Polikistik over olan olmayan bayanlar yardım lütfen.

Hangisi ile hamile kaldınız . Farklı birşey ile kaldıysanız lütfen yazın .

• Ankete Katılan
    5
Inşallah canim inşallah kaldı 4 gün .🙈 senin öğrenmeden önceki belirtilerin nelerdi yazarmiisn canm aklıma gelenleri rica etsem .

Tabiki.... Benim ilk belirtim yerleşme kanamasıydı canım adetimin 34.gününde olmuştu bide çok gaz vardı yemek yemeden bile olurdu ve ateş takibi yapardım ateşim bir tık yüksekti ve bugüne kadar hiç yaşamadığım göğüs ağrısı oldu sabahları koltukaltlarım ve göğüs altlarım öyle acırdıki benim adet zamanı hiç ağrımazdı... öğrendikten sonra kasık ağrılarım oldu halsizlik nefesimi biraz güçlükle alırdım daha sonra o fena öğürmeler ve bulantılar başladı.... Senin durumun ne alemde şuanda?

Merhaba Kızlar . Öncelikle çocuk sahibi olmak isteyenlere rabbim tez zamanda hayırlı zaman da sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin . Hamile olanlara sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin. Çocuğu olanlara da bi ömür sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin inşallah.:KK15:
Gelelim benim derdime kızlar. :silah:
Ben 4 yıllık evliyim 24 yaşındayım . 4 yıldır hiç korunmadık ilk günden beri deli gibi bebek hasreti çekiyoruz. Bende pco var eşimin herşeyi normal çok şükür. Kitsler yok fakat adet düzensizliği ,kilo alma (zor verme) ,tüylenme vs. 1 klomen kullandım
1 klomen +çatlatma iğnesi
1 defa aşılama oldum.
Sadece aşılama tuttu eğer düşük yapmasaydım martta dünyaya gelecek ti bebeğim. :kızgın::kızgın:
1 ay önce böbrek taşı kirdirdim ve döktüm normalde 3 4 ayda adet olan ben o ay normal insanlar gibi adet oldum şoka uğradım sonra hemen karar verdim ve soğan suyuna başladım bugün 12.gün . 15 gün kullanıp testere dişli aslan pençesine başlıycam adet olana kadar kullanıcam. Adetime 20 gün kaldı. Iliskilere düzenli giriyoruz . Ama 2 gündür mide bulantısı var ara ara canım birşey istemiyor sürekli aç hissi var , kasiklarim geriliyor böyle hissediyorum baya , cimcik cimcik batmalar oluyor kasiklarima . 20 gün nasıl dayanicam bilmiyorum inanın artık bitsin bu hasret .:KK43: Eltim var nisanda 1 sene olacak şuan 9 haftalık hamile ve bana nisbet yapar gibi öğrenir öğrenmez beni arıyor düşünün.:KK34: Ne yapayım ben kızlar dua edin hamile olanlar olmayanlar lütfen. Tecrubeleriz varsada başım üstüne dinlerim. Hepini öpüyorum uzun oldu halkınızı helal edin lütfen. Bekliyorum sizi:KK200:
Canim bende de pko vardi 19 yasindayken söylenmişti cok azdi yasmn verdi kullandim gecti dedi 22 deyken aşırı adet duzensizligi oldu yaklasik 2 ay kesintisiz adet oldum yzum filan sivilce dolmuştu ozellikle yanakalrimjn kenarları gittim doktara cikolata kisti ve polikistik var dediler quarsta diye bi kntrol hapi versi düzensiZlik icin onu alti ay kullandim bence bosa kullandim sonra korktum evlennce cocugum olmaz diye biraktim kendi haline bir iki sene sonra tekrar gittim polikistlerimle ilgilenmedi cikolata kistin 4.5cm olmus ameliyat ediyoz 5 te dedi bende istemedim tabi ilacla olmzmi gtmezmi dedim bi deneyelim dedi bi ilac verdi adini hatrlamiyorum onu biray kullandim 4 e dustu biraktim ardindan bidaha kontrole gittim 6 cn olmus cogu kisiden duymussundur bu ilaci kullanip sonra daha cok buyuten neyse tabi bnm moralim bozuldu doktarlarada guvenum kalmadi sogan suyu aslan pencesi yaptim suan 27 yasindayim bebek istiyorum bir senedir henuz olmadi bnm cikolata kistine miyom diyorlr hala 6 cm ama pkodan eser yok duzensizliklerim yok hersey normal miyomum disariya doğruymuş oda engel değil ama bekliyorum bkalim olcakmi bekledikcede olmuyor

