Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

evet canım glifor şeker ilacı biliyorum.ben adetim 5 gün geçince gittim bana progestan iğne verdi söktürmesi için ama hala olmadım.bugün 10 gündür geçiyo ve kilolu değilim 50 kiloyum anlamadım yaaaa:KK43:

öncelikle aramıza hoşgeldin....

Glifor, ya da metformin'i progestan ya da farlutal gibi bir söktürücü olarak düşünme lütfen....
herşeyin düzene girmesi 3-4 ay sürüyor ama uzun süreli oluyor. farlutal bir bir aylık adet söktürme değil yani.
ben tam 15 aydır kullanıyorum. ilk ayımda sanırım 35 gün sonra adet oldum, sonra yavaş yavaş düştü rakam, şu anda 29 günde oluyorum. PKO da ki mutlaka duymuşsundur, kilo kaybı çok önemli...eğer kilolu isen mutlaka vermelisin, bazen tek başına çözüm bile oluyor. ben 7 kilo verdim, zaten pko dan dolayı almıştım, adet ve yumurtlama tekrar düzene girdi.....

olmadı dozunu yükseltebilirsin..ben sabah 1000 mg akşam 1000 mg kullanıyorum

canım çok özür dilerim hoşbulduk biraz heyecanlıyım :) bu siteyi 1 senedir takip ediyorum ama bugün bi cesaret üye oldum o yüzden heyecan yaptım :)

canım günaydın geçen cuma benım sağ tarafıma batmalar oldu doktora gittim yumurtlamışım ama ilk defa ağrılı oldu benimki anlayamadım neden??
birde bişey soricam bu yumurlamadan ne kadar sonra cocuk olur yani sorması ayıptır kaç gun çalışmak gerekir?

yumurtlama oldugunu anladıgın zaman ilşki oluyor canım biz ateş ölçüyoruz düşüş yaşayınca yumurtlam oluyor diyoruz tabı düşüşden sonra cıkarsa ateş ve listede zaten çicgi çekiyor ateş düştüğünde gün aşırı ilşki oluyor canım bazı arkdaşlar yumurtalama oldugunu anladıkdan sonra 3gün üst üste ilşki yapıyorlarmış.yumurtlamadan 14gün sonra adetolmak gerekiyor bu erkende olabılıryorr geçde öyle işte canım benım bildiğim bu benım cok hafıf var bugun bakalım ateşim düştü

Bende de pko vardı ve son zamanlarda 3-4 ayda bir adet olmaya başlamıştım artık.Ben kendimi bildim bileli kiloluydum, hangi doktora gittiysem pko olduğumu ve zayıflamadıkça düzelmeyeceğimi söyledi.Bu arada bebek istemeye başladık ve tedavi oldum.Tabii ki kilomdan dolayı o da tutmadı.107 kilo oldum ve artık pes edip acilen kilo vermem gerektigini düşündüm.Evet tamı tamına 28 kilo verdim ve adetim düzene girdi.Tabii ki bu kiloyu vermemdeki en büyük etken bebek istememdir.Diyete ilk başladığım zamanlarda bir de soğan kürü uyguladım.Etrafımda iyi bi doktor bulup o doktora git die kafamı şişirenler olmasına rağmen gitmedim ve herşeyi akışına bıraktım.Allah'ın ol diyip olacağı günü düşünerek zamanımı geçirmeye başladım.Adetlerim artık düzene girmişti zaten, bu sefer her adet olduğumu görüşümde hüsrana uğradım. Bu ay adetim 10 gün kadar gecikti ve Pazartesi tahlil yaptım ve pozitif çıktı..Çok güzel, çok farklı bir duyguymuş Allah isteyen herkese versin inşallah...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

bu hastalıkda kılo vermek gercekdende çok önemli rabbım saglıkla kucagına almayı nasıp etsın darısı bizim başımıza inş.nasıl bir diyet uyguladın kendıne peki nasıl verdin kıloları bilgi verirmisin

