Açılma Olmadan Suni Sancıyla Normal Doğum Yapanlar Bakabilir Mi?

Dün farklı bir hastanede 2800 ölçüldü bugün kendi doktorum 3400 dedi hangi cihaz doğru anlamadım. Ya doğarsa ufacık bir bebiş çıkarsa. Neden bu kadar erken alıyor anlamadım. Bu hafta özellikle hiçbir şey yemedim şekerden dolayı aç gezdim resmen. 3400 oldugunu kesinlikle düşünmüyorum. Şekerim çok düzensiz çıkıyor bazen çok yüksek bazen normal seyrinde. Doktor ben risk almak istemiyorum göbek çevreside çok büyük dedi. Suni sancıyla dogumu baslatmak mantıklı mı bilmiyorum. Boşuna sancı çekmek istemiyorum ya açılma olmazsa ya bebeği çıkaramazsam ya oksijensiz kalırsa. Binbir şey aklıma geliyor. Neden risk alıyor doktor anlamadım. 😢
Canım öncelikle suni sancıdan korkma normal sancının damardan verilen hali. Senin sancınla pek farkı yok. Öyle bebek oksijensiz fln da kalmaz bebek doğupta kordon kesilene kadar plasentedan gelen kanla o2 alıyor yani vajinal doğumda sıkışıp o2 siz kalma ihtimali 0. Sadece kilosuna iri denmesine şaşırdım 37. Haftada benimde o civarlardaydi hem de 2. Farklı dr ölçümünde hiç iri bebek fln demediler. Başka bi doktor görüşü almanı tavsiye ederim. Diyabetin duzensizse ondan endilesendiyse bilemiyorum ama bebek açısından bence normal her şey.

Ha hadi diyelim gerçekten riskli bi durumun var o zaman da suni sancıyla doğumunu yaparsın instagramda sanci zamanı açılma için videosu olan ebeler var onları izle rahat olur. En kötü ihtimal de sezaryenle kucağına alirsin bence bu kadar stres yapıp aç gezme daha fazla zarar bebişkoya 🥰

Canım öncelikle suni sancıdan korkma normal sancının damardan verilen hali. Senin sancınla pek farkı yok. Öyle bebek oksijensiz fln da kalmaz bebek doğupta kordon kesilene kadar plasentedan gelen kanla o2 alıyor yani vajinal doğumda sıkışıp o2 siz kalma ihtimali 0. Sadece kilosuna iri denmesine şaşırdım 37. Haftada benimde o civarlardaydi hem de 2. Farklı dr ölçümünde hiç iri bebek fln demediler. Başka bi doktor görüşü almanı tavsiye ederim. Diyabetin duzensizse ondan endilesendiyse bilemiyorum ama bebek açısından bence normal her şey.
4 kilo üstü doğan bebekler var neden bu kadar kilolu buluyor bilmiyorum. Doktora 31. Haftadan itibaren gitmeye başladım. Önceden takipli olduğum hastanedeki doktorumdan cok memnundum ama ufak bir tıp merkezi olduğu için tam teşekküllü değil bu yüzden doğum yaptırmıyorlar. Sadece gebelik takibimi yapmıştı doktorum. Bu hafta ona gidip danışacağım. 🙏🏻

Allah razı olsun inşallah darısı bana. 🤍 Direkt suni sancıyla açılma olmadan başlayacağı için endişeliyim açıkçası. Çevremdekilerde moral vermek yerine sağ olsunlar korku saldılar. Suni sancıyla doğum çok mu kötü dayanılmayacak gibi mi? Herkesin süreci bir olmuyor tabii ki ama beni neler bekliyor hayal dahi edemiyorum olumsuz yorumlardan sonra. 😢
Ben de ona sinir oluyorum. Ben şöyle doğurdum böyle doğurdum diyenlerden bıkmıştım. Dediğiniz gibi Herkesin doğumu kendine özeldir. Dayanılmayacak bir şey değil. Benim ağrı eşiğim çok düşüktür. Ben bile dayandıysam herkes doğurur diyorum😀 Yapabiliyorsanız olumsuz yorumlara kendinizi kapatın. Benim motivasyonum şuydu. Herkes bir şekilde doğurmuş kimsenin içinde kalmamış. Ben de öyle ya da böyle doğuracağım diyordum kendime de çevreme de. Çok da kötü bir süreç değil. Normal doğurursanız sonrasında öyle bir rahatlama geliyor ki o an dünyalara değişilmez. Dayanılmaz değil bunu bilin yeter🙂

Ben de ona sinir oluyorum. Ben şöyle doğurdum böyle doğurdum diyenlerden bıkmıştım. Dediğiniz gibi Herkesin doğumu kendine özeldir. Dayanılmayacak bir şey değil. Benim ağrı eşiğim çok düşüktür. Ben bile dayandıysam herkes doğurur diyorum😀 Yapabiliyorsanız olumsuz yorumlara kendinizi kapatın. Benim motivasyonum şuydu. Herkes bir şekilde doğurmuş kimsenin içinde kalmamış. Ben de öyle ya da böyle doğuracağım diyordum kendime de çevreme de. Çok da kötü bir süreç değil. Normal doğurursanız sonrasında öyle bir rahatlama geliyor ki o an dünyalara değişilmez. Dayanılmaz değil bunu bilin yeter🙂
Ay birde kullandığım gebelik uygulamasının forumuna da sormuştum oradakiler daha beter korkuttu beni. Kanala inmemişse suni sancıyı kabul etme o şekilde açılma olmadan doğum falan yapamazsın yazanlar olmuş. Hele bir tanesi bu şekilde doğurmuş açılması çok zor olmuş bebek nefessiz kalmıs yoğun bakıma girmiş. Omzunun lifleri kopmuş kolunu kullanamıyormuş. Diyaframı üzerindeki kaslar zedelenmiş. Bebek içerde kakasını yapmış ve enfeksiyon kapmış. Bu kadar kötü şeyi duyduktan sonra ödüm koptu ya başıma gelirse ya bebeğimi kaybedersem diye. 😢 valla bu kötü yorumları okumadan önce aynı aizin gibi diyordum herkes doguruyor tek doğum yapan ben olmayacağım diyordum. Milletin korku filmi gibi doğum hikayesi anlatmasından sonra hepten elim ayağım birbirine girer oldu şimdiden çok stresliyim. 🤦🏻‍♀️ normal dogumu da cok istiyorum sadece bu şekilde planlı olması kendi sancım ve hic açılmam olmadan suni sanciyla doğum olması beni tedirgin ediyor

Ay çok sevindim bebeğinizin iyi olmasına. Bende böyle kötü durumlarla karşılaşmaktan bebege bir sey olmasından çok korkuyorum. 😢
Allah'ın izniyle hic birsey olmaz. Ama siz boyle durduk yere tedirgin gitmeyin hastaneye. Guzel dusunun guzel olsun. Heycanlanmanizda sorun yok ama kotu seyler getirmeyin akliniza. Siz ne kadar stressiz rahat olursaniz hersey okadar kolay olur. Saglikli sihatli alin kucaginiza insallah. Bol bol dua edicem sizin icin 🙏🏻

Allah'ın izniyle hic birsey olmaz. Ama siz boyle durduk yere tedirgin gitmeyin hastaneye. Guzel dusunun guzel olsun. Heycanlanmanizda sorun yok ama kotu seyler getirmeyin akliniza. Siz ne kadar strezsiz rahat olursaniz hersey okadar kolay olur. Saglikli sihatli alin kucaginiza insallah. Bol bol dua edicem sizin icin 🙏🏻
Allah razı olsun çok teşekkür ederim. İnşallah sağlıkla kucağıma alırım. Güzel bir doğum hikayem olur. 🙏🏻🌸

Ay birde kullandığım gebelik uygulamasının forumuna da sormuştum oradakiler daha beter korkuttu beni. Kanala inmemişse suni sancıyı kabul etme o şekilde açılma olmadan doğum falan yapamazsın yazanlar olmuş. Hele bir tanesi bu şekilde doğurmuş açılması çok zor olmuş bebek nefessiz kalmıs yoğun bakıma girmiş. Omzunun lifleri kopmuş kolunu kullanamıyormuş. Diyaframı üzerindeki kaslar zedelenmiş. Bebek içerde kakasını yapmış ve enfeksiyon kapmış. Bu kadar kötü şeyi duyduktan sonra ödüm koptu ya başıma gelirse ya bebeğimi kaybedersem diye. 😢 valla bu kötü yorumları okumadan önce aynı aizin gibi diyordum herkes doguruyor tek doğum yapan ben olmayacağım diyordum. Milletin korku filmi gibi doğum hikayesi anlatmasından sonra hepten elim ayağım birbirine girer oldu şimdiden çok stresliyim. 🤦🏻‍♀️ normal dogumu da cok istiyorum sadece bu şekilde planlı olması kendi sancım ve hic açılmam olmadan suni sanciyla doğum olması beni tedirgin ediyor
Tedirginlik yaşamanız çok normal. Dediğim gibi yapabiliyorsanız başkalarının hikayelerini kulak ardı edin. O anlarda zaten onu düşünmüyorsunuz. Bol dua edin. Belki de sizinki çok kolay ve sağlıklı bir doğum olacak. Kimse bilemez ki

X