arkadaşlar merhaba ,
polistk overdim doktora kontrole gittiğimde çocuk düşünmediğimiz için adet söktürücü ve doğum kontrol hapını vermişti. şuan çocuk düşünüyoruz ve 1 aydır da doğum kontrol hapını bıraktım korunmasız ilişkiye giriyoruz. en son adet başlangıç tarihim ayın 16 sı , doktora kontrole gittim pazartesi günü hamilelik planma için hemde adetim geçtiği için hamilelik bi yana bıraktığım an düzensiz mi oluyor korktum açıkcası. vajinal ulst. ile kontrol etti yumurta 17 mm di , bugün tekrar gittim 21 mm olmuş cuma yine gel dedi , ilişkiye girmemiz gerektiğini söyledi, normalde adetimde geçti neden böyle anlamadım doktrada soramadım başına gelen var mı ?

Bende de pko vardı.evlendim tedavisiz hamile kaldım.. ilk düşük..yine hamile 2.düşük..yine hamile 3.düşük...4.dış gebelik doktorun düşük yaptın diye yanlış teşhis ile acılar içind e kıvranmam ve dahiliye doktorunun dış gebesin teşhisi koyması üzerine acil sezeryan ve tüpün birinin alınması.. tek tüp o da enfeksiyon kapması ile yine ameliyat ile tüp aldırma.. .sonrası tüp bebek yapma..cok şükür tuttu 5 aylıkken kanama rahim ağzı yetmezliği acil dikiş atıldı.. 6 aylık yine sa nci bebek geliyor sezeryanla erken doğum...bebegim 1 hafta yaşadı...bi ay oldu..en iyi doktora bile aklınıza takılan herşeyi hatırlatın..özellikle pko varsa düşük riski kesinlikle oluyor..rahim ağzını ölçmesini 3.ayda söyleyin ölçsün...rahim ağzı yetmezliğim önce bilinseydi bu şekilde olmayabilirdim.. .

Merhaba Kızlar . Öncelikle çocuk sahibi olmak isteyenlere rabbim tez zamanda hayırlı zaman da sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin . Hamile olanlara sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin. Çocuğu olanlara da bi ömür sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin inşallah.:KK15:
Gelelim benim derdime kızlar. :silah:
Ben 4 yıllık evliyim 24 yaşındayım . 4 yıldır hiç korunmadık ilk günden beri deli gibi bebek hasreti çekiyoruz. Bende pco var eşimin herşeyi normal çok şükür. Kitsler yok fakat adet düzensizliği ,kilo alma (zor verme) ,tüylenme vs. 1 klomen kullandım
1 klomen +çatlatma iğnesi
1 defa aşılama oldum.
Sadece aşılama tuttu eğer düşük yapmasaydım martta dünyaya gelecek ti bebeğim. :kızgın::kızgın:
1 ay önce böbrek taşı kirdirdim ve döktüm normalde 3 4 ayda adet olan ben o ay normal insanlar gibi adet oldum şoka uğradım sonra hemen karar verdim ve soğan suyuna başladım bugün 12.gün . 15 gün kullanıp testere dişli aslan pençesine başlıycam adet olana kadar kullanıcam. Adetime 20 gün kaldı. Iliskilere düzenli giriyoruz . Ama 2 gündür mide bulantısı var ara ara canım birşey istemiyor sürekli aç hissi var , kasiklarim geriliyor böyle hissediyorum baya , cimcik cimcik batmalar oluyor kasiklarima . 20 gün nasıl dayanicam bilmiyorum inanın artık bitsin bu hasret .:KK43: Eltim var nisanda 1 sene olacak şuan 9 haftalık hamile ve bana nisbet yapar gibi öğrenir öğrenmez beni arıyor düşünün.:KK34: Ne yapayım ben kızlar dua edin hamile olanlar olmayanlar lütfen. Tecrubeleriz varsada başım üstüne dinlerim. Hepini öpüyorum uzun oldu halkınızı helal edin lütfen. Bekliyorum sizi:KK200:
Rabbin hakkinizda hayirli olani nasip insallah ama benim önerim aşılama tedavisine devam edin bende de pco var 2 yıldir evliyim bizde hep bebek istedik ama dogal yollardan olmadi doktor direk aşilama dedi bize ben ilk asilamami yaptirdim pazartesi sonuc ogrenecegiz ama bu gün kanamam geldi 6 aydi bi adet gouyodum anlamadim yinede pazartesi doktora bi gidecegim