KIZLAR BI KAÇ GÜN ÖNCE BURAYA LH DEGERİMİN FSH DAN büyük oldugunu nasıl düşürebilecegımı sormuşdum. sonrada hayıt tohumu içmeye karar vermişdim ya dün ve bugun benden yumurtanın akı gibi koyu kıvamlı şeffaf bı akıntı geldi. şimdi ben yumurtladımmı bu yumurtlamanın bi işaretimi? lütfennn cevap beklıyorum heyecanla :KK9:

bu arada hayıtı 4 gündür içiyorum.. kızlar degerli bilgilerinizi banada aktarın o gelen şefaf sıvı yumurtlamak mı? bugunlerde mı bebek oluyo

aramıza hoşgeldinn canım inş.hamılesındır

hoşbulduk tatlım... inşh ama sanmıyorum bu glifor yani metmorfin dedimiz ilaçlar başdönmesi halsizlik mide yanması yapıyo mu ben çok rahatsızım ama mide bulantısı yapıyomuş genelde bende o yok...

hoşbulduk tatlım... inşh ama sanmıyorum bu glifor yani metmorfin dedimiz ilaçlar başdönmesi halsizlik mide yanması yapıyo mu ben çok rahatsızım ama mide bulantısı yapıyomuş genelde bende o yok...

bende ilk bir hafta miğde bulantısı yaptı canım dedıklerını yapıyormu bılmıyorum valla hayıtın kapsulunumu kullanıyorsun canım nerden aldın ve fiyatı nedir acaba

KIZLAR BI KAÇ GÜN ÖNCE BURAYA LH DEGERİMİN FSH DAN büyük oldugunu nasıl düşürebilecegımı sormuşdum. sonrada hayıt tohumu içmeye karar vermişdim ya dün ve bugun benden yumurtanın akı gibi koyu kıvamlı şeffaf bı akıntı geldi. şimdi ben yumurtladımmı bu yumurtlamanın bi işaretimi? lütfennn cevap beklıyorum heyecanla

bende ilk bir hafta miğde bulantısı yaptı canım dedıklerını yapıyormu bılmıyorum valla hayıtın kapsulunumu kullanıyorsun canım nerden aldın ve fiyatı nedir acaba

ecrincim ben hayıt kullanmıyorum sadece glifor 2. aya girdim sende ilk ayda adet düzenli geldimi,ne zamandır kullanıyosun bide bu hayıt dedikleri ne pek anlamadım valla :)

KIZLAR BI KAÇ GÜN ÖNCE BURAYA LH DEGERİMİN FSH DAN büyük oldugunu nasıl düşürebilecegımı sormuşdum. sonrada hayıt tohumu içmeye karar vermişdim ya dün ve bugun benden yumurtanın akı gibi koyu kıvamlı şeffaf bı akıntı geldi. şimdi ben yumurtladımmı bu yumurtlamanın bi işaretimi? lütfennn cevap beklıyorum heyecanla

canım yumurtlama zamanında deiğin gibi bi akıntı oluşuyomuş bildiğim kadarıyla...

kızlar güzel topik insan bilgilenıyo yanlız bide kendi sorunlarımızı paylaşırken bı başkasının sorununa ve yardım çagrısına cevap verin lütfen. geçen yıl bu topige uye oldum o zmanda yardımcı olunmuyo diye girmemişdim şimdide 1 haftadır takıp ediyorum yıne bı soru sordum yıne cevap yok

kızlar güzel topik insan bilgilenıyo yanlız bide kendi sorunlarımızı paylaşırken bı başkasının sorununa ve yardım çagrısına cevap verin lütfen. geçen yıl bu topige uye oldum o zmanda yardımcı olunmuyo diye girmemişdim şimdide 1 haftadır takıp ediyorum yıne bı soru sordum yıne cevap yok

canım yumurtlama zamanında deiğin gibi bi akıntı oluşuyomuş bildiğim kadarıyla...

