Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

kız burcu çok yaşa sen gülüyorum valla :KK52::KK52: biri görse deli der bana demek tv karşısına geçip ferihayı izledin allahım ya peki eşin nerdeydi sorabilirmiyim:KK1::KK1:

kızlar deminden beri saraçoglunu okuyorum neler var neler ben mail attım bakalım ne diyecek şimdi sabah aç karnına karışımı yiyorum akşamda hayıt suyu ama soganıda denemek istiyorum fakat aynı anda iki kür oluyor bakalım ne diyecek bana

ay kızlar şimdi hesapladım yahu ben benim adetimin 12 günü yumurtlama olabilir valla iki gündür belim agrıyordu çalışmamı yapsam gerçi sakın gülmeyin sabaha dogru bir çalışma oldu da bakalım :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

kızıyorum size demek ikiniz hamiş ha üçüz olsak :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

slm arkadaşalr siteye yeni üye oldum ve sizlerle aynı kaderi paylaşıyorum.bende de pcos teşhisi kondu.fsh ve lh hormonlarımda sorun var onun dışında iyiyim.2 aydır klomen ve çatlatma iğnesi kullanıyorum umarım en kısa zamanda sonuç alırız..

slm arkadaşalr siteye yeni üye oldum ve sizlerle aynı kaderi paylaşıyorum.bende de pcos teşhisi kondu.fsh ve lh hormonlarımda sorun var onun dışında iyiyim.2 aydır klomen ve çatlatma iğnesi kullanıyorum umarım en kısa zamanda sonuç alırız..

slm hg din deniz yaş kaç ne zamandır ugraşıyorsun

fsh çokmu yüksek peki ne tür ilaçlar uyguladın bugüne kadar

eşinde sorun varmı peki

hoşbulduk canm yaş 26 olcak fsh:4.72 lh:10 sorun lh nin yüksek olması.kan idrar ve smear testlerini yaptrdım şimdiye kadar.enfeksiyon vardı onun için ilaç kullandım sonrasında da klomen ve çatlatma iğnesine başladık.eşimde sorun çıkmadı.rahim filmim çekilmedi henüz belki 3 aylık ilaç tedavisinn ardından rahim filmindedir sıra..işte böle umarım bir an önce hamile oluruz

hoşbulduk canm yaş 26 olcak fsh:4.72 lh:10 sorun lh nin yüksek olması.kan idrar ve smear testlerini yaptrdım şimdiye kadar.enfeksiyon vardı onun için ilaç kullandım sonrasında da klomen ve çatlatma iğnesine başladık.eşimde sorun çıkmadı.rahim filmim çekilmedi henüz belki 3 aylık ilaç tedavisinn ardından rahim filmindedir sıra..işte böle umarım bir an önce hamile oluruz

yaşının ufak olması büyük avantaj canım malesef sende de pco lh hormonu bunu gösteriyor
rahim filmini mutlaka çekin

birde saraçoglu diyorki pco lu olanlar kesinlikle sogan kürü diyor bence uygula canım

enfeksiyon diyorsun idrar yolu degil degilmi

günaydn kızlar?? nasılsınzz burda hava çok soğuk valla kar yağıyo kaç gündür heryer bembeyaz çok güzell:)) bende doktora gtcem bgn inşallah güzel sonuçlarla gelirim öpüyorm siizii sağlıcakla kalınnn, mutlu kalın, hoşça kalın, hamile kalın, kk da kalın:KK9::KK9:

hayır olur inşallah canm.. geldm doktordan.. bi tanecik yumurtam varmış 19mm gayet iyi dedi. çatlatma iğnesini söledim dedi adetliyken gel eğer yumurtan çatlamadıysa bidahaki ay yapcaz dedi. eğer kendiliğinden çatlıyosa yumurtaya zararı oluyomuş iğnenin. gün aşırı ilişki verdi ilişkden snra 2 saat yat dedi. öle işte hayırlısı bakalım duphastonada dvm etcem.. bu ilacı çok sevdm ben hem adet düzenleyici hemde gebelik oluşursa düşük önleyici ne güzell tam benlikk:KK1:
Canım sevindim senin adına hadi inşallah gün geçtikçe dahada iyiye gider.Bu arada kullandığın ilaç neydi canım?Duphastonumu kullanıyorsun sadece?
slm kızlar bende bugün dr. gittim 14. günümdü.yumurtaları kontrol etti.yumurta var oluşmuş dedi. gün aşırı ilişki dedi.21.gün progestarona bakıcak.elimdeki kağıtta yumurta resimleri var.altında da boyutları olduğunu düşündüğüm rakamlar var.biri 1,41 cm yazıyo diğeri 1,63 cm sizce ne bunlar çok küçük değilmi.ve birde progestaron için 21. gün değil de 22. gün gitsem bişey olurmu.bi de 60mm ve 40 mm yazıyo yoksa bunlar mı boyutları
Gözün aydın canım herşey sabır ve moral.Güzel haberlerini verirsin inşallah:KK16:
canm hayırlısı olsun napalım bu ay olmadı öbür ay olmadı öbür ay:))

he bide kızlar dün ibrahm saraçoğlu saba tümerin programındaymış izlediniz mi bilmiyorum ama pcolulara üstüne basa basa soğan kürünü mutlaka yapın dio. bide eğer prolaktin yüksekse kesinlikle incir kürünü yapmasınlar dio. incir süt üretimini arttırıyomuş prolaktn çıkıyomuş. ben almıştm inciri yapmak için ama yapmıcam soğan kürünü yapayım die düşünüyorum. onuda adetinize 15 gün kala yapın dio ee gebelik oluşursa zararı olmıcakmı bebişime.. kaç kadın menopoza girmek üzereyken yapmış soğan kürünü hamile kalmış düşünün artık:)) Rabbim bi dert veriyo ama onun dermanınıda veriyo
Ben o soğan kürünü denemiştimde yarıda bırakmıştım kokusundan.Evet canım patates havuç incir derotu biz pkolular için iyi değil bende tüketmiyorum bunları.:KK31:
18inde kan vercem ozaman inşallah güzel sonuçlar çıkar bu ay..
Hadi güzel haberlerle gel inşallah svehciğim:KK34:
inşallaaah canım ben de 17sinde :)bizim seninle günlerimiz aynı hemen hemen:KK52:
Kızlar hadi ikinizde hamile haberiyle gelirsiniz inşallah.:KK1::KK34::KK49:

hadi yaa hadi canm ya ikimizde hamiş kalsak ne güzel olur yaa.. tedaviyede aynı başlamışız bnmde 2. klomn kullanışım:)) snn yumurtan çatlamış mı bişi dedi mi. çatlatma iğnesi vurdurmuyomu sanada

yumurtam geçen ay çatlamıştı .bu gün çatlıyo galiba ağrım var.pazartesiden itibaren gün aşırı ilişki dedi doktor.dünden beri evin içinde şu şarkıyo söylüyorum delirdim iyice:)
çat çat çatlatacak
yarim güzeller güzeli
nazar olacaaaaaakkkkk( bilgi: bu edirnede oyun havasıdır.)
(eşim artık delirdiğime kanaat getirdi):KK52:

kız burcu çok yaşa sen gülüyorum valla :KK52::KK52: biri görse deli der bana demek tv karşısına geçip ferihayı izledin allahım ya peki eşin nerdeydi sorabilirmiyim:KK1::KK1:

kızlar deminden beri saraçoglunu okuyorum neler var neler ben mail attım bakalım ne diyecek şimdi sabah aç karnına karışımı yiyorum akşamda hayıt suyu ama soganıda denemek istiyorum fakat aynı anda iki kür oluyor bakalım ne diyecek bana

ay kızlar şimdi hesapladım yahu ben benim adetimin 12 günü yumurtlama olabilir valla iki gündür belim agrıyordu çalışmamı yapsam gerçi sakın gülmeyin sabaha dogru bir çalışma oldu da bakalım :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

kızıyorum size demek ikiniz hamiş ha üçüz olsak :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

valla eşim kendi odasına kaçtı beni öyle dam üstünde saksağan gibi görünce hahaha:)
komşu aradı o sırada gel oturmaya kahve içmeye diye dedim kusura bakma ben oturuyorum sen gel beraber oturalım süte :) artık iyice geyiğe vurmaya başladım sinirlerim alt üst :):KK53:

valla eşim kendi odasına kaçtı beni öyle dam üstünde saksağan gibi görünce hahaha:)
komşu aradı o sırada gel oturmaya kahve içmeye diye dedim kusura bakma ben oturuyorum sen gel beraber oturalım süte :) artık iyice geyiğe vurmaya başladım sinirlerim alt üst :):KK53:

:KK52::KK52::KK52::KK52: Allah iyiliğini versin burcu gözümde canlandırdım bir an seni:KK52::KK52::KK52: ben bu süt olayını hiç duymamıştım ya :KK52::KK52::KK52: İnşallah faydasını görürsün canım...

Canım sevindim senin adına hadi inşallah gün geçtikçe dahada iyiye gider.Bu arada kullandığın ilaç neydi canım?Duphastonumu kullanıyorsun sadece?

Gözün aydın canım herşey sabır ve moral.Güzel haberlerini verirsin inşallah:KK16:

Ben o soğan kürünü denemiştimde yarıda bırakmıştım kokusundan.Evet canım patates havuç incir derotu biz pkolular için iyi değil bende tüketmiyorum bunları.:KK31:

Hadi güzel haberlerle gel inşallah svehciğim:KK34:

Kızlar hadi ikinizde hamile haberiyle gelirsiniz inşallah.:KK1::KK34::KK49:

inşallah canm bnm bu aydanda pek umudum yok ama en iyisini Rabbim bilir.. canm bn duphastonu adetin 15. günü fln başlıyorum işte on gün sürüyo bitiyo 5 6 gün snra adet oluyyorum. adetn 5. günü klomen kullanıyorum 5 gün sonra doktora gidiyorum her ay ayne şeyler kısır döngü dedikleri bu olsa gerek......... bide dostinex kullanıyorm haftada bi tane. hamile kalana kadar kullancakmışım onuda...:KK37:

:KK9: çok komik yaa bende eşime dedm yapcam die popon yanar dio 2 saat güldü bana dalga geçiyo hadi oturda gel süte dio:kk77: b fırsatım olmadı ama bu akşam yapcam inşallahh ama gülmekten oturabilcemmi bilmiyorum:KK1::KK1:

Herkese merhabalar
Aranıza yeni katılıyorum.uzun zamandır sadece sizlerin deneyimlerinizi ,yazdıklarını okmakla yetiniyordum bu kez ben de sizlere dahil olmak istedim.gerçekten çok hoş sohbetlerin olduğunu gördüm.aynı kaderi paylaşan insanların dertleşmesi.paylaşımın en güzeli

Ben de pcos lu bir bayanım.3 yıllık evliyim belirli aşamalar başarısızlıkla sonuçlanınca bu ay göbekten purogen isimli iğne olmaya başladım.bu gün daha 3. günüm,takip yapılıp uygun zamanda çatlatma iğnesi olacağım.sonrada ilişki önerilecek.çatlatma iğnesini daha önce klomen ile denemiştik ,olmamıştı. bakalım bu kez inşallah olur.
Umarım herkes bir an önce bebbeğini kucağına alır...kadın doğmak elimizde değildi ama anlıyorum ki kadın olmak çok zor.

sevgiler

Herkese merhabalar
Aranıza yeni katılıyorum.uzun zamandır sadece sizlerin deneyimlerinizi ,yazdıklarını okmakla yetiniyordum bu kez ben de sizlere dahil olmak istedim.gerçekten çok hoş sohbetlerin olduğunu gördüm.aynı kaderi paylaşan insanların dertleşmesi.paylaşımın en güzeli

Ben de pcos lu bir bayanım.3 yıllık evliyim belirli aşamalar başarısızlıkla sonuçlanınca bu ay göbekten purogen isimli iğne olmaya başladım.bu gün daha 3. günüm,takip yapılıp uygun zamanda çatlatma iğnesi olacağım.sonrada ilişki önerilecek.çatlatma iğnesini daha önce klomen ile denemiştik ,olmamıştı. bakalım bu kez inşallah olur.
Umarım herkes bir an önce bebbeğini kucağına alır...kadın doğmak elimizde değildi ama anlıyorum ki kadın olmak çok zor.

sevgiler

Aramıza hoş geldin canım. Geçmiş olsun, bizlerin yaşadığı sıkıntıları sende yaşamışsın. İnşallah kullandığın purogen iğnesi yeterli olurda bebişin hemen oluşur ve sana kuvvetlice tutunur. İnşallah en kısa sürede hep birlikte bebeklerimizi kucağımıza alırız...:KK16::KK16:

2. klomen kullanışım bu canım.geçen ay da progestorana baktı. adetin 21. günü bakılıyo bu hormona.hatta geçen ay yüksek çıktı dr. erken gebelik belirtisi olabilir bu dedi ama maalesef olmadı .inşallah bu ay olur.bilmiyorum ki senden neden istemediler.hamileleğe ne kadar yakınsan o kadar artıyor bu değer anladığım kadarıyla.

Cancazlarım progesteron yumurtaların gelişip gelişmediğiyle alakalı değerin 10 ve üstü olması yumurtladığına ve yumurtanın geliştiğini gösterir. Hamileliği kolaylaştırır, bebeğin anneye tutunmasını sağlar...:KK16: :KK16:

Cancazlarım progesteron yumurtaların gelişip gelişmediğiyle alakalı değerin 10 ve üstü olması yumurtladığına ve yumurtanın geliştiğini gösterir. Hamileliği kolaylaştırır, bebeğin anneye tutunmasını sağlar...:KK16: :KK16:

selam arkadaşlar bende aranızda yeniyim henüz :) bende 22 yaşındayım ve 2 yıllık evliyim.gecen yıl aşılama oldum fakat olmadı.eşimde varikosel teşhisi vardı ve 4 ay önce varikosel ameliyatı oldu.şimdi sonuçları bekliyoruz.benm sorum sizlere şu :
gecen yıl adet düzensizliği ile doktora gittiğimde öğrendim polikistik overli olduğumu.amcak sizin bahsettiğiniz gibi devamlı kullanmam gereken ilaç vermedi doktorlar. bu arada en son doktora gittiğimde horman sonuçlarımda bir problem yoktu ve adetlerim 5 aydır çok düzenli.doktorum bunları göz önünde bulundurarak sana polikistik over teşhisi koyamayız,sadece rahmindeki kistler pko görünümünde dedi.bu ne demek ?ben şu an pkolu muyum değil miyim? pko sonradan gecebilen bir sey mi? 1 yıl sonra doktorum bana bunları söyleyince şaşırdım :/

benim geçen ay 25 çıkmıştı bu değer.ama yine fos çıktı bişey olmadı.:KK50:

X