Planlı gebelik

Anladım inşallah hayırlı bir şekilde tertemiz çıkar sonuçlarınız en kısa sürede

Oh içim rahatladı. Bana yorum yapan hanımefendi “özellikle istediğini ilk kez duyuyorum” deyince evham yapıp panikledim sandım ki kötü bir şey var o yüzden istiyor
Ay ben de çok yanlış anlaşılmışım sanırım kusura bakmayın sizi telaş ettirdiysem, anlatım bozukluğu yaptım sanırım yani genelde doktorlar pek sma testine yönlendirmiyor o yüzden dedim. Gebelik öncesi ve ya sürecinde sma testini de yaptırın diye tavsiye eden çok az doktor duydum. O anlamda tekrar kusura bakmayın telaş ettirdiysem

Anladım hep erkekten alınıyor erkekte pozitif çıkarsa kadından alınıyor denmişti ondan sordum. Hayırlısı olsun
Bana doktorum sorduğumda o şekilde bir bilgilendirme verdi. Sağlık ocağına gittiğimizde de doktor önce sadece erkekten alıyoruz dedi. Ben de o yüzden o şekilde ilettim doktordan doktora değişiyor demek

Estağfurullah

Bana doktorum sorduğumda o şekilde bir bilgilendirme verdi. Sağlık ocağına gittiğimizde de doktor önce sadece erkekten alıyoruz dedi. Ben de o yüzden o şekilde ilettim doktordan doktora değişiyor demek
Yok her yerde öyle yazıyor zaten ben de o yüzden eşime randevu aldım kendime değil. Ama yagmurcicegii nin doktoru belki farklı sebepten öyle yapmıştır bilemiyorum :)

Tamam doktor hanim teşekkürler

sma testi ilk gebelikte mi yapılıyor 2. Gebelik için de yaptırılıyor mu? Ben ilkinde yaptırdığımızı hatırlamıyorum okuyunca ilgimi çekti merak ettim bilen var mı acaba

sma testi ilk gebelikte mi yapılıyor 2. Gebelik için de yaptırılıyor mu? Ben ilkinde yaptırdığımızı hatırlamıyorum okuyunca ilgimi çekti merak ettim bilen var mı acaba
Hiç bilmiyorum maalesef ama ilk çocuğu sma olmayıp 2.çocuğu olan birine denk gelmiştim sanki YouTubeda, belki yapılıyordur o yüzdeb

Hiç bilmiyorum maalesef ama ilk çocuğu sma olmayıp 2.çocuğu olan birine denk gelmiştim sanki YouTubeda, belki yapılıyordur o yüzdeb
Allah Allah biz nasıl yaptırmadık bunu planlı gebelikti dr rutinde de bahsetmedi bana sadece folik başlatmıştı, Allaha şükür sağlıklı bir çocuğum var da ikinciyi düşünüyorum şimdi ben de araştırıp yaptırayım, bir de özel sigorta karşılaröı acaba tamamlayıcı değil karma sigortamız var

Biz evlenirken zorunlu testlere dahil de değildi bizden birkaç ay sonra zorunlu yaptılar, biraz daha önemsiyorlar artık belki ondandır. Diğerlerine de hiç cevabım yok

Merhaba. Sizinle aynı tavsiyeleri bana da verdi benim doktorum. Yaklaşık bir buçuk sene ben de doğum kontrol hapı kullandım. Doktorum hamilelik planladığınız tarihten 3 ay önce hapı bırakmam gerektiğini olası bir yumurta tembelliği ve adetin düzenlenmesi için beklememi, ve bu sırada folik asit kullanmamı ve prezervatif gibi alternatif korunma yöntemleri ile ilişki yaşamamı önerdi. Folik asit gebeliği önlemez, korunmadığınız 3 ay içinde hamile kalabilirsiniz.

Gebeliği önlemediğini biliyorum evet 3 ay içinde olabilecek hamilelik erken olur diye demiştim. Çok teşekkürler

Mesajların sonuna gelene kadar aynı şeyleri yazan başkaları olduğunu gördüm. Tekrar için çok pardon.

Ben ateş takibi yapıyorum. Son doğum kontrol hapını kullandığım aydan itibaren yaklaşık iki aydır düzenli ölçüyorum ateşimi. Bu ay heralde yumurtlamıycam sal gitsin dedim eşime sadece bir gün sabahına ateşim düştü ve yumurtlama süreci başladı. Göğüs uçlarım ağrıyor, şişkinlik hissediyorum, hafif sancılarım ve bat a 3 gün var. Planlı yapalım derken hamile olma ihtimalini düşünüyorum ben de. Takip ederek böyle korunmamak da başka bir seviye sanırım. :)

Sma testi babanın kanına bakılarak ve istediğinizde yapabiliyorsunuz diye biliyorum ben. En azından gelecek nesiller için hastalık riskini ölçmek için evlenmeden bize öyle yapmışlardı.

Sma testi babanın kanına bakılarak ve istediğinizde yapabiliyorsunuz diye biliyorum ben. En azından gelecek nesiller için hastalık riskini ölçmek için evlenmeden bize öyle yapmışlardı.
Bu test evlenmeden rutin yapılıyor mu? Eğer öyleyse yaptırmışızdır unutmuşumdır belki de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…