Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba arkadaşlar,

yeni arkadaşlar beni tanımaz heralde..eskiler bilir :-) burada 1 yıldan fazla dertlerimizi ve bilgilerimizi paylaştık...

Ben 2 gün önce HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİM..hepinize kısmet etsin Allahım inşallah...

Bende çoğunuz gibi kötü günler geçirdim, ama umudumu asla yitirmedim. Kilo verdim, spor yaptım, adetimi düzenledim, Metformin 'i hiç aksatmadım,
yumurtlama düzene girdi..Ve sonunda 1,5 yıldan sonra hamile kaldım.....

Eski arkadaşlarımla da bu güzel haberi paylaşmak istedim, çok uzun zamandır uğramıyordum buraya, kafamdan atmak istemiştim pko yu, o yüzden de pek girmedim.....

biricikk arkadaşımm çook sevindimmm...inan bizde seni konuşuyordukk geçenlerdeee...raabbim evladını sağlıklı bişekilde kucagına almayıda nasip etsinnn..bende kiloo çoook varrr:KK43::KK43::KK43: bu kilolarıı verene kadarr...kim bilirr ne zaman düzene girer benim adettt...nor malde zorr benim için zor üstü zorr:KK43: bende düşünmemeye çalıştımm bende ugramadım uzun süre ama bi yerden sonra beni anlayan insnlara ihtiyacımm oldu ve geldimmm...hakkımızda hayırlısı olsun inşallahhh...

Bende sevindim inşallah sağlıklı olarak bebişi dünyaya gelir... :KK3: sen nasılsın gyaman bayadır göremiyordum seni?

İnşallah cnm çok saolasın. Bende babam rahatsız biliyorsun kemoterapiye girmeye başladı istanbuldayım şu anda gidip geliyorum o yüzden pek girme fırsatım olmuyor. Sen nasılsın canım iyimisin...

merhaba arkadaşlar,

yeni arkadaşlar beni tanımaz heralde..eskiler bilir :-) burada 1 yıldan fazla dertlerimizi ve bilgilerimizi paylaştık...

Ben 2 gün önce HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİM..hepinize kısmet etsin Allahım inşallah...

Bende çoğunuz gibi kötü günler geçirdim, ama umudumu asla yitirmedim. Kilo verdim, spor yaptım, adetimi düzenledim, Metformin 'i hiç aksatmadım,

Eski arkadaşlarımla da bu güzel haberi paylaşmak istedim, çok uzun zamandır uğramıyordum buraya, kafamdan atmak istemiştim pko yu, o yüzden de pek girmedim.....

ben bu topiğe yazmadan önce hep okurdum sizi tanıyorum yani ve takipçindim güzel haberini bekliyordum hep çokk ama çok sevindim adına ne mutlu sana Allah kucağına almayı nasip etsin sağlıkla inşallah.

kızlarrrrrrrrrrr az önce doktora gttim kendımı pek iyi hissetmiorddum mide falan cok kötydü ultrasonla baktı bebeğimde bi sorun yokmusssssss grip yüzünden bu haldeymişim veeeeeee dediki büyük ihtimalleeeeeeeeeeeeeee kızzzzzzzzzzzzzzzzzz olabilir dediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK52::KK52::KK52::KK76::KK76::nazar:

kızlarrrrrrrrrrr az önce doktora gttim kendımı pek iyi hissetmiorddum mide falan cok kötydü ultrasonla baktı bebeğimde bi sorun yokmusssssss grip yüzünden bu haldeymişim veeeeeee dediki büyük ihtimalleeeeeeeeeeeeeee kızzzzzzzzzzzzzzzzzz olabilir dediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK52::KK52::KK52::KK76::KK76::nazar:

ay maşallahhhh :nazar: çok sevindim cnm kız çocukları bir başka oluyor dimi :KK16:

süpeeeeeeeeeerrrrrrrr çoookk sevindimmmm çok severim kız çocuklarınııı =))) erkek çocuklarınıda severim tabiikiii ama yinede gönlüm kızdan yana :KK9::KK9:.... aman allah sağlık sıhhat versinde kız olsun erkek olsun farketmez =)):emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

