Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

günaydın kızlar nasılsınız bakalım benım işler yogun cok fazla takıp edemıyorum sızlerı benım bugun adtımın 4,günü ama bişey yok bu ay 3gün sürdü neden acaba ilk gün biraz yogundu sonra normaldı ama niye boyle kısa surduku acaba:26: bu arada hepinize hayırlı cumalara kızlarrr

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

Son düzenleme:
kızlar günaydın bu gün eşim gittiğinde lavaboya kalktım sanırım gece gelmiş akıntının içinde koyu turuncu gibi afedersiniz sülük gibi parçalar kırmızı değil kan değil çok acayip çok korktum 2 saatir bekliyorum gelecekmi diye onun yanında bi belirtide yok kasıklarım felan hiç ağrımıyor ama neden oldu anormal bişeydi daha önce görmediğim kimsedende duymadığım bişey korkuyorum doktora gideyimmi yoksa normalmidir karar veremedim:KK14:

canımm günaydın
gece hiç uyuyamadım heyecandan sabah dörttü uykuya dalabildim yaptım hiçbir şey çıkmadı sabah yedide ateşimde aynı 36,6 dünkü gibi bilmiyorum sanırım birşey yok yada çıkmadı
bırakmıycam canım metformini hamiş kalana kadar zaten ilk önceliğim yumurtlama
güzel haberler veremedim canım sıkkın zaten şimdi gidiyorum lazere :KK43:
canım belki yaptığın test sonuç vermedi çünkü adetinin gelmesi lazımdı çoktan.... bence 2 gün içinde testi yinele....
sakın üzülme onca zaman adet olmasaydım ben kandan da baktırırdım yani hala umudun var bu aydan....

günaydın kızlar nasılsınız bakalım benım işler yogun cok fazla takıp edemıyorum sızlerı benım bugun adtımın 4,günü ama bişey yok bu ay 3gün sürdü neden acaba ilk gün biraz yogundu sonra normaldı ama niye boyle kısa surduku acaba:26: bu arada hepinize hayırlı cumalara kızlarrr

bazen adet kısa sürer canım bana da olur sorun edilecek bişey değil... ben adet döneminde bebe aspirini içiyorum kanama miktarını kan sulandırdığından arttırıyor dene istersen... ben doktora sormuştum bunu olabilir demişti az ya da çok....

kızlar günaydın bu gün eşim gittiğinde lavaboya kalktım sanırım gece gelmiş akıntının içinde koyu turuncu gibi afedersiniz sülük gibi parçalar kırmızı değil kan değil çok acayip çok korktum 2 saatir bekliyorum gelecekmi diye onun yanında bi belirtide yok kasıklarım felan hiç ağrımıyor ama neden oldu anormal bişeydi daha önce görmediğim kimsedende duymadığım bişey korkuyorum doktora gideyimmi yoksa normalmidir karar veremedim:KK14:
canım hiç bir fikrim yok sakın dert etme bunu hamilelikte kanama bile normal sayılabiliyor yellowwun olmuştu kanaması onlar sana cevap yazarlar kuruntu etme doktorun yok mu senin? neden arayıp sormuyorsun?

Son düzenleme:
canım belki yaptığın test sonuç vermedi çünkü adetinin gelmesi lazımdı çoktan.... bence 2 gün içinde testi yinele....
sakın üzülme onca zaman adet olmasaydım ben kandan da baktırırdım yani hala umudun var bu aydan....

bazen adet kısa sürer canım bana da olur sorun edilecek bişey değil... ben adet döneminde bebe aspirini içiyorum kanama miktarını kan sulandırdığından arttırıyor dene istersen... ben doktora sormuştum bunu olabilir demişti az ya da çok....

canım hiç bir fikrim yok sakın dert etme bunu hamilelikte kanama bile normal sayılabiliyor yellowwun olmuştu kanaması onlar sana cevap yazarlar kuruntu etme doktorun yok mu senin? neden arayıp sormuyorsun?

burda yok burda ssk ya gitmeye başladım canım memleketimde var onu aradım normal dedi ama genede kontrole git dediilaçlarımı aksatıp aksatmadığımı sordu ve yat dedi sürekli kimse hamile olduğumu bilmiyor zaten eşimin ailesiyle geldim geleli yüzlerini bile görmedim o yüzden ful yatamıyorum illaki ihtiyaçlarım oluyor bakalım ne olacak kanama değil zaten çok acayip bişeyama bu normalmi 7.haftada zaten yerleşme lekesimi olur.off ne bilim.en iyisi ben özele gideyim

Tatlım test yapmışmıydın ?

