Anket platin saç? okulum sorun çıkarır mı?

sizce ne zaman yapmalıyım?

• Ankete Katılan
    30
Ben de bakır kızılına aşığım ama boyatacak param yok. Bir de açık buğday tene bakır kızıl gider mi sizce?

Benim ten rengim acik bugday ile beyaz arasinda gidip geliyor. Cogu kez bakir kizilina boyattim ve bana cok yakismisti. Benim kendi sac rengimde acik kahverengi kizilimsi oldugu icin belkide siritmadi ben de. Ama size de gider tabiki neden gitmesin. Bu cok kisisel bir durum, siz daha iyi bilirsiniz. Sac renginiz nedir? Iyi bir kuaforden de fikir alabilirsiniz. Ben en son sacimi boyatali 9 yil oldu. Konu sahibi gibi yillar once baya boyatiyordum. Sonra sacim beceriksiz bir kuaforde yandi bildigin. Ölü gibiydi sonra boyatmayacagim artik dedim. O gun bugundur boyatmiyorum, beyaz sacim yok sukur yasim 35. Aralara isilti mi ne diyorlar onlardan yaptirmak istiyorum ama ben de pek cesaret edemiyorum. O kadar oldu ki boyatmayali. Zaten tum sacimi asla boyatmam da aralara renk attirma gibi bir niyetim var. Bakir kizili dusunuyorum ama karar veremedim

Ben öğretmenim...
Hiç bir öğrencim okulun bahçesinden içeri boyalı saç ile veya makyajlı yüz ile giremez.
Ya saçlarını kazıtacak ya da eski haline çevirecek.
Hele son sınıfta tek derdi sınav olması gereken bir öğrencinin saçları ile uğraşması çok abes...

Nerde o arkidişler pardonBen dersanede derece sınıfındaydım öyle fönlü makyajlı kimse yoktu. Hoş benim zamanımda fönlü makyajlı 16lık kızlar da yoktu. Genç kızlara yapılı saç, boyalı tırnak, makyaj vb hiç mi hiç yakışmıyor. Yeni nesil nasıl bir kafa yaşıyor bilmiyorum.

Beceren beceriyor ya ilk 5k ya girdi biri biri de ilk 10k temelleri de çok sağlam değildi. Böyle hem zeki hem bakımlı hem de güzel kadınlara bayılıyorum. İnşallah öyle olurum ben de. Düz bir fönün yapılı saç olduğunu düşünmüyorum.
Edit : 10k idi yanlış yazmışım düzelttim

Emin olabilirsiniz ki sınavı yeterince dert ediyorum. Size komik görünüyor olabilir, ben gayet yakıştırıyorum kendime ve genç yaştaki insanlara. Bence yaşlılarda olduğundan çok daha iyi duruyor açık renkler genç insanlarda. Ayrıca dediğim gibi daha önce neredeyse platindi saçlarım ve eklemek isterim ki çok olumlu geri dönüşler almıştım birçok kişiden kendi rengini bulmuşsun, çok doğal duruyor şeklinde.

Eğitim ve saç rengini nasıl birbirine bağlayabildiğinizi anlayamadım, bir öğrencinin iyi göründüğünü (kendine göre) hissetmesinin ne zararı olabilir? Okula iç çamaşırımla gitmeyi planlamıyorum sonuçta, diğer öğrenciler için de "dikkat dağıtıcı" bir şey değil yapmak istediğim. Okulda pembe (ki bence sarıdan çok daha dikkat çekici) baş örtüsüyle gezen öğrenci varken platin sarısı saçın böyle nitelenmesi komik geliyor bana.

Aileye gelirsek de şöyle demek istiyorum: çocuklarının kendini güzel ve mutlu hissetmesini istemeleri hata mıdır size göre? Bence değil. Eğitimime, sağlığıma, güvenceme ve psikolojime zararı olmayan şeylerde serbest olmalarının normal olduğunu düşünüyorum.

Niye surekli sac boyatiyorsun , mutsuz musun ?
Tam tersi, gayet mutluyum. Yurtdışında yaşarken aldığım kiloları verdim, arkadaşlık ilişkilerim ve derslerim her zamanki gibi çok iyi gidiyor. Belki ben yanlış ifade etmişimdir 6 yıllık bir süreçte yaptım bunları. Öyle 1 yıl falan içinde değil yani, daha iyi ifade edebilmişimdir belki şimdi.

Anlayamadım saç boyamak kadar kısa süren bir aktivitenin (maksimim 8 saat sürecek zaten, bir arkadaşla buluşmakla aynı süre, ondan feragat edip bunu yapabilirim bir seferliğine) neden size bu kadar uzun sürecek bir şey gibi geldiğini.

Buraya sürekli yazmak istemiyorum ama derslerim gayet iyi, oldukça yüksek puanlı bir tıp fakültesi hedefliyorum (adını söylemeyeyim ama dereceyle girilenlerden biri) ve herkes yazın tatildeyken ben okula gittim (dershane değil okul, evet), yani gayet güzel çalışıyorum ve denemelerden de oldukça yüksek puanlar alıyorum.