canım çok teşekkür ederim. nihayet bi cevap geldi. peki ben yumurtladıysam kaçıncı gün agdet olunuyo yumurtlamadan sonra bilgin var mı?
çok mutluyum hayıt içdim onla alakalı bence :KK70:

canım bu metformın türevleri ilaçlar baş dönmesi mide bulantısı iştahsızlık ve ishal yapıyo. ben 4 yıldır içiyorum metformini ilk 3 hafta bu şikayetleri yaşadım biraz zorlu bi süreç ama bünye 2 3 hafta sonra alışıyo

ayyy iyiki yazmışsın canım mut oluyor bize.dileklerin içinde çok sağol canım.bu arada sende pcolumuydun.

canm metformine yeni başlama konusundamı aynı durumdayız?ben klomene birlikte kullandım ama.klomen bitti metformine devam ediyorum.kontrolümü herzaman adetimin 13.günü yapıyor dr.m.canm bende hiç bulantı yapmadı metformin sennki kaç mg.metformin kaliteli yumurta oluşturduğu için adeti düzenliyormuş.ama biz bunu 4ay sonra felan görcez sanırım.etkisi ozaman daha iyi anlaşılıyomuş.senn tedavi sürecin hangi aşamada?
yarın gelince yazarım canm yumoşlarımın durumunu.inşallah bu ay olur artk benden çok eşim strese girmeye başladı.bana belli etmemeye çalışıyor ama biliyorum benden çok düşünüyor artk.

Eevet canım bu ay bende metformine yeni başladım adetin 3 günü yani ayrıca seropheneye başladım o yüzden aynı durumdayız dedim.bakalım yumoşların metforminin etkisi ile büyümüşmü onu merak ediyorum.

canım yine yanlış linki koymuşsun ateşine bakamıyorum...
inşallah ilaçlarından sonuç alırsın canım....

çok güzel eşinin tutumu canım bence de mutluluğunuz önemli...
siz şimdi de mutlusunuz önemli olan bu...
kafan rahatladığında bebeğin de gelecek...
:KK9: sakın gereksiz düşüncelere dalma... hepimizin bebeği olacak çünkü... geç ya da erken anne olacağız biz de:))
iyi bir doktor ile aklında rahatlar her şey yoluna girer canım...

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
umarım bu doğru linktir canım

amin canım inşallah... ben bebeğimi beklerken hep böyle güzel şeyleri olkuyarak rahatlardım. hep kendimi onların yerine koyar o günümü hayallerle geçirirdim. çok önemliydi güzel haberleri okumak. umudum oldu hep.... şimdi bende fırsat buldukça anlatıyorum başımdan geçenleri ve de bana gelen mucizeyi... inşallah destek olabiliyorumdur sizlere... derdimiz aynı derdimiz büyük. allah herkese mutlu sonu nasip etsin inşallah. sağlıkla gelsin bebecikleriniz inşallah...

ayyy canım iyiki yazdın buraya moral oluyor gerçektn bize.

canım benim bu cmtesi kontrolüm var.. ve bu adetimin 13. gününe denk geliyor.. ben genelde 15-16. günlerde çatlatma iğnemi oluyorum ama bir keresinde 13. günde vurulmuştum.. bu 4. denemem klomenle.. metformin içiyorum yanında.. ilaç kullanırken asla ama asla bitkisel kür yapmamalısın..!! ikisi üst üste gelince sıkıntı olabiliyor ki geçen ay fazla büyüdüler diyorsun bak sende.. bence kür filan yapma ama sadece kuru incir günde bir iki tane bir de ceviz yiyebilirsin.. ben öyle yapıyorum.. umarım yardımcı olmuşumdur..:KK16:

selam kızlar hepinize..
o kadar yoruldum ki koca gün deliler gibi gezip alışveriş yaptık :KK9: şimdi de yorgunluktan ölüyorum.. yarın bol bol görüşürüz..
:KK16::KK16::KK16::KK16:

benimki bayramdan sonra 10 kasımda kontrolüm var tatlım.tamam canım haklısın bitkisel kür yapmayayım ben en iyisi geçen ayki gibi kocaman olmasın bari gerçi benim ağrıda olmadı daha bugün ilacın 3 günü bakalım.ama senin gibi ceviz ve incir yiyeyim üstüne sıcak su ohhhhhhh.belki buda büyümeye yardımcı olur.benim 5. denemem tatlım ara verecektim doktor değiştirdim onun gazına geldik 1 ay daha ilaca başladık tabi ilk defada GLUCOPHANE ye bakalım ikisi nasıl etki yapacak.1. ay serophene kullandım, 3 ay klomen,şimdi yine serophene bence klomen yerine serophene bana daha çok etki yapıyor.
bu arada ne güzel yapmışsın gez toz eğlen kafa dağıt bu ay senden iyi haberler alacaz inşallah takmamaya çalış tabi bende...

Bende de pko vardı ve son zamanlarda 3-4 ayda bir adet olmaya başlamıştım artık.Ben kendimi bildim bileli kiloluydum, hangi doktora gittiysem pko olduğumu ve zayıflamadıkça düzelmeyeceğimi söyledi.Bu arada bebek istemeye başladık ve tedavi oldum.Tabii ki kilomdan dolayı o da tutmadı.107 kilo oldum ve artık pes edip acilen kilo vermem gerektigini düşündüm.Evet tamı tamına 28 kilo verdim ve adetim düzene girdi.Tabii ki bu kiloyu vermemdeki en büyük etken bebek istememdir.Diyete ilk başladığım zamanlarda bir de soğan kürü uyguladım.Etrafımda iyi bi doktor bulup o doktora git die kafamı şişirenler olmasına rağmen gitmedim ve herşeyi akışına bıraktım.Allah'ın ol diyip olacağı günü düşünerek zamanımı geçirmeye başladım.Adetlerim artık düzene girmişti zaten, bu sefer her adet olduğumu görüşümde hüsrana uğradım. Bu ay adetim 10 gün kadar gecikti ve Pazartesi tahlil yaptım ve pozitif çıktı..Çok güzel, çok farklı bir duyguymuş Allah isteyen herkese versin inşallah...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

iyiki yazdın canım moralim kötü iken böyle şeyleri okumak çok iyi geliyor insana.

tatlım bende okuduğumu söylüyom şeffaf akıntı yumurtlama demek hemen ilişki olmalı.bide yumurtlamadan 14 gün sonra adet olman gerekliii...

canım bilgili arkadaşlar sana cvp yazarla ama ben bildiğimi yine yazayım sana yumurta akı gibiyse ilşiki öneriliyor evet yumurtlamıs oluyorsun bazı arkadaşlar o akıntısyı gördükden sonra 3 gün ilşki oluyor sonra gün aşırı canım yumurtalamadan 14gün sonra atet olursun belkıden 14gün once ama genelde erkende adet olunabılıyorr yumurtlamadan 14gün sonra adet olmadıysan test yapılıyor gebelik varsa çıkıyor canım

ecrincim ben hayıt kullanmıyorum sadece glifor 2. aya girdim sende ilk ayda adet düzenli geldimi,ne zamandır kullanıyosun bide bu hayıt dedikleri ne pek anlamadım valla :)

canım kullandıgım ilk ay adetim düzene girdi bir kaç ay düzenli oldum şimdilerde sapıttı yine 40-45 günde falan oluyorum sonra farlutal içiyordum ama arkadaşların atvsıyesıyle progestan içtim 5gün 3gün sonrada adet oldum canım.hayır adeti düzene sokuyor canım lh düşürüyır diye biliyorum ama düzenli kullanılacak 3ay ve çok kişi bu bitkiyle hamıle kalmış canım

canım çok teşekkür ederim. nihayet bi cevap geldi. peki ben yumurtladıysam kaçıncı gün agdet olunuyo yumurtlamadan sonra bilgin var mı?
çok mutluyum hayıt içdim onla alakalı bence :KK70:

hayıtı nasıl içtin canım tohumunumu kapsülünümü kapsülse nerden aldın canım bende kapsül içmek istiyorum

X