Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bende 1 ay önce çektirdim korkulacak birşey yok sadece sıkıntı ve stres yapmamak lazım bende gitmeden önce çok araçştırdım çok zor gibi okuyunca çok stres yaptım ve çıkınca ağladım ağrı için değil s adece psikolojık böyle olduğunu bilseydim kendimi bu kadar yıpratmazdım kendimi zaten 2 dk sürüyor acısa ne kadar acıyabilir geçmiş olsun şimdiden

canım dikkat et kendine iyi tatiller olsun....

adetim başlayacak galiba canım başım ağrıyor... ama daha bişey yok çok gerginim...
korkuyorum evdekilerle tartışmaktan.... o kadar gerginim yani....

bicim geç cevap veriyorum kusura bakma adetin gelmesi rahatlatmıştır seni. geçmişi okudum rahim fiilmi için gelecek ayı bekliyormuşsun bu ay sıra kalmamış hayırlısı canım bu ayı nasıl değerlendireceksin? metformini tek mi alıyorsun hala ikiye çıkar canım benim , burada bir bayanla tanıştım 6 yıldan sonra çocuğu olmuş nasıl oldu dedim nasıl bi tedavi gördün dediğimde doktoru şşeker hapı vermiş sabah akşam almış muhtenelen mmetformin ama adını hatırlayamadı..

1-Rumuz.........:er_ca
2-Yaş- 27 Kilo-49 Boy 158cm -Durum:evli 3 yıllık
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):

bekarlığımda oluşan adet düzensizliği ile d.k. hapına başladım ve 3 yıl kadar kullandım geçen sene ekim 2011 de hapı bırakıp kasım 2011 de de hamile kaldım ama aralığın 17 sinde bebeğimi kalp durması sebebiyle kaybettim. ve 13 aydır bir çok hormon düzensizliği yaşadım. progestan içmeme rağmen hap bittikten 15 gün sonra hasta oldum.
bakalım bu ay ben klomene başlıyorum. bugün adetimin 1. günü salı günü hapa başlıycam ve perşembe günü de dr.a gidicem eğer klomene vucudum cvp verirse klomenle devam edicez eğer vermezse tüp bebeğe gidicez.
bu arada prolaktinim ve troidim yüksek. kontrol edilemiyor.

kızlar sürekli yazmıyorum. çünkü gerçekten mideme ağrılar giriyor stresten uzak durmaya çalışıyorum. bende bir yıldır bu sıkıntıların içindeyim.
sıkça girip okuyorum ama kendimi anlatırken yaşadığım kasılma çok fazla.
eşim de 35 yaşında ama hiç ısrarcı davranıp üzerime gelmiyor. onun bu iyi niyeti beni daha fazla üzüyor.[/QUOTE]

liste çok güzel olmuş canım hadi hayırlısıyla teker teker hamiş haberlerimizide yazarız buraya :)

kızlar bilgilerinizi listeye ekledim ...yeni katılım olursa liste formunda alıntı ile cevap yazabilirler...

