Polistik over çocuk düşünmek

bsrtrna

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2023
260
68
26
25 yaşındayım 1 senelik evliyim. Bu yaşıma kadar adetlerim hep düzenliydi ta ki 3 4 ay öncesine kadar leke şeklinde akıntısız kahverengi az ve uzun sürmeye başladı dr gittim alttan muayene etti polistik over dedi kan tahlili istedi sonuç çıktı ama gidemedim anlayan var ise yorum yapabilir mi araştırmaktan cıldıracagım
Sadece testesteron 1 rakam fazla çıktı over olmays yeterli mi

Eklentiler

• Screenshot_20230713_235109_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20230713_235109_e-Nabz.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_20230713_235052_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20230713_235052_e-Nabz.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_20230713_235043_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20230713_235043_e-Nabz.jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 66
25 yaşındayım 1 senelik evliyim. Bu yaşıma kadar adetlerim hep düzenliydi ta ki 3 4 ay öncesine kadar leke şeklinde akıntısız kahverengi az ve uzun sürmeye başladı dr gittim alttan muayene etti polistik over dedi kan tahlili istedi sonuç çıktı ama gidemedim anlayan var ise yorum yapabilir mi araştırmaktan cıldıracagım
Sadece testesteron 1 rakam fazla çıktı over olmays yeterli

Bende adet gördükten 1 hafta sonra kahverengi kanama ve sonra regl oldum bende kan verdim bende de prolaktin yüksek cıktı lh hormu fsh den 2.5 kat yüksekse pcos olabiliyormus sizin de 2 kat yüksek benim de 1.95 kadar yüksek bana da yatkınsın dedi ocos olmaya ama ben dr pek ilgilenmedigi için baska bir kadın doğumdan randevu aldm.ben bekar oldugum için bana karından muayene etti ve adetle atılan kistler var dedi polikistik de dememişti. Ama hormonlar beni de siz gibi tedirgin etti

Bende adet gördükten 1 hafta sonra kahverengi kanama ve sonra regl oldum bende kan verdim bende de prolaktin yüksek cıktı lh hormu fsh den 2.5 kat yüksekse pcos olabiliyormus sizin de 2 kat yüksek benim de 1.95 kadar yüksek bana da yatkınsın dedi ocos olmaya ama ben dr pek ilgilenmedigi için baska bir kadın doğumdan randevu aldm.ben bekar oldugum için bana karından muayene etti ve adetle atılan kistler var dedi polikistik de dememişti

Bugün muayene oldum durumun gebeliğe engel değil dedi polistikin çok fazla çeşidi var dedi seninki ondan değil dedi durumum ayni durumu yaşayanlara fikir olsun :)

Bende adet gördükten 1 hafta sonra kahverengi kanama ve sonra regl oldum bende kan verdim bende de prolaktin yüksek cıktı lh hormu fsh den 2.5 kat yüksekse pcos olabiliyormus sizin de 2 kat yüksek benim de 1.95 kadar yüksek bana da yatkınsın dedi ocos olmaya ama ben dr pek ilgilenmedigi için baska bir kadın doğumdan randevu aldm.ben bekar oldugum için bana karından muayene etti ve adetle atılan kistler var dedi polikistik de dememişt

Bugün muayene oldum durumun gebeliğe engel değil dedi polistikin çok fazla çeşidi var dedi seninki ondan değil dedi durumum ayni durumu yaşayanlara fikir olsun :)
Polikistin her çeşidi gebelige engel değil miymiş bende bu salı muayene olucam inşallah benim de güzel sonuclar olur

Polikistin her çeşidi gebelige engel değil miymiş bende bu salı muayene olucam inşallah benim de güzel sonuclar olur
Değilmiş öyle dedi benim testesteron yüksek çıktı sadece oda bütün dengeyi alt üst eder dedi çocuk düşünüyorum diye duphaston verdi dusunmeseydim yazz yada yasmin verecekti umarım güzel sonuçlar alırsın buraya da yazda merak ettim seni de çok araştırma yaptım adet bittikten sonra 15 gün boyunca soğan suyu. Birde günde 2 bardak nane çayı çok iyi gelirmiş aklınızda bulunsun :)

Değilmiş öyle dedi benim testesteron yüksek çıktı sadece oda bütün dengeyi alt üst eder dedi çocuk düşünüyorum diye duphaston verdi dusunmeseydim yazz yada yasmin verecekti umarım güzel sonuçlar alırsın buraya da yazda merak ettim seni de çok araştırma yaptım adet bittikten sonra 15 gün boyunca soğan suyu. Birde günde 2 bardak nane çayı çok iyi gelirmiş aklınızda bulunsun :)
Fsh lh 2.5 kat yüksek durumunu nette okudum dr demedi ama

Evet bana da demedi ama burada ve internette gördüğümde fsh daha düşük olmalıymıs bizim lh yüksek ama ben ovulasyon dönemimde kan verdim siz ne zaman verdiniz ovulasyon döneminde lh 15 e cıkarmıs zaten. Benim gittigim doktor da evli misin dedi hayır dedim diane diye bir hap verdi ama ne degerlerimle ilgili konustu ne baska bir şey bende baska bir doktora göstericem salı günü. Sonucu buraya da yazarım inşallah istedigin gibi cabucak hamile kalırsın ve sag salim bebegin dogar🩷

Ben adetin 2. Gunu verdim siz gittiğınizde yine de bir sorar mısınız fsh lh muhabbetini ben akıl etmedim :) Aminn inşallahhh Rabbimin Şafii adıyla şifa bulalım Rabbimin izniyle dilerim güzel şeyler duyarsınız bekarken hazır kendinizle ilgilenin bu konuda evlenince karşınıza çıkmasın ben 3 ay öncesine kadar sağlıklıyım ne adet gecikme problemim vardı ne kist ama işte evlilik sonrası kilo alma düzensiz yeme bunları getirdi dikkat edin kendinize lütfen :))

Ben adetin 2. Gunu verdim siz gittiğınizde yine de bir sorar mısınız fsh lh muhabbetini ben akıl etmedim :) Aminn inşallahhh Rabbimin Şafii adıyla şifa bulalım Rabbimin izniyle dilerim güzel şeyler duyarsınız bekarken hazır kendinizle ilgilenin bu konuda evlenince karşınıza çıkmasın ben 3 ay öncesine kadar sağlıklıyım ne adet gecikme problemim vardı ne kist ama işte evlilik sonrası kilo alma düzensiz yeme bunları getirdi dikkat edin kendinize lütfen :))
Adet döneminde lh yüksekligine iyi değil diyolar zaten ve adetin 2. 3. Günü kan vermek hormon degerleri acısından en iyisiymiş ama bana sormadı bile gittigimde sorucam ve yazarım merak etmeyin. Bebek sahibi olmanızda bir sorun olmaz eger öyle dediyse. Bakalım bende polikistik over cıkacak mı cok korkuyorum bende 24 yaşındayın evlenmeyi düşünüyoruz

Hayırlısı olsun inşallah Rabbım yardimcin olsun❤️ benimkileri de bi sor göster istersen korktum şimdi başka bi dr da sormak lazım demekki çok rahattı kadın çünkü olur kalırsın engel değil değerlerin falan dedi bende rahatladım ilk başta şimdi korktum biraz

Hayır hayır sen kork diye ben sana demedim bunları. Yeni mi düşünmeye basladınız cocuk denediniz mi hiç bence olur olmayacak bir şey yok salı ben sorarım seni de kendimi 🤍🫶

Yeni düşünmeye başladık bacaklarım rahatsizdi İkisi de ameliyatlikti fizik falan gördüm toparlanmayi bekledim şimdi de olmayan rahatsızlık ortaya çıktı bi sınavdan geçiyorum ama :)

Hayırlısı olsun inşallah Rabbım yardimcin olsun❤️ benimkileri de bi sor göster istersen korktum şimdi başka bi dr da sormak lazım demekki çok rahattı kadın çünkü olur kalırsın engel değil değerlerin falan dedi bende rahatladım ilk başta şimdi korktum biraz
Merhaba, konuyu görünce yazmak istedim, benim kuzenimin adeti çok düzensizdi, hatta uzun süre olmuyordu bazen, doktora gitti, kontroller tahliller falan, doktor demiş ki, sende pco var, hormon bozukluğu ilerlemiş, çocuğunun olmama ihtimali bile var demiş, bi de ilaç vermiş göndermiş. Kuzenim mahvoldu, daha 24 yaşında ve yeni evliydi o zaman. Baya psikolojisi bozuldu, doktor öyle olumsuz konuşmuş ki. Kuzenim de ne de olsa bebek ihtimali çok zor diye hiç korunmamış, pat diye hamile kaldı, şu an 11 haftalık ve çok sağlıklı gebelik geçiriyor. Bazen de her şey yolunda, hamile kalmanıza engel yok denilen çiftler yıllarca çocuk sahibi olamıyor. Demem o ki, bebek gelmek istediği zaman hiçbir şey engel olamıyor. Belki bunlar sizlere olumlu hissettirir diye yazmak istedim 🌸

Yaaaa çok teşekkür ederim çok sevindim kuzeninin adına ve seni de güzel kalbinden öpüyorum ❤️ inşallah benim de sıkıntısızca olur❤️

Canım ne yaptın gittin mi doktora :)
Evet canım dün gittim muayene oldum ultrasona girdim 3 cm basit kist cıktı. Ama belki bir daha kontrolde eriyecek bile zamnla atılır dedi. Bu sefer verdigim kan testinde de 2 hafta önce verdigim testlerin değerleri heosi normale dönmüş. Polikistik gibi bir durum yok ara kanamaların da kistten dolayı olabilir dedi sadece🫶🥰

X