Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tamam cnaım bende dediğin gibi yapayım o zaman bakalım nasıl olscak

tandilek hiç yazmıyo yuncda yok ortalarda gyamanda nerdeler bunlarr

tamam cnaım bende dediğin gibi yapayım o zaman bakalım nasıl olscak

tandilek hiç yazmıyo yuncda yok ortalarda gyamanda nerdeler bunlarr

gyamanı bilmem de tuncss geldi bak iyi insan lafın üstüne gelirmiş...

evim nasıl soğuk anlatamam ya klima ile mümkün değil ısınamadı daha soğuklarda artık ben bahtaniye ile falan otururum galiba....

Son düzenleme:
ecrin ben brokoliyi suda haşlamıyorum.. öyle renkleri sarımtrak oluyor.. buharda pişiriyorum ben.. renkleri de yeşil yeşil kalıyor.. üstüne sarımsaklı sirkeli sos ya da yoğurt yapıyorum.. bir de kuzenim brokoliden çorba yapıyor, mükemmel oluyor ama nasıl yapıyor bilmiyorum :)))
benim eşim o gruptan nefret ediyor.. karnıbahar, brokoli, brüksel lahanası, kereviz asla yemiyor.. hatta eve de sokmuyor.. ben alıyorum, o evde yokken balkonda filan pişirip kendim yiyorum.. ilerde çocuğum olduğunda ona da yediricem ve onun yanında asla eşime böyle ıyykk yemem iğrenç gibi şeyler söylettirmicem.. çünki çocuklar çok etkileniyorlar bu tarz şeylerden..

gyamanı bilmem de tuncss geldi bak iyi insan lafın üstüne gelirmiş...

evim nasıl soğuk anlatamam ya klima ile mümkün değil ısınamadı daha soğuklarda artık ben bahtaniye ile falan otururum galiba....

geldim geldim.. ya İzmir çok soğukmuş teyzemde dedi.. Allah yardımcınız olsun.. teyzemlerin evinde kalorifer var, onlar cayır cayır yakıyoruz dedi.. sizde kalorifer yok değil mi? klimada ne kadar ısıtıcak ki? elektrikli soba filan alsanız böyle durumlarda iyi olur..

bence de çok faydalı şeyler mutlaka yenmeli özellikle yeşil ve kırmızı olan sebzeler çok faydalı....

elektrikli soba var da onu da açmak istemiyorum sonra elektrik faturası 2 katına çıkıyor .... artık idare etmeye çalışacağım...

ayy gelde bunu eşime anlat.. yok adam yemiyor.. yararlı hiçbirşey yemiyor..

işin zor gerçekten iyi beslenmek demek yararlı şeyler yemek demek.... hem bağaşıklık sistemini güçlendiren yiyecekler de bunlar canım ne sorcam sana folic asit başlattırdı mı doktorun şimdiden yoksa bekleyecek mi hamile kalmanı....???
ay yıldızımız ne güzel...Şehitlerimizin yakınlarının başı sağ olsun....çok zor Allah sabırlarını versin :...(

Son düzenleme:

ya folic asite başlamıştım ben mayıs ayında. haziran kontrolünde söyledim başladım diye. hiç gerek yok dedi. yeşil yapraklı sebzelerden tüketiyorsan eğer boşa ilaç alma dedi.. çok tüketmiyorum ama ara sıra yiyorum dedim. kivi ye her gün 1 tane o da yeterli dedi. ona dikkat etmeye çalışıyordum. ama son 1 aydır onu da yemiyorum hamile kalırsam takviye folic asit verecek sanırım..
bu arada sağlıktan daha önemli olmasın elektrik faturası.. Allah korusun hasta olsan, doktoruydu ilacıydı derken dünya masraf çıkıyor.. üşütüp hasta olma. en azından akşamları yak sobayı.. akşamları daha bi soğuk çünki..

tamam canım akşamları yakarım haklısın tekrar grip olmayı hiç istemem ben de ablam grip zaten çevremdeki bir çok yakınım grip oldu eşimle bende şimdilik bişey yok....
ben de o zaman yeşilliğe ağırlık vereyim evde folic plus var da ondan sorayım dedim sana sen içiyorsan ben de içeyim diye :)

herhangi bir belirtin var mı canım? umut ışığı falan :)
bak bu gün de bitiyor az kaldı :)

Son düzenleme:

analdım canım benim eşimde saydıkalrının hiçbirini yenimi karnıbahar bıle kokusu kötüymüş söylediklerine katıloyorum bende bi deniyeycem yedırmeye claıscam bakalım sonuc nolcak :)

evet yaa bugün de bitti.. bende grip oluyordum ucundan yırttım.. ballı zencefil yedim sürekli.. bir de kış çayı aldım aktardan ondan içiyorum gündüzleri bir kaç fincan.. iyi oluyor.. sıcacık içim ısınıyor.. hemde hastalıklardan kurtuluyorum..
folic plus var bende de.. ama dediğim gibi işte içmiyorum.. belirtilere gelince, kasıklarımda zaman zaman sızı var işte.. ondan başka birşey yok.. ya bi de sürekli içim bulanıyor gibi, böyle sürekli midem ağzıma kadar geliyor ama istifra eylemi yok hiç.. bunu da progestana bağlıyorum.. içimi alt üst etti o ilaç benim.. beklemek gerçekten çok zor..

ayy gelde bunu eşime anlat.. yok adam yemiyor.. yararlı hiçbirşey yemiyor..

aynene aynnen yararlı ne varsa benım eşimd eyemiyor sankı gıcıklıgına yapıyorr onceden fındık fıstık yerdı şimdi ye diye onune koyıuyorum ısrar edıyorum yok yemıyecem diye başından sagıyor benı

ayyıldızımız ne kadarda güzel olmus dimi bu günün çok kötüyüm çok üzüldüm şehitlere allah sabır versin

Son düzenleme:
yaa benimkide öyle işte.. kilo alırım diyip duruyor.. ben dikkat etmiyorum sen amma çok dikkat ediyorsun diyorum formunu koruması lazımmış.. amaaan yemezse yemesin.. ben kendim pişirip yiyorum o evde yokken.. ona da başka yemekler yapıyorum..

bu arada sürekli midemde gaz var yaa.. neden böyle oldum ki.. bir de kabız oldum söylemesi ayıptır.. kabızlıkta hamişlik belirtisiymiş..
kendimi hamiş gibi hissetmek bile çok büyük keyif veriyor..

evet ya site yönetimine helal olsun.. duyarlı davrandılar..
çok hoş oldu böyle..

o derecede bulantı yapmazki canım progestan....
ben de içtim biliyorum....
benim de kasıkta aynı sızlamalar başladı 2 gündür.... bakalım hayırlısı bunlar aslında güzel belirtiler... göğüstede değişimler olurmuş adete 2-3 gün kala falan dikkat et bakalım sende olacak mı?
canım valla bitki çayları en güzeli çok iyi bak kendine böyle devam et... her şey yolunda gitsin

bende 2sene once kullandım folic plusu bitince dahada doktora girmedim öyle kaldı bizde sebze ve yelşillik agırlıklı beslenmeye dikkat edıyruz

buda güzelll

evet ya site yönetimine helal olsun.. duyarlı davrandılar..
çok hoş oldu böyle..

bencede helal olsun valla iyi düşünmüşlerr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…