Pkolu olup hamile kalmaya çabalayanlar !!

2 yıllık evliyim adet döngüm 31 oluyo olursa ama gynositol yine düzenli getiriyordu şimdide inofolic combi ye döndüm ilaç tedavisi ilk uygulamada tuttu lakin dış gebelik le son buldu
Anlamadım kullandığınız ilaçlar nedir ? Bana sadece Diane 35 verilmişti pkos/adet düzensizliği için

Anlamadım kullandığınız ilaçlar nedir ? Bana sadece Diane 35 verilmişti pkos/adet düzensizliği için
Klomen + büyütücü iğneler ve çatlatma iğnesi her gün takip etmişti yumurtaları büyüdü büyünedi çatladı çatlamadı en son çatladıktan sonra 14 gün sonra adet olmazsan test yap demişti ben 18. Gün yapmıştım pozitif di

Kilo probleminiz var mi.. pko nun bas dusmani.

Ben de pcosum kızlar kilo problemim var ama kıllanma veya adet düzensizliği problemim yok çok şükür. İki yıllık evliyim bir senedir çocuk istiyoruz olmadı .. 3 defa klomen kullandım yumurtalar büyümedi bile , geçen ay gonal f iğne kullandım aşılama icin onda da yumurta yeterince büyümedi ve tedaviyi sonlandırdık.. Bu ay daha yüksek dozla tekrar başladık iğneye bakalım büyürse aşılama yaptıracağım hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin inşallah

5 yillik evliyim bende 2 kere gebelik kaybim oldu.tabi pkoyla alakalimi suan arastiriyoruz bende o arada saglikli beslenmeye ve kilomu kontrol ediyorum hitt antrenmanlara basladim. Hepinizin yazdiklarini okudum genel bi hormon sorunuyo bu pko ve kiloyla hamur isi ve sekerle de dahada kotuselen bi sendrom..adetlerim eskiden cok daha duzensizdi gecen gun kendiligimden 35. Gun adetim geldi sevincten agladim :) artik olamama ne kadar etkiliyosa ayrica suan promotil women kullaniyorum sanki bana iyi geliyo kendimi enerjik hissediyorum yani gun icinde daha aktifim.

Canım çok geçmiş olsun gebeliklerin düsükle mi sonlandı acaba ? Pko düsük ihtimali daha yüksek olur diyorlar benim henüz hiç gebelik oluşmadı canım ben evlendikten sonra 30 kilo aldım 2 yılda öyle söyleyeyim meğer tamamen pko bağlı insülin direncindenmis de benim haberim yokmuş ben yediğim icin alıyorum zannediyordum şu an da tabiki veremiyorum midem çok genişledi dur diyemiyorum Aksine bende şükür her ay günü gününe adet olurum ama benim yumurtam çatlayacak büyüklüğe hiç ulaşmıyor problem bu

Canımmm kilo en kotusu ben sana soyleyim ben 22 kilo verdim ilk gebeligimde 84lerdeydim ve o zaman bile dr gebelik sekeri cikar bu ne kilo demisti tabi kalbi durudu sonra normal olur diye bekledik olmadi tedaviylede hamile kaldim ondada 8. Haftada kalbi durdu simdi testlerimizi yaptiriuoruz suan koronadan dolayi pek dr gidemiyoz biraz normallesme olsun insallah olmazsa tup bebek tedavisine baslicaz

Bende pkoyum ama kilolu değilim 2,5 yıllık da evliyim
O kadar garipki kiloluga yatkinlik buyuk cogunlugunda var pkolularin. Zayif olup gunu gunune adet olanlarda hic anlayamadim tek anladigim karmasik bi yapi en guzel tarafi gec menopoz ve tedaviye cok yatkin olmamiz

Ayrica bizlerde d vit dusuk oluyo genelde d vitamini takviyesi almanizi hepinize tavsiye ederim canlar

Bende şöyle yerimi alayım.. 1 yıllık evliyim pcos genc yasımda bekarken tanıstım.. Kılo sorunum yok 50 kıloyum 161 boyum çene altımda sıyah kıllar tek sorunum regl hep duzenlı oluyorum.. 2 klomen çatlatma iğnesi denedı doktorumuz ilk denemede 7 yum. 4 saglıklı 2.denemede 8 yum. 4 saglıklı var ama iğne yapalım yine de kabul edersen dedı ama sonuc 2 denemede olumsuz oldu regl 4 gun kaldı regl olup bıttıgı zaman soğan kürü deneyecegım.. Doktorumuz aşılama önerdi suan calısmadıgım ıcın erteledık işe baslayıncaya kadar hamıle kalmazsam ilk maaşımla aşılamaya gidecegiz tek eşimin maaşı ile kira dugun kredisi faturalar ucu ucuna yetıdıyor cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…