..........................................PKO ADINA YAPTIKLARIMIZ .................................................. .....|
==========================
1-Rumuz..........:yesil_87
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-54-166-Bekar
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):şimdiye kadar doğumkontrol hapları kullandım bana fayadsı dokunduğuna inanmıyorum geçici bir çözüm. şu an Metformin- Duphaston(adet gecikmelerinde)kullanıyorum, şuan bekar pkodan kurtulmak istiyor
1-Rumuz.........:yuksel_89_85
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:22-65-1.62-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):15 yaşımda tanıştım doğum kontrol hapları kullandım faydası düzenli adet oluyordum ama kilo yapıyordu 1,5 aylık evliyim ama hiç korunmadığımız halde gebe kalamadım serophene kullanıyorum bebeğim olsun istiyorum.
1-Rumuz.........:bicim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:31-58.5-160-Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 24 yaşından itibaren 5 yıl doğum kontrol hapı sonra korunmayı bıraktım ve 13 aydır bebeğim olmuyor... 2 ay klomen ve çatlatma iğne tedavisi oldum...hayıt ve metformin kullandım hayıtı kestim metformin hala içiyorum.... arada progestan da alıyorum adet çok gecikirse.... sırada rahim filmi var...
1-Rumuz.........:cvr
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:31-62- -evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1 sene doğum kontrol hapı kullandım.kendimi bildim bileli adetlerim hep düzensizdir. 17 aydır korunmuyorum,2ay klomen tedavisi oldum sonuç olumsuzdu.metformine başladıktan sonra bir gebelik geçirdim kalp atışlarının durması sebebiyle kaybettim.şuan metformin ve hayıt hapı kullanıyorum.yapığım bitkisel kürler soğan,aslan pençesi,incir+havuç kürü,bal+tarçın+çörekotu
1-Rumuz.........:gyaman
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:35-60- -evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Evlenmeden önce ara ara regli düzensizlikleri evlenmeden önce bir seneye yakın doğumkontrol hapı kullandım evlendikten sonra yine başladı düzensizlikler 18 aydır evliyim iki ay klomen tedavisi gördüm hayıt suyu bal çörek otu tarçın böğürtlen kökü kullandım sonuç alamadım şimdi metformine başladım yaklaşık 4 aydır içiyorum rahim filmi çektirdim temiz hormon testlerimde biraz tsh düşük onun dışında başka birşey yok
1-Rumuz.........:123m
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:30-64-1.68-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):bende yıllardır pko hastasıyım.ama adetim hep gelir 34-35 günde bir ,çokta zayıftım ama kıllanmam çok var klomenden sonrada kilo alımı başladı hep 58 iken şu an 64 oldum.son 1 yıldır bebek istiyorum.5 defa klomen kullandım ama rahim filmi temiz çıkmadı sanırım bir sorun var ama laparoskopi çektirmeyecem şimdilik.soğan kürünü 2 defa yaptım hamile kalamadım ama bana çok yaradıı resmen içimi temizledi.metformin kulanıyorum ,bu ayda son soğan kürümü yapacam inşallah.
1-Rumuz.........:bngl33
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29-68-1.70-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1yıl önce pkolu olduğumu öğrendim ve tedavimde 3kez klomen kullandım sonrasında rahim filmi ve sonrasında hamile olduğumu öğrendim.beklentilerim sağlıklı bi hamilelik geçirip sonunda bebeğimi sağlıkla kucağıma alabilmek inşallah.
1-Rumuz.........:bahar27
