Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

bu soruyu hçç sormıcaktın bize yaramızı deştin bak:KK14: doktor doğru sölemiş.. bn 3 senelik evliyim haksever 5 ve daha bisürü arkadaşım var pcolu ve hala bebişimiz yokk:KK14: ilaç tedavisi aşılama vs vs bisürü yöntemler ama gebelik yine yokk.. sana nie pcolusun dediki doktor adet düzensizliğin fln mı vardı

evet adet olamadım o ay.muayene etti pko dedi.ama düşüklerden sonra kontrole gittiğimde iki farklı doktor da sadece bir tarafta küçük kistler var ama pko değilsin.bu kistler gebe kalmana engel değil dediler.:26::26::26:

Canım bende eşimi senin dediğini diyorum ama öyle diyor napalım:KK19:Çok beklicek degilim yaşımda geçiyor zaten nisan mayıs gibi gidecegim doktıora Allah nasip ederse.:KK16:

he tmm ozaman kız az kalmış inşallah ilk aydan hamiş kalırsın inşallahh:21:

merhaba hatunlar.2010un başlarında doktor kontrolümde bana pko dendi.bir sene sonra kendi isteğimle iki kez gebe kaldım.ikisi de düştü fakat düşüklerimden sonra başka iki doktor bana tedavisiz iki defa kolayca gebe kaldığına göre sen pko değilsin yoksa bu kadar basit şekilde gebe kalamazdın dediler.pkolular zor hamile kalıyor dediler.bu doğru mudur bilmem.sizlere neler dediler...

Merhaba canım geçmiş olsun bana doktorların dediği pkolusun ama bu hiç gebe kalmıcaksın anlamına gelmiyor dedi.Normal sağlıklı bir bayan bile hemen hamile tutturamıyor dedi.Yani kısır anlamına gelmiyor sadece ilaçlarla tedaviyle kalınabiliyor.Yada kendiliğinden yani Allah'ın işi Allah ol dedimi neolursa olsun oluyor.Allah'a dua etmekten başka tedavi yok.

evet adet olamadım o ay.muayene etti pko dedi.ama düşüklerden sonra kontrole gittiğimde iki farklı doktor da sadece bir tarafta küçük kistler var ama pko değilsin.bu kistler gebe kalmana engel değil dediler.:26::26::26:

ozaman değilsindr cnm dediğim gibi genelde zor gebe kalınıyo doktorunu değiştir bakalım o ne dick

he tmm ozaman kız az kalmış inşallah ilk aydan hamiş kalırsın inşallahh:21:

Ay canım ağzından bal damlıyor:KK16:İnşllh sende bu hafta hamile kalırsında bizlere kızlar hamileyimmmmmmmmmm dersin bu güzel haberler inşllh hepimizden gelsin kısa sürede:KK16::emir_bebek:

kızlar bn çıkıyorum işler duruyo öle bulaşık fln... halledip geleyim bitirebilirsem tabi:KK1: hadi byee:KK3::KK16:

16 işte doktor fazl büyük değil 22de çatlar dedi... aslındaiyi dedi doktorum bn günde bitane kullanmıştm ya klomeni bidahaki ay 2ye çıkardı.. bakalım işte hayırlısı.. hee tmm duymuştm o jeli ama birz pahalı sanki.. nekadara aldın sen

evet biraz pahalı gittigidyorda 79 tl ancak ben botanikeczaneden aldım120 tl eşim elden verelim parayı dedi havle k.kartı felan olmaz dedi bizde aradık botanikeczaneyi iki güne geldi google arama çubuğuna preseed botanıkeczane yaz çıkar..

Merhaba canım bu preseed haricen eczaneden alınabilirmi?Fiatı hakkında bilgin varmı?
canım eczanelerde pek bulunmuyo depodan getirtiyorlar ama her depoda olmuyo ben nerden aldığımı yazdım yukarıya inş hayırlı olur...

A.S canım sevindim senin adına inşallah bebeğine kavuşursun:nazar::KK49: Allah'tan ümit kesilmez doktor ne ilacı vermişti sana kullandığın ilaçlar neydi?

doktor bana bu adetimde son beşgün içmem için klomen hap verdi günde bi tane bide ben adetimin ikinci günü baltarçınçörekotu yedim 12. güne kadar ama sabahları bi kaşık bi günde yemedim...
geçen perşembe günü dr a gittiğimde hiç büyümemiş dedi bende cuma,cumartesi,pazar,pazartesi incir suyu içtim sabahları aç karnına cumartesi üç bardak içitm sabah bi akşam iki pazartesi tekrar gittim ama büyümemişti bende incir suyy tatlı olduğu için pko ya iyi gelmiyor şeker bu güne kadar hiç bişe içmedim sadece iki gün çekirdekli siyah kuru üzüm yedim öyle keyfi yani özel bi nedeni yok bilmiyorum etkisi varmı ama çok dua ettim inş hayırlı olur..

