Polikistik over ve Hamileyim

Değil mi doğru sanırım bu hastalık omurluk :KK43: peki sende belirtiler neydi hamile olduğunu bilmeden en belirgin ı neydi mesela polikistik olanlarda gebelik değişik mi oluyor acaba yoksa normal mi ??
Hamile kalınca geçiyo diyo doktorlar yani benim doktorum ve birçok doktor da öyle söyledi bilemiyorum tabi görcez. Bende pek bi belirti yoktu akıntım baya çoktu hala da var, birkaç gün de göğüslerimin uçları acıdı. Karnım şişti bi de gaz şişkinliği. Aklımdan geçiyodu hamile olabileceğim ama çok da ihtimal vermiyodum soğandandır falan diyodum. Soğandan sonra adet olmayınca işe yaramadığını düşündüm 20.gün falan test yapıyım da söktürücü kullanıyım diyodum işte 22. gün test yaptım tam olarak net değildi ama ikinci çizgiyi gördüm.

Hamile kalınca geçiyo diyo doktorlar yani benim doktorum ve birçok doktor da öyle söyledi bilemiyorum tabi görcez. Bende pek bi belirti yoktu akıntım baya çoktu hala da var, birkaç gün de göğüslerimin uçları acıdı. Karnım şişti bi de gaz şişkinliği. Aklımdan geçiyodu hamile olabileceğim ama çok da ihtimal vermiyodum soğandandır falan diyodum. Soğandan sonra adet olmayınca işe yaramadığını düşündüm 20.gün falan test yapıyım da söktürücü kullanıyım diyodum işte 22. gün test yaptım tam olarak net değildi ama ikinci çizgiyi gördüm.
Sağol cevabın için canım..ben her ay yaşıyorum belirtiler psikolojikmen ve sonu hep hüsran:KK43: bu arada yasin kaç

Kendini çok dinleme o zaman olmayan belirtiyi bile hissedersin. Kafana takma rahat ol her şey daha güzel olur

Kendini çok dinleme o zaman olmayan belirtiyi bile hissedersin. Kafana takma rahat ol her şey daha güzel olur[/QUOT
29 yaşına gircem..valla öyle de işte ama şuan hayatta ki tek gayem umudum anne olmak evladımı elime almak..nasip herşey ya tabiki ama işte insan hevesleniyor..

Haklısın en doğal hakkın bunu istemek. Ama hayırlısı nasılsa öyle olur demekki daha zamanı gelmemiş üzme kendini içini ferah tut daha yaşın genç olur zamanı gelince

Kizlar ben de pco luyum malesef ayrıca bende östrojen eksikliğinden kaynakli rahim duvari inceliği de var o yüzden bu ay cyclo prognova klomen folik asit insulin direnci için diaformin kullandim catlatma iğnesi de vuruldum ama sonuç yine hüsran. O kadar çok kafama takiliyorki bu durum Rabbim hepimize hayirlisini versin

İnş sağol...sende hayırlısıyla alırsın kucağına..
Amin inşallah
Kizlar ben de pco luyum malesef ayrıca bende östrojen eksikliğinden kaynakli rahim duvari inceliği de var o yüzden bu ay cyclo prognova klomen folik asit insulin direnci için diaformin kullandim catlatma iğnesi de vuruldum ama sonuç yine hüsran. O kadar çok kafama takiliyorki bu durum Rabbim hepimize hayirlisini versin
Hayırlısı böyleymiş takma kafana bi dahaki aylara olur inşallah

Kendini çok dinleme o zaman olmayan belirtiyi bile hissedersin. Kafana takma rahat ol her şey daha güzel olur
Canım ya sana birşey soracağım bende bir haftadır kasik ağrısı var ben adet sancisi diye düşünüyorum ama dün gece felaket bi şekilde terledim oda sıcakta değildi bide şimdi uzanırken birden elim ayağıma ter bastı..bide gogus ucuma doğru birden bi sizlama giriyor şiddetli bir ağrı gibi ama daha 4 gün var adetime ha birde sismedim bu sefer normalin de çok siserim adet oncesi ama bu sefer çekilmiş gibiyim acaba olabilir mi gebelik ??sende oldumu böyle şeyler

1 yıl 4 aylık evliyim.

Adetim başladığından beri düzensizdi, evlendikten 9 ay sonra polikistik over olduğum söylendi. Evliliğimin ilk 4 ayında cilt altı implantı kullandım. 4. Ayın sonunda hemen çıkardım. Bu impalantın koruyuculuğu bitmeden POLİKİSTİK OVER için doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. Eşimle birlikte çocuk yapmaya karar verdikten sonra doğum kontrol hapını bıraktım. Hapın koruculuğunun 3-4 ay devam edeceği söylendi doktor tarafından… Bu süreçte insülin direnci için DİAFORMİN ve Polikistik Over’ın etkilerini azaltması için İNOFOLİC kullanmaya başladım. Polikistik over tanısı konulduktan sonra benim ileri düzeyde olmadığım söylendi. Ve hamilelik için tedaviye başlanmasına gerek olmadığı, denemem gerektiği söylendi. Bu yüzden tedaviye başlamadım.

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine soğan suyu içmeye başladım. Soğan suyuna başlamadan önce kadınlar kulübünde bunun yararları hakkında birçok yazı okuduğumdan yararı olabileceğini düşündüm. 18 ocak itibariyle soğan kürüme başlayıp 1 Şubatta sonlandırdım. Yalnız bu süreçte İNOFOLİC kullanmaya da devam ettim. Bugün 25 şubat ve 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Soğan suyunun yararı olduğunu düşünüyorum. Bir faydası olursa BURADA paylaşmayı düşünmüştüm. Sizlere de umut olsun ve denemeniz için bu başlığı açtım. Sorularınızı başlık altından yanıtlayabilirim.
Canm bende pko luym tiroidimde var hamileyim ama adete 3 gun kala hcg 20 cikti benm. Snn kac ?

Canım ya sana birşey soracağım bende bir haftadır kasik ağrısı var ben adet sancisi diye düşünüyorum ama dün gece felaket bi şekilde terledim oda sıcakta değildi bide şimdi uzanırken birden elim ayağıma ter bastı..bide gogus ucuma doğru birden bi sizlama giriyor şiddetli bir ağrı gibi ama daha 4 gün var adetime ha birde sismedim bu sefer normalin de çok siserim adet oncesi ama bu sefer çekilmiş gibiyim acaba olabilir mi gebelik ??sende oldumu böyle şeyler
Adet olacakmışım gibi ağrı bende de olmuştu hatta ağrım var kesin adet olcam diyodum ama gebelikle adet belirtileri aynıymış o yüzden çok ayırt edilmiyo. Göğüs uçlarım sızladı birkaç gün normalde bende hiç olmazdı bu. Sıcak basmaları oldu zaten vücut ısısı yükseliyo hamilelikte. Karnım şişmişti benim bi de gaz vardı o yüzden baya şişti. Ha bi de akıntım normalden fazlaydı. Bilemiyorum canım inşallah sende de olsun diyelim ama net bi şey söyleyemeyiz çünkü adetle gebelik belirtileri aynı dediğim gibi. Az kalmış adetine bi bekle bakalım içini ferah tut inşallah olmazsın dualarım seninle. Bana da haber ver durumu merak ederim.
Canm bende pko luym tiroidimde var hamileyim ama adete 3 gun kala hcg 20 cikti benm. Snn kac ?
Benim adet düzensizliğim var o yüzden son adet tarihim 3 ay önceydi. Yani adete yakın mı sonra mı testi yaptık bilemiyorum. Ben cumartesi yaptığımda 95 çıktı, pazartesi yaptığımda 308. Senin daha yeni oldugu için daha düşük çıkmıştır.

Adet olacakmışım gibi ağrı bende de olmuştu hatta ağrım var kesin adet olcam diyodum ama gebelikle adet belirtileri aynıymış o yüzden çok ayırt edilmiyo. Göğüs uçlarım sızladı birkaç gün normalde bende hiç olmazdı bu. Sıcak basmaları oldu zaten vücut ısısı yükseliyo hamilelikte. Karnım şişmişti benim bi de gaz vardı o yüzden baya şişti. Ha bi de akıntım normalden fazlaydı. Bilemiyorum canım inşallah sende de olsun diyelim ama net bi şey söyleyemeyiz çünkü adetle gebelik belirtileri aynı dediğim gibi. Az kalmış adetine bi bekle bakalım içini ferah tut inşallah olmazsın dualarım seninle. Bana da haber ver durumu merak ederim.

Benim adet düzensizliğim var o yüzden son adet tarihim 3 ay önceydi. Yani adete yakın mı sonra mı testi yaptık bilemiyorum. Ben cumartesi yaptığımda 95 çıktı, pazartesi yaptığımda 308. Senin daha yeni oldugu için daha düşük çıkmıştır.
Insallah artar yoksa kaybederim :KK43: :KK43:

Canım ya valla bugün de bi ateş basmasiylayim..şimdi elim su gibi terliyor..Allahım hayırlısını versin ya ol desin de oluversin..gerçi psikolojikmen de insan yaşar ama bilmiyorum gerisini..keşke çift çizgiyi görsem de hemen yazsam buraya

Insallah artar yoksa kaybederim :KK43: :KK43:
Yeni oldugundan düşük çıkmıştır artar içini ferah tut. Hangi gün yaptın ki testi tekrarlasaydın ilk testin üstünden iki gün geçtiyse
Canım ya valla bugün de bi ateş basmasiylayim..şimdi elim su gibi terliyor..Allahım hayırlısını versin ya ol desin de oluversin..gerçi psikolojikmen de insan yaşar ama bilmiyorum gerisini..keşke çift çizgiyi görsem de hemen yazsam buraya
İnşallah görürsün ama bu ay göremezsen de üzme kendini stres yapınca stresten de olmuyo dert etme kendine elbet olur zamanı gelince tabi insan hemen olsun istiyo anlıyorum seni ama bak pcolu olan kaç kişi yazdı hamile kaldım diye sende kalcaksın merak etme.

Yeni oldugundan düşük çıkmıştır artar içini ferah tut. Hangi gün yaptın ki testi tekrarlasaydın ilk testin üstünden iki gün geçtiyse
Gebelik testi ilkine gore daha koyu ama kopkoyu degil. Nrmalde bgn adet tarihim normal vucut isim 35.9 ama suan 36.5 36.7 arasi gidiyor. Ben testi kopkoyu goremiyorum o yuzden korkuyorum. Bide 16.6dan 12 saatte 3.2 artmasi korkuttu beni az artiyo gibi geldi kanda

2 günde bir 2 katı artması lazım normalde. Bence 2 gün geçtikten sonra bi daha kanına baktır en doğru bilgiyi öyle elde edersin. Boşuna kendini strese sokma

Haklisin ben p.tesiyi bekliyim bari
Stres yapma bende ilk öğrendigimde stres yaptım acaba yükselcek mi acaba kese oluşcak mı bebek görüncek mi falan diye ama sonra boşver dedim kendini strese sokma her şey olacağına varır nasıl olsa allaha emanet ettim o korusun bana bağışlasın inşallah

İnşallah görürsün ama bu ay göremezsen de üzme kendini stres yapınca stresten de olmuyo dert etme kendine elbet olur zamanı gelince tabi insan hemen olsun istiyo anlıyorum seni ama bak pcolu olan kaç kişi yazdı hamile kaldım diye sende kalcaksın merak etme.
İnş canım ya ağzın fal olsun hele insan bide çevresindeki insanları da görünce daha da bi etkileniyor Allahım tüm özlem çekenlere nasip eder inşallah...beni de katar o anneliğe

X