Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canım pko denen şeyi çok fazla araştırma araştırdıkca bişey öğreniyosun öğrendikçe korkun ve tedirginliklerin artıyo.bende de pko var birde 3 adet 4cm capında kistim.bir ara sürekli nette araştırıp durdum ne yapılabilir nasıl tedavi olur diye... ama ne bişey öğrenemedim. doktorum kendi haline bırak bi zaman deneyin diyo. bende kist olduğu için yumurtlama tedaviside yapılamıyo.iki ay önce doktoruma yalvar yakar yumurtlama tedavisi yapıldı.iki kistim varken 3 oldu.çok üzüldüm.inanılmaz derecede çocuk istiyodum. o zamandan bu zamanda bende saplantı haline gelmeye başlayan çocuk isteğinden kurtulmaya çalıştım ve başardım.artık akışına bıraktı. kistlerim için soğan kürü kullanmaya başladım. soğan kürü ayrıca pko de iyi geliyormuş birde aslanpençesi diye bir bitki var bununda pko e iyi geldiğini öğrendim onu kullanıcam.sende bunları deneyebilirsin. kafan rahat olsun.başka bişeylerle uğraşmaya çalış ve hayatta olduğun hergün uyanabildiğin için şükret...Allahım inşallah birgün bizede sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eder...

canım pko denen şeyi çok fazla araştırma araştırdıkca bişey öğreniyosun öğrendikçe korkun ve tedirginliklerin artıyo.bende de pko var birde 3 adet 4cm capında kistim.bir ara sürekli nette araştırıp durdum ne yapılabilir nasıl tedavi olur diye... ama ne bişey öğrenemedim. doktorum kendi haline bırak bi zaman deneyin diyo. bende kist olduğu için yumurtlama tedaviside yapılamıyo.iki ay önce doktoruma yalvar yakar yumurtlama tedavisi yapıldı.iki kistim varken 3 oldu.çok üzüldüm.inanılmaz derecede çocuk istiyodum. o zamandan bu zamanda bende saplantı haline gelmeye başlayan çocuk isteğinden kurtulmaya çalıştım ve başardım.artık akışına bıraktı. kistlerim için soğan kürü kullanmaya başladım. soğan kürü ayrıca pko de iyi geliyormuş birde aslanpençesi diye bir bitki var bununda pko e iyi geldiğini öğrendim onu kullanıcam.sende bunları deneyebilirsin. kafan rahat olsun.başka bişeylerle uğraşmaya çalış ve hayatta olduğun hergün uyanabildiğin için şükret...Allahım inşallah birgün bizede sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eder...

ben kadın doğuma gittim mehpare hanıma bugün sonuçları gösterdim pkolusun dedi saol bilmiyodum dedim tüp bebge yönlendirdi 20 hazitrana verdiler randövü bakalım nolcak hayırlısı:KK16: inşallah seninde kötü bişi çıkmaz sende fakülteye gidiyosun dimi canım??

başka bi doktora daha git bakalım için rahatlat begenmezsen buna devam edersin baştan başlamazlar kaldın yerden devam edersin:KK34:
inşallah orda olumlu sonucu alırsın canım kendine hiç stres etme.Bende fakülteye gidiyorum ama endokrine gidiyorum bu aydan sonra kadın doğumcudan randevu alıp çocuk tedavisine geçicez benide tüp bebeğe yönlendirmişlerdi.Tüp bebek için değil çocuk tedavileri o bölümde oluyormuş.inşallh sibel hanım denk gelir çok iyi biri haberin olsun.Belki karşılaşırız orda Özgeciğim seninle bellimi olur canım:KK1::KK34:
kızlar günaydın.ben adet oldum.size bişey danışmak istiyorum.bu ay artık aşılamaya geçer doktorum. ama doktorum çok yaşlı ve çok fazla hastası olan biri değil.acaba diyorum bütün tahlilleri sonuçları alıp bir başka doktora gitsem elimdekilere güvenip hemen aşılamaya başlarmı yoksa o da bana kan tahlilleri rahim filmi ve eşime semen testi yaptırırmı.yoksa bir kere devam ettiğim doktarda denesemmi aşılamayı ne dersiniz.perşembe günü gidicem 3. günü olucak adetin.yoksa o gün ikisine de gidip fikir mi alsam.çok kafam karışık
Canım içine sinmiyorsa başka bir doktorada görün.:KK34:

ÜÇ AYLARIMIZ hepimize hayır bereket getirsin,REGAİB KANDİLİNİZDE mübarek olsun hepinizin, ALLAH dualarımızı kabul etsin inşallah.Bugün bol bol dua edelim birbirimiz için:KK16::KK16::KK34:

umarım,kendiliğinden bu zaman zarfında gelir meleğin..ben de pko dan muzdaribim..bu soğan kürü ne zaman başlanıp,nasıl uygulanıyor bilgi verebilirmisin?

slm kızlar tüp bebek de 5 ignem bugün yumurtalarım tam cevap vermiyor yavaşmış yarın kontrol var inş. oluml olur

umarım,kendiliğinden bu zaman zarfında gelir meleğin..ben de pko dan muzdaribim..bu soğan kürü ne zaman başlanıp,nasıl uygulanıyor bilgi verebilirmisin?

canım bildiğim kadarıyla ilk uygulamaya adet bitiminden 1 hafta sonra başlanıyo ve 15 gün boyunca sabah akşam kullanıyorsun. sonrasında da bir iki sonra adet oluyomuşsun. 2. uygulamaya adet bitiminden 15 gün sonra başlıyosun 1 hafta sabah akşam kullanıyosun. 3. uygulama da 2. gibi olacakmış. ben ilk ayımdayım. kullanmaya başladıktan 4-5 gün sonra yumurtalıklarımda ara ara hafif ağrı olmaya başladı sanırım işe yarıyo. 3-4 gün sonra adet olucam adetle birlikte aslanpençesi çayınada başlıcam.pko iyi geliyomuş bunuda deneyebilirsin.Allahım şifa versin bi umut işte...

sağol cnm destek olduğun için . soğan kürünü ve incir kürünü ben de düşündüm. ama bazıları adeti artırır bazısı da prolaktini artırır dedi o yüzden tırstım. benim adetlerim zaten az değil. kansızlık hiç yaramıyo zaten bana. prolaktinim de artmaya meyilli. o yüzden kararsız kaldım bu kürler için..

şu pko denen uyuz şeyi araştırdıkça deli oluyorum artık. adetlerim düzenli ama saçlarım feci dökülüyo, erkek gibi çenem,bacaklarım kıl doldu. 50 kiloyum ama vücuduma göre kocaman yağlı bi karnım var. 6 ay diane35 kullandım.hamilelik için bıraktım. geçen ay ovitrelle , bu ay klomen + ovitrelle. gene tık yok. aynı tas aynı hamam. pko da görülen insülin direnci için glucophage diye bi ilaç kullananlar varmış ve 1-2 ayda hamile kalanlar. ama acayip iştah kesip kilo verdiriyomuş. zaten iştahsızım ben. bendeki belirtilere bitkisel önerisi olanlar ve bu ilacı bilenlerin tavsiyelerine ihtiyacım var.bir de doktorumun özel muayenehanesi vardı, para yetiştiremedim. istanbulda doktor arıyorum yardımcı olur musunuz??

hayıt suyu içebilirsin canım o şeker ilacınıda kullan bende kulanıyorum senelerdir onun sayesinde düzenli adet oluyorum o sabahları bi yemek istememezlik yapıyo bende çünkü yatarken 1 tane içiyorum ben ama sonra maşallah fil gb yiyorum yani bi iştahsızlık yapmıyo bende evlendiğimde 47 kiloydum ama bu pko kilo alımına müsait bi hastalık şimdi 54 fealnım değişiyo 52-54 arası oluyorum genelde ilacı 2 iç demişti doktorum ama benim mideme dokundu o yüzden sadece yatarken 1 içtim ilacı ilk içmeye başladında zorluyo ağır bi ilaç yani mideye dokunuyo yavaş yavaş alıştır bünyeni gece yatarken iç o zman bi sorun olmaz ama mutlaka iç o ilaç çok iyi .. bide dedim gb hayir suyunu iç araştır nette bilgilerine ulaşırsın .. tez vakitte meleğine kavuş inşalahhh:KK16:

araştıra araştıra jinekolog oldum zaten:KK37:

inşallah orda olumlu sonucu alırsın canım kendine hiç stres etme.Bende fakülteye gidiyorum ama endokrine gidiyorum bu aydan sonra kadın doğumcudan randevu alıp çocuk tedavisine geçicez benide tüp bebeğe yönlendirmişlerdi.Tüp bebek için değil çocuk tedavileri o bölümde oluyormuş.inşallh sibel hanım denk gelir çok iyi biri haberin olsun.Belki karşılaşırız orda Özgeciğim seninle bellimi olur canım:KK1::KK34:

Canım içine sinmiyorsa başka bir doktorada görün.:KK34:

canım sen özelden bana nonu at ararım ben seni böle olmucak bi buluşamadık da:KK66::KK1:

slm kızlar tüp bebek de 5 ignem bugün yumurtalarım tam cevap vermiyor yavaşmış yarın kontrol var inş. oluml olur

hadi bakalım canım inşallah mubarek ayların hürmetine bu sefer olsun aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK16:

hafta sonu annemdeyim görüşürüz kızlarrrrrrrrrrrrrr:KK16::KK16::KK16:

bu arada ben 6sında adet olcaktım gene gelmedi püfffffffffff:KK37:

merhaba kızlar bende aranıza katılmaz istiyorumbir pkolu olarak.. bu ay glifor folik asit bebe asprini ve tarlusal a başladım.. günde 6 ilaç içiyorum. 2 ay önce düşük yaptım. haziranda göbüşümü bebişle doldurmak için doktorumun yardımıyla devam ediyorum.. bu arada bir hafaya kadar edt olucakmışım bende diyorumki adet olunca incir kürüne başlayayım. akşamları sadece 2-3 tane kuru incir yiyiorm ama tam anlamıyla kürü uygulamıyorum bçylede bir faydası olmazmı acaba?

canım bildiğim kadarıyla ilk uygulamaya adet bitiminden 1 hafta sonra başlanıyo ve 15 gün boyunca sabah akşam kullanıyorsun. sonrasında da bir iki sonra adet oluyomuşsun. 2. uygulamaya adet bitiminden 15 gün sonra başlıyosun 1 hafta sabah akşam kullanıyosun. 3. uygulama da 2. gibi olacakmış. ben ilk ayımdayım. kullanmaya başladıktan 4-5 gün sonra yumurtalıklarımda ara ara hafif ağrı olmaya başladı sanırım işe yarıyo. 3-4 gün sonra adet olucam adetle birlikte aslanpençesi çayınada başlıcam.pko iyi geliyomuş bunuda deneyebilirsin.Allahım şifa versin bi umut işte...

sağol cm çok teşekkür ederim,umarım hemen hayrını görürsün..ben de 2 tüpten sonra,kendimi alternatif yollara bakar buldum valla..dediğin gibi umut işte,Rabbimin kapısı çok..Allah hepimize hayırlısını versin tez zamanda..

merhaba kızlar bende aranıza katılmaz istiyorumbir pkolu olarak.. bu ay glifor folik asit bebe asprini ve tarlusal a başladım.. günde 6 ilaç içiyorum. 2 ay önce düşük yaptım. haziranda göbüşümü bebişle doldurmak için doktorumun yardımıyla devam ediyorum.. bu arada bir hafaya kadar edt olucakmışım bende diyorumki adet olunca incir kürüne başlayayım. akşamları sadece 2-3 tane kuru incir yiyiorm ama tam anlamıyla kürü uygulamıyorum bçylede bir faydası olmazmı acaba?

hg canım aramıza:KK16: ben aşıla yaptırcam zman ceviz incir öle kuvvetli şeyler yiyodum ve yumurtalarım hep güzel gelişiyodu sadece yiyodum bende hem en az 2tane 3 tane yumurtam oluyodu bunun etkisi oldunu düşünüyorum yani ye canım tatlı ye hakkıyı koy göbüşüne inşalalh:KK16:

selam kızlar doktorumu değiştirdim.aynı hastanede yeni gelen bir dr. başladım.eski doktorumun tahlil ve tetkiklerine itibar ederek bu ay istenilen yumurtalara ulaşırsak aşılama yapıcak.inşallaaahhh tutar allah yardımcımız olsun.bu arada ilk defa adetliyken ultrasonla vajinal muayene oldum .yerin dibine girdim utancımdan kafamı kumlara gömmek istedim:26:

Merhaba bende 1yildir evliyim pko oldugumu ogrendim rahim filmim temiz cikti bu ay klomen kullandim ve catlatma ignesi oldum ve sonucunu bekliyorum. Daha 1 senede hastaneler ilaclar beni oyle yorduki burda okuyordum senelerce ugrasan arkadaslar var allah hepimizin yardimcisi olsun insallah.

selam kızlar bende pcok hastasıyım hemde 16 yaşından beri şu an 4 yıllık evliyim bir düşügüm oldu 2 yıl önce oda bilemeden hamile kalmışım ondan sonrada olmadı bu ay çatlatma iğnesi pregon vurdurdum ama 75 le başladıgım için mi bilmem foliküller hepsi birden 17 cm oldu iptal ettik dr iki ay sonra tekrar deneyelim dedi çok yoruldum artık bir bebişim olsada rahatlasam 2. de tutarmı acaba bilgisi olan varmı yoksa tüp bebek mi deneyelim.......??

canlarım ben geldimmm... aşılamanın 14. günü yaptırdığım sonuç negatiffffff:KK43:( çok kötü oldum hastanelik oldum o kadar.. herneyse bgn aşılamanın 19. günü ama ben hala adet olmadm. progestanda kullandm biteli 6 gün olcak.. bgn adet günüm ben hep önce olurdum ama hala gelmedi kırmızılar.. niye gelmiyo kırmızılar sizce gizcimm yardım ettt...,,

burcucum herşey gönlünce olsun aşılaman ilkinde tutsun canm:KK16:

gizz nasıl gidiyo tedavi kimse kalmamış sitede :KK14:

sağol cnm destek olduğun için . soğan kürünü ve incir kürünü ben de düşündüm. ama bazıları adeti artırır bazısı da prolaktini artırır dedi o yüzden tırstım. benim adetlerim zaten az değil. kansızlık hiç yaramıyo zaten bana. prolaktinim de artmaya meyilli. o yüzden kararsız kaldım bu kürler için..

benmde prolaktin yüksek bunun için incir kürünü hiç denemeyi düşünmedim.ama soğan kürünün prolaktine bi etkisi yok diye biliyorum.yinede sen bilirsin...

X