Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ayy bicim bak geçmişte de olmuştu bana bu durum.. ama o zaman tam tersiydi.. yani birkaç saat sonra ikinci çizgi belirmişti ve ben hemen kan testine koşmