Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

benim doktorumda bi tedavi vermemişti moralini bozma demişti olmadı aşılama fln yaparız dedi ben de o ay soğan suyu içtim öyle aklıma estiği zaman içmiştim ve o ay hamile kaldım sonrası malüm kalbi atmadığı için aldılar neysee moralını bozma yanii benım doktorum ınanamıştı hamıle kaldığımda eşimin yanaklarından fln opmuştu nasıl oldu ne yaptın dedi ben de soğan suyu dedım o da başka astalrının da bunu kullanıp hamıle kaldıığını solemişti...

slm kızlar
malesef bende ağır bi pkoluyum 2 aşılama 3 tüp bebekten sonra 4.tüp bebekte bebeğim tutundu bana... ama geçen hafta 10 haftalıkken kalbinin durduğunu öğrendim:KK43::KK43: salı günü kürtaj oldum aldılar onu benden... zaten kilolu bi insanım 84 olmuşum zayıflayınca pkonun hafifleyeceğini sölüyolar galiba herşey yeniden başlayacak ben yine rejim yapıcam yine para biriktirmeye çalışıcam sonra yeniden bir tüp bebek hiç bitmeyecek galiba sıkıntılarım belki biraz zayıflarsam bende soğan suyunu deneyebilirim.:KK50::KK50:

slm kızlar
malesef bende ağır bi pkoluyum 2 aşılama 3 tüp bebekten sonra 4.tüp bebekte bebeğim tutundu bana... ama geçen hafta 10 haftalıkken kalbinin durduğunu öğrendim:KK43::KK43: salı günü kürtaj oldum aldılar onu benden... zaten kilolu bi insanım 84 olmuşum zayıflayınca pkonun hafifleyeceğini sölüyolar galiba herşey yeniden başlayacak ben yine rejim yapıcam yine para biriktirmeye çalışıcam sonra yeniden bir tüp bebek hiç bitmeyecek galiba sıkıntılarım belki biraz zayıflarsam bende soğan suyunu deneyebilirim.:KK50::KK50:

canımbence bekleme bunun zayıflamaya da yararı var bence dene derim

canım ben soğan suyunu yapınca içine 2 damla limon sıkıyodum tat fln kalmıyodu ılık ılık bir dikişte içiyodum...
şuan içinde bende anlamış deilim açıkçası reglım ınanılmaz düzensiz işte bu ay doktor yumurtlama takıbı onerdi klomenle ama ben ne yapıcamı bılmıyorum daha evvel sadece soğan kullanıp hamıle kalmıştım acaba bu ay da sadece soğan mı denesem olmazsa mı başlasam bılemıyorum valla birde arkadaşlar siz yumurtladığınızı nasıl anlıyorsunuz en de ılk defa bu ay sag yumurtlağın ınanılmaz ağrıdı bebek sandım doktora gıttım çatlamış dedi normalde ağrımı oluyor:S
demek tedavisizde hamile kalabiliyorsun yani catlama oluyor , senin yerinde olsam sogan kürüyle denerdim canim tekrardan ..
bende ilk bebegimi düsük yapmistim sonra hicbirsey denemeden oglum oldu mesela.. insallah sendede öyle olur..

adetın bıttıkten sonra baslıcaksn canm sabahları kaynamıs suya bıtane soganı 4e yada6 ya bolup kaynayan suya atıcan ve 5 dakıka kaynatcan sonra suyunusabah aksam ac karnına ıcıcen 15 gun boynca bu kdar :KK56:

bunu bende deniyecegim.. kac ay böyle devam etmek gerekiyor ??

ewet canm agrılarm dewam edıo ama bunun normal oldgunu söluolar bnm sol kasıgım agrıo dıodum ya bı arkdsma doktoru zaten normal gebelıklerde gebelıgın ılk bı kac haftasında sol kasık agrır daha sonra ki aylarda sag yada sol olarak degısır dedı bugn sankı agrı bıraz bacagıma vuruo gıbı ama cok şiddetli degil agrılarım sızlama seklinde.bicimden bende cok umutluyum bnm yasadgm tum belrtılerı oda yasıyoooo ıns canm dedıgn gıbı hcg degerm yukselrde gon rahatlıgııle sewınırım daha hıc kımseye demedm bıle :KK14: kımse umutlanmasn dıeee eşim annem ve sizler biliosunuzz hcg degerm bı yukselsın doya doya sevıncem hekesı tek tek arıcammm hamıleyım dıe dualrınızı eksık etmeyın kızlarr..
cNIM bak kocanda ıstıomus ama sen uzulme dıe belllı etmıoms hem bıde erkekler bızım kadar duygulrnı bellı edemezlerkı ıclernde yasar onlar her seyı

yazilarina daha öncede rastladim canim..
sanaa yasadiklarimdan sonra sunlari yazmak isterim degerlerinin düsük olmasi kesin gec yumurtlama ile alakalidir o yüzden icini rahat tut.. gecen seferki hamileligimde 1 hafta boyunca kan degerim istenildigi gibi yükselmemisti, ve kese gözükmüyordu dis gebelik vs süphe olmustu, sonra yine gittim doktora yine yoktu hicbirsey deger cok yüksek degil dendi aradan yarim saat sonra birdaha ultrasonla bakilinca kese gözükmüstü.. o yüzden kafana takma yarin da birsey tam olarak belli olmazsa sabirla ve strese sokmadan bekle.. insallah hersey pozitif sekilde gelisir ..

adetın bıttıkten sonra baslıcaksn canm sabahları kaynamıs suya bıtane soganı 4e yada6 ya bolup kaynayan suya atıcan ve 5 dakıka kaynatcan sonra suyunusabah aksam ac karnına ıcıcen 15 gun boynca bu kdar

bi arkadaşımız bööle yazmış aynen yapıyorum

adetın bıttıkten sonra baslıcaksn canm sabahları kaynamıs suya bıtane soganı 4e yada6 ya bolup kaynayan suya atıcan ve 5 dakıka kaynatcan sonra suyunusabah aksam ac karnına ıcıcen 15 gun boynca bu kdar

bi arkadaşımız bööle yazmış aynen yapıyorum

hadi bakalım bende başlıcam bu ay yine umarım iyi gelir hepimize:KK66:

slm kızlar ben geldim. yeni adetim bitti soğan kürüne başladım.bakalım bu ay ne olacak. adet olunca aşılamaya geçilecek hayırlısı bakalım

kızlar nasılsınızz??iyi pazarlar hepinize..bu hafta pek giremedim,ara ara okudum öıktım sadece.kayınvalidem rahatsızlandı bendeydi..

bicim nasılsınn??çok umutluyum senden ve gelmemiş kırmızıların..yarın gideceksin dr a dimi??

karabocug ağrıların devam ediyor mu?sen de yarın gideceksin sanırım,hadi şu bhcg nin yükseldiğini gör de rahat rahat sevin inş..

tuncss misafirlerini ağırladın mı??beğendiler mi yemeklerini??biz gelemedik ama:KK43: :))

gyaman seni de büyük bi umutla takip ediyordum ama gelmiş kırmızıların:KK43: olsun canım,üzülme tamam mı?bir gün olacak inş hepimizin..

gelelim banaa..çok mutluum kızlaar!!dün gece çok uzun zamandır konuşmadığımız kadar çok ve uzun konuştuk kocacımla..istemiyor gibi davranıyor diyordum ya,nedenlerini sordum,uzuun uzun anlattı.biraz hastalıktan,üzülmemi istemediğinden,biraz korkmaya başladığından,biraz da ben artık çok istediğimdenmiş..sonra sabah uyandık,salona geldik bi 15 dk sonra tekrar yatmaya gitttik,ben uyuyakalmışım,o kalkmış alışverişe gitmiş bana kahvaltı hazırlamış:)ben de o da ekmeğin içini severiz,kahvaltıda içlerini hep bana verdi:))böyle işte,uçuyorum sanırım...:)

bu arada benim tablo bi değişik yaa..ben bişe anlamıyorum bundan,yorumlar mısınız bana??
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

tatlım eşinle aranızdaki problemi hallettiğinize sevindim.aslında bizde sorun yok ama hani bebek olayını oturup hiç konuşmadık bende isterdim uzun uzun konuşalım ama üzülmemi istemiyor herhalde.bu arada sende benim gibi yapmışsın tablo eklemek başka şekilde oluyor tatlım biçim yazmıştı sana

ewet cnm onlar kayserıde ben yozgattayım 3 saat suruo ama genede yanında olması gibi olmuyo agrıların artr benmde 2 hafta öncesnden basladydı belım kopuodu kasıklarm desen gene ölee ayy inş hamişsindirr dularım hep sennle canm gusel sonuc alıcan merak etme

ahhhhhhhhh ahhhhhhh benim ailem bana 11 saat uzakta ben ne yapayımmmmmmmmmm.

maalesef var:KK43:
6 ay evvel test yaptırmıştım o zaman 11.8 çıkmıştı ama 3 ay sonra hamile kalmıştım ben soğana bağlamıştım...

ya bencede soğandır bende geçen ay yaptım 15 gün bu ayda 7 gün 2. kürümü yaptım bakalım sonuç ne olacak inşallah olur bu sefer.