süpeeeeeeeeeerrrrrrrr çoookk sevindimmmm çok severim kız çocuklarınııı =))) erkek çocuklarınıda severim tabiikiii ama yinede gönlüm kızdan yana :KK9::KK9:.... aman allah sağlık sıhhat versinde kız olsun erkek olsun farketmez =)):emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

ay maşallahhhh :nazar: çok sevindim cnm kız çocukları bir başka oluyor dimi :KK16:

ayy saolun kızlarrr darısı sizlereee tüm isteyenlere olsn ama daha kesin deil sadece kız olma ihtimli yüksek dedi eşim ve sizden baska henz kimseye demedm bu ayn sonnda üçlü taramamız var onda kesinleşir dedi o zaman bi kesinleşsin öyle sölicem :KK9: belki de erkektir :KK9:

İnşallah cnm çok saolasın. Bende babam rahatsız biliyorsun kemoterapiye girmeye başladı istanbuldayım şu anda gidip geliyorum o yüzden pek girme fırsatım olmuyor. Sen nasılsın canım iyimisin...

Anladım canım.. Çok geçmiş olsun.. gyaman bu arada senin düğün fotolarını gördüm ne kadar tatlısınız maşallah çok beğendimm.. bebişinizde tamamlayack inşallah sizi.. bende okul ev arası gidip geliyorum evimin özlemini çekiyorum az kaldııı :KK3:

ayy saolun kızlarrr darısı sizlereee tüm isteyenlere olsn ama daha kesin deil sadece kız olma ihtimli yüksek dedi eşim ve sizden baska henz kimseye demedm bu ayn sonnda üçlü taramamız var onda kesinleşir dedi o zaman bi kesinleşsin öyle sölicem :KK9: belki de erkektir :KK9:

amannn ne farkeder hayatım erkek yada kız sağlıklı olsunda ama kız çocukları tabi daha farklı oluyor ilki kız olsun sonra erkek :) ne biliyim kızların kıyafetleri bile çok tatlı Allah hayırlısını versinde farketmez

Anladım canım.. Çok geçmiş olsun.. gyaman bu arada senin düğün fotolarını gördüm ne kadar tatlısınız maşallah çok beğendimm.. bebişinizde tamamlayack inşallah sizi.. bende okul ev arası gidip geliyorum evimin özlemini çekiyorum az kaldııı :KK3:

Beğenmene sevindim cnm çok saol inşallah tek eksiğimiz bebek oda olursa süper olur Rabbim hayırlısını versin herkes için
sende inşallah biran önce evine kavuşursun cnm :KK34:

amannn ne farkeder hayatım erkek yada kız sağlıklı olsunda ama kız çocukları tabi daha farklı oluyor ilki kız olsun sonra erkek :) ne biliyim kızların kıyafetleri bile çok tatlı Allah hayırlısını versinde farketmez

Beğenmene sevindim cnm çok saol inşallah tek eksiğimiz bebek oda olursa süper olur Rabbim hayırlısını versin herkes için
sende inşallah biran önce evine kavuşursun cnm :KK34:

ewet saglıklı olsunda gerisi önemli deil tabi benmde içimden hep kız olsn eli ayagı düzgn olsn diorm ama hayırlısı bakalım bu kdr bekledik iki haftacık daha bekleyebilirim sanırım kesin cvb alana kaadarr :KK1:

bende sanmıyorum olacanı test 2 tane almıştım biri bozuldu yanlışlıkla üstüne idrar damladı diğeri de çıkmadı yani negatif :KK43: canım biz zor düzene gireriz baksana bana yaaa lekelenme pko nun ilerledini gösteriyo bence :KK43: benim de hiç umudum kalmadı

41. günü canım sormuşun

bende 40.günü yapmıştım testimi bugün eve gelirken bi test alıyım dedim sonra dedim kendikendime saçmalama ne testi diye almadım.cumaya kadar olmazsam dr.a gidicem.

merhaba arkadaşlar,

evet canm uzun zamandır gelmiyodun merak ettik seni.tebrik ederim sağlıklı bi hamilelik geçirirsin inşallah.sadece metforminmi kullandın 1,5 yıl boyunca başka hiç tedavi olmadınmı yaşadığın süreci anlatırmısın bizlerede umut olsun.

evet canım annemdeyim.. ağrılarım hala çok şiddetli yarım saatte bir geliyo sancı ve nefesimi kesiyo resmen bi 5 dk kadar afedersiniz ama tuvaletten çıkamıyorum göbeğim eridi resmen =(( etrafımda hiç böyle hamilelik geçiren birini duymadığım için çok tedirginim =((( siz duydunuzmu hiç?? duyan varsa nolur yazsın içim bi parça olsun rahatlasın... sen mutlaka git doktora canım ihmal etme hepinize çoookkkk dua ediyorummm inşallah en yakın zamanda kabul olur...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

bende duymadım canm ama takma kafana herkesin hamileliği farklı geçer dikkat et kendine bebişine dinlen.bizlerede dua et bol bol.

hayırlı olsun canım.. bende çok sık yazmıyodum buraya ama hepinizi tanıyorum =)) bende cuma günü öğrendim hamile olduğumu 1.5 yıllık beklentiden sonra =)) allahım devamınıda getirsin inş. rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın bir an öncee.........

amin canm inşallah.1.5yıllık hikayeni bize anlatırmısın?başka ne gibi süreçlerden geçtin hangi tedavi şekillerini uyguladın?

canım sen bilirsin ama sakın yapma iğne faalan bi dr git hamile olabilirsin bence inş. öledir

canım ya öle ilaçlar çok mam çok etkilio benide çok etkiler ama bi test yaptır bence sende hatırlıosan bi arkadaş yazmıştı buraya farlutal içtim adet söktürücü iğne vurdular rahim filmi çekinecektim hamile oldugumu ögrendim diye

hiç hatırlamıyom canm kimdi o ya.bende farlutal içtim şimdi adı değişmiş tarlusal olmuş artk.normalde 3.günde oluyodum söktürücüden sonra 8.gün oldu sol kasığımda bi ağrı var kist oldu heralde başka ihtimal veremiyorum.

biricik canım.. seni çok merak ediyorduk.. ama biliyordum böyle güzel bir haberle geleceğini.. Allah sağlıkla kucağına aldığın günleri de göstersin..
çok çok tebrik ediyorum canım.. darısı bizlere olsun inşallah tez zamanda..
öpüyorum çok çooooook :KK16::KK16:

**kızlar ben birkaç gün yokum.. kendinize iyi bakın.. gelince görüşürüz..
bicim yok iki gündür ortalarda? iyisin dimi canım? bak biricik ne güzel haber getirdi bize... :KK9:

canm nasıl oldun tekrar dr.a gittinmi kistin küçülmüşmü?ailenn yanınamı gideceksin bikaçgün.

Metformin ancak 4-5 ay kullanım sonrasında gerçekten işe yarıyor...ayrıca aldığınız doza da bağlı..Ben günde 2000 mg içiyordum...sabah 1000 mg akşam 1000 mg

Unutmayın, önemli olan hamile kalmak değil, ÖNCE adet düzenleyip düzgün yumurtlamak...sonra kendiliğinden oluyor diğer şeyler.....

canm dozunu dr.mu önerdi sana.boyuna ve kilona göremi dozu ayarlanıyo.ben günde 850mg alıyorum sennkine göre çok az.metformin kullanmadan önce adetlerin düzensizmiydi?kaç aydan sonra düzeldi adetlerin?

cvr ve karabocuq gibi bende ilk okumaya başladığımda hamilesin sanıdmm... Bu durumlar artık şok gelmemeye başladı canım benimm... üniversitede okurken evli gibi yaşayan arkadaşlar vardı ilk bunları duyduğumda nasıl şaşırmıştım anlatamam.. duyumlarıma göre şuan yarısından çoğunun ilşkisi de okulla beraber bitmişş... eee biyerde doğru evliliklere ne kaldıkii yaşamadıkları

Bende sevindim inşallah sağlıklı olarak bebişi dünyaya gelir... :KK3: sen nasılsın gyaman bayadır göremiyordum seni?

Amin canım inşallah sağlıklı bir doğum yaparsın.. bu arada bebişinle benim yeğenim arasında tam 2 yıl olacak benim boncuğumda 25 ocakta doğmuştu isim düşündünüz mü canım ne koyacaksınız? ay şuan ne heyecanlı günler yaşıyorsunuz ne güzelll. tüyler dökülüyor yengemden biliyorum dökülmese de artık lazer var takma kafaya :KK3:
allah yegenınede uzun uzun saglıklı omurler versın canım bızımkının adı ADA olacak nasıpse. Tuy olayınıda cok takmıyorumda hamılelıkte ıyce costu sankı saglık olsun baska dert keder olmasın dıyelım.

bngl33 ,bubenimiste, insallah hamilesinizdir

harika canım ya hiçbirşey kalmamış doğuma, nasıl da geçti zaman..inşallah biz de görürüz o günleri.

ınsallah canım ,varya zaman nasıl gectı hıc anlamadım alısverıstı odasını hazırlamaydı evı duzenlemeydı gectı gıttı.sımdı zaman yavas gecsın dıyorum bıraz daha tadını cıkarayım ıstıyorum:)

ay kızlar şu anda şok geçirdim duyar duymaz yazayım sizlerede dedim benim bir akrabam adam 48 yaşında hiç evlenmedi ben evlenmeden önce bir buçuk yıl kadar köyden ona bir kız buldular kız şu anda 45 yaşında evlendi bunlar kadın çok çocuk istiyormuş dedik bu yaştan sonra olurmu menepoza girmeye başlamış hatta doktora gitmiş bir kaç kez ve şu andaa hamileee yaa inanamıyorum çok sevindim tabiki ama ben ağlıyorum 35 yaşına geldim nasıl olcak diye kadın maşallah 45 yaşında hamile inşallah tamamına erdirir de sağlıkla doğurur çünkü biliyorsunuz ki riskli gurubuna giriyoruz artık biz :KK1::KK1:
şok şokta bende hamilesin sanmıştımmmm.aman ya Allahım sen nelere kadirsinnn yaaa baksana biz hala bekleye duralımm

slm kızlarrrr ayy bugun inanılmaz derecede basım agrıodu nerdeyse gözlerim yerinden cıkacaktı o derece yani dayanamadım ve doktorumu aradm böle böle dedim oda dediki normal bi durum korkulcak bişey yok bu haftalarda görülebilir dedi bi tane parol al iç dedi aldm içtim şimdi biraz daha iyiyim şüükürler olsun.az öncede bi komsum aradı aynı dönemde hamile kalmıstık aramzda 3 yada 4 gun vardı ayy oda ögrenmiş cinsiyetini erkekmişşş :KK9: benim cücüğüm nie bizi arkasnı döndü kii yaa bende cok merak ediorm cücügümü prensimmi gelcek prensesimmi benmle hamile kalan herkes ögrenmiş cinsiyetini bi ben kaldm :KK9:
sonradan okudum prenses miş ne güzel tatlım.bizede du ettttttt canımmmm

BENDE ŞOK ŞOK YAZINCA HAMİLESİN SANDIM CANIM YAAA NE KADAR HEYECANLANDIM ....benimde bir arkadaşım var 38 yaşında ilk denemesinde oldu ama ben kesinlikle anladım artık kesinlikle psikolojik olduğunu düşünüyorum biz böyle üsteleyip bekledikçe olacağı varsada olmuyo niye bırakamıyoruz akışına ben anlamadımki .her günümüzü bunu düşünerek yaşıyoruz ,vallahi bir yandanda sıkıldım artık biliyormusun her anımda bu düşünceyle yaşamaktan,.ama olacağına inanıyorum sadece zamanını beklemek için hepimizin sabırsızlandığımızı düşünüyorum.
aynııııı durumdayımmmm ya metformin feci mide bulantısı yapıyor şeytan diyorrr bırak vazgeçççç.bugün okadar midemmm kötü idiki işe gidecem ama ölüyom mide bulantısından offf dedim bebektende caydımmm dedim artık kullanmayacam şu ilacı dedim vallahiii.offffffffffffff ya çok yoruldummmm ben ya sıkıldımmm ilaçtan kürden doktordan Allahımmm sabrınıda versinnn bizeee.

