Anket platin saç? okulum sorun çıkarır mı?

sizce ne zaman yapmalıyım?

• Ankete Katılan
    30
Teşekkürler soruma gerçekten cevap veren nadir insanlardansınız, dikkate alacağım söylediklerinizi.
Takılma derim bazı yorumlar fazla acımasız
Kimse sonuçta seni burda görmüyor platin sarısı diyorsun belki gercekten bebek gibi yüzün var yakısıyor ama sürekli yok kötü oluyor yok komik oluyor genelleyip duruyorlar ki zaten sorun bile bu değilken bu kadar ön yargı fazla geliyor bana

Çok şaşırtıcı gerçekten, çünkü ben her ne yaparsam yapayım oldukça dürüst yorumlar alırım çevremden. Sizin dürüst olmamanız başkalarının da olmadığı anlamına gelmiyor. Aldığım geri dönüşler o kadar olumluydu ki (sarı saç için) bana "Şöyle olsaydı daha iyidi ama bu da güzel." bile diyen olmadı. Hatta tam tersi saçımı kahverengine boyayınca çok yapay oldu, sarıya dön çünkü daha doğal duruyor dediler.

Ah mxn ah... Biz büyüdük ve kirlendi dünya.

Kesinlikle katılıyorum, benim sorum " Yakışır mı?" ya da "Hangi renge boyayayım?" değildi, durum üzerine yorum yapılmasını beklemiştim ama maalesef belli bir kesim var, yapacak başka bir şeyleri olmadığı için bütün gün evde oturup kötü konuşmak dışında bir şey yapmıyorlar, hayattan zevk alan ve hayatta bir şeyler başarabilmiş/başarabilen insanlarla uğraşıyorlar. Böyle insanlar için üzülmekten başka yapabileceğim bir şey yok maalesef.

Ben ortaokuldayken kaslarımı alıyorum diye hocam tüm sınıf ortasında beni rezil etmiş yetmemiş veli toplantısında herkesin icinde annemede kızmaya calısmıstıda agzının payını almıstı
Lisedeyken neredeyse bütün havalı kızların sacları fönlü boyalı hafif makyajlı gezerlerdi ki süper lisede okudum neredeyse 15/20 yıl önce
İnsan hem kendi bakımını yapıp hem üniversiteye girebilir
Bunu sana iki üniversite bitirmiş üstüne yüksek lisans yapmıs biri olarak söylüyorum
Platin evet iddialı bi renk ama hangimiz (sac boyatanlar) sonradan pişman oldugumuz renk kullanmadık ki
Veya belki gercekten senin rengin odur nerden bu kadar emin olupta gencecik bi kızı bu kadar acımasızca yargılama cesaretini kendinde buluyorlar
Dedim ya takılma naısl iyi hissediyorsan kendini öyle davran sınav sürecinde psikolojide cok önemli robot değiliz yedi yirmidört nefes almadan calısalım

Çok teşekkürler çok güzel açıklamışsınız durumu gerçekten. Tebrik ederim başarılarınız için.
Ben Anadolu yakasının en yüksek puanla öğrenci alan anadolu lisesinde okuyorum. Okulum üniversite sıralamalarında ise Türkiye'nin ikinci en başarılı lisesi. Aynı zamanda bir sene yurtdışında değişim programı ile eğitim gördüm, genel kültürüm bu sebeple oldukça iyidir. Üç dil konuşabiliyorum akıcı şekilde anadil seviyesinde. Çok şükür sağlığım yerinde, yediklerime yaptıklarıma da dikkat ederim. Bu sitede insanların herkesi başarısız, kötü durumda sanması oldukça komik.

Hayat öyle bide iş hayatına gör nelerle karsılacaksın :)
Yolun acık olsun kardesim umarım diledigin basarıya en kısa sürede bakımlı bakımlı ulasırsın :)

Reactions: mxn
Hangi dilleri biliyorsun Ben de dil öğrenmek istiyorum özellikle İngilizce ama 0 ım ne tavsiye edersin?

Siz merak etmeyin ben alanında aranan bilenen bir öğretmenim.
Tavrım da fikrim de öğrencilerim tarafından ve velilerim tarafından beğenilir...
Tek derdi sınav olan bir nesli hicbir zaman yetiştirmedim. Aksine sınavlarla hep dalga geçtik fakat bu ülkenin bazı gerçekleri var ve bunlara göz yumamazsiniz...

Hangi dilleri biliyorsun Ben de dil öğrenmek istiyorum özellikle İngilizce ama 0 ım ne tavsiye edersin?
İngilizce, İspanyolca ve Almanca. Açıkçası ben İngilizceyi neredeyse doğduğumdan beri öğreniyorum, Türkçeden hiçbir farkı yok benim için, o yüzden yorum yapamayacağım o konuda, Almanca için ise hep okulla öğrendim ama İspanyolca için şarkılar çok yardımcı olmuştu. Mesela Spotify'daki "Mexico top 50" playlistinden bakabilirsiniz İspanyolca olanları seçip; hem telaffuz hem de kelime dağarcığı açısından yardımcı olur.

Bence üniversiteye başlayınca "üniversiteye başladım kızılı"na boya.

Bu ülkedeki hangi gerçek ile bağlantı kurduğunuzu anlayamadım açıkçası. Alanınızda başarılı ve aranan bir öğretmen olmanıza çok sevindim, umarım böyle devam eder durumunuz o zaman ne diyeyim. Ayrıca umuyorum ki öğrencilerinize karşı tavrınız buradaki tavrınızdan farklıdır.

Cevabınızın konuyla bağlantısını göremedim açıkçası. Sorulan sorulara cevap vermemişsiniz, kendi sorunuzu yazıp kendiniz cevaplamışsınız anladığım kadarıyla.
Herhangi bir soru yazmadım güzelim. Bu bir espridir ama yaşın yetmiyor tabii, anlamayacağını düşünemedim.

Herhangi bir soru yazmadım güzelim. Bu bir espridir ama yaşın yetmiyor tabii, anlamayacağını düşünemedim.
"Kendi kafanızda" yazmışsınız soruyu, bu kadar küstah olmayın, iyi günler diliyorum size, her yaşı küçük olanı da küçümsemeyin. Espriden gayet iyi anlarım eğer kaliteli ise, sizinkini komik bulmadım.

Anlamadığın için olmasın o? Burada bir küstah varsa o da sensin canım. Ben senin yaşını yaşadım, o yaşlarda saçımı da boyadım yani biliyorum o yaşta bir kadın ne hisseder, neler ister. Böyle bir durum vardı eskiden, üniversiteye başlayan kızlar saçını kızıla boyardı, erkekler de saçını uzatırdı. Bunun esprisini yaptım yani. Ama sen o kadar kompleksli bir kızsın ki her şeye alınıyorsun. Öğretmenim ben, senin gibi bilmiş çok öğrenciyle karşılaştım. Törpülenirsin zamanla üzülme

Öğrencilerinize kolay gelsin dileklerimi iletirsiniz. Madem ben "bilmiş öğrenci"yim, benim gibilerle çok karşılaştınız; büyüklüğünüzü, öğretmenliğinizi bilip ona göre cevap verin.

Söylediğinizin komik olduğunu düşünmenizi de anlıyorum, herkes iyi bir espri anlayışına sahip olacak diye bir şart yok. :)

Sana komik gelmemiş olabilir canım, dediğim gibi anlamadın çünkü başta. Şimdi de erkekliğe ... sürdürmek istemiyorsun. Neyse, sen saçını platine boya en iyisi. On yaş büyük göstermek haklayacak seni belli ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…