Canım progestan kullanıyorsun değil mi ?
Bizim topiktede çok kanaması olanlar falan oldu ama çok şükür sıkıntı çıkmadı hiç birinde.
Doktorlar kahverengimsi ve çok hafif pempemsi kanamalardan korkmamamız gerektiğini söylüyor.
Eğer kanamaların rengi kan renginde ve özellikle parçalı ise acil dr.a gidilmeli.
Bence ilacını al ve uzan.Tabi sık sık lavabıya giderek durumuda takip et.

canım bir şekilde olacağına inanmak önemli yani başka şekilde inansaydın yine olurdu....
inşallah pazartesiye değerin 1408 falan olması gerekli yani kese de görülür bir aksilik olmazsa...değer her gün 2 ye katlanıyor.... ondan pazartesi çağırdı herhalde seni kan için ertesi gün de kesene bakar canım...:KK9: avatarını da değiştirsen artık :))

ewet innmk ve kafaya takmamk hersyn bası inş artar degerım bu seferde bundan korkuorum ya artmzsa paranoyk oldm iyceeeee heee awatar bakmadm kndme :)) ptesnden sonra deişirimmm :)):KK55:

canımm günaydın
gece hiç uyuyamadım heyecandan sabah dörttü uykuya dalabildim yaptım hiçbir şey çıkmadı sabah yedide ateşimde aynı 36,6 dünkü gibi bilmiyorum sanırım birşey yok yada çıkmadı

Canım adetin kaç gün geçti bilmiyorum ama ben adetim 2 gün geçince test yaptım ve silik çizgiyi görmüştüm hemen.
Sen de hemen umutsuzluğa kapılma ve yarın birgün tekrar bir test yap.Hatta böyle beklemek çok yıpratıyor insanı.Keşke gidip bugün kan verseydin.
Eğer bebek varsa hep beraber sevinirdik,eğer yoksa da sağlık olsun.Yeni ay yeni umutlar demektir.

bende dün kontrole gittim herşey normal hatta o kadar normalki ben belirtisizlikten delirecem akıntıda azaldı.özele gitmiyorum ssk ya gidiyorum o yüzden pekte rahat değilim nedense başlarından savar gibi konuşuyorlar bende ilgi istiyorum herşeyi sormak istiyorum ama nafile.kalp atışlarını ve evde dinleyebileceğimiz bir cihaz buldum netten bana o ninni gibi geliyor almayı düşünüyorum.bakalım işe yarıyormu 90 tl idi.şimdi hareket olmayınca yokmuş gibi geliyor ama hareket olunca sanırım daha havaya gireceğim.

Canım ne gibi bir belirti bekliyorsun :)
Benim gebeliğimi öğrendikten sonraki en büyük belirtim göğüs ağrısıydı,keza bu ağrılarda hala devam ediyor.
Bu arada bizim topikte bu kalp atışlarını dinleme cihazı konuşulmuştu.Pek fazla önerilmiyormuş aslında bebekte stres etkisi yaptığı için.
Hatta bazı doktorlar bebekler strese girmesin diye kalp atışlarını sadece gösteriyorlarmış dinletmeden.
Tabi karar senin :KK34:

ewet innmk ve kafaya takmamk hersyn bası inş artar degerım bu seferde bundan korkuorum ya artmzsa paranoyk oldm iyceeeee heee awatar bakmadm kndme :)) ptesnden sonra deişirimmm :)):KK55:

Canım dualarım seninle.İnşl pazartesi bizlere değerinin katlandığı haberini verirsin.
Seni o kadar iyi anlıyorum ki.Ben ne kadar panik yapma sakin ol desemde senin için şu 2 gün bir ömür gibi gelecektir.Ben 3 aylık oldum ama hala doktora giderken korkularla gidiyorum.Herhalde bebeğim doğup kucağama alana kadar rahat olamayacağım.

canımm günaydın

cnm hemen anında cıkmıo bıraz bekleseydın bnm ıkıncı cızgı ole olmustu ben bulasık falan yıkadm testterkı cızgıyı ole gördumm genede hayırlısı olsn belkı testte degıl kanda cıkarrr

