Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

slm kızlar bende pkoluyum malesef gebelik için tedavi görüyodum fakat bi süre ara verdim kendiliğinden olmasını beklicem biraz birşe sorcam sizlere benim 2 adet arası 35 40 gün falan sürüyo bu yüzden yumurtlama günümü bilemiyorum ve aranızda ovulasyon testi kullanan var mı işe yarıyo mu bu test

ilk adet olmam gereken günden beri hiç adet olamıyorum senede 1 kere oluyorum ancak.doğum kontrol ilaçlarıyla olabiliyordum ama az bi süre kullandım o ilaçlarıda bıraktım. yani yıllardır tedavi olmadım adet olmadan yaşadım.fazla kilom yok aşırı tüylenmede yok bazen sivilce oluyo bide hamile kalamıyorum.pko nun benim bildiğim bendeki etkileri bunlar. iki yıldır evliyim çocuğum olmuyo tedaviye başlamak bugünlere nasipmiş bi türlü başlamak nasip olmadı iki yıldır...doktor progestan verdi adet oldum bu ilaçla bugün gittim tahlil yaptırdım yarın sonuçları doktora göstericem...daha çok başındayım demi arkadaşlar.....kime neye inanayım şaşırıyo insan bi oluyo umutlanıyosun bi oluyo umutsuzca ağlıyosun.. tek inandığım muhakkakki allahımın bi bildiği vardır bizleri bekletiyo....

slm kızlar bende pkoluyum malesef gebelik için tedavi görüyodum fakat bi süre ara verdim kendiliğinden olmasını beklicem biraz birşe sorcam sizlere benim 2 adet arası 35 40 gün falan sürüyo bu yüzden yumurtlama günümü bilemiyorum ve aranızda ovulasyon testi kullanan var mı işe yarıyo mu bu test

pkolularda ovulasyon testi işe yarıyor mu bilmiyorum ama bende yaramadı. ben de pkoluyum. lh hormonu hep yüksek oluyor, testler de hep pozitif gösteriyor bu yüzden. ben iki ay denedim testler hiç silikleşmedi. ben de bıraktım en son. yumurtalarım çatlamamış kist olmuş. çatlaması için lh hormonunun düşmesi lazım. ama pkolularda bu hormon hep yüksek malesef.

ilk adet olmam gereken günden beri hiç adet olamıyorum senede 1 kere oluyorum ancak.doğum kontrol ilaçlarıyla olabiliyordum ama az bi süre kullandım o ilaçlarıda bıraktım. yani yıllardır tedavi olmadım adet olmadan yaşadım.fazla kilom yok aşırı tüylenmede yok bazen sivilce oluyo bide hamile kalamıyorum.pko nun benim bildiğim bendeki etkileri bunlar. iki yıldır evliyim çocuğum olmuyo tedaviye başlamak bugünlere nasipmiş bi türlü başlamak nasip olmadı iki yıldır...doktor progestan verdi adet oldum bu ilaçla bugün gittim tahlil yaptırdım yarın sonuçları doktora göstericem...daha çok başındayım demi arkadaşlar.....kime neye inanayım şaşırıyo insan bi oluyo umutlanıyosun bi oluyo umutsuzca ağlıyosun.. tek inandığım muhakkakki allahımın bi bildiği vardır bizleri bekletiyo....

bugün gittim dr sonuçlarıma baktı.FSH 5,3 , TSH 1,75 , LH14,67 ,PROLAKTİN 7,92 ÇIKTI.LH İLE FSH değerlerimin normal olmadığını söyledi.yumurtlama sağlamak için klomen ve progestan verdi.fakat eşim iki hafta yanımda olmıycağı için klomeni kullanma dedi koca yoksa işe yaramaz tabiki...progestanı kullanıp adet olucam eşimde gelmiş olacak o gün beraber sperm testiyle adetimin ikinci günü tekrar gideceğiz doktora.bugün kötü bi gündü benim için bakalım iki hafta sonra neler olacak...

bugün gittim dr sonuçlarıma baktı.FSH 5,3 , TSH 1,75 , LH14,67 ,PROLAKTİN 7,92 ÇIKTI.LH İLE FSH değerlerimin normal olmadığını söyledi.yumurtlama sağlamak için klomen ve progestan verdi.fakat eşim iki hafta yanımda olmıycağı için klomeni kullanma dedi koca yoksa işe yaramaz tabiki...progestanı kullanıp adet olucam eşimde gelmiş olacak o gün beraber sperm testiyle adetimin ikinci günü tekrar gideceğiz doktora.bugün kötü bi gündü benim için bakalım iki hafta sonra neler olacak...

Progestan beni mahfetti, umarım sana aynı etkiyi yapmaz.. Midem devamlı yanıyor ve bulanıyor.. Yan etkilerinde var. Hiçbirşey yiyemiyorum ama yine de kilom maaşallah düşmüyor.. Sanırım progestan kilo da yapıyor.
Adetin 2. Gün yine klomene başlayacağım.. Allah yardımcımız olsun...

Meraba arkadasim sen duphastonla mi hamile kaldin ? Ben 9 ay kullandim bir faydasi olmadi bana,simdide klomene basliycam iste.. Allah kucaginada almayi nasip etsin..
Benim hormonlarimi yukseltti hap doktora dedim haplar yapiyor diye normal o baska hap veremem adetini duzene sokmak lazim once diyo,ben yumurtaliklarim zayif dedikce oyaladi 9 ay beni..
Off off hic hamile kalamiycak gibi hissediyorum kendimi :KK5:

Rüzgargülü ben de aynı seyleri hissedi korkunç moral bozukluğu yaşıyorum ama stresli oldukça da işimiz daha zor arkadaşım.. Klomende 3üncü tura başlayacağım.. Ama umutlarım tükenmeye başladı sanki..

ilk adet olmam gereken günden beri hiç adet olamıyorum senede 1 kere oluyorum ancak.doğum kontrol ilaçlarıyla olabiliyordum ama az bi süre kullandım o ilaçlarıda bıraktım. yani yıllardır tedavi olmadım adet olmadan yaşadım.fazla kilom yok aşırı tüylenmede yok bazen sivilce oluyo bide hamile kalamıyorum.pko nun benim bildiğim bendeki etkileri bunlar. iki yıldır evliyim çocuğum olmuyo tedaviye başlamak bugünlere nasipmiş bi türlü başlamak nasip olmadı iki yıldır...doktor progestan verdi adet oldum bu ilaçla bugün gittim tahlil yaptırdım yarın sonuçları doktora göstericem...daha çok başındayım demi arkadaşlar.....kime neye inanayım şaşırıyo insan bi oluyo umutlanıyosun bi oluyo umutsuzca ağlıyosun.. tek inandığım muhakkakki allahımın bi bildiği vardır bizleri bekletiyo....[/QUOT

inşallah hepimiz pko yu burada yenecez ve hep beraber başaracaz

Bende haftalardır ekmek yemiyorum ve hiç aramıyorum ekmeği.Demekki ekmeksizde yaşanıyormuş:KK1:Eskiden olsa ekmek olsunda kepekli olsun derdik.Ama şimdi yemekte olsun kahvaltıda olsun yok yemiyoruz.Çok midem kazınırsa etiform var sade olanı ondan bir tane alıyorum okadar.Onuda her zaman değil.Günlük yediğin menüyü yazarmısın örnek olarak rica etsem?Fikir edinmiş olurum:KK34:Hadi inşallah Allah emeklerimizi boşa çıkartmasın umarım bebeğine kavuşursun kısa sürede:KK16::KK49:

Allah hayırlı etsin öncelikle sağlıkla kavuşun bebeğinize:nazar::emir_bebek:Bu soğan kürünü bende yapmıştımda yarıda bıraktım kokusundan dayanamıştım ama faydası bu kadar fazlaysa bende denerim yine olmassa.:KK34:

Hakkınızda hayırlısı olsun.İnşallah kısa sürede bebeğine kavuşursun:KK16::KK49:

Amin sağolasın. Günlük uyguladığım herhangi bir listem yok. Sadece içinde şeker bulunan yiyecekleri tüketmiyorum. Acıkmıyorum o zaman. Soğan suyunu mutlaka uygula. Bu kür sayesinde ovitrelleyle çatlamayan yumurta kistinden kurtuldum ki 2 ay yasmin kullandım erimesi için; ama işe yaramadı. Klomen kullandım adetin 5. gününden itibaren günde 1 tane ve doktorun tam istediği şekilde yumurtlamışım " keskinoğlu a kalite yumurtan var" dedi doktorum. Bu kez iğne istemedim incir ve havuç kürünü uyguladım. Sonuç: iğneyle bile çatlamayan yumurtam çatladı.Kilo vermemin de etkisi oldu kesinlikle. Şimdi adet günümün geçmesini bekliyorum. Allah hepimize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin İnşaAllah!

Amin sağolasın. Günlük uyguladığım herhangi bir listem yok. Sadece içinde şeker bulunan yiyecekleri tüketmiyorum. Acıkmıyorum o zaman. Soğan suyunu mutlaka uygula. Bu kür sayesinde ovitrelleyle çatlamayan yumurta kistinden kurtuldum ki 2 ay yasmin kullandım erimesi için; ama işe yaramadı. Klomen kullandım adetin 5. gününden itibaren günde 1 tane ve doktorun tam istediği şekilde yumurtlamışım " keskinoğlu a kalite yumurtan var" dedi doktorum. Bu kez iğne istemedim incir ve havuç kürünü uyguladım. Sonuç: iğneyle bile çatlamayan yumurtam çatladı.Kilo vermemin de etkisi oldu kesinlikle. Şimdi adet günümün geçmesini bekliyorum. Allah hepimize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin İnşaAllah!
Sende sağol canım.Soğan suyunu denerim olmassa tekrardan.Adet olamadım tarlusal içtim yinede gelmedi tedirgin olmaya başladım artık:KK31:Kilo vermekte çok etkili tabiki.Gözün aydın faydasını görmüşsün darısıda bebeğinin gelmesine:KK16::KK34:
soğan kürü ve incir-havuç kürünü nasıl yaptınız anlatırsanız sevinirim.:KK3:[/QUOTE
prolaktin yüksekliği olan kişilere inciri tavsiye etmiyorlar :KK31:

yeni arkadaşlar katılmış topiğe hoşgeldinz hepiniz en kısa zamanda mutlu sona ulaşırsınz inşallah bizim gibi çok beklemezsiniz:KK43: bizim kızlardanda kimse yok bi baharım uğruyo arada..:KK16: herkeste bi sessizlik inşallah güzel haberlerle dönersiniz:KK49: bn bu ay yumurta geliştirici iğne kullandım 6 tane 75 ünite güzel cvp verdi yumurtalar sonrada çatlatma iğnesi oldum ayın 11inde ama dün doktora gittim baktı yumurta çatlamamış:KK43: ilişkiye devam dedi... 6 gün olmuş nie çatlamadıki bu yumurta şimdii

yeni arkadaşlar katılmış topiğe hoşgeldinz hepiniz en kısa zamanda mutlu sona ulaşırsınz inşallah bizim gibi çok beklemezsiniz:KK43: bizim kızlardanda kimse yok bi baharım uğruyo arada..:KK16: herkeste bi sessizlik inşallah güzel haberlerle dönersiniz:KK49: bn bu ay yumurta geliştirici iğne kullandım 6 tane 75 ünite güzel cvp verdi yumurtalar sonrada çatlatma iğnesi oldum ayın 11inde ama dün doktora gittim baktı yumurta çatlamamış:KK43: ilişkiye devam dedi... 6 gün olmuş nie çatlamadıki bu yumurta şimdii

A.s canım hoşgeldin:KK16:Evet arada bakıyorum ama kimseler olmuyor sen nasılsın?İnşallah emeğinin karşılığını alırsın canım sende.:KK16:İnşllh güzel haberlerle gelirsin canım:KK16::KK54:

Sende sağol canım.Soğan suyunu denerim olmassa tekrardan.Adet olamadım tarlusal içtim yinede gelmedi tedirgin olmaya başladım artık:KK31:Kilo vermekte çok etkili tabiki.Gözün aydın faydasını görmüşsün darısıda bebeğinin gelmesine:KK16::KK34:
soğan kürü ve incir-havuç kürünü nasıl yaptınız anlatırsanız sevinirim.:KK3:[/QUOTE
prolaktin yüksekliği olan kişilere inciri tavsiye etmiyorlar :KK31:

Amin darısı hepimizin başına. Soğan suyunu adetimin düzensiz olduğu için tahmini adetime 15 gün kala 15 gün uyguladım. Ama hiç akıntı görmediğim için işe yaramadı zannedip doktora umutsuz bir şekilde gitmiştim. İlla ki akıntı olması gerekmiyormuş. İncir- havuç kürünü de adetimin 3. gününden itibaren 20 gün uyguladım. şimdi beklemedeyim.
Yapılışı da soğan suyu için 2,5 su bardağı kaynamış suda orta boy soğanı kabuklarını soyarak ve dörde bölerek 5 dakika kaynattım. Ilık sıcak arası içtim. 2-3 adet ortadan bölünmüş havucu ve 8-9 adet ortadan 2'ye bölünmüş kuru inciri kaynamış suya koyup inciri 15 havucu da 20 dakika ayrı kaplarda kaynattım. Soğuyunca cam şişede ikisini süzüp, karıştırdım. Kahvaltı öncesi 1 bardak içtim. Buzdolabında 2-3 gün saklanabiliyormuş. Bu arada 1 yıldan fazladır folic asid içiyorum. Rahimi hamileliğe hazırlıyormuş. Daha tam hazırlamadı herhalde bekliyorum. Bakalım hayırlısı.

Amin darısı hepimizin başına. Soğan suyunu adetimin düzensiz olduğu için tahmini adetime 15 gün kala 15 gün uyguladım. Ama hiç akıntı görmediğim için işe yaramadı zannedip doktora umutsuz bir şekilde gitmiştim. İlla ki akıntı olması gerekmiyormuş. İncir- havuç kürünü de adetimin 3. gününden itibaren 20 gün uyguladım. şimdi beklemedeyim.
Yapılışı da soğan suyu için 2,5 su bardağı kaynamış suda orta boy soğanı kabuklarını soyarak ve dörde bölerek 5 dakika kaynattım. Ilık sıcak arası içtim. 2-3 adet ortadan bölünmüş havucu ve 8-9 adet ortadan 2'ye bölünmüş kuru inciri kaynamış suya koyup inciri 15 havucu da 20 dakika ayrı kaplarda kaynattım. Soğuyunca cam şişede ikisini süzüp, karıştırdım. Kahvaltı öncesi 1 bardak içtim. Buzdolabında 2-3 gün saklanabiliyormuş. Bu arada 1 yıldan fazladır folic asid içiyorum. Rahimi hamileliğe hazırlıyormuş. Daha tam hazırlamadı herhalde bekliyorum. Bakalım hayırlısı.[/QUOTE]

Allah emeklerimi boşa çıkarmadı. Hepimizinkini çıkarmasın İnşaAllah. Size bir formül vermek istiyorum:

SOĞAN SUYU - 5 KİLO + İNCİR VE HAVUÇ KÜRÜ = HAMİLEYİMMMM

merhaba arkadaslar bende sızdenım 2005 yılında evlendım ama maalesef pko dolayısıyla hala bebiş yok

Yapılışı da soğan suyu için 2,5 su bardağı kaynamış suda orta boy soğanı kabuklarını soyarak ve dörde bölerek 5 dakika kaynattım. Ilık sıcak arası içtim. 2-3 adet ortadan bölünmüş havucu ve 8-9 adet ortadan 2'ye bölünmüş kuru inciri kaynamış suya koyup inciri 15 havucu da 20 dakika ayrı kaplarda kaynattım. Soğuyunca cam şişede ikisini süzüp, karıştırdım. Kahvaltı öncesi 1 bardak içtim. Buzdolabında 2-3 gün saklanabiliyormuş. Bu arada 1 yıldan fazladır folic asid içiyorum. Rahimi hamileliğe hazırlıyormuş. Daha tam hazırlamadı herhalde bekliyorum. Bakalım hayırlısı.