Yeni gordum canim kusura bakma. Ben 4 yıllık evliyim ve benden sonra evlenen ler şuan 2 cocugu büyütüyor kimisi 3.cü yü. Kuzenim 3 aylık evli şuan karısı hamile yani ben evlendiğimden beri rahat 50 60 tane haber aldım ve hepsinde yıkıldım. Evlenmeden önce eşime derdim hep bu kadar cok bebek istiyoruz ya biz ya olmazsa hemen naparim ben nasıl dayanırım diyordum sonra eltim nişanlandı aileme arkadaslarima eşime derdim hep yaa benden önce hamile kalırsa bayramda cenazede bir araya gelincezz ben nasıl dayanırım diyordum ama rabbim veriyormuş sabrını. Bu benim için çok hassas bir konu yani ben avm de bile bir hamile göreyim veya çocuk deli gibi ağlarım 4 sene oldu gün geçtikçe acısı daha çok büyüyor alisilmiyor alışilacak bir durum degil çünkü. :KK43: canım bence kesinlikle kullanmalisim sende soğan suyunu ve dr.adnan ibrahim saraçoglunun troit vs herşey için bir kürü var bence dene . Soğan suyuyla insanlar amaliyat denilen kistlerinden 1 ayda kurtuluyor çok araştırdım inan zaten bekarkende kullanırdım ben adet olmak için çok faydalı. 1 buçuk yıl olmuş senin rabbim inşallah 2 demeden 2 canlı olursun dualarım seninle ve bizim gibi olan herkesle. :KK39:
Canım ben soğan kuru yaptım olmadı , sonra doktora gittim polikistik over dedi yumurta geç çatlıyomuş falan baya bir üzüldüm her adette ağladım . sonra Allah im ben evlendim olmazsa naparım diye üzüntüden sessizleştim eşimle kavgalar falan ki benim ailemde yeğen çok hepsine de ben baktım .. Sonra millet bana işte sunun çocuğu var bu ilk aydan hamile kaldı falan demesi ayrı bişey . en son yengem geldi koca karı şeyi biliyorum ama bizim buralarda yaygın bişey nasıl desem karnını ovalıyaıp rahmini düzeltiyolarmış sonra da ayağından asıyolar falan.. Ama tabi tehlikeli bişey siz yapın demiyorum .. Derken onu da yaptırdım sonra ovulasyon aldım ve rabbim evladımı verdi bana sekiz ay çabadan sonra ki eşim hiç yardımcı olmadı bana olur olur deyip durdu acele etme dedi ama baskı hep bana o erkek sonuçta . doğuma girerken çok dua ettim rabbim isteyen herkese nasip etsin diye .. Uzun yazdım ama kusura bakmayın ..

Kızlar allah razı olsun. Çok şükür 4 yıl sonra bebeğim benimle keseyi gördük cuma günü kalp.atislari için gidicez şuan 5+6 olduk. Çok güzel bir duygu rabbim isteyen herkese nasip etsin. Bu arada ben soga suyu ve testere dişli aslan pençesini içtiğim ay değil birdahaki ay hamile kaldım kızlar hamile kaldığım ay aşılama olacak diye içmedim ama çok faydası oldu yumurtalıklarım ilaçsız kendi kendine büyüdü düşünün 20 mm oldu kendi kendine. Adetin duzenli oldu çok faydasını gördüm yani. Bu arada aşılamayı 2.kez bedava yaptı doktorum ilkinde sperm yıkandı tuttu ama düşük yaptım yani kimyasal oldu 2.cide spermi yıkamadık tuttu çok şükür mucize oldu yani . Ve 2sindende para almadı doktorum.

Kızlar allah razı olsun. Çok şükür 4 yıl sonra bebeğim benimle keseyi gördük cuma günü kalp.atislari için gidicez şuan 5+6 olduk. Çok güzel bir duygu rabbim isteyen herkese nasip etsin. Bu arada ben soga suyu ve testere dişli aslan pençesini içtiğim ay değil birdahaki ay hamile kaldım kızlar hamile kaldığım ay aşılama olacak diye içmedim ama çok faydası oldu yumurtalıklarım ilaçsız kendi kendine büyüdü düşünün 20 mm oldu kendi kendine. Adetin duzenli oldu çok faydasını gördüm yani. Bu arada aşılamayı 2.kez bedava yaptı doktorum ilkinde sperm yıkandı tuttu ama düşük yaptım yani kimyasal oldu 2.cide spermi yıkamadık tuttu çok şükür mucize oldu yani . Ve 2sindende para almadı doktorum.
Gözünüz aydın sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah😊