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29--1.69-Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Ergenlikten bu yana adetlerim düzensizdi halada öyle.Bekarken çok ciddi düzenli bir şekilde tedavi olmadım.doğum kontrol ilacı kullandım.Şuan metformin kullanıyorum.Çocuk tedavisine henüz geçmedik kilo fazlam olduğu için öncelikle kilomu vermek istiyorum.Bitkisel olarak soğan kürünü yarıda bıraktım hayıt kullandım.Şuan sadece keten tohumu,elma sirkesi kürü ve maydonoz kürü uyguluyorum.Beklentim öncelikle sağlığıma kavuşup kısa zamanda Allah nasip ederse bebeğime kavuşmak.
1-Rumuz.........:WAW
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-94.5-1.65-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):2.5 yıllık evliyim bir yıl sonra çocuk olmayıncapko teşhisi kondu klomen tedavisi gördümm..aşılama dedi bıraktımm..şimdi diyet yapıyorum..glukofen ve hayıt tohumu içiyorummm...kilomu verdikten sonra tekrar tedaviye başlayacagımmm...rabbimden hepimizee şifa vesabır diliyorummm....
1-Rumuz.........embeyim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29---evli
3-(hikaye-tedavi ve beklentiler):Bekarken adet düzensizliğim yoktu fakat aşırı derecede adet sancısı çekerdim.
2,5yıllık evliyim ve 1,5 yıl sürekli olarak doğum kontrol hapıyla korundum.
Hapı bıraktıktan sonra adetim 20 gün gecikti gebelik testi yaptırdım ve hamile değildim. sağlık ocağındaki doktor, kadın doğuma gitmemi önerdi ve kadın doğuma gittim. Hormon testlerim sonucunda Lh hormonu fsh hormonundan yüksekti ve kist oluşmuştu yani polikistikover.
3 ay kullanmam için tekrar doğum kontrol hapı verdi doktor bu arada 3 ay boyunca soğan kürünü uyguladım ve sonrasında kistler gitmişti. Şimdi hayıt otunu içiyorum Lh hala yüksek. Klomende 2. ayım , ilkinde çatlama iğneside yaptırdım tutmadı malesef.
İnşallah bebek sahibi olmak istiyorum.
1.Rumuz ....: Ummu Umar
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum: 22-52-156-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 7 ay once evlendi, bekarken pko hastasi olmamis. evlendikden 2ay sonra adeti 10gun gecikmeler yapinca doktora gitmis ve pko adayi oldugunu, yani pkonun yeni yeni basladiginu oyrenmis, 2ay prgestron kullanmis, sonra yumurtalarinin iyi gelismediyini catlamadigin oyrenmis, 1ayda klomen ve catlama ignesi kullanmis, malesef sonuc alamamis.pko oldugu gibi duruyor simdilik, ne ileri nede geri gideceyi var.simdilik dogal yollara bas vurdu, keciboynuzu, corek otu falan..basari Allahdan
1-Rumuz.........:busmai
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:2759161Evli
3-Pko adına düşünceler(hikaye-tedavi ve beklentiler):Yaklaşık 1 yıl doğum kontrol hapı kullandıktan sonra,bıraktım. hamile kaldım,ama kalp atışı duyulmadığı için 8 haftalıkken alındı. 3 ay korundum, peşinden 1 yıl bekledim hamile kalamadım. doktor beklememi söylemişti (bence sadece zaman kaybı oldu) ,o yılım çok yıpratıcı geçti. Ardından serophene tedavisine başladım,6 ay sürdü gene hamile kalamadım. Artık iğnelere başlayacaktım ki ,bir de metformin denemek istedim. Kilo vermeye çalıştım,4 kilo verdim.Metformin kullandıktan 1 ay sonra hamile kaldım. Toplamda 2 yıl üstüne hamile kalmış oldum. Hamileliğim devam ediyor, inşallah güzel sonuçlar alırız ben ve tüm arkadaşlar.
