piki ve çatlamayı bulmak.

Piki görmüşsünüz ondan sonrakiler çatlamış düzenli ilişki yaşadıysanız tutma şansı vardır inşal

Piki görmüşsünüz ondan sonrakiler çatlamış düzenli ilişki yaşadıysanız tutma şansı vardır inşallah
10 aydır korunmuyoruz ikimizde de bir sorun yok sadece benim prolaktin biraz fazla ama ilk defa bu ay ovulasyon testi denedim 14-16-17-18 günlerini değerlendirdik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…