Kızlar merhaba aranızda yeniyim konuyu görünce yazmak istedim pko luyum açık söyleyeyim tedavisiz zaten olmayacak diye son 6 aydır korunmuyorduk ve tedavi için de henüz çoCuk düşünmediğimiz için bir adım atmamıştık fakat her dr tedavisiz olmaz dediği halde ben şuan 10+3 haftalık hamileyim bir dönem bizde çok istedik 6 ay deneyin dedi dr pko lu olmama rağmen olmadı ama çok kafaya takmıştım sonra ben pes ettim gitmedim bekledik vs ansızın geldi kafaya takmakla çok ilgili olduğuna inanıyorum düşünmeden yaşayın stresi atın meleğiniz gelecektir ☺️

Gözün aydın vuslat_gelsin çok sevindim rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin hepimizin ☺️

Bende pcoluyum bu ay ilk defa günde bir deca klomen kullandım ama hiç büyümemiş yumurtalarım diğer ay sabah akşama çıkardı büyumedigini öğrenince iki tane icmeminde bir işe yaramayacağını düşünüp umutsuzluğa kapıldım biraz olsun buyur diyordum ama hiç oluşmamış böyle olan varmı aranızda

Yeni gordum canim kusura bakma. Ben 4 yıllık evliyim ve benden sonra evlenen ler şuan 2 cocugu büyütüyor kimisi 3.cü yü. Kuzenim 3 aylık evli şuan karısı hamile yani ben evlendiğimden beri rahat 50 60 tane haber aldım ve hepsinde yıkıldım. Evlenmeden önce eşime derdim hep bu kadar cok bebek istiyoruz ya biz ya olmazsa hemen naparim ben nasıl dayanırım diyordum sonra eltim nişanlandı aileme arkadaslarima eşime derdim hep yaa benden önce hamile kalırsa bayramda cenazede bir araya gelincezz ben nasıl dayanırım diyordum ama rabbim veriyormuş sabrını. Bu benim için çok hassas bir konu yani ben avm de bile bir hamile göreyim veya çocuk deli gibi ağlarım 4 sene oldu gün geçtikçe acısı daha çok büyüyor alisilmiyor alışilacak bir durum degil çünkü. :KK43: canım bence kesinlikle kullanmalisim sende soğan suyunu ve dr.adnan ibrahim saraçoglunun troit vs herşey için bir kürü var bence dene . Soğan suyuyla insanlar amaliyat denilen kistlerinden 1 ayda kurtuluyor çok araştırdım inan zaten bekarkende kullanırdım ben adet olmak için çok faydalı. 1 buçuk yıl olmuş senin rabbim inşallah 2 demeden 2 canlı olursun dualarım seninle ve bizim gibi olan herkesle. :KK39:
Canım merhaba bende pko hastayım maalesef bu tedavi edilecek bişey değil yani birtane doğum yapsanda yine seninle bende aşılama oldum femara kullandım srephon göbekten iğneler şuan akışına bıraktım Allah nasip ettiyse gelecektir diorum bende 11 senedir bekliyorum bannada herkez bebek yok mu kaç senedir evlisin falan filan diyorlar ama inan artık umrumda bile değil kimin ne düşündüğü önceden çok takıyordum Allah zamanını bekliyordur nezamamdır kullanmak istediğim Bid ürün vardı onu kullanıncam şiödi c life die istegram da yorumlarına bakabilirsin kim kullandıysa hamile kalmış tek hamilelik için değil rahim yapışıklığı tüp tıkanıklığı prolaktin yani bütün kadın rahatsızlıklarına iyi geliyormuş şifayı veren rabbim bu mubarek ayda kucağını doldursun inş anneliği kim istiyorsa banada tatdırsın

Bende pcoluyum bu ay ilk defa günde bir deca klomen kullandım ama hiç büyümemiş yumurtalarım diğer ay sabah akşama çıkardı büyumedigini öğrenince iki tane icmeminde bir işe yaramayacağını düşünüp umutsuzluğa kapıldım biraz olsun buyur diyordum ama hiç oluşmamış böyle olan varmı aranızda
Canım doktoruna söyle klomen dense femara daha kaliteli yumurta ve daha sağlıklı büyüme oluyor onu kullan istersen klomen kist yapabiliyor canım

Sizin adınıza çok ama çok sevindim gözünüz aydın Rabbim sagsalim kucagınza almayı nasip etsin ve tüm isteyen kişilere nasip etsin inşaAllah

Canım bende de polikistik over vardi evlenmeden once doktora gittigimde soyledi evlendikten sonra korunmadık akısına bıraktık çok şükür beş ay sonra hamile kaldim suan 8 aylik hamileyim Allah isteyen herkese nasip etsin çevrenin tavırlarını konusmalarını dikkate alma akısına bırak ve cokca dua et insallah

X