Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ayy doğrudur canım katılmıyodur, ben bir sitede okumuştum kadın böyle yapmış hatırlamıyorum ama büyük ihtimal kendi yorumunu katmış:KK66: bende öyle denemiştim 2 damla limon koyarak:)

anladım canım, etkisini gösterdikten sonra sorun yok :KK66:

Arkadaşlar aranızda yeniyim. pkolu old öğreneli 1 yıl oldu. bekarım 24 yaşındayım ve kilo problemim yok. ilk 6 ay doğum kontrl tedavisi verdi doktor . kullandım ve bıraktım bi sınav arefesine geldi hemde :KK43: bıraktığım ilk ay gecikmeli adet gördüm sonraki ay normal zmanda adet gördüm. doktora gittim kistler hala varmış tekrar doğum ont lu verdi. bu ssfer doktor değiştirdim. o ise metformini kullan dedi. bende metformine başladım. daha sonuç iyi mi kötümü önümüzdeki aylarda anlayackmışım. sizleirn paylaşımlarınızı okudum ve moralim çok bozuldu. bende anne olmak istiyorum . şuan bi erkek arkadaşımda var onunla hayalerimizde bu yöne... hamile kalanlar çok mu uğraşıyor, bu sendrom kesin tedai olabiliyor mu ?

Canım sakın ama sakın moralini bozup umutsuzluğa kapılma..Ben de pko hastasıydım ve şu an çok şükür hamileyim.Aynı şekilde pko hastası olup hamile olanı çok duydum.Hem tıp ilerledi artık..Soğan kürünü denemeni tavsiye ederim bir de...

merhaba güzeller nasılsınız.bu sayfalar nası ilerliyor okuyamıyorum yav:KK53:bu gün kontrole gittik 9.haftaya girices as kaldı :KK16:testler içinkan verdik inşallah sonuçlar güzel çıkar.belirti yok diye dye oldu yani bel ağrısı çok yaşamaya başladım yeğenimi bile kucağımda tutamıyorum 10 dakika.turuncu gelen akıntıdan kötü bişey çıkmadı şükür.eşimlede sorunlarımızı çözdük gibi bişey bayanı kendi çabalarımla buldum ve yüzleşince gerçekten anladımki kendini gösteren ısrar eden oymuş.yaşayacağımız varmış yaşadık ama değişmiş eşim çok bunu görüyorum her gün evi topluyor işe gitmeden bi toz bırakmıyo:KK9:aslında ben naz yapmıyorum ama kendi kendine yapıyor işte.bundan sonrası böyle güzel olur inşallah.güzellikler hakedenlerin olsun...

Canım sakın ama sakın moralini bozup umutsuzluğa kapılma..Ben de pko hastasıydım ve şu an çok şükür hamileyim.Aynı şekilde pko hastası olup hamile olanı çok duydum.Hem tıp ilerledi artık..Soğan kürünü denemeni tavsiye ederim bir de...

teşekkür ederim mesajın için .. nette bi araştırayım söylediğin formülü :) Allah bebişini sana ve sevdiklerine bağışlasın çok sevindim :)

h.b. teşekkürler hayır daha önce hiç denemdim soğan kürünü falan glifor kullanıyorum adetin 5. sünü seroheneyi kullandım ayın 1 ndede çatlama iğnesi yaptırdım ama kendimi çok kötü hissediyorum

canım mrb gliforu ne zamandır kullanıyosun ilk kullandığın ay adetlerin düzeldimi ben de 2. ayım gliforda 10 günlük gecikme sonrası bugün adet oldum bakalım 3. günü gitcem büyük ihtimal baa da klomen serophen tarzı bişi verip yumurta takibi yapcak sonrası çatlatma iğnesi ama ben aşılama mı yapsam sadec çatlatmamı karar veremedim:/ boş kendini üzme hayatı akışına bırak en azından eşlerimiz bizim en büyük destekçilerimiz :)

merhaba güzeller nasılsınız.bu sayfalar nası ilerliyor okuyamıyorum yav:KK53:bu gün kontrole gittik 9.haftaya girices as kaldı :KK16:testler içinkan verdik inşallah sonuçlar güzel çıkar.belirti yok diye dye oldu yani bel ağrısı çok yaşamaya başladım yeğenimi bile kucağımda tutamıyorum 10 dakika.turuncu gelen akıntıdan kötü bişey çıkmadı şükür.eşimlede sorunlarımızı çözdük gibi bişey bayanı kendi çabalarımla buldum ve yüzleşince gerçekten anladımki kendini gösteren ısrar eden oymuş.yaşayacağımız varmış yaşadık ama değişmiş eşim çok bunu görüyorum her gün evi topluyor işe gitmeden bi toz bırakmıyo:KK9:aslında ben naz yapmıyorum ama kendi kendine yapıyor işte.bundan sonrası böyle güzel olur inşallah.güzellikler hakedenlerin olsun...

