Polikistik overli olup gebe kalanlar nasıl basardınız? Paylasırmısınız bizimle

Selam kızlar bende pko var. Biri 3 cm birisi 3,15 cm. Glukofen kullanmaya başladım ama çok miğde bulantısı yapıyor.kullanalar yardımcı olabilirler miiii

canım bende 1 haftadır kullanıyorum glifor 1000 mg aksamları yemekten sonra 1 tane içiyorum.mide bulantısı yapmadı bana ishalde olmadım az karın agrısı yaptı.aksam yemekten sonra ic seninki kaç mg ve ne zamnlar yutuyorsun:26:

canım bende 1 haftadır kullanıyorum glifor 1000 mg aksamları yemekten sonra 1 tane içiyorum.mide bulantısı yapmadı bana ishalde olmadım az karın agrısı yaptı.aksam yemekten sonra ic seninki kaç mg ve ne zamnlar yutuyorsun:26:

canım 850 mg benimki sabah akşam diyor doktor fakat sadece sabah içtiğimde bile midem kaldırmıyor akşam dozunu hiç içmedim :KK43:

ben bu ilacı kullanmadım bilgimde yok ama doktorum bana bazı ilaçlar verdgınde mıte bulantısı yapar gece uyumadan once iç derdi istersende sende oyle yapabılırsın gece yatmadan once al

sağol canım birde öyle deneyeyim. birde adet düzensizliği yapıyormu acaba 3 gün gecikti

canım 850 mg benimki sabah akşam diyor doktor fakat sadece sabah içtiğimde bile midem kaldırmıyor akşam dozunu hiç içmedim :KK43:

canım kilon nasıl insülin direncin varmı benim 2 side yok ama dahiliye doktorum hastalıgın acısından içmen iyi olur dedi.ben adetleri düzenlemeye yardımcı biliyodum kuzum

sogan kürüne baslayacagım canım evlenmeden 1 ay öncesinede tedavite baslıcam doktora gidecegim kızlar ankarada pcos ve gebe kalmada bilgili doktor varmı kızlar bildiginiz.bide bayan olursa daha ii olur.kuzum gliforda kullanyom bakalım...

gazi hastanesinde var : Nuray Bozkurt bide özel muaynesi olan bi doktor var ama erkek o

arkadaşlar merhaba ben de müzmin pkolulardanım daha önce her tedavimde gliforu doktor verdi ben kullanamadım mide bulantısından dolayı 4 kez aşılama bir de tüp bebek denedim olmadı daha sonra hayıt suyu ile tanıştım derken hurma poleni ile ve kendiliğinden hamile kaldım ancak 10 haftalık iken kürtaj olmak zorunda kaldım bunun akabinde endokrinoloji bölümüne gittim oradaki doktor bana glifor u kesinlikle içeceksin dedi hatta hamileliğin ilk üç ayında da içmen önemli dedi ve yarım sabahları içtim ilk hafta kahvaltı biter bitmez heman ara vermeden içmelisin dedi 1 hafta sonra sabah akşam aynı şekilde dedi yemekten sonra hiç ara vermeden içmek lazım dedi ve ben bu şekilde 3 aydır rahat kullanıyorum ve son adetim 28. günde oldu ve kiloda verdim inşaallah hamile de kalırız:)

arkadaşlar merhaba ben de müzmin pkolulardanım daha önce her tedavimde gliforu doktor verdi ben kullanamadım mide bulantısından dolayı 4 kez aşılama bir de tüp bebek denedim olmadı daha sonra hayıt suyu ile tanıştım derken hurma poleni ile ve kendiliğinden hamile kaldım ancak 10 haftalık iken kürtaj olmak zorunda kaldım bunun akabinde endokrinoloji bölümüne gittim oradaki doktor bana glifor u kesinlikle içeceksin dedi hatta hamileliğin ilk üç ayında da içmen önemli dedi ve yarım sabahları içtim ilk hafta kahvaltı biter bitmez heman ara vermeden içmelisin dedi 1 hafta sonra sabah akşam aynı şekilde dedi yemekten sonra hiç ara vermeden içmek lazım dedi ve ben bu şekilde 3 aydır rahat kullanıyorum ve son adetim 28. Günde oldu ve kiloda verdim inşaallah hamile de kalırız:)

canım hayıtı bende içtim ama prolaktinimi yükseltti bıraktım bende.ben bekarım.glifora bende basladım 1 hafta oldu 1000 mg aksamları bi tane benim kilomda yok insülin direncimde yok ama dahiliye doktorum iç dedi hastalıgına iyi olur dedi içyom bende simdik ama mide bulantısı falan yapmadı bende

canım kilon nasıl insülin direncin varmı benim 2 side yok ama dahiliye doktorum hastalıgın acısından içmen iyi olur dedi.ben adetleri düzenlemeye yardımcı biliyodum kuzum