Ay canım ağzından bal damlıyor:KK16:İnşllh sende bu hafta hamile kalırsında bizlere kızlar hamileyimmmmmmmmmm dersin bu güzel haberler inşllh hepimizden gelsin kısa sürede:KK16::emir_bebek:

ay süper olur hee ayy çok heveslendim şimdi yinee inşallah hüsran olmaz yine sonuu:KK14:

hadi bakalım öle olsun:)) 2 3 sene sonraa yazışıyomuşz sen çocuğunu doğurmuşsun ben hala uğraşıyorum bebek için:KK1: ayy Rabbim aratmasn yaa olur inşallah hemen:KK43:(

Canım öyle ümitsiz olma inşllh hepimiz yazışırız o güzel haberlerle içimden bir ses senin yakın zamanda hamile kalacağını söylüyor:KK17::KK49:

evet biraz pahalı gittigidyorda 79 tl ancak ben botanikeczaneden aldım120 tl eşim elden verelim parayı dedi havle k.kartı felan olmaz dedi bizde aradık botanikeczaneyi iki güne geldi google arama çubuğuna preseed botanıkeczane yaz çıkar..

canım eczanelerde pek bulunmuyo depodan getirtiyorlar ama her depoda olmuyo ben nerden aldığımı yazdım yukarıya inş hayırlı olur...

doktor bana bu adetimde son beşgün içmem için klomen hap verdi günde bi tane bide ben adetimin ikinci günü baltarçınçörekotu yedim 12. güne kadar ama sabahları bi kaşık bi günde yemedim...
geçen perşembe günü dr a gittiğimde hiç büyümemiş dedi bende cuma,cumartesi,pazar,pazartesi incir suyu içtim sabahları aç karnına cumartesi üç bardak içitm sabah bi akşam iki pazartesi tekrar gittim ama büyümemişti bende incir suyy tatlı olduğu için pko ya iyi gelmiyor şeker bu güne kadar hiç bişe içmedim sadece iki gün çekirdekli siyah kuru üzüm yedim öyle keyfi yani özel bi nedeni yok bilmiyorum etkisi varmı ama çok dua ettim inş hayırlı olur..

he snn anlaşıldı nie büyüdü yumurtalar incir iyi geldi bnceee.. hçte sölemiyon hee:KK20: hadi snn dün ilaç biteli kaç gün oldu. sanada günde bitane vermiş gayet iyi büyümüş maşallahh

he snn anlaşıldı nie büyüdü yumurtalar incir iyi geldi bnceee.. hçte sölemiyon hee:KK20: hadihayırlısı snn dün ilaç biteli kaç gün oldu. sanada günde bitane vermiş gayet iyi büyümüş maşallahh

Teşekkürler bilgin için canım:KK16:İnşallah dualrın kabul olur Allah gönlüne göre versin bebeğine kavuş bir önce hayırlısıyla:KK49::emir_bebek:

merhaba kızlar ben bırsey sorucam ben pkoluyum 18 yasındayım adet duzenszlığı için dr.um bana d.kontrol hapı verdi duzene gırsın dıe3 ay kullandım ilaçı bırkalı 1 ay oldu gecen ay ayın 14.adet oldum ve bbttıkten 13 gun sonra ayın 27.snde tekrar 3 gunluk kanamam oldu ve gelelm soruma benm yarın adet gnm ve bır kacgun önce 2 gunluk damla seklınde kanamam oldu neden olabilir

tekrar doktora başvurmanı öneririm, pko lu hastalarda (bende onlardan biriyim) adet düzensizliği bazen fazla kanamayla bazen 2 günlük kanamayla bazen gayet normal kanamalarla seyr edebilir tabii 2 3 hatta 6 aya kadar hiç adet görmeyenlerde var düzene yanlızca doğum kontrol haplarıyla girebilirsin ama kullanmanı yinede önermem..

pko luyum klomen kullandım çatlatma iğnesi vurulacağım fakat eşimin sperm sayısıda düşük çıktı, iğne bi işe yararmı doktor deneyelim dedi..olmazsa aşılama olacak...moralim yerle bir...

Aaaa seni gidi seni:KK20: ben seni motivasyon etmeye çalışıyorum sen böle olumsuz düşünme kalıcam de olucak de bak bakalım oluyomu olmuyomu şekerim:KK49:

ölede yaptım snra çok üzülüyorum ondada iyice kaptırıyorum kendimi oldu bu ay fln snraaa tek çizgiler...

bnm geçen ay 20 gün attı bu ay doktor adet düzenleyici verdi snn nasıl hayıt işe yaradımı

Ben hayıtı kullanırken adet oldum ama şuan diyette olduğum için kür uyguluyorum hayıtla beraber belki dokunur diye hayıtı kestim 2 güne kadar başlarım hayıta yine hayıtın faydası olduğunu düşünüyorum çünkü:21:

X