önemli değil tatlım...
inşallah canım
2 yıldır evliyim, çocuk olması için tedavi görüyorum aşılama yaptıracağım bakalımm inşallah allahın izniyle 2. aşılamada bebişime kavuşurum. dualarında bana da yer ver olur mu?

aşılamadan önce iğne tedavisini denemişmiydi doktorun.

bu soğan küründen bi ben fayda görmedim sanırım.....sende saraçoğlunun dediği gibi uyguladın değil mi?

neden öyle düşünüyorsun soğanla hemen ilk ay hamile kalınmayabilirmiş 3 ay denemek lazım arka arkaya.ama 3ten fazla yapılmazmış rahim duvarını inceltiyormuş.

ay görmez olurmuyum doğru düzgün uygulayamama rağmen o ay hamile kaldım 2 günde bir içiyodum aklıma gelince ama kısmetse bu ay tekrar başlıcam reglim biter bitmez klomeni 1 ay erteleyeceğim sanırım bakalım hayırlısı:)

sende karar vermişsin klomeni ertelemişsin bende soğanı yarıda kestim 7 günü bitirdim ve klomene başladım,artık kısmet ne diyelim.soğanın 2. kürü 10 gün olmalıydı olmadı bakalım artık.

selam kızlar..
oku oku bitiremedim geçmişi.. maşallah yine coşmuşsunuz..

gyaman canım adet olmuşsun. lütfen üzülme, umutlarımızı kaybetmiyoruz.. her yeni ay bizim için yepyeni bir umut.. güçlü olmak zorundayız.. :KK16:

misafirlerim gece 3e geliyordu gittiklerinde.. çok eğlendik, çok güldük,çok ama çok içtik :KK9: ben cozuttum hatta.. misafirleri geçirdikten sonra kendimi nasıl yatağa attım bilmiyorum.. eşim masayı toplamış, yiyecekleri dolaba kaldırmış.. ben de hemencecik sızmışım.. iyi birşey yapmadım biliyorum içerek ama rahatlamış uyandım.. sanki tüm sıkıntılardan uzaklaşmış gibiydim uyandığımda.. şimdilerde de çok iyiyim.. .

klomene devam.. son 2 gün ilaçta.. bakalım sonuç nasıl olacak bu ay.. öpüyorum hepinizi.. şimdi çıkıyorum, belki gece de gelirim :KK16::KK16:

tatlım benimde 1. günüm klomen değil ama serophene bakalım bide ben dostinex kullanıyom,yumurtlama zamanlarımız yakın olacak inşallah.bol bol yazışırız sen hiç ağrım yok demişsin bende rahimde harfiyat var sanki garip buseferki ama glukofende kullanıyom ondan mı acaba ayyy ben 3 ilaç kullanıyom allah karaciğerime sabır versin.ama bu ay son artık buda olmazsa 2 ay ara verecem sadece glukofen ve incir yapacam.

biçim ilgin için sağol.

LH: DÜŞÜRMEK İÇİN HAYIT TOHUMUYLA SOGAN SUYUNU BIR KULLANMAMIN ZARARI OLUR MU?

bak benım degerlerim şöyle

FSH:6.01
LH:19.41
PROGESTERON:0.160
PROLAKTİN:6.25
KORTİZOL:6.49

LH FSH IN 3 KATINDAN DAHA FAZLA

napcamı bılemedım dr 2 ay sonra gel reglı olamazsan ilaca başlıyacagız dedi ama ben 3 ıl kadar dogum kontrol ilacı aldım ilaç alırken oluyo reglım ılacı bırakınca olmuyo... yumurtalıkda kist görünumu var polıkıstık over denıldı. 2 yıllık evlıyız şuan çocuk düşünmuyoruz ama bebek istediğimde olamayacak dıye ödüm kopuyo...

kızlar ne dersınız napayım akıl verin

bende 3 yıl korundum ama bu kadar zor hamile kalınacağını bilseydim asla yapmazdım sen bilirsin ama bence korunma.

slm kızlar

soğan zayıflatmıyor tatlım.bu arada incir filan denedinmi onuda yap hemen aşılama düşünme ara ver biraz hem parana yazık hemde stres yapıyoruz.

kızlar sabah kan vermeye gdicem nolur dua edin bana kan değerim yükselmiş olsunnn nolurrrrr 1000 in üstünde olması gerekliymiş nolurrr yukselsin degerimm yuregım agzmda heycan stres içindeyim suan cok korkuyorummm :KK14::KK14:

mercimek kelimesine bayıldım tatlım bi hamile kalayım bende mercimeğim diye söz edecem.
hadi bakalım yarın senin ve biçimin iyi haberlerini alırız inşallah.gyaman adet olmuş kısmet artık o da bizim gibi bu ay hamile kalır inşallah allah mı söyletti ne bu ay hamilemi kalacam.inşalllllllllahhhhhhh YARABBİMMMMM.

mercimek kelimesine bayıldım tatlım bi hamile kalayım bende mercimeğim diye söz edecem.
hadi bakalım yarın senin ve biçimin iyi haberlerini alırız inşallah.gyaman adet olmuş kısmet artık o da bizim gibi bu ay hamile kalır inşallah allah mı söyletti ne bu ay hamilemi kalacam.inşalllllllllahhhhhhh YARABBİMMMMM.