Canım dualarım seninle.İnşl pazartesi bizlere değerinin katlandığı haberini verirsin.
Seni o kadar iyi anlıyorum ki.Ben ne kadar panik yapma sakin ol desemde senin için şu 2 gün bir ömür gibi gelecektir.Ben 3 aylık oldum ama hala doktora giderken korkularla gidiyorum.Herhalde bebeğim doğup kucağama alana kadar rahat olamayacağım.

ewet rahat olamıorm bı turlu keske degerım bıraz daha yuksek cıksaydı ılk seferde ya ptesi 1400 leri bulmazsa o zaman ne olcakk

ewet rahat olamıorm bı turlu keske degerım bıraz daha yuksek cıksaydı ılk seferde ya ptesi 1400 leri bulmazsa o zaman ne olcakk

Tatlım her zaman hayırlısını dilemek lazım.Eğer değer katlanmazsa en azından hamile kalabildiğini biliyorsun.
Sakın isyan etme ve denemeye devam et.
Sonuçta bizim hayır bildiklerimizde şer şer bildiklerimizde de hayır çıkabiliyor.
Her zaman tam teslimiyet önemli.Rabbime sığın ve bol bol dua et.
Ondan gelecek herşeye karşı boynumuz kıldan incedir.

Tatlım her zaman hayırlısını dilemek lazım.Eğer değer katlanmazsa en azından hamile kalabildiğini biliyorsun.
Sakın isyan etme ve denemeye devam et.
Sonuçta bizim hayır bildiklerimizde şer şer bildiklerimizde de hayır çıkabiliyor.
Her zaman tam teslimiyet önemli.Rabbime sığın ve bol bol dua et.
Ondan gelecek herşeye karşı boynumuz kıldan incedir.

tabiki orası öle hayırlısıyla artar inş

patates kızart mutlaka...her şeyin yanına çok yakışır... bol patates kızart canım, barbunya pazardan al bol bol barbunya yaparsın her zaman yenir... bulamazsan kuru barbundan yaparsın... bir de salata yap başka zeytinyağlıya gerek yok.... az da pilav olabilir tabaklara süs gibi koyarsın.... ayyy acıktım:) afiyet olsun....çiğ köfteye de bayılırım zaten.... yanına da kola oh :)) bir de o ince lavaşlar oluyorya hani ayyy onlardan da al Bimde satılıyor.... hiç ekmeğe gerek olmaz o zaman onları ısıtırsın tavada süper olur salata da marul yaprakları olsun.... ayyyyy nasıl acıktım :)) biraz daha yazarsam davet ettireceğim kendimi :))

canım çık sende gel :)) her zaman başımın üstünde yerin var :KK54: ben menümü oluşturdum dün gece.. Rus salatası, acılı ezme, haydari, patatesli kol böreği, zeytinyağlı dolma, sütlü soğanlı sosda marine edilmiş tavuk fileto.. ahanda bu kadar :)) yemeğe değil içmeye ve çiğ köfteye geliyorlar ama boş da olmaz yanına bunları düşündüm.. şimdi kalkıp z.yağlı dolmamı yapacağım bugünden.. bir gün dinlenince daha güzel oluyor.. geceden de böreğimi sararım.. yarın akşama pişiririm.. peşine de tavukları atarım fırına tamamdır.. geri kalanları da hazır alacağım :KK9: çok fenayım çok :KK9: desteğin için ve fikirler için teşekkür ederim.. bu arada ben barbunyayı buzluğa atıyorum.. kuru barbun hiç yapmadım.. genelde buzluğumda oluyor.. bir de lavaş kesin alacağız zaten.. bak şimdi hayal ettim köfteleri de offf.. ben hemen hemen her gece yiyorum çiğ köfteyi.. ablam diyetisyene gidiyor, marulla yenen çiğ köftenin hiçbir zararı yokmuş.. tabii ki abartmadan :KK9: diyetinde gece 11de çiğ köfte var mesela ablamın..

canım benim de çok tuhaf oldu bu ay.. anlamadım bende.. ilk gün azıcık akıntı gibi geldi, ertesi gün biraz belirgin kanama, sonraki gün de.. bu iki günde tek ped ancak dolardı.. o kadar az yani.. bir de bende eskiden wc oturduğumda resmen içimden parça parça dökülürdü öyle yoğun olurdu kanamalarım ama artık öyle olmuyor anlamıyorum.. doktora sordum, olabilir takma kafana önemli olan kan geliyor olması.. bir damla dahi olsa biz onu o ayın kanaması kabul ediyoruz dedi.. takma kafana yani canımcım :KK54:

hepinize hayırlı cumalar diliyorum.. Rabbim dualarımızı dileklerimizi kabul etsin.. hayırlısı ile evlatlarımız gelsin en kısa zamanda.. Amin.

bu arada bicimin yorumlarından birinde görmüştüm ama bulamadım çok da geri gitmedim.. arkadaşlardan biri tablonun nasıl paylaşıldığını sormuş..
şimdi ayrıntılı şekilde yazıyorum.. bundan sonra soran olursa bunu kopyalayıp paylaşırız.. herkes öğrenmiş olur..

ateş değerlerimizi girdikten sonra; yukarıda sekmeler var.. bunlardan ''SHARİNG'' sekmesine tıklıyoruz..
onun içinde de ''SETUP'' var.. ona tıklıyoruz. ve yeni bir sayfa açılıyor..
bu açılan sayfadaki ''Your Charting Home Page Web Address:'' yazısının altındaki kutuda bir adres var.. işte bu sizin ateş tablonuzun linki.. bunu kopyala-yapıştır yaparsanız biz sizin ateş tablonuzu görürüz..

umarım açıklayıcı olmuştur.. eğer hala anlamıyorsanız resimlerini çekip de üstünde göstererek paylaşabilirim..

hatta yeni birşey buldum.. bakayım oluyor muu:)))

olmadı.. ahahaha, patladı bu da benim elimde.. neyse artık :))

Son düzenleme:

bilmiyorum canım valla bir kaç gün daha bekliycem sonra yaptırıcam kan testi biraz önce ağlama krizi tuttu hıçkıra hıçkıra hemde bazı aylar reglim gelmesine yakın tutar böle krizlerim

Canım adetin kaç gün geçti bilmiyorum ama ben adetim 2 gün geçince test yaptım ve silik çizgiyi görmüştüm hemen.
Sen de hemen umutsuzluğa kapılma ve yarın birgün tekrar bir test yap.Hatta böyle beklemek çok yıpratıyor insanı.Keşke gidip bugün kan verseydin.
Eğer bebek varsa hep beraber sevinirdik,eğer yoksa da sağlık olsun.Yeni ay yeni umutlar demektir.

canım adetim belli olmuyor 30 ila 35 gün arası bugün 31. günüm buda ateş tablom
3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
bicimin dediğine göre yumurtlamadan sonra 14. gün regli gelmesi gerekiyormuş ama benim gelmedi daha

cnm hemen anında cıkmıo bıraz bekleseydın bnm ıkıncı cızgı ole olmustu ben bulasık falan yıkadm testterkı cızgıyı ole gördumm genede hayırlısı olsn belkı testte degıl kanda cıkarrr

bekledim merak etme iki saat falan hiçbir şey yok ama benim bir arkadaşım idrar testi ve şu pahalı olan testler varya onlardan almıştı çıkmadı hiçbirinde anca kan testinde çıkmıştı o yüzden biraz daha beklemek sonra kan testi yaptırmak istiyorum pazartesi gibi falan

gyaman canım.. benim de yumurtlamadan sonraki 16. günümde adetim geldi..
normalde çatlamadan sonraki 14. gün gelmesi gerekir evet ama ben bunu doktora söylediğimde sen ''pko''lusun.. diğer insanlardan farklısın.. gecikmeler yaşaman çok normal diyor..
test yapmışsın negatifi görmüşsün.. inşallah bebeğin seninledir de daha idrarda belli olmuyordur.. ama çok heveslenip sonra da hüsrana uğramak çok kötü bunu defalarca yaşamış biri olarak seni anlayabiliyorum.. ama bence kaptırma kendini.. hem kendin de diyorsun 30 ila 35 günde adet oluyorum diye.. ve daha 31. gündesin.. bence bekle.. bakarsın 35 de de adet olmazsın ve işte o zaman heves et..
öpüyorum canım :KK54:

X