Pozitif doğum öykülerim 😊

pearlshine

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
31 Ocak 2012
3.997
9.167
Biri 6 yaşında, diğeri 5 aylık iki kızımı da çok güzel,çok pozitif,suni sancısız,epiduralsiz, 3 saat süren bir doğum süreciyle dünyaya getirdim.
Önce ilk kızımı anlatayım 😊
Doktorum profesör olduğu için normal doğumlara girmediğini,nöbetçi hastane personelinin asistan ve tecrübesiz olduğunu söyleyerek hatta daha da ileri gidip ben kadın olsam sezeryan olurdum diyerek her şeyiyle normal doğuma uygun olan beni sezeryana ikna etmişti.
08.09.2012 cumartesi günü muayene olmak ve sezeryan gününü belirlemek için hastaneye gittik. nst de hiç sancı çıkmadı,her şey normaldi. 14.09.2012 saat 11e sezeryan randevumuzu alarak hastaneden ayrıldık. içim çok buruktu,çünkü hamile olduğumu öğrendiğimden beri normal doğum yapmak için can atıyordum ama kendimi kızıma kavuşacağım diyerek teselli ediyordum. aynı günün akşamı saat 20.30da regl ağrısına benzer ağrılar hissetmeye başladım,aralıkları oldukça kısa ve düzenliydi,eşim ve anneme yürüyüşe çıkalım,belki sancılar geçer dedim,yürüyüş sırasında ızgara yapan bir komşumuz kokmuştur diyerek bir parça ekmek arası köfte verdi,onu yedim ve eve döndük,sancılar hala devam ediyordu,tuvalete girdiğimde nişanımın gelmiş olduğunu fark ettim,saat 11.30da sancılar artık iyice belirginleşmişti,hemen hastaneye gittik, nöbetçi doktor açılmanın 3 cm olduğunu söyledi,ve sezeryan için doktoruma telefon edildi. anestezi uzmanı geldi ve o bir parça ekmek arası köfteyi yediğim için beklememiz gerektiğini anestezi yapamayacağını söyledi, ben tarif edilemez sancılar içinde 12ye kadar kıvranmaya devam ettim,sonra beni ameliyathaneye aldılar,makaslar hazırlandı,boneler takıldı,ameliyat sedyesine alırlarken suyumun tamamı boşaldı,benim sezeryancı prof alttan muayene yapınca açılmanın 10 cm olduğunu,20-25 dk içinde doğuracağımı söyledi,52 yaşında profu normal doğum için ayağına getirttin helal olsun,doğum çok hızlı ilerlemiş diye ekledi bir de. 09.09.2012 saat 00.40da epiduralsiz,suni sancısız,4 saatlik sancı ve 3 ıkınmayla meleğime kavuştum :) o an tarif edilemez bir boşluk,bulutların üstünde uçmak gibi. hem sancıların bir anda bıçak gibi kesilmesi,hem de bebeğe kavuşmak mükemmel bir duygu,çekilen herşeye değer. alttan yapılan kesikler ise sinek ısırığı gibi,ertesi günü üstüne oturmaya başlamıştım,1 hafta sonra ise hissetmemeye başlamıştım, bu arada bizim prof 5 yıldır o hastanede çalışıyormuş ve 2.normal doğumuymuş,Allahın sevgili kuluyum galiba :))

Şimdi de 2.doğumumu anlatayım 😊
Kızım 5.5 yaşındayken hamile kaldığımı öğrendim. Ama bu sefer normal doğumu destekleyen, çok iyi bir doktorla başladım hamilelik serüvenime. Her sey çok güzel gitti, yürüdüm, yüzdüm, tırmandım, güzel bir hamilelik geçirdim.
39+2de akşam yemeğini yerken regl sanısına benzer ağrılar hissetmeye başladım, eşime bu gece doğabilir, hazırlıklı ol dedim. Gece 2de uyanıp tuvalete girdim, nişanımın geldiğini gördüm,eşimi uyandırdım, doktoruma mesaj yazdım, hemen hastaneye gittik. Kendimi çok güzel bir doğum yapacağıma, sancıları sakince karşılayacağıma, bağırmak yerine kendime odaklanacağıma inandırarak hastaneye giriş yaptım. Açılmam 5cmdi. doktorum saat 3te geldi, birazdan dogumhaneye geçelim dedi. Gerçekten de sancıları bağırmadan atlatabiliyordum. Sancı geldiğinde gül koklar gibi nefes alıp, mum üfler gibi nefes vermek iyi geliyordu. Ayrıca yatmak değil de odada gezinmek sancıyı daha rahat karşılamamı saglıyordu. Saat 3.30da artık sancılarım iyice sıklaşmış ve şiddeti artmıştı, doğum masasına çıktım. Ikınmaya başladım. 4 -5 ıkınma sonrası saat 3.55te bebeğim artık aramızdaydı🤗 ama ıkınma sırasında biraz fazla zorladım kendimi bir an önce doğsun diye ıkınırken de biraz bağırdım 😌 doktorum kesi yapmamıştı ama ben biraz hızlı ıkındığım için küçük bir yırtık oluştu, doktorum çok itinalı dikti sağolsun. 1 hafta içinde iyileştim. Okuyup içselleştirip, kendini doğumuna hazırlayıp güzel bir doğum geçirenler olursa ne mutlu bana 😊
Bir de not ekleyeyim bebeklerim 2900g ve 32.5cm baş çevresiyle doğdu, doğumlarımın kolay olmasında ve sonradan kolay toparlanmamda bunun da etkisi var tabiki. 3500gı geçseydi ve baş çevresi büyük olsaydı tedirgin olurdum normal doğum yapma konusunda 😌

X