pkoslu olanlar tuylenme vs gıbı seylerden nasıl kurtulduklarını tedavılerını

B

bebito

Ziyaretçi
ve anne olup olamadıklşarını yazar mı lutfeeen :'( cok mutsuzuuuummmmm........ ben bu yazıyı yazarken bıle saclarım nasıl nasıl nasıl dokuluyor anlatamammmmm:kızgın::1no2:

ve dr bana dedıkı ben dıane 35 kullanıyorum bunu yazdırmak ıcın gıttıgımde bak sınırlendım sımdı yıne dıaneyı bız pkos ıcın vermıyoruz dedı ben nıye kullandım o zaman 3 ay boyunca yaa dımı ama :mad: bana yardım ediiiiin

canım seni çok iyi anlıyorum bende pko luyum ve hamileyim şu anda..sen sanırım bekarsın evli olup çocuk düşünenlere insülin direnci için ilaç verip adetleri düzene sokup kistlerin kaybolmasını sağlıyorlar..bekarlarda ise bu dengeyi diane 35 ile yapıyorlar..yakın zamanda buradan bir arkadaşımı kendi dr uma götürdüm , bebek istiyordu ve başka bir dr ona diane vermişti benim dr um hemen kesmesini söyledi ve tedaviye başka şekilde başladı..sende bence bir an önce güvenebileceğin bir dr bul..geçmiş olsun canım..yardımım olursa ben hep burdayım.

canım benimde pco m var. ama pco belirtileri adı altındaki belirtilerden hiç biri yok bende. ilaç da kullanmadım. Allaha şükür 7. ayda hamilede kaldım. Ama bebeğim 7 haftalık karnımda öldü. pco dan mı bilmiyoruz. şimdi 3 ay doğum kontrol hapı verdi. adı microgynon 21.
3 ay kullandıktan sonra tekrar deneyebilirsin dedi. 3 aydan sonra da progestan kullanıcakmışım, tekrar düşük olmasın diye. Allah hepimize şifa versin canım.
(çok önceden gittiğim bir doktorda bana doğum kontrol hapı vermişti. ama kullanmamıştım)

cok korkuyorum hakıkaten bebek dusurmek kolay olmasa gerek bende tuylenme de oldu sac dokulmesı falan onceden boyle bır sorunum yoktu bu sene ne kadar stres hastalıgı varsa hemen hemen hepsıne yakalandım pkos da stresımle alakalı bır stres yaptım kı 3 ay adet gormedım sonra dr a gıttım progestan verdı ardından dıane verdı napcam hıc bılmıyorum bebegım olmazsa ya da duserse dıye de cok korkuyorum cunku zaten adetlerım cok agrılı gecıo acıle goturuyolar bı de dusuk falan yaparsam ölürüm herhalde ya da olmazsa cok üzülürüm estetık acıdan yarattıgı problemler cabası ben bu dıaneyı kullanıyorum ama zararı olmaz ınsallah pkos hıc gecmıyomus hep boyle yasayacakmısım sımdılık kılom ıı ama kılo aldırıomus ondan da cok korkuyorum acıkcası mutsuzumm cvplarınız ıcın tskler

canım benkendimi karamsar zannederdim, ama sen benden dahada beter çıktın :)

hele bi dur bakalım daha evli bile değilsin. niye kendine zehir ediyorsun hayatı. her pcosu olan düşük yapacak diye birşey mi var. bir araştırsana topikleri, onlarca sağlıklı çocuğu olan pco hastaları var. bırak böyle şeyleri dert etmeyi. Hem Allah ne yazdıysa alnımıza onu yaşarız. Allah inşallah sana sağlıklı, hayırlı evlatlar yazmıştır. düşünme bunları. diyelimki senin dediğin gibi en kötüsü oldu. hiç hiç hiç olmadı tüp bebek diye bişey var. Ki bence ona bile gerek kalmaz. kendini üzme boşu boşuna bol bol dua et, hayatını yaşa canım benimm

canım benim çok sağol yazdıklarını okuyunca cok mutlu oldum annem de bana aynısını soyluyor ama ben kendıme ezıyet edecem kuracam ya :KK70: yapıyorum ıste cok tesekkur ederım :))))

canım benim çok sağol yazdıklarını okuyunca cok mutlu oldum annem de bana aynısını soyluyor ama ben kendıme ezıyet edecem kuracam ya :KK70: yapıyorum ıste cok tesekkur ederım :))))

biz 3 kiz kardesiz bende ve ablamda pko var kiz kardesimdede var sanirim.tabiiki annemde de varmis ee annem 3 cocuk dogurmus, ablamsa 2 cocuk sabihi hemde tedavi falan gormeden dogurmuslar. ben henuz dusunmedigim icin yapmiyorum. bu pko irsiymis zaten.bence hic korkma

benim annemde yok başkasında var mıydı bilmiyorum canım saolun moral verdiğiniz için :)

X