Planlı gebelik

Bir de 1.5 yıldır dkh kullanıyorum, illaki etki ediyordur o da
Bende 10 ay kullandım ama bıraktıktan iki ay sonra hamile kaldım yoksa bende bakmıştım işte nadiren 2. 3. Aylarda oluyor altı ay 1 seneyi buluyor diye de rahat rahat bırakmıştım dedim zaten anca olacak ama öyle olmadı bünyeye göre değişiyor sanırım

Bende 10 ay kullandım ama bıraktıktan iki ay sonra hamile kaldım yoksa bende bakmıştım işte nadiren 2. 3. Aylarda oluyor altı ay 1 seneyi buluyor diye de rahat rahat bırakmıştım dedim zaten anca olacak ama öyle olmadı bünyeye göre değişiyor sanırım
Bnde kullanırken
Supriiiiz 🤣

Orange ben doğum kontrol (Yasmin) adet düzenlemek için 17 yaşımdan beri kullanıyorum
Evlenince adetim düzene girdi fakat bu seferde doğum kontrol hapı olarak devam ettim yasmine

Hani hiç kesintiye uğramadan 17 yaşımdan 29 yaşıma dek doğum kontrol hapı içmiş oldum

Ve içerken gebe kaldım ( son 15 gündür içtiğim vakitlere dikkat etmiyordum bugün 7 de ictimse yarın gece üçte içiyordum )

Yani ben hap kullanirken bikac gün dikkat etmedim diye gebe kaldımsa
Sen şimdiden hapı birakarak her türlü gebe kalırsın 🤭ceketini atsa gebe kalırsın
Bekle beni gebeliğe hazırlık topici, sürtüştük hamile miyim sperm kulağımdan girdi hamile miyim sorularımla yeni gün ve yeni saatimde sizlerleyim

Maraba televole.

Yarın doktor randevum var. Daha önce farklı bir sebepten gittiğimde vajinal ultrasona girmiştim, doktor o sırada yumurtalıklara da baktı bir sorun görmedi iyi dedi. Yarın muhtemelen kan alır, reglmin 2. Günü olacağım için hormonlara bakılır diye düşünüyorum. Sonrasında folik asit önerecektir herhalde. En azından araştırdığım kadarıyla öyle 😅

Benim sorularımdan biri şu. Gebelik planlayanların 3 ay öncesinden folik asit kullanmasını öneriyorlar, tamam. Bu 3 aylık sürede koruma da öneriliyor mu? Yoksa direkt korunmasız ilişki mi başlanıyor? Yani o 3 ay içinde gebelik oluşursa (çat diye olmaz muhtemelen ama belli mi olur) belki erken olabilir bizim için, o yüzden acaba doktora daha mı geç gitmem gerekiyor emin olamadım.

Bunlar dışında önerdiğiniz, doktora şunu da sor dediğiniz bir şey olur mu?
Korunmana gerek yok bence aniden hamile kalanlar ne yapsın o zaman sen sadece başla kullanmaya. Doktorla da görüşebilirsiniz hormon testi de ver gitmişken sonraki dönemlerde de isteyebilirler qma gitmişken de versen fena olmaz bence. Adetlerin düzenli mi

Bekle beni gebeliğe hazırlık topici, sürtüştük hamile miyim sperm kulağımdan girdi hamile miyim sorularımla yeni gün ve yeni saatimde sizlerleyim
Valla merakla cevap veririm neden bilmiyorum ama hamilelikle ilgili şeylerle ilgilenmek çok hosuma gidiyor bekle beni gebelik sorularına cevaplar!!

Korunmana gerek yok bence aniden hamile kalanlar ne yapsın o zaman sen sadece başla kullanmaya. Doktorla da görüşebilirsiniz hormon testi de ver gitmişken sonraki dönemlerde de isteyebilirler qma gitmişken de versen fena olmaz bence. Adetlerin düzenli mi
Yok folik asitle alakalı sorunum yok da bu 3 ay içinde gebelik olursa erken olur bizim için, o yüzden sordum.

Öyleymiş valla doğup kucağıma alınca anladım😍
Vah tüh erken diyodum, değişti tüm fikirlerim
Ben de artık anneliğe, bebeğe hazırlık gibi bi şeyin olmadığına kanaat getirdim. Yani hep "anne olur ya benden" derdim, derlerdi ama düşününce zor geliyordu. Sonra baktım daha fazla düşündükçe daha fazla zor geliyor :KK70:

Valla merakla cevap veririm neden bilmiyorum ama hamilelikle ilgili şeylerle ilgilenmek çok hosuma gidiyor bekle beni gebelik sorularına cevaplar!!
Hocam şimdi şöyle bi şey oldu. Ben amuda kalkar vaziyette duruyordum üst katımda da bi çift var onlar sevişmiş seslerini duydum. Üst kattan şıp şıp sesleri geldi acaba sperm içime akmış olabilir mi üst kattan?

Ben de artık anneliğe, bebeğe hazırlık gibi bi şeyin olmadığına kanaat getirdim. Yani hep "anne olur ya benden" derdim, derlerdi ama düşününce zor geliyordu. Sonra baktım daha fazla düşündükçe daha fazla zor geliyor :KK70:
Gerçekten öyle
Ablam iki çocuk yaptı
Üçüncüyu dusunuyo musun deyince hazır değilim diyor
-Manyak! iki tane var ya evde neye hazır değilsin

Yok aslında derdim folik asitle alakalı değil, ben her yerde "gebelikten önce 3 ay" dendiği için bi korunma yöntemi önerirler diye düşünmüştüm, şu an çat diye hamile kalsam erken olabilir çünkü. Ama çat diye olmaz herhalde :) çok teşekkürler
Walla çat diye hamile kalsan bile bi zararı yok diye düşünüyorum 😃 inşallah olur

Folik asite yok da bizim zamanlama uygun değil gibi :KK70: bi bey kişisiyle konuşmak lazım
Avakado öneririm folik asit bombası folik asiti gıdalardan da alabilirsin o sadece bir takviye kan yapıcı şeyler ye yeterki :) avakadoyu ortadan bölünce ana rahmine benzer bu yumurtalık için çok önemli bir besin gerçekten bende pko var hiç yumurtlama görmezdim hep ilaçla yumurtlama görürdüm ama avakadoyla fena bir yumurtlama görmüştüm hemde yüksek folik asit içeriyor kısacası bu sürede nekadar sağlıklı şeyler varsa tüketin vitamin depolamış olcaksın eşinde beraber senle tüketse iyi olur bu işler tek başına olmuyor erkeklerde dikat etmesi lazım fındik , havuç ve kabak çekirdeği bunlar erkeklerde spermi arttırır ve kaliteleştirir..

X