Gebeliğe Hazırlık Polikistik over çatlatma iğnesi ikiz gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Femarada bende işe yaradı yumurtalrım oluşdu ve iğneye gerek kalmadan kendiliğinden çatladı bu ikinci ayım ve 4 yumurtam oluşdu olgunlaşdı 18 15 aralığında hepsi ve çoğul gebelik olabilir dedi iğne yapmayalım kendiliğinden çatlıcaklar dedi. Benim korkum rahimde tıkanıklıkmı var acaba ilk ay olmadı die düşündüm ama 🙁 biraz fazla evhamlıyım sanırım
Rahim filmi cekildiniz mi

Bu dediğin çift yumurta ikizleri için geçerli canım tek yumurtada her zaman ikiz riski vardır zaten. Ayrıca yumurta geliştirici ilaçlar ikiz olasılığını artırıyor.
Evet evet cift yumurta da o yuzden belirttim zaten yazımda da destekleyici ılaclar bende kıst olustırdugu ıcın henuz onlara cok guvenemedım 😁 bırrde ikizin ıkızı olur mu dusuk ıhtıml mı bir nesil atlar derler ya

Evet evet cift yumurta da o yuzden belirttim zaten yazımda da destekleyici ılaclar bende kıst olustırdugu ıcın henuz onlara cok guvenemedım 😁 bırrde ikizin ıkızı olur mu dusuk ıhtıml mı bir nesil atlar derler ya

Bi yakınım ikiz ve ikiz doğurdu bir kız bir erkek

Neden olmasın. Bu bir nesil atlar ne demek oluyor canim mesela senin annen ikiz . Sen değilsin ama senin çocukların ikiz öyle mi?

Neden olmasın. Bu bir nesil atlar ne demek oluyor canim mesela senin annen ikiz . Sen değilsin ama senin çocukların ikiz öyle mi?
Evet oyle olur derler ama kimisi de ikizin ıkızı oluyor dıyo ama cok dusuk ihtimal dıye yada atıyorum anne ıkız cocuklar da da hem ıkız hem tek var ıkızın degıl ama tek olan cocugun ıkızı olabiliyormus

Hıc dert etme dusundukce daha da otelesıyo hamılelık dusunmedıgın ay olcak emın ol bende oyle yapıyorum 😁
Doğru öyle yapmak gerekiyoda bu ay ak kara çıkıcak ortaya oyüzden sanırım bu panik 🙄 doktor tıkanıklık yoksa eğer olmama ihtimali yok dedi bu ayda tutmazsa zaten rahim flmine geçicez direk dedi

Merhaba arkadaşlar
Ben buralarda bana çok umut verici mesajlar aradım ve şuan umut dolu mesajlar varmek için geldim.polikistik over hastalığı olup ikiz gebelikle (doğal yoldan)iki bebeğimi çok şükür kucağına almış biri olarak sorularınız varsa yanıltlamak umut olmak isterim
Merhaba Allah bağışlasın bebislerini bende de polikistik over var 2 aydır klomen tedavisi görüyorum geçen ay yumurtalarım iyi büyümedi o yüzden çatlatma iğnesi vermedi dr bu ay da klomen kullandım çatlatma iğnesi verdi bugun yaptim igneyi acaba olacak mi bu ay beklemek gerçekten çok zor Allah isteyen herkese nasip etsin bizede insAllah

Merhaba Allah bağışlasın bebislerini bende de polikistik over var 2 aydır klomen tedavisi görüyorum geçen ay yumurtalarım iyi büyümedi o yüzden çatlatma iğnesi vermedi dr bu ay da klomen kullandım çatlatma iğnesi verdi bugun yaptim igneyi acaba olacak mi bu ay beklemek gerçekten çok zor Allah isteyen herkese nasip etsin bizede insAllah
Sonucunuz ne oldu ?

Merhaba arkadaşlar
Ben buralarda bana çok umut verici mesajlar aradım ve şuan umut dolu mesajlar varmek için geldim.polikistik over hastalığı olup ikiz gebelikle (doğal yoldan)iki bebeğimi çok şükür kucağına almış biri olarak sorularınız varsa yanıltlamak umut olmak isterim
Aynı durumdayız tek fark ikizleri yeni öğrendim

Ben gonal f kullandim.Kullandigim ay olmadi.Sonraki ay kendiliginden hamile kaldim.Etkili bir hormon ilaci ki ikiz gebelik oldu.Doktorum bu ilaclari etkisinin vucutta birkac ay etkisini hala gosterebilecegini soylemisti.Denemediyseniz klomenle ugrasmayin derim.Doktorum hic klomenle vakit kaybetmeyelim demisti bana.Isabetli karar vermis.
Ailede ikiz gebelik var mı ilacın adı gonal f mi

X