Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

saol cnm cevabın için..
endişe ettim hormon testinde çıkacağınıda bilip bilmediğimden öğrenmek istedim çok teşekkür ederim yaptırimde içim rahatlasın barii..
Bunu öğrenmiş oldum merak ediyordum hormon testinde çıkar mı diye..
Umarım sağlığına kavuşursun

önemli değil tatlım...
inşallah canım
2 yıldır evliyim, çocuk olması için tedavi görüyorum aşılama yaptıracağım bakalımm inşallah allahın izniyle 2. aşılamada bebişime kavuşurum. dualarında bana da yer ver olur mu?

maalesef var:KK43:
6 ay evvel test yaptırmıştım o zaman 11.8 çıkmıştı ama 3 ay sonra hamile kalmıştım ben soğana bağlamıştım...

bu soğan küründen bi ben fayda görmedim sanırım.....sende saraçoğlunun dediği gibi uyguladın değil mi?

adetım ıkın gun gecmstı ıkıncı gun kan testında88.42cıkmstı degerm

bence yarın baya yükselir şimdi kaçıncı günündesin bir arkadasımın ki 400 dü kese gözukmuyordu 4 haftalıktı yanii yarın değerin yüksek çıksa bile kesen gözukmezse korkma 88.2 iyi bir değer bence ve zaten idrarda da çıkmış:KK66: bu kadar erken olmasına rağmen bence senin mercimek bayaaa inatçı çıkacak...

bu soğan küründen bi ben fayda görmedim sanırım.....sende saraçoğlunun dediği gibi uyguladın değil mi?

ay görmez olurmuyum doğru düzgün uygulayamama rağmen o ay hamile kaldım 2 günde bir içiyodum aklıma gelince ama kısmetse bu ay tekrar başlıcam reglim biter bitmez klomeni 1 ay erteleyeceğim sanırım bakalım hayırlısı:)

bence yarın baya yükselir şimdi kaçıncı günündesin bir arkadasımın ki 400 dü kese gözukmuyordu 4 haftalıktı yanii yarın değerin yüksek çıksa bile kesen gözukmezse korkma 88.2 iyi bir değer bence ve zaten idrarda da çıkmış:KK66: bu kadar erken olmasına rağmen bence senin mercimek bayaaa inatçı çıkacak...

yarın adetımn ustunden 6 gun gecms olcak inş degerım yukselır herkes yukselır dıo 1000lerın ustunde olması lazımmıss mercimeğim sımsıkı sarılsın bana benı bırakmasn bı ömur ömrumu feda ederm mınık mercımegımee :KK1:

selam kızlar..
oku oku bitiremedim geçmişi.. maşallah yine coşmuşsunuz..

gyaman canım adet olmuşsun. lütfen üzülme, umutlarımızı kaybetmiyoruz.. her yeni ay bizim için yepyeni bir umut.. güçlü olmak zorundayız.. :KK16:

misafirlerim gece 3e geliyordu gittiklerinde.. çok eğlendik, çok güldük,çok ama çok içtik :KK9: ben cozuttum hatta.. misafirleri geçirdikten sonra kendimi nasıl yatağa attım bilmiyorum.. eşim masayı toplamış, yiyecekleri dolaba kaldırmış.. ben de hemencecik sızmışım.. iyi birşey yapmadım biliyorum içerek ama rahatlamış uyandım.. sanki tüm sıkıntılardan uzaklaşmış gibiydim uyandığımda.. şimdilerde de çok iyiyim.. .

klomene devam.. son 2 gün ilaçta.. bakalım sonuç nasıl olacak bu ay.. öpüyorum hepinizi.. şimdi çıkıyorum, belki gece de gelirim :KK16::KK16:

gyaman sen adet mi oldun canım ???
tuncss öyle yazmış da ben neden bilmiyorum kaçırmışım görmedim :KK43:(

gordum hayatım tesekkur ederım aksam gorusuruz afıyet olsun sana bende randevumu erteleteyım:)optum canım
canım progestan iç bence 6 gün sabah 1 akşam 1 adetin gelsin bir an önce de tedavine geçersin :))
saol cnm cevabın için..
endişe ettim hormon testinde çıkacağınıda bilip bilmediğimden öğrenmek istedim çok teşekkür ederim yaptırimde içim rahatlasın barii..
Bunu öğrenmiş oldum merak ediyordum hormon testinde çıkar mı diye..
Umarım sağlığına kavuşursun
polikistik over yumurta takibi ile ultrasonda belli olur ya da Lh FsH tan yüksekse de pko denir... çünkü benim öyle yumurtalıklarımda yerleşik kistler yok ama Lh düşmüyor benim... yumurtlama da olamıyor....

kızlar yemek yapmam lazım ben cıkıyorum aksam gelebılırsem gorusuruz karabocuq telefondan takıp edecegım senı yarın bıcımı de tabı guzel haberlerle beklıyorum sızı kendınıze ıyı bakın gorusuruz....
canım görüşürüz gece...ya da yarın öğleden sonra inşallah :))

Son düzenleme:
selam kızlar..
oku oku bitiremedim geçmişi.. maşallah yine coşmuşsunuz..

gyaman canım adet olmuşsun. lütfen üzülme, umutlarımızı kaybetmiyoruz.. her yeni ay bizim için yepyeni bir umut.. güçlü olmak zorundayız.. :KK16:

misafirlerim gece 3e geliyordu gittiklerinde.. çok eğlendik, çok güldük,çok ama çok içtik :KK9: ben cozuttum hatta.. misafirleri geçirdikten sonra kendimi nasıl yatağa attım bilmiyorum.. eşim masayı toplamış, yiyecekleri dolaba kaldırmış.. ben de hemencecik sızmışım.. iyi birşey yapmadım biliyorum içerek ama rahatlamış uyandım.. sanki tüm sıkıntılardan uzaklaşmış gibiydim uyandığımda.. şimdilerde de çok iyiyim.. .

klomene devam.. son 2 gün ilaçta.. bakalım sonuç nasıl olacak bu ay.. öpüyorum hepinizi.. şimdi çıkıyorum, belki gece de gelirim :KK16::KK16:

iyi yapmışsın canım oh... ara sıra böyle farklılıklar gerekli bence de....
zaten hamile kalınca yapamayacağız hiç birini demi ama? :))
canım hayırlı olsun yeni sürecin hayranım azmine sabrına...:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Kızlar birbirinize neyi öneriyorsunuz, çok şaşırdım..
Hamilelik öncesinde ve gebelik döneminde alınan alkol; ölüdoğum, düşük, bebekte gelişme geriliği, geri zekalılık, büyüme bozuklukları, kafa yada yüz bozuklukları, eklem ve kaburga problemleri ve kalp hastalıkları gibi çok önemli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Özellikle hamilelik döneminde, güvenli alkol içme miktarı diye bir şeyden kesinlikle söz edilemez.

"Ara sıra alınan az miktarda bir içki, hamile olsanız bile kesinlikle zarar vermez" sıklıkla duyduğumuz bir sözdür. Ancak bilim dünyası, artık o kadar emin olmayın diyor.

Bugüne kadar, Fötal Alkol Sendromu'nun (Fetal Alcohol Syndrome - FAS) yalnızca anneleri alkolik olan çocukları etkilediği biliniyordu ancak yeni araştırmalar küçük miktarlarda alınan alkolün bile, gelişmekte olan fetüse zarar verebildiğini ortaya koyuyor.

ABD Sağlık Bakanlığı, 2005 yılından beri, hem hamile annelere hem de çocuk sahibi olmayı planlayanlara içkiyi kesinlikle bırakmalarını önerdi. Fransa ve Kanada, hiç içki içilmemesini öneriyor.

FAS, annenin hamilelikte alkol tüketimine bağlı olarak çocukta özel doğumsal bozukluklar ve zeka geriliği tablosu olarak tanımlanıyor. Bu çocuklarda başkaları ile kolay iletişim kuramama ya da sonucunu düşünmeden derhal eyleme geçme gibi davranış ve gelişim bozuklukları görülebiliyor. Ayrıca yüz şeklinde de belirgin farklılıklar olabiliyor. Hamilelikte alkol alınmasının sonuçlarına ilişkin araştırmalarını sürdüren bilim insanları, son yıllarda doğum öncesi alkol hasarının tanımını FAS tanısının ötesine taşıdılar. Ve Fötal Alkol Spektrum Bozuklukları (Fetal Alcohol Spectrum Disorder - FASD) diye daha geniş bir yelpazede değerlendirmeye başladılar. Buna göre artık illa çocuğun yüz şeklinin bozuk olması gerekmiyor. Bugün yüz şekline bakılmadan, çocuğun gösterdiği fiziksel, zihinsel ve davranış bozuklukları da dikkate alınıyor.

FAS'lı çocuklar gibi FASD'li çocuklar da aritmetikte zorlanma, dikkat toplayamama gibi sorunlar yaşıyorlar. Bu çocuklar işitsel sorunlar, yeme zorluğu, uyku düzensizlikleri, tuvalet eğitimini geç alma, geç yürüme, hiperaktivite gibi sorunlar da yaşayabiliyor.

Washington Üniversitesi'nden Ann Streissguth ve meslektaşları, her 500 canlı doğumda bir FAS vakası görülmesine karşın, FASD oranının ABD'de yapılan araştırmalara göre her 100 doğumda bir olduğunu belirlediler. Başka çalışmalara göre ise bu sayı 300 yeni doğumda bir şeklinde. Her iki durumda da sayı oldukça dramatik. Down sendromu taşıyan çocuklar ise her 800 doğumdan birinde görülmekte.

Streissguth bu konu ile ilgili ilk çalışmalarına 1993 yılında başladı. Hamilelikleri döneminde içki içen annelerin 7 yaşına gelen çocukları üzerine yapıldı ve bu çocukların aritmetik ve dikkat konusunda sorun yaşadıkları tespit edildi.

Ekip, söz konusu çocukları 20'li yaşlarının başında bir kez daha inceledi ve aynı IQ'ya sahip diğer çocuklarla karşılaştırdı. Bu çocukların daha saldırgan oldukları ve dikkat dağınıklıklarının sürdüğü tespit edildi. Bir diğer dikkat çekici unsur da bu çocukların gençliklerinde içki hatta uyuşturucu bağımlılığının daha fazla olması...

Bir diğer dikkat çekici unsur da hamileliğin hangi döneminde alkol alınmasının çocukta ne tür bir hasara yol açtığının tespit edilmesi. Uzmanlara göre hamileliğin erken dönemlerinde alkol alınmaya başlanması, çocuğun yüz yapısında daha belirgin FAS karakteristikleri oluştururken, daha sonraki dönemde alkol alınmaya başlanması, yüz yapısını, artık oluşmuş olduğu için etkilemiyor ama zihinsel fonksiyonlarına zarar veriyor.

Yapılan ciddi araştırmaların vardığı sonuç: hamileliğin başlangıcından sonlanmasına kadar geçen bütün dönemlerinde, alınan alkol az ya da çok olsun bebeğe ciddi zararlar vermekte; fiziksel, zihinsel ve davranışsal sorunlara yol açmaktadır.

canım eğer tuncss ile benden bahsediyorsan kimseye bişey önermedim ben...
hamilelikte içkinin zararlı olduğunu da zaten biliyorum bilinçliyim bu konuda...

Son düzenleme:
hamilelikte içkinin zararlı olduğunu da zaten biliyorum bilinçliyim bu konuda...

canım selam
sana bişey soricam sen şimdik soğan suyunu bırakmıştın ben bu ay tekrar başlıcam da acaba yanında hayıtt otu da kullansam nasıl olur???
benım sağ yumurtam çatlamış 2 gun evvel ama cok dzensız reglım onuda duzenlıyomuşş nebilim yaa napicamı şaşırdım valla birde klomene başlamim diyorum malüm tiroid de var bende:KK43:

hamilelikte değil sadece, hamilelik öncesinde de zararlı.
sonuçta hamilelikte zararlı olan bir şey, neden hamile olmadığımızda zararsız olsun ki?

bu arada yarın test mi yaptırcaksın canım pozitif çıkar inş.

iyi yapmışsın canım oh... ara sıra böyle farklılıklar gerekli bence de....
zaten hamile kalınca yapamayacağız hiç birini demi ama? :))
canım hayırlı olsun yeni sürecin hayranım azmine sabrına...:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

aaaa.!!!
bi sn bende alkolun zararlı olduğunu gayet iyi biliyorum.. ama aylardır her gittiğim ortamda ya bebek varsa, aman ya tuttuysa, ay şu ay bu derken herşeyden geri kaldım ve bunaldım.. dün gece kendimi özgür bıraktım uzun aradan sonra ve içimden geldiği gibi yedim içtim... burda kimse kimseye kötü örnek olamaz.. kötü şeyler öneremez, önermez.. bu konuda bilinçli insanlarız.. sıkıntılı bir durum söz konusu değil..

yeni sürecime gelince de bu sefer klomene rağmen hiçbir sancım sızım yok.. bakalım yumoş oluştu mu oluşmadı mı cmtesi günü öğreneceğiz.. canım benim elden birşey gelmiyor, mecbur azimli olmak zorundayız.. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın..
yarın büyük gün.. inşallah güzel haberlerle geleceksin :KK54:

biçim ilgin için sağol.

LH: DÜŞÜRMEK İÇİN HAYIT TOHUMUYLA SOGAN SUYUNU BIR KULLANMAMIN ZARARI OLUR MU?

biçim ilgin için sağol.

LH: DÜŞÜRMEK İÇİN HAYIT TOHUMUYLA SOGAN SUYUNU BIR KULLANMAMIN ZARARI OLUR MU?

canım selam sabahtan beri araştırıyorum zannedersem ikisini kullanamamak gerek birlikte ben kararlıyım soğandan başlıcam artık kanımca bu forumda kimse ikisini birlikte kullanmamış ben diğer sitelerden baktım ikiside etkili madde ağır gelir diye düşünüyorum... senın lh kaç?

canım selam sabahtan beri araştırıyorum zannedersem ikisini kullanamamak gerek birlikte ben kararlıyım soğandan başlıcam artık kanımca bu forumda kimse ikisini birlikte kullanmamış ben diğer sitelerden baktım ikiside etkili madde ağır gelir diye düşünüyorum... senın lh kaç?

bak benım degerlerim şöyle

FSH:6.01
LH:19.41
PROGESTERON:0.160
PROLAKTİN:6.25
KORTİZOL:6.49

LH FSH IN 3 KATINDAN DAHA FAZLA

napcamı bılemedım dr 2 ay sonra gel reglı olamazsan ilaca başlıyacagız dedi ama ben 3 ıl kadar dogum kontrol ilacı aldım ilaç alırken oluyo reglım ılacı bırakınca olmuyo... yumurtalıkda kist görünumu var polıkıstık over denıldı. 2 yıllık evlıyız şuan çocuk düşünmuyoruz ama bebek istediğimde olamayacak dıye ödüm kopuyo...

kızlar ne dersınız napayım akıl verin

napcamı bılemedım dr 2 ay sonra gel reglı olamazsan ilaca başlıyacagız dedi ama ben 3 ıl kadar dogum kontrol ilacı aldım ilaç alırken oluyo reglım ılacı bırakınca olmuyo... yumurtalıkda kist görünumu var polıkıstık over denıldı. 2 yıllık evlıyız şuan çocuk düşünmuyoruz ama bebek istediğimde olamayacak dıye ödüm kopuyo...

canım benım FSH:5.2
LH:11.8
PROLAKTIN:11.9
E2:48

di...
benim doktorumda bi tedavi vermemişti moralini bozma demişti olmadı aşılama fln yaparız dedi ben de o ay soğan suyu içtim öyle aklıma estiği zaman içmiştim ve o ay hamile kaldım sonrası malüm kalbi atmadığı için aldılar neysee moralını bozma yanii benım doktorum ınanamıştı hamıle kaldığımda eşimin yanaklarından fln opmuştu nasıl oldu ne yaptın dedi ben de soğan suyu dedım o da başka astalrının da bunu kullanıp hamıle kaldıığını solemişti...

canım ben senın yerınde olsam çocuk düşünürdüm gerçi senin bileceğin iş ama inanki öyle ha diyince de olmuyor...

X