canım benim allah herzamn yardımcın olsun darısı bizim başımıza :)

allah tamamına erdirsin inşh canım sen ilaçla mı kaldın kendiliğinden mi pek uzun okuyamadım forumu var mı sürecin bilmiyorum ama ?

canım benim allah herzamn yardımcın olsun darısı bizim başımıza :)

teşekkürlerrrrrr Rabbim bu güzelliği yaşatsın.pko bebekleri sürpriz yapıp geliyorlar.:KK30:tabiki doktor kontrolu önemli çok ama hamdolsun dert vardı belliydi ama dermanıda var dermansız değil bizim hastalığımız.hepinizin gelecek Rabbimin izni ile melekleri..

teşekkürlerrrrrr Rabbim bu güzelliği yaşatsın.pko bebekleri sürpriz yapıp geliyorlar.:KK30:tabiki doktor kontrolu önemli çok ama hamdolsun dert vardı belliydi ama dermanıda var dermansız değil bizim hastalığımız.hepinizin gelecek Rabbimin izni ile melekleri..

amin cnm kısacık umut verebilirmisin nasıl kaldın ilaç aşılama ve doğal hangisi ben çok merak ediyorum

canım ben de uzun süre yasmin kullandım ve bebek isteyince bıraktım.İlk 3-4 sanki hiç pko hastası değilmişim gibi düzenli adet oldum.Ama tabi belli bir süre sonra o düzen gitti ve tekrar pko baş gösterdi.Hamilelik konusuna gelirsek yasminin etkisi daha devam ettiği için hemen hamile kalacağını zannetmiyorum..Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Peki sen Yasmin'i kestikten sonra nasıl hamile kaldın? Tedavisizse kaç ayda? Tedaviyle ise nasıl ve kaç ayda? :)

Çok sordum, biliyorum ama, malum, insan durumu kendi durumuna benzeyen birilerini bulunca yol gösterici olur umuduyla herşeyi soruyor..

Selam kızlar siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Bugün de aranıza katıldım. Ben de bir pko luyum. 8 gündür soğan suyu içiyorum...

Reyhancım sorunlarınızı çözmenize çok sevindim canım Allah mutlu etsin her zaman böyle güzel sürsün ilişkiniz :nazar:
:emir_bebek: bebeğiniz de hep sağlıklı olsun canım... :KK9:

Selam kızlar siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Bugün de aranıza katıldım. Ben de bir pko luyum. 8 gündür soğan suyu içiyorum...

merhaba hoşgeldin... inşallah faydasını görürsün...

tuncss hoşgeldin canım nasılsın?
nasıl gidiyor tedavin her şey yolunda mı?:KK3:

baya ütüm var yapıyordum ara verdim şimdi yine devam edeceğim...netim açık bir ara gelir yazdıklarınıza bakarım

Son düzenleme:
tuncss hoşgeldin canım nasılsın?
nasıl gidiyor tedavin her şey yolunda mı?:KK3:

baya ütüm var yapıyordum ara verdim şimdi yine devam edeceğim...

canım iyiyim çok şükür..
cumartesi kontrolüm var bakalım ne çıkacak.. ama dün bugün ciddi kasık sancılarım var.. büyüyor yumoşcuklar sanırım :KK9: boş geçmeyelim belki erken gelişir çatlar diyorum, eşim benden kaçıyor son günlerde.. anlam veremiyorum.. bunaldı o da sanırım strese giriyor :KK9:
sen naptın canım? metformin başladın mı?
ütü bende de öyle çok ki.. ahh ahh birde yıkanacaklar var sürüyle.. feci saldım son günlerde ev işlerini..
kolay gelsin canım sana da bana da.. bende kalkıp gideyim ortalık toplayıp bir kaç posta çamaşır yıkayım.. bayramda gideceğiz gitmeden bitireyim tüm yıkanacakları.. yarında ütülerimi yaparım..

amin cnm kısacık umut verebilirmisin nasıl kaldın ilaç aşılama ve doğal hangisi ben çok merak ediyorum

benim biraz karışık canım 6 ayda bir adet görüyordum 15imden beri pko olduğumu biliyordum doktorlara çok götürmüştü ailem beni ama ben verilen hiç bir tedaviyi uygulamadım.gençlik boşvermişlik diyebiliriz evlendikten sonra tabiki bebek olmadı hiç korunmama rağmen doktora gittim pko yüzünden olmadığı kesindi zaten bütün tetkiklerimi yaptırdım rahim filmi,hormon tahlili bende hormonlarde temizdi rahimde açıktı eşine bakalım dedi doktor mayıs sonunda gel dedi yaz döneminde bazı sorunlardan dolayı bu işin peşine düşemedik.adet düzenimde doğum kontrol hapı vermişti 2 aylık düzene girmişti bi kaç ay kendiliğimden adet gördüm son adetimide ilaçla progestanla gördüm eylül 4de ve adet bitiminden 2 gün sonra ilişki oldu tek bir ilişki çünkü 1 ay aileme gittim ve bir mucize ............... yani hiç bir ilaç kullanmadım metformin dışında geçen sene yanılmıyorsam ocaktan itibaren çok düzenli içiyordum saatti bile aynı zamanda yutuyordum.böyle bi çok tanıdığım vardı pko olduklarını sonradan öğrenmişler ama çocukları var yani gelecekseee geliyorr minikler.teyzeme bile şaşırdım mesela 2 çocuğu var hemde ilk aydan gebe kalmıştı ilkine şimdi adette sorunlar yaşıyor bu ay öğreniyorkii pko hastasıymış:S

Reyhancım sorunlarınızı çözmenize çok sevindim canım Allah mutlu etsin her zaman böyle güzel sürsün ilişkiniz :nazar:
:emir_bebek: bebeğiniz de hep sağlıklı olsun canım... :KK9:

merhaba hoşgeldin... inşallah faydasını görürsün...

sağol canımmm evet eşimle iyileşme sürecindeyizde ailesiyle çok kötü neden habersiz gitmişim diye beni dün bi sürü ağlattı kaynana hanım.son bi ilmek kalmıştı onuda koparıyorlar ha gayret az kaldı.metformine başladınmı aman sana tavsiyem önce gece yatarken almaya başla miden iflas edebilir gerçi herkeste aynı sorunu yaşatmıyormuş

sağol canımmm evet eşimle iyileşme sürecindeyizde ailesiyle çok kötü neden habersiz gitmişim diye beni dün bi sürü ağlattı kaynana hanım.son bi ilmek kalmıştı onuda koparıyorlar ha gayret az kaldı.metformine başladınmı aman sana tavsiyem önce gece yatarken almaya başla miden iflas edebilir gerçi herkeste aynı sorunu yaşatmıyormuş
niye ağlıyosun canım ya güçlü ol..
benim 1 ay oldu metformine başlayalı ama hala gece yatarken içiyorum. gündüz içersem çok mide bulantısı yapıyor alışamadım berbat birşey.

Son düzenleme:
slm kızlar nasılsınız ya bugun bi yerde bişey okudum aklım karıstıı :44: progestan ilaçları düşüğe ve dış gebeliğe daha cok neden oluoyazıodu sizce olabilirmidoktorum bana progestan verdi :26:

niye ağlıyosun canım ya güçlü ol..
benim 1 ay oldu metformine başlayalı ama hala gece yatarken içiyorum. gündüz içersem çok mide bulantısı yapıyor alışamadım berbat birşey.

ahh canım evet ben hep gece aldım gündüz 1 hafta içtim ama öööö birde etkisi çok uzun sürüyor 2 saaten fazla sürüyor.ama şeker isteme konusunda mütişti ya canım ne çikolata istiyordu ne tatlı kii bennnnn 2 günde bi kavonoz çikolata yerdim.çayda bile az bi şeker fazla koy içemiyordum.o dengesi mütişti gerçekten.şimdi ama zaten kiloluyum saldık çayıraaa mevlam kayıra:KK70::KK70::KK70:niye ağlıyorum öyle şeyler duydumki öyle şeyler dediki ağlamak elde değil ama baktımda kendime olgunlaşmışım ya ben cevap verirdim eltişimde şaşırdı hiç konuşmadın diyo bana:KK1:anladımki ben çok hata yapıyormuşum susmak en rahatıymış.

X