Polikistik over ve Hamileyim

1 yıl 4 aylık evliyim.

Adetim başladığından beri düzensizdi, evlendikten 9 ay sonra polikistik over olduğum söylendi. Evliliğimin ilk 4 ayında cilt altı implantı kullandım. 4. Ayın sonunda hemen çıkardım. Bu impalantın koruyuculuğu bitmeden POLİKİSTİK OVER için doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. Eşimle birlikte çocuk yapmaya karar verdikten sonra doğum kontrol hapını bıraktım. Hapın koruculuğunun 3-4 ay devam edeceği söylendi doktor tarafından… Bu süreçte insülin direnci için DİAFORMİN ve Polikistik Over’ın etkilerini azaltması için İNOFOLİC kullanmaya başladım. Polikistik over tanısı konulduktan sonra benim ileri düzeyde olmadığım söylendi. Ve hamilelik için tedaviye başlanmasına gerek olmadığı, denemem gerektiği söylendi. Bu yüzden tedaviye başlamadım.

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine soğan suyu içmeye başladım. Soğan suyuna başlamadan önce kadınlar kulübünde bunun yararları hakkında birçok yazı okuduğumdan yararı olabileceğini düşündüm. 18 ocak itibariyle soğan kürüme başlayıp 1 Şubatta sonlandırdım. Yalnız bu süreçte İNOFOLİC kullanmaya da devam ettim. Bugün 25 şubat ve 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Soğan suyunun yararı olduğunu düşünüyorum. Bir faydası olursa BURADA paylaşmayı düşünmüştüm. Sizlere de umut olsun ve denemeniz için bu başlığı açtım. Sorularınızı başlık altından yanıtlayabilirim.
darısı bana insallah. geçen ay bende soğan kürü yaptım.şimdide 18 eylülde adet bekliyorum.tüm belirtiler mevcut oyüzden gebeliğe heveslenmedim ama sonra soğan kürüne devam edicem hatta incir kürünü de denemek istiyorum. dua edin

X