Allah emeklerimi boşa çıkarmadı. Hepimizinkini çıkarmasın İnşaAllah. Size bir formül vermek istiyorum:

SOĞAN SUYU - 5 KİLO + İNCİR VE HAVUÇ KÜRÜ = HAMİLEYİMMMM[/QUOTE]

ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN CNM NASIL UYGULADIĞINI YAZARSAN SEVİNİRİM.ALLAH İSTEYEN HERKESİN EMEKLERİNİ BOŞA ÇIKARMASIN İNŞAALLAH...

SOĞAN SUYU - 5 KİLO + İNCİR VE HAVUÇ KÜRÜ = HAMİLEYİMMMM[/QUOTE]

:KK9:bende yapmak istiyorum ama midem püff her seferinde bırakıyorum :KK50:

kızlar ya bende uygulamaya çalıştım bu kürleri fakat hep yarıda bıraktım.... bügün de doktora gitcem başlıyorum artık tedaviye hayırlısı artık rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inş.

selam ben de pcolu olanlardanım... şahsen ben kürlere inanmıyorum.....:KK20: geçen 2 sene de kürleri uyguladım harfi harfine ama olmadı yok çörek otu yok soğan, incir suyu.... bence boşuna uğraş olacağı varmış olmuş uygulayanların neyse... ben evliliğimin 17. ayında hamile kalmıştım. ve çok şükür oğlum dünyaya geldi ve şuan 11 aylık Allah sağlık sıhhat versin ona ikinciyi düşünmeye başladım artık çünkü ilk bebeğim diye çok stres yapıp çok uğraşmıştık nerdeyse aman neyse tüp deneyelim artık derken geldi bebeğim... bence hamile kalmanın 1. şartı kafanın rahat olması.
2. şartı ise düzenli bir ilaç tedavisi... yani o kadar kuvvetli ilaçların bile sonuçsuz kaldığı durumlarda kürler çok komik kalıyor...
tedavimi yazmak istedim yol göstermek amçlı ve boşuna kürlerle zaman kaybetmeyin diye, çünkü kürleri uyguladım ve sonuç alamadım ben...
ilk 2 ay sadece klomen ilacı adetin 5. günü başlayıp 9. günü bitince sonrasında duphaston ilacı ile destek, baktık olmuyor rahim filmi o da temiz çıktı... sonra 1 ay daha klomen ve çatlatma iğnesi, olmadı yine...
stresten prolaktin yükselmiş 3 ay dostinex ve korunma yani boşa giden 3 ay, sonra 1 ay göbekten iğne puregon ve çatlatma iğnesi sağ olsun doktorum hiç ilgilenmedi ohss oldum ve kan revan adet oldum dr'u değiştirdim 1 ay ara verildi... sonra 1 ay puregon iğnesi ve 2 günde bir e2 hormonun değerine bakıldı bu çok önemli eğer e2 1500ü geçerse ohss olup sonu kötüye varabiliyor o yüzden önemli.... benim o ay e2 değerim 720de kaldı çatlatma iğnesi + aşılama yapıldı ve cinsel ilişkiye devam dendi ve hamile kaldım... yani aşamalar ve takip çok önemli... dr'un e2ye bakmaması bana hem 2 ay kaybettirmişti hem ohss olmuştum hem de moralim bozulmuştu...
kısacası kürler bence zaman kaybı boşuna umut, pcolularda klomen bile işe yaramıyor kaliteli yumurta için... çünkü benim her ay 2 tane yumurtam oluyordu ama eşimde sorun olmadığı halde hamile kalamıyordum... bakalım 1 yıl kendi kendime deneyeceğim yine sonra yine olmazsa dr' a gideceğim 2. çocuk için.
uğraşan herkese Allah yardım etsin gerçekten zor bir süreç... ha bu arada benim adetlerim çok düzenli olduğu halde pcolu olduğumu dr'a gidince öğrendimmmm....

X