Pkoluydum ve hamile kaldım :)

berrakdamla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2016
9
11
27
merhaba hanımlar sırf sizlere tedavi sürecim hakkında bilgi vermek ve sizlere umut olmak için kadınlar kulübünde hesap oluşturdum.dha geçen aya kadar bende internette harıl harıl dolaşıp bana umut olacak bir paylaşım arayışındaydım.fakat sanırım hep hamile kalamayan arkadaşlarımız siteye yazmaya devam etmiş. Karşıma neredeyse hiç beni tatmin edecek bi hamilelik öyküsü çıkmadı. Sanırım hamile kaldıktan sonra herkes platformdan ayrılmış ve bu hastalıkla mücadele eden hanımlara yardımcı olacak bilgiler verememiş. Ben hastalığın hem bedensel hemde psikolojik olarak insanı ne kadar yıprattığını bilen biri olarak bu mutlu haberimi sizlerlede paylaşmak istedim ki internette yalnızca iç karartıcı yazılarla karşılaşmayın :) 19 yaşındayım ve 1 buçuk senelik evliyim. Evliliğimizin başından beri eşimle hiç korunmadık. Bekarken hep iki ay aralıklarla adet görürdüm fakat hiç doktora gitme gereği duymamıştım. Fakat evliliğimzin 7. Ayına kadar korunmadığımız halde hamile kalamayınca içime kurt düştü ve doktora gidip polikistik over sendromu oldğmu öğrendim. İnternette araştırdıkça umutlarım yitmeye başlıyordu ve her ay kırmızılarıda görünce dünyam başıma yıkılıyordu.doktorum kilolu bi bayan olduğum için zayıflamam gerektiğini söylüyordu fakat ben zayıflayamıyordum. Ve glifor denen şeker ilacı beraberinde inofolic, serophene,klomen ve çatlatma iğnesiyle daha dört gün önce hamile kaldığımı öğrendim ve neredeyse umudumu tamamen yitirmişken. Adetim gecikmişti tedavimden beri ilk defa ve idrar testim negatif çıkınca yine olmadı diyip üzülmüştüm.fakat kan tahliliyle hamile oldğumu öğrendim. Sözün kısası hiç bir zaman umudunuzu yitirmeyin ve doktorunzun tavsiyelerine uyun. Sürekli nette dolanıp midenizi bulandırmayın ve umarım isteyen herkese rabbim meleğini nasip eder :)

Ay Can'ım bnde tam senin gibiyim 19 yaşindayım iki buçuk senedir evliyim pcoluyum ve bizde baştan beri korunmadık klomele filan olmadı bu ay latrozele kullandım ve çitlama iğnesi oldum iki gün oldu ilişkiye girdiğimiz inşanlah tutmuştur çok merak ediyorum bekliyemiyorum bu ay Nasıl geçecek bilmiyorum seni görünce çok sevindim çok Mutlu oldum inşanlah bnmki de olur bu ay allahım kucağına almayı nasip eder inşanlah Can'ım

ne güzel ALLAH sağlıkla kucagına almayı nasip etsın :)

Konu sahibesi cok güzel bi konu acmissin.oncelikle Allah tamamina erdirsin bebegine sag salim kavusursun insallah diyorum.ve kendi pcos hikayemi anlatmak istiyorum.su an 25 yasinda ve 6 yillik pcos hastasiyim.6 aylik da evliyim.ilk teshis kondugunda 19 yasinda bekardim.ne oldugunu bilmeden arastirmadan dogum kontrol hapi verdi doktor.bunu kullan duzenli regl olursun deyip gonderdi.6 ay kullanio ne zaman bunyemiz dinlensin diye ara verdim adetten kesildim.sonra sokturucu ve tekrar dogum kontrol hapi.5 yil kullandim ama sirf vucut rahatlasin temizlensin diye.doktor her kontrole gittigimde cocugun olma ihtimali dusuk.zor olur dedi.neyse gecen yaz evlendim.iki ay sonra da hamile kaldim dogal yollardan hem de.doktora karin agrisi sikayeti ile gittim ama 8haftalık hamile oldugumu ogrendim.hormon seviyesini ve hastalik gecmisimi bilen doktorum mucize dedi.simdi 4 aylik hamileyim..Allah bize bi mucize gonderdi.yani butun pcos tanisi konmus hastalar sakin dua etmekten ve inanmaktan vazgecmeyin.cani gonulden isteyin.Allah "ol" der ve olur..

Allahım kucağına da almayı nasip eder inşanlah cnm

tebrıkler cnm bende pkosum.ve adet duzenım yok.ilaç içmeden regl olamıyorum.senın nasıldı adetlerın?

tebrıkler cnm bende pkosum.ve adet duzenım yok.ilaç içmeden regl olamıyorum.senın nasıldı adetlerın?
Canim ilac kullanmadan bi donem idare etmeye calistim ordan biliyorum. 3-4 ayda bir oluyordum o da iki gun filan suruyodu maaleseff

Canim ilac kullanmadan bi donem idare etmeye calistim ordan biliyorum. 3-4 ayda bir oluyordum o da iki gun filan suruyodu maaleseff

Aynen benimde bole cnm.peki sen bi tedavi gordunmu asilama falan oldunmu?
Yok canim agustosta evledim.ve hic korunmadim.ilac tedavisi asilama filan da yapmadim.tamamen mucize yani.asil o tedavi icin verilen dogum kontrol hapi yumurtaliklari tembellestiriyo aslinda.ben cok gec anladim.sadece sogan kuru uyguladim son 1 yil boyunca o kadar.tibbi tedavi almadim

insallah canim Allah cani gonulden isteyen herkese nasip eder insallah.

Rabbim kucağına almayı nasip etsin inşallah. Darısı benim gibi Pco'lu arkadaşların başına.
Bende geçen ay tedaviye başladım bakalım Rabbim büyük inşallah en yakın Zaman da bende hayırlı haberi alırım.

İnşallah canım olmaz diye bişey yok Allah sanada hayırlısını nasip etsin :)

Sanada bu güzel hikayeni bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ediyorum. Allah bebeğini hayırlı ve saglıklı kucağına almanı nasip etsin. Seninde dediğin gibi en önemli şey inanç ve dua etmek. Olmaz diye hiçbir şey yok :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…