Bir "abla tavsiyesi" vermek istediğinizin farkındayım ama gerçekten lüzumsuz çünkü ben ciddiyetin farkındayım, saç boyamayı bu kadar ciddi bir şey haline getirmeye gerek görmüyorum sadece.

Bu siteden esmer linci yiyeceğim aklıma gelmemişti açıkçası. Zaten sarışın olan bembeyaz tenli biriyim. En beyaz benim tartışmasına girmek gerçekten istemiyorum, bu yüzden başta belirtmemiştim ama o kadar beyaz tenliyimdir ki "Sen nasıl bu kadar beyaz kalmayı başardın?" lafını duymadığım hafta geçmedi hayatımda, yazın tatilden döndüğümde bile. Yani "göz zevkiniz bozulacak" diye endişelenmenize gerek yok.

Ayrıca zaten sarışınım (saçım dirty blonde denilen renk) ama doğal olarak bu kadar açık renk saçlı sarışın olacağım iddiası olan biri değilim. Sadece "platin sarısı saçlı" olmak istiyorum.

8.sınıfta saçı platine yakın sarıya boyamak çok iddalı olmuş.

Son cümlen dikkatimi çekti. Takıntılı mısın? Niye saçını boyamadan duramıyorsun?
Yanlış ifade ettim sanırım, saçımı boyamadan duramıyorum değil, sadece çok istediğimi belirtmek için yazdığım bir cümleydi. Bir iki cevap üstte daha net açıkladım durumu.

18 yaşında platin sarısı nedir yahu..
İlla ki boyamak istiyorsanız ışıltı falan attırıp fresh bir görünümüne sahip olmak varken platin neden neden???

"Fresh" görüntü herkesin hoşuna gitmek zorunda mı? Bence değil, ben saçta (sırf kendimde değil, herkeste) yapay görüntüyü daha çok beğeniyorum açıkçası.

Teşekkürler, soruma gerçekten cevap veren 3-5 kişiden birisiniz. En son geçen kasım ayında boyamıştım.

Emin olun rakiplerimin çoğundan çok daha fazla çalışıyorum. Az önce başka birine de söyledim çok yüksek puanlı bir tıp fakültesi hedefliyorum (ve şu anki deneme sonuçlarıma göre şimdiden çok yaklaştım hedefime). Gece 12lere 1lere kadar aralıksız ders çalışıyorum zaten (ve herkes tatil yaparken ben okula gitmeye devam ettim, bütün yazımı çalışmaya ayırdım) ama saçla bunun bağlantısını anlayamadım açıkçası, insan dinlenmeye ayırdığı bir gününü neden saç boyamaya ayıramasın ki? Bence böyle çalışan öğrencinin derdi de bu oluversin.

Muhtesem yorum ,daha söylenecek söz yok

Anlayamadım, geleceğimi düşünmediğim sonucuna nereden vardınız? Bir iki yanıt yukarıyı okuyabilirsiniz çünkü ben tekrar yazmaktan sıkıldım.

Teşekkürler soruma gerçekten cevap veren nadir insanlardansınız, dikkate alacağım söylediklerinizi.

Ben de bakır kızılına aşığım ama boyatacak param yok. Bir de açık buğday tene bakır kızıl gider mi sizce?

Ben açık buğday gibi çok hafif "yanmış" görüntüsü olan ten renklerine (eğer pembe alt tonluysa) aşırı yakıştırıyorum bakır tonlarını, bence eğer sarı alt tonlu değilse cildiniz kesinlikle deneyin.

İşte zaten sorun da orada. Dışarıdan komik görünen durum size güzel geliyor. Tam o yaşlardasınız çünkü. Biz ne desek boş. On sene sonra eski fotoğraflarınızı yok etmek istediğinizde anlarsınız ne demek istediğimi. Ayrıca o olumlu geri dönüşlere de pek güvenmeyin. Ben de şimdiye kadar hiçbir tanıdığıma saçın kötü olmuş, sana hiç yakışmamış demedim, diyemedim. En fazla “Şöyle olsaydı daha iyiydi ama bu da güzel.” demişimdir.

Gerçekten şaka gibi bir tutumunuz var bu durum karşısında. Öğretmen olup "hiçbir" kelimesinin birleşik yazıldığını öğrenememiş olmanıza mı şaşırayım yoksa tavrınıza mı, gerçekten karar veremiyorum.

Öğretmen olmuşsunuz ama bence iyi insan olamamışsınız. Öncelikle bir eğitimci olup, bu ortamın tam içerisinde olup nasıl bu kadar anlayışsız olabildiğinizi anlayamadım, bir öğrencinin sınav senesinde "tek derdinin" sınav olmasını istemek kadar abes bir şey olamaz. Buna yoğunlaşmasını istemek çok normal ama insan sosyal bir varlıktır, elbette arkadaşları ve ailesiyle zaman geçirecek, kendisini iyi hissettirecek şeyler yapacak ki akıl sağlığı ve beden sağlığı korunsun. Diğer kişilere yazdığım cevapları da okursunuz, tek tek cevap verip aynı şeyleri yazmış olmaktan yoruldum çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…