:KK1: aynen canım yaaa aynı şeyleri yaşıyoruz,umut dünyası işte tatlım .ne kadarda yok düşünmüycez desek içimzdeki o umut var oldukça ister istemez bu düşüncelerde buluyorsun kendini Allah sonumuzu hayır etsin,yine bir adet bitti ve bak ben yeni bir küre daha başladım :KK1:
aynennnnnnnnnnnn umut dünyasııııı tabiii.ama ben çok yoruldummmmmmm çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

bende çok sıkıldım arkadaşım düşünmiycem diyorum ama kendimi yine bebek için bişiler yapmaya çalışmakla buluyorum yok bal çörek otu tarçın yok ateş ölçmeler nette araştırmalar ne olacak halim bilmiyorum elimden geldiğince bu siteye bile girmemeye çalışıyorum ama olmuyor geçen gün bir baş ağrım tuttu ölüyorum sandım teyzemin kızı şaşırdı kaldı içsene ilaç geçsin diye yok tutturdum bişi vardır falan içmiyim diye ama gözlerim yuvalarından çıktı ağrıdan en sonunda dedim bir seneyi geçti olmadı şimdimi tutacak iç dedim kendi kendime ve içtim
canım ben işede gidiyorum sürekli aklımda değil zaten çok yoğunum bi bu sayfayı okuyommm.bide bazen minik bebek görünce ağlayasımmm geliyorr heleki minik bebek ağlıyorsaaaaaaaaaa offfffffffff ne kötü oluyorummm.

geçen ay 15 gün yaptım kabuklarıyla birlikte adet tarihimin 10geçti oldum buayda 10gün falan içtim ama adet li oldugum dönemden itibaren şimdi yapmayada korkuyorum çünki söker diolar ben kabuklarıyla birlikte içiyorum canım evet çok etkili bencede bizim için
canım kabukları ile yapma sebebini anlatırmısınnnnnnnn

yaaaa canım valla artık bu saatten sonra dupaston kullanılmaz heralde artık kist mi var ne var bilmiyorum tam 11 gün oldu geçeli koyu kahverengi lekelenmelerim var ama adet yok drm izne ayrılmış gıcık başkasına gitmek istemiyorum ne yapcamı şaştım kaldım bicim de gelmiyo ona bi kaç soru sordum bakıyom gelmemiş offff sence ne yapsam sizde de bu kahve lekelenme oluyomu yaaaa
tatlımmmmm ne olur bi kan testi yaptırrrr önce,ya bişey varsaaaa Allah korusunnn düşük tehlikesi olurrrrr.benim günüm geçse varya 3 güne 1 giderim kan testine bu aralarda maşşallahım var son aylarda hiç günüm geçmedi ya öncesinde yada gününde adet oldum heppp

bende adet söktürücü iğneler varya onlardan var hani 1 kutu alıyosun içinde 5 tane var 3 nü karıştırıp vuruyolar ondan 2 kutu öncekilerden kalmıştı yalnız iki farklı marka ve 2 şer tane var içinde yani iki farklı markayı karıştırıp vurulsam tehlikeli olurmu kendiliğinden gelmiycek bu adet yaaaaa
sakınnnnnnnnn yapmaaaa.doktora danışmadannnnn
günaydın kızlar...
ben hala adet olmadım.söktürücü bitelii 7gün oldu hala gelen giden yok.çok canm sıkılmaya başladı.bu aralar grip için öksürük için çok hap içtim onların etkisimi acaba.kaçgündür metforminide bıraktım off bi boşvermişlik oldu bende niye adetimi düzeltmedi diye sinir oldum ondan bıraktım heralde metformini.nasıl olsa olmuyor diye hiç bişey içmek istemiyorum.sizlerde durumlar nasıl?
yeşil,bubenimişte bayadır görüşemedik nasılsınız?
canımmmm sende kan testi yaptırrrr.neden üşeniyorsunuz siz anlamıyorummm yaaaa gidip yaptırın içiniz rahatlasınnn.bende metformini bıraksammı diyip duruyorummm feci midemi bulandırıyorrrr yaaaa.

canm söktürücüyü içmeden önce adetimin 40.günü yapmıştım zaten negetifi görünce içmeye başlamıştım hapı.ayın 21 i gelirse 2ay olcak adetim çok gecikti kesin ters bi durum var cumaya kadar olmassam dr.a gitcem ama beklemek çok sıkıcı.sen nasılsın annendemisin.dinlen canm dikkat et kendine.benmde annem yanımdaydı gitti alışmışım okadar kötü oldumki herişimi yaptı gitmeden evimi temizledi yemeğimi pişirdi öyle gitti.Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin.

nerde canm ya ben kendimden umudu kesmeye başladım.

bende 3aydır içiyorum canm 3ayda etkisini gösterir dediler yok ee ne içicem dedim adet düzeltecek diye böbreklerden olcaz.bilmiyorum canm kistte olurmu bu lekelenme bende olmamıştı ya da adetin gelecek bi türlü gelemedi.dr.n izindeyse tlfna cvp vermezmiki arasan belki fikir verir.buaralar çok bozuk psikolojim umutlarım giderek azalıyor.Allah yardımcımız olsun.
ben daha 2. ayındayımmmm yıldımmm ya ne öyle mide bulantısıııı vücudum kaldırmıyor artık ne yapacağımı şaşırdım vallahi bebekten vazgeçtimmm resmennn bu ilaç yüzünden.1 gün içip 1 gün içmesem faydası olurmu acabaaaa

merhaba arkadaşlar,

ben seni tanımıyorummm ama biçim hep seni merak ediyorduuuu.hayırlı olsun tatlım bizede dua edermisin hatta ayrıntısı ile sürecini neler yaşadığını belirtileri yazabilirmisinnnnn.hikayeni çok merak ediyorum çünküüüü.:nazar::nazar:
biricik canım.. seni çok merak ediyorduk.. ama biliyordum böyle güzel bir haberle geleceğini.. Allah sağlıkla kucağına aldığın günleri de göstersin..
çok çok tebrik ediyorum canım.. darısı bizlere olsun inşallah tez zamanda..
öpüyorum çok çooooook :KK16::KK16:

**kızlar ben birkaç gün yokum.. kendinize iyi bakın.. gelince görüşürüz..
bicim yok iki gündür ortalarda? iyisin dimi canım? bak biricik ne güzel haber getirdi bize... :KK9:
tatlımmmmmmmmmm özlettirme kendini ara ara yazamaya çalış canımmm

ayyyyyyyyyyyy süper yaaaaaaaaa.içimde hep kız olsun var benimde Allah banada nasip eder inşallahhhhhhhhh dua et canım lütfennnnnnnnnnn:KK52::KK52::KK52:

merhaba arkadaşlar,

ınan cok mutlu oldum bırıcık yaa ne guzel bı haber bu tektek hepımız dılegımıze kavusuyoruz ıste.allah tamamına erdırır ınsallah kendıne coook ıyı bak..

canm adetimin 40.günü testi yaptm negatifi gördüm öyle içtim söktürücüyü 2ay olacak nerdeyse hala adet olmadım.

merhaba arkadaşlar,

gerçekten çok sevindim sağlıkla sonuçlanır inşallah!

bicim nerelerdesin bu haberi duyman lazım canım :KK9:

süper yaaa her 2-3 güne bir amile haberleri geliyorrrrr süperrrrrrrrrrr.hadi inşşallah darısı bizeeee.
biçim kafa dağıtmak için girmiyorsundurrr inşşallahh umarım bi sorun yoktur canımm

X