kilom var 53 kilodan 1 sene de 65 kiloya çıktım. ve doktor ilaçın kilo verdireceğini söyledi . doktora gitmeden önce bi diyetle 62 kiloya düşmüştüm.ilacı kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu ve 66 oldum çıldıracağım

kilom var 53 kilodan 1 sene de 65 kiloya çıktım. Ve doktor ilaçın kilo verdireceğini söyledi . Doktora gitmeden önce bi diyetle 62 kiloya düşmüştüm.ilacı kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu ve 66 oldum çıldıracağım

kuzu benim iştahım ilacı içtikten sonra iyce azaldı bi doktoruna danıs canım.olmnazsa sende glifor iç aynı zaten...

arkadaşlar merhaba ben de müzmin pkolulardanım daha önce her tedavimde gliforu doktor verdi ben kullanamadım mide bulantısından dolayı 4 kez aşılama bir de tüp bebek denedim olmadı daha sonra hayıt suyu ile tanıştım derken hurma poleni ile ve kendiliğinden hamile kaldım ancak 10 haftalık iken kürtaj olmak zorunda kaldım bunun akabinde endokrinoloji bölümüne gittim oradaki doktor bana glifor u kesinlikle içeceksin dedi hatta hamileliğin ilk üç ayında da içmen önemli dedi ve yarım sabahları içtim ilk hafta kahvaltı biter bitmez heman ara vermeden içmelisin dedi 1 hafta sonra sabah akşam aynı şekilde dedi yemekten sonra hiç ara vermeden içmek lazım dedi ve ben bu şekilde 3 aydır rahat kullanıyorum ve son adetim 28. günde oldu ve kiloda verdim inşaallah hamile de kalırız:)

canım aynı seylerı bende yasadım 1 senedr evlıyım ılk gıttıgımde doktorum glıfor ve folık asıt verdı 100 tablet var içinde mıde bulantısı yapar gece yatmadan ye dedı sonra ben netten baktım kilo da verdiriyormuş hatta bazı kadınlar eczaneye gıdıp zayıflama hapı dıye bıle alıyorlarmış ama bende ne mıde bulantısı nede kılo kaybı yaptı 1 hafta kullandım sonra troıd cıktı doktora gıttım doktor hamılelık dusunuyormusun dedı ılaç vermek ıçın bende ewet dedım glıfor troıdı tetıklermıkı dedım oda hayr ama gebelık dusunuyorsan cok sakıncalı neden kullanıyorsun dedı bende korktum bebegın beyıne zararı varmış kendı doktoruma sordum ben kadın dogumcuyum benden ıyımı bılecek dedı ama ben cok korkuyordum cunku bu hap şeker hastalarına verılıyomus 100 tablet bıtınce dahada kullanmadım doktorumda bırsey demedı sonra klomen kullandım 2 defada bırsey olmadı rahım fılmı cekelım dedı doktor ben hep erteledım 3 denedık ama ben 3.klomende incir kürü yaptım ve gebe kaldım 10. haftada düşük yaptım şimdi 2 ay bekle dedı doktor 2 ay sonra tekrar ben ıncır esıme kecı boynuzu baslayacagım bunun yanında vıtamınlerde alacak esım e vıtamını ve cınko ıns hamıle kalırım ve dusuk olmaz...

Selam kızlar bende pko var. Biri 3 cm birisi 3,15 cm. Glukofen kullanmaya başladım ama çok miğde bulantısı yapıyor.kullanalar yardımcı olabilirler miiii
ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum glofeni ilk başalda miğde bulantısı felan yapıyorum ama sonra alışıyorsun gidiyor mide bulnatısı benim 15 günde geçti bulantıalrım

merhaba kzıalr bendede pco 2,5 yıldır bununla mücadele veriyorum bebeğimizde olmuyor ne illet bi hastalıkmış bu o kadar tedaviye rağmen hiç bi değişme olmadı ben ekim kasım gibi tüp bebek düşünüyorum artık uğraşamak istemiyorum doktorum ve tüp bebek doktoru kilo vermemi söyledi verisem belki kendiliğiden hamile kalabilirmişim kalamazsam da tüp bebek de olumlu sonuç alma ihtimalim yükselirmiş bende çok korkuyorum ya tutmazsa ihtimalinden tutmayanalr da çok fazla

merhaba kzıalr bendede pco 2,5 yıldır bununla mücadele veriyorum bebeğimizde olmuyor ne illet bi hastalıkmış bu o kadar tedaviye rağmen hiç bi değişme olmadı ben ekim kasım gibi tüp bebek düşünüyorum artık uğraşamak istemiyorum doktorum ve tüp bebek doktoru kilo vermemi söyledi verisem belki kendiliğiden hamile kalabilirmişim kalamazsam da tüp bebek de olumlu sonuç alma ihtimalim yükselirmiş bende çok korkuyorum ya tutmazsa ihtimalinden tutmayanalr da çok fazla

canım gecmıs olsun ıns en yakın zamanda bebısıne kavusursun okudunmu bılmıyorum ama ıncır kuru cok ıyı oluyor bende polıkıstıkım ıncır ve kecı boynuzu ıle gebe kaldıgımı dusunuyorum ama klomende kullandım bunları kullanırken ve gebe kaldım ama dusuk yaptım ınan gebe kalmamaktan daha zor dusuk yapmak dusuk yapmamın sebebı yok deselerde kılomdan dustugunu dusunuyorum 1.57 boyum ve 73 kılodayım bı doktor bana gebe kalırsın ama kılodan dusuk yaparsın demıstı hıç onemsememıstım ama malesef polıkıstıksen mutlaka kılo vermen lazım aynı hastalıkla ugrasan bı arkadasım vardı o tedavı olmak ıstemedı ılaçlar pahalı dıye 2 ay dıyet yaptı her gun yuruyordu ve hamıle kaldı bende ondan bır ay sonra hamıle kldım ne yazıkkı ben dusuk yaptım onu grdum ıkı gun once 5 aylık ve erkekmış bebegı :KK43: oyuzden eger polıkıstıksen mutlaka kılo vermek lazım nettnde arastırmıstık kılo kılo kılo :KK43:

canım gecmıs olsun ıns en yakın zamanda bebısıne kavusursun okudunmu bılmıyorum ama ıncır kuru cok ıyı oluyor bende polıkıstıkım ıncır ve kecı boynuzu ıle gebe kaldıgımı dusunuyorum ama klomende kullandım bunları kullanırken ve gebe kaldım ama dusuk yaptım ınan gebe kalmamaktan daha zor dusuk yapmak dusuk yapmamın sebebı yok deselerde kılomdan dustugunu dusunuyorum 1.57 boyum ve 73 kılodayım bı doktor bana gebe kalırsın ama kılodan dusuk yaparsın demıstı hıç onemsememıstım ama malesef polıkıstıksen mutlaka kılo vermen lazım aynı hastalıkla ugrasan bı arkadasım vardı o tedavı olmak ıstemedı ılaçlar pahalı dıye 2 ay dıyet yaptı her gun yuruyordu ve hamıle kaldı bende ondan bır ay sonra hamıle kldım ne yazıkkı ben dusuk yaptım onu grdum ıkı gun once 5 aylık ve erkekmış bebegı :KK43: oyuzden eger polıkıstıksen mutlaka kılo vermek lazım nettnde arastırmıstık kılo kılo kılo :KK43:

incir kürü soğan kürü arı sütü polen hepsini kullandım ama fayda etmedi bna doktor senin ki inatçı pco dedi evet bende çok kilo aldım 55 kilodan 80 e ne çıkrım şimdş 73 kilo cıvarına dişyet ve sporla düştüm bende çok duydum kilo verip kendiliğinden hamile kalındığını dokroum mutlaka kilo ver dedi ve tüp bebek merkezi ile konuştum o dokor da kilo ver dedi bebeğin tutunam şansı artar dedi . pco da karın bölgesinde çok yağlanam oluyor buda rahmin yağlanamsına nede olduğu için düşüğe neden oluyormuş sende bir an önce kilo ver sağlıklı bebeğinin olması için işallah çok beklemezsin allah herkese nasip etsin inşallah

peki hamile kalmayı kolaylaşrıyormu ?

dokrrum baa insüli direcii kırarak hamile kalabilirsin demişti bide kilo vermem için vermişti bazen kilo verdridi bazen işe yaramdı çok falza tedavi iğne ve ilaçalr kilo aldırdığı içi ben şuan bebek için değil kilo almamak vermek için kullanıyorum

peki hamile kalmayı kolaylaşrıyormu ?
canım gebe kalınca düsük yapmayıda engelliyor bu ilaç gebe ikende bi süre kullanılıyor.ondan önemlibir ilaç devam et bak ben evli degilim ama kullanmaya basladım hamileliğe hazırlık olarak:KK16: NE KİLOM VAR NE İNSÜLİN DİRENCİM VAR.AMA DAHİLİYE UZMANIN İÇ DEDİ HASTALIGINA FAYDASIVAR DEDİ.

Son düzenleme:
dokrrum baa insüli direcii kırarak hamile kalabilirsin demişti bide kilo vermem için vermişti bazen kilo verdridi bazen işe yaramdı çok falza tedavi iğne ve ilaçalr kilo aldırdığı içi ben şuan bebek için değil kilo almamak vermek için kullanıyorum

banada kilo aldırdı aksine bakalım kullanacağım inşallah işe yarar bilmiyorum yani allah herkeze acil şifalar versin inşallah

X