inş canm inş hepiniz hepimizzz hamişizdir allahım nolurr :KK43:

tatlım eşinle aranızdaki problemi hallettiğinize sevindim.aslında bizde sorun yok ama hani bebek olayını oturup hiç konuşmadık bende isterdim uzun uzun konuşalım ama üzülmemi istemiyor herhalde.bu arada sende benim gibi yapmışsın tablo eklemek başka şekilde oluyor tatlım biçim yazmıştı sana

ahhhhhhhhh ahhhhhhh benim ailem bana 11 saat uzakta ben ne yapayımmmmmmmmmm.

ya bencede soğandır bende geçen ay yaptım 15 gün bu ayda 7 gün 2. kürümü yaptım bakalım sonuç ne olacak inşallah olur bu sefer.

aşılamadan önce iğne tedavisini denemişmiydi doktorun.

neden öyle düşünüyorsun soğanla hemen ilk ay hamile kalınmayabilirmiş 3 ay denemek lazım arka arkaya.ama 3ten fazla yapılmazmış rahim duvarını inceltiyormuş.

sende karar vermişsin klomeni ertelemişsin bende soğanı yarıda kestim 7 günü bitirdim ve klomene başladım,artık kısmet ne diyelim.soğanın 2. kürü 10 gün olmalıydı olmadı bakalım artık.

tatlım benimde 1. günüm klomen değil ama serophene bakalım bide ben dostinex kullanıyom,yumurtlama zamanlarımız yakın olacak inşallah.bol bol yazışırız sen hiç ağrım yok demişsin bende rahimde harfiyat var sanki garip buseferki ama glukofende kullanıyom ondan mı acaba ayyy ben 3 ilaç kullanıyom allah karaciğerime sabır versin.ama bu ay son artık buda olmazsa 2 ay ara verecem sadece glukofen ve incir yapacam.

bende 3 yıl korundum ama bu kadar zor hamile kalınacağını bilseydim asla yapmazdım sen bilirsin ama bence korunma.

soğan zayıflatmıyor tatlım.bu arada incir filan denedinmi onuda yap hemen aşılama düşünme ara ver biraz hem parana yazık hemde stres yapıyoruz.

Soğan yemek ve soğanın suyundna soğan suyu kürü uygulamak zayıflatır. Soğan suyunun kürünü içmek sandığınız gibi kötü tat veren bir olay da değildir. Uzmanların da tavsiye ettiği soğan suyu kürü gerçekten iştah keser. İştahınızı dizginlemekte zorluk çekiyorsanız soğan suyu kürünü size tavsiye ederim.
Soğan suyunun zayıflamak için faydalarını şöyle sıralayabiliriz :

Soğan suyu iyi bir idrar söktürücüdür. Soğan suyunun zayıflamaya yardımcı olduğu ise pek bilinen bir şey değil.

Zayıflamayı sağlayan, soğanın idrar söktürücü olması.

canım benım FSH:5.2
LH:11.8
PROLAKTIN:11.9
E2:48

di...
benim doktorumda bi tedavi vermemişti moralini bozma demişti olmadı aşılama fln yaparız dedi ben de o ay soğan suyu içtim öyle aklıma estiği zaman içmiştim ve o ay hamile kaldım sonrası malüm kalbi atmadığı için aldılar neysee moralını bozma yanii benım doktorum ınanamıştı hamıle kaldığımda eşimin yanaklarından fln opmuştu nasıl oldu ne yaptın dedi ben de soğan suyu dedım o da başka astalrının da bunu kullanıp hamıle kaldıığını solemişti...

uffçok üzüldüm dıyecek söz bulamıyorum..ALLAH bı daha yaşatmasın inşallah en kısa zamanda sağlıklı bi şekılde bebegını kucagına alırsın

kızlar herkese merhaba ,benim fsh:5,99 lh 9,32 prolaktinim sürekli yüksek bende kist felan yok ama bilmiyorum bu PKO mu demek . 2 ay önce soğan suyu içtim ve 2. kürümü yaparken hamile old. öğrenmiştim. aynı zamanda şeker hapımıda alıyordum.malesef bebeğin kalp atışları durdu ve bebeğimi kürtajla aldılar şimdi kürtajdan hemen sonra tekrar soğan suyuna başlamak istiyorum ama bilemiyorum gerçekten kafam çok karışık sıkıldım artık herşey denemekten klomen tedaviside görmüştüm ama malesef yumurtalarım büyümemişti.birde ibrahim saraçoğlu prolaktin yüksekliği için sarı kantoron bitkisini öneriyor deneyen varmı?
neyi yapacağımı gerçekten artık bilemiyorum

X