1-Rumuz.........embeyim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-67-162-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 1 sene 1 ay once evlendim, bekarken lise caglarimda adet duzensizligi sebebi ile doktora gitmistim ve dogum kontrol hapı kullanmistim14lu yaslarimda ve bitti sanmistim adetim duzene girince ama ben 15 gunde 1 oluyordum lise caglarimda...evlendikden 2ay sonra hamile oldugumu ogrendim fakat 1ay bile tutunamadi dustu kendiliginden.pko adayi oldugumu da dusugumden 11ay sonra ögrendim bebek olmayinca doktora gitmeye karar verdim yani bu son 2 haftadir annelik icin cabalamaya basladim.doktorum birtakim testler istedi ve lh ve fsh degerlerim yuksek cikti ultrason ile baktigindada cok sayida yumurtam oldugunu fakat bunlarin buyumedigini ve catlamadigini pko hastasi oldugumu soyledi.bana seker ilaci olan glucophage ı verdi 15 gundur duzenli bir sekilde 850 mg olarak günde 1 tane içiyorum bunun yanı sıra adetimin 3.günü klomene basladi 5 gün günde 3 defa kullandım adetim bittikten birkac gün sonrada catlatma ignesi verdi ve 4 gün önce iğnemi vuruldum ultrasonla klomenden sonra baktiginda 2 yumurtamn buyudugunu 1i 21 digeri 23 mm oldugunu ikiz bile olma ihtimali oldugunu buyuklugunun iyi oldugunu soyleyerek gün aşırı iliski önerdi bu 4 gundur calisiyoruz ve icimden bi ses yumurtamin catladigini soyluyor umarim oyledir allahim bana ve benm gibi anne olmayi arzulayan bütün kullarının hem göbüşlerini hemde sağlıklı bir şekilde kucaklarını doldurur inşallah.
1-Rumuz.........:fpgz
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-53-1.60-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):küçüklüğümden beri en büyük hayalimdi anne olmak.. adetlerim çok düzenli değildi. 2.5 senelik evliyim, pko olduğumu evlendikten sonra öğrendim, prolaktinim yüksek! 1.5 yıldır bebek istiyoruz.. ilk klomen denememde çatlatma iğnesi kullanmadan hamile kaldım fakat dış gebelikle sonuçlandı.. şuan bi kaç ay korunma sürecindeyim mecburen, korunma sürecim biter bitmez rahim filmi çekilip tekrar klomenle denemelere devam edicez! inş. en kısa zamanda meleğime kavuşurum..
1-Rumuz.........:er_ca
2-Yaş- 27 Kilo-49 Boy 158cm -Durum:evli 3 yıllık
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):bekarlığımda oluşan adet düzensizliği ile d.k. hapına başladım ve 3 yıl kadar kullandım geçen sene ekim 2011 de hapı bırakıp kasım 2011 de de hamile kaldım ama aralığın 17 sinde bebeğimi kalp durması sebebiyle kaybettim. ve 13 aydır bir çok hormon düzensizliği yaşadım. progestan içmeme rağmen hap bittikten 15 gün sonra hasta oldum.
bakalım bu ay ben klomene başlıyorum. bugün adetimin 1. günü salı günü hapa başlıycam ve perşembe günü de dr.a gidicem eğer klomene vucudum cvp verirse klomenle devam edicez eğer vermezse tüp bebeğe gidicez.
bu arada prolaktinim ve troidim yüksek. kontrol edilemiyor.
1-Rumuz.........:mutlu1988
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:23-60-1.60-evli
3-(hikaye-tedavi ve beklentiler):arkadaşlar ben bekarlığımda öğrenmiştim zaten pco olduğumu. 2 buçuk 3 yıl doğum kontrol hapı kullandım.( diane 35) 48 kiloyduk haplara başladığımda , 60 ları gördüm bu haplar sayesinde. evet hastalık için faydası oluyo belki ama çok kilo aldırıyo. nesye evlendiğimde bıraktım,yani yaklaşık 6 ay önce bıraktım. fakat benim özel bi durumum oldu, 5 ay eşimle ilişki yaşayamadım korkuyodum. neyseki 5 . ayda bunu yendim. 1 aydır her şey yolunda çok şükür. yani aslında ben daha yeniyim bebek sürecinde.4 aydır duphaston kullanıyorum adet olmak için. geçen ay duphastonla beraber klomene başladım. bakalım inş çok uğraştırmaz beni bu süreç. geçen hafta doktora gittim yumurtalarımın büyüdüğünü ve 2 güne kadar çatlayacağını söyledi,olacak inş dedi ama ben adetim gecikmeden ve test yapıp gözümle görmeden hiç bi şekilde umutlanmak istemiyorum. olacağı varsa zaten olacak. geçen hafta soğan kürüne başlamıştım 5. gün bırakmak zorunda kaldım çok hastalandım çünkü. tamamlayamadım malesef. hayırlısı artık. bi yandan da diyet yapmaya çalışıyorum. 2,5 haftada 2 kilo verdim. arada fazla kaçırdığım günler de oldu. zor kilo veriliyo diyolar ama ben çok çabuk kilo veren biriyim aslında. biraz dikkat ettiğimde kolayca verebiliyorum hedefim 57. doktorumda söyledi kilo verirsen yumurtlama daha kolay olur diye. işte böyle kızlar inş unuttuğum bişey yoktur. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun
1-Rumuz.........:yasmin16
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-56-1.60-evli
3-(hikaye-tedavi ve beklentiler):evlenmeden önceki adet düzensizliklerinde hiç doktora gitmemiştim.evlendikten sonra 18 ay doğum kontrol hapı kullandımve bıraktıktan sonra bütün dengem bozuldu.3 ay adet olmadığım zamanlar oldu. doktor pkolusun dedi 1 yıl tedavisiz çocuğun olmazsa tekrar gel dedi ve gönderdi. ama benim sorunum
öncelikli olarak adet olmaktı bi sürü doktora gittim.metformini okudum burdaki arkadaşlardan ve bi doktorda için rahat edecekse iç dedi:) şaka gibi ama öyle..bu arada 2 kere klomen kullandım ve bir kere çatlatma iğnesi oldum ama sonuç negatif...rahim ağzı yarası da var zaten düzenli adette göremiyorum dedim ve 3 ay tedaviye ara verdim sadecebu arada günde 1 kere metformin içiyordum ve bu ay hamile olduğumu öğrendim..Allah hepinize yaşatacak inşallah bu güzel duyguyu ben inanıyorum arkadaşlar biraz sabır gerekliymiş..tamamen aklımızdan cıkarmak imkansız ama çok yıpratmamak gerekiyor kendimizi...
1-Rumuz.........:biricik35
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:33-59-1.62-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Adet sancılarım yüzünden 10 yıl d.kontrol hapı kullandım, o yüzden adetim düzenliydi. yaklaşık 2 yıl önce d.k. hapına rağmen adet olamamıyordum ve son aylarda kilomda artış olmuş ve saçlarım aşırı dökülüyordu. Doktora gttim, Ultrasonda ve hormon testi ile PKO teshisi konuldu...doktor değiştirdim, kendimde gerek TR de gerese yurtdışında araştırdım ve Metformini keşfetmiş oldum. Yeni doktoruma sordum ve zaten şimdi yazıcaktım dediğinde bana umut ışığı göründü o zamanlar. Birde endokrin uzmanına başvurarak kontrol altında spor desteği ile eski kiloma kavuştum. Toplam 7 kg verdim ve ay ay adetim düzenlenmeye başladı...Rahim filmi çektirdim, temiz çıktı..İleriki aylarda yumurtladığımı gördük ve bu hep böyle kaldı! Genel olarak konuşmak gerekirse, kilo vermek burada en önemlisi! o zaman adet düzenleniyor ve yumurtlamaya başlıyorsunuz. O zaman yumurtanızda çatlar, ve yumurtalık kistleri oluşmaz....Şu anda 6 haftalık hamileyim...
Olay hamile kalmak değil, burada en önemli şey kilo kaybıından sonra adet düzenlemektir! pko nun sırrı bana göre budur!
1-Rumuz.........:bubemiste
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-51-163-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1.5 yıldır bebk düşünüyorum 3 klomen ve 2 çatlatmam oldu hormonlar normal 3.5 aydır mermorfin (glifor) kullanıyorum geçen ay boş geçip bu ay metmorfin+soğan ve maydanoz suyu kürü uygulamayı düşünüyorum
1-Rumuz.........:tuncss
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:karabocuq
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:ecrin87
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:tuanatay
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:saadet26
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:yelpaz_e
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:

HAMİLE OLAN ARKADAŞLARIMIZ
s_gun.........Ronya,......... nediyim,....... nihalite,............ turuncu,............. yellooww,............ bngl33,............ tuanatay,........... minietek,................ moontorrent,........... karabocuq,........... reyyan,........... sule3306.............., kayram29.........., busmai,............. esperanzaa,.......... biricik35,............... yasmin16,............. rana20,........... superisi33,........... denizinkızı,............ hulyab27.............

Not:
***rumuzlarını unuttuğum varsa affola... eklerseniz mutlu olurum.
*** kopyalayıp bilgileri tekrar yayınlayabilirsiniz....

Son düzenleme:
aramıza yeni katılan arkadaşlar bilgilerinizi alıntı cevap ile ya da özelden mesaj ile bana yollarsanız listeye sizleri de ekleyeyim. bizim topiğimizin kısaca pko hikayeleri....

ecrin87, karabocuq, busmai kızlar listede alanlarınız boş yazdınız da ben mi eklemeyi unuttumm...

aramıza yeni katılan arkadaşlar bilgilerinizi alıntı cevap ile ya da özelden mesaj ile bana yollarsanız listeye sizleri de ekleyeyim. bizim topiğimizin kısaca pko hikayeleri....

ecrin87, karabocuq, busmai,tuncss kızlar listede alanlarınız boş yazdınız da ben mi eklemeyi unuttumm...

geçmiş olsun canım evet yaptığımız en büyük hata bu herhalde olumsuzlukları okuyup durmak kendimize zarar veriyoruz eskiden cahil insanları düşünsene yada şu zamanda bile hiç birşey bilmeyen insanlar hamile kalıp doğuruyorlar çok fazla bilmekde iyi değil.ben çocuk düşünmeden önce etrafımdaki çocuğu olmayan insanları dinleye dinleye ,yazıları okuya okuya psikolojik olarak beynimde yer etmiş acaba benimde olmazsa diye şimdide bu psikolojiden kurtulmaya çalışıyorum halbuki hiçbirşey bilmeyip böyle olumsuzlukları düşünmeyip belkide herşeyi akışına bıraksam daha farklı olurdu.

malesefki yazık bu insanlara canım, ama onların bizim gibi düşünmesi mümkün değil bir gün olsun bizim yaşadıklarımızı yaşasalardı anlarlardı.yada bi etraflarına baksalar çocuk için mücadele edenlere........

ay ne guzelll,ınsallah benımde duzelır adetlerım..acaba adetım bıtınce mı baslasam ıcmeye,yoksa yarın falan baslasam olur mu?
istediğin zaman başlayabilirsin canım ayrıca adetliykende içmeye devam ediyorsun en az 3 ay hiç bırakmadan içmen lazım.

evet canım fsh ın her zaman lh dan yüksek olması gerekiyor benim doktorum aynı oranda ise veya lh fsh dan yüksek ise buna PKO denir diye anlatmıştı.hayıtın hormonlara ve prolaktini düşürmeye faydası var canım benim hayıt hapının prespektüsünde özellikle prolaktini düşürdüğü,hormon seviyelerini ve östörojen ve progesteron dengesini ayarladığı ve 3 ay sürekli kullanılması gerektiği yazıyor.ben bebek olana kadar kullanmayı düşünüyorum.

hoşgeldin fıstık nbr ,bol bol gezdin tabi tatil yaramıştır sana,özlettin kendini.

canım hayırlı olsun cinsiyetini öğrenmişsin. oğluşuna bir sürü arkadaş gelir inşallah, birtanesi de benden:)

saolun kızlar darısı sizlere olsn inş.babası nabsın sevinçten uctu oglum olcaq diee :))) gitmiş hemen bi mavi biberon seti almış bide fenerbahceli zıbın takımı almışş delii

canım ,benim prolaktinim bayağa yüksek çıkmıştı biliyorsun adetimin ilk gününden başlayarak dostinex içtim toplam 2 tane sonra bıraktım agnucastona devam ediyorum.dostinex çok güçlü bir ilaç hemen düşürüyor diye, 2 tane içip bıraktım.
agnucastonun prespektüsünde günde 1 tane yazıyor, ama benim değer yüksek olduğu için acaba sabah /akşam günde 2 tane mi alsam diyorum.sonuçta çayıda sabah akşam içildiği için acaba hapıdamı 2 tane alsam, dahamı etkili olur diyorum canım .biliyorsun birde tıpta verilen ilaç etki etmediyse doktorlar günlük alınan sayıyı yükseltebiliyorlar.
acaba böyle düşünüp 2 yemi çıkartsam canım.
adetimin 24. günündeyim acayip kasıklarım ağrıyor adet olacakmışım gibi

bendede 3 4 ayda bir adet görme sorunu var polikistikover kistleri ve prolaktin hormonum normal degerin en üst sınırında dün varmısın yokmusuna bir kız katıldı prolaktin yüksekligi varmıs emar sonucu beyin tümörü oldugunu ögrenmiss evham yaptım simdi korkuyorumm..

inşallah canlarım sağolun ben de hep olumlu düşünmeye çalışıyorum bebeğim etkilenmesin diye. ama sabah akşam o rakamlar kafamda uçuşuyor ne kadar kovsam da,öyle berbat birşeymiş ki bu endişe içine birkez düştü mü..
inşallah Allahım bu kadar hasretten sonra hepimize sağlıklı evlatlar verir

ben yazmıştım canım kopyalıyorum eskisini

2-Yaş.............:27
3-Kilo(kg)........:59
4-Boy(cm).......:161
5-Medeni durum:Evli
6-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Yaklaşık 1 yıl doğum kontrol hapı kullandıktan sonra,bıraktım. hamile kaldım,ama kalp atışı duyulmadığı için 8 haftalıkken alındı. 3 ay korundum, peşinden 1 yıl bekledim hamile kalamadım. doktor beklememi söylemişti (bence sadece zaman kaybı oldu) ,o yılım çok yıpratıcı geçti. Ardından serophene tedavisine başladım,6 ay sürdü gene hamile kalamadım. Artık iğnelere başlayacaktım ki ,bir de metformin denemek istedim. Kilo vermeye çalıştım,4 kilo verdim.Metformin kullandıktan 1 ay sonra hamile kaldım. Toplamda 2 yıl üstüne hamile kalmış oldum. Hamileliğim devam ediyor, inşallah güzel sonuçlar alırız ben ve tüm arkadaşlar.

kendımı cok kötu boslukta hıssedıyorum.yaklasık 1 yıldır polokıstık over hastasıyım 100 kıloyum 1.62 boyundayım.cocuk dusunmedıgım ıcın dert etmıyordum.dedımkı artık duphatson kullanıyım hemde bebek ıcın calısmalara baslıyım dedım bu ay baslıcaktım artık.antıbıyotık kullandıgım ıcın kasıntım baslamıstı doktora onu göstermeye gttım gıtmısken yumurtalarada baktı doktor polıkıstık overden hıc bahsetmedı canlı yumurtan kalmamıs dedı.

ymurtanın canlanması ıcın önerebılecegınız bıseyler var mı doktor duphatsona devam et adetın 3.gunu 5 gun klomen kullan sonra gek bakalım yumurtan olusmusmu dedı şapşal gıbıyım beklemek kötu bısı.ben neyın hayalını kurarken neyle karsılastım

bu konuda bıseler bılen varsa yazsın nolur tesekkurler

hoşgeldin fıstık nbr ,bol bol gezdin tabi tatil yaramıştır sana,özlettin kendini.

sen nasılsın cvr evet çok güzel tatilll bngl33 de yok ortalikta ara tatilin tatını çıkarıyor bi de hamiş ya şimdi mutlu mutlu geziyordur inşallah

aaa evet güncellemişim şimdi gördüm canım

canım kilonda varmış hemen metformine başla derim.

Merhaba canım öncelikle geçmiş olsun kendini üzme yaşadıklarımız tabiki kolay değil.Benimde fazla kilom var ve doktorun dediği ilk önce kilo vermeye çalışın dedi.Ben kendi kafma göre diyet vs yaptım ayrıca sporda yapıyordum koşu bandında koştum ama bir sonuç alamadım nedenide yaptığım bazı yanlışlardan dolayı en son çarem özel diyetisyene gitmek oldu.Önceden devlet hastanesinde diyetisyene gittim o bi işe yaramadı.Şimdi diyet ve spor yapıyorum daha doğrusu sağlıklı beslenme.Sanada tavsiyem diyetisyene gitmen gerçekten bilmediğimiz çok şey çıkıyor.Birde ben metformin kullanıyorum genelde pkolulara bunu veriyorlar günde 2 defa içiyorum kilo vermeyi ve zamanla adet düzenini sağlıyorum.Ben topik açtım canım diyetisyenimin verdiği ve şimdi uyguladığım diyeti yazdım oraya istersen oraya bakıp bilgi edinebilirsin.Yani kısacası pkolularda kilo çok önemli bazı hastalarda kilo verildimi yumurtlama ve gebelik kendiliğinden oluyıormuş.İnşallh düzelir herşey

tesekkur ederım cnm benımde devam ettıgım bı dıyetsyenım var ama adet duzensızlıgı bırsuru ılac kullanımı v.s. henuz basarıyı saglayamadım.bana dr glukofen verdı ınsulın dırencı ıcın.kılo vermeye calısmaya devam öleyse inş duzelır

canım nefesim kesildi o kadar ağır etki etti ki acile gittim bi de benim bünyem hassas doktor sadece tansiyonun düşmüş dedi kan şekerime baktı normal çıktı ama cesaret edemedim tekrar bugün almaya ben hamile kalmak istemiyorum evli değilim zaten sadcece adetlerim düzene girsin istiyorum hem biraz kilov ermek ayrıca saçlarım dökülüyo acaba tedaviyi ertelesem mi bilmiyorum ki

bu arada kızlar ben diyet ve sporla 76 kilodan 68 e düştüm böyle devam etsem diyorum metformin kullanmasam kendiğinden düzelir mi bu pko? ama çok yavaş kilo veriyorum bundan dolayı

slm canım hoşgeldinnn :)) ben yazmıstım ama görmedin galıba kopyalıyorum tekrar :)

1-Rumuz.........:ecrin87
2-Yaş.............:25
3-Kilo(kg)........:62,8
4-Boy(cm).......:
5-Medeni durum:evli
6-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):ergenlik döneminden beri adet düzensizliği sorunu yaşıyorum.her gittiğim doktor diana35verip yolluyordu yumurta tembelıgıymıs diana35kullanıp adet oluyorum 3ay düzenli kullanıyorum 2ay ilaçsız oluyorum yine kesılıyordu.3,5yıllık evlıyim evliliğim2,yılında doktora gittim ve pkolu oldugumu ögrendim hemen tedavıye başlayalım dedık 1kez klomenle yumurta takıbı yaptırdım ama yumurtlamam olmadı sonra eşimde varıkosel cıktı amelıyat için aylarca yalvardı amelıyta oldu bu seferde ilaçalrını içsin diye uğraştım ne bitki kürleri yaptım ne bitkisel ilaçlar aldıysamda içirmedim sonra 2ay önce tekra doktora gittim tahlılerımı yenılettım doktorda aynı şeyi döyledi ya aşılama ya yumurta takıbı bende aşılamaay karar verdım tam aşılama için gün sayarken eşim ben suan istemıyorum diye kesin konusunca vazgeçtim zaten isteyen hep ben oldum ev bırcumuz var diye eşim pek yanaşmıyorr 2senedır glucophage kullanıyorum ama adetlerım hala düzensiz şimdi hayıt kullanıyorum 1,5aydır glucophage ve diyet yapıyorum.hedfim zayıflamak ve ilaçsız adet olmak.zayıflamaya başladım bile 64,80başladım diye şimdi62,80 gördüm çok şükürçbeklentım ise eşimin bizimde artık bir çocugumuz olsun deyip benim başımın etini yemesini istiyorum.isteyen taraf sadece ben olmak istemiyorum ve sabırla eşimin çocuk istemsini bekliyorum.inş.bi gün o gün gelecek ve benimde tedavım başlayacak ogünü sabırla ve özlemle bekliyorum.allahım hepimizin kucaklarını doldursun hayırlı zamanda diyede dua ediyorum.

selam kızlar yeni doktordan geldim adetimin 13. günü sağğ ve solda 16 ml yumurta oluşmuş birkaçtane daha var ama 11ml dekalımış onlar şimdi bana çatlatma iğnesi verdi ama biri kalçadan diğeri göbekten hangisini bulabilirsen al dedi ama ben hangisi daha faydalı bilmiyorum bir kaç kişi göbekten olanı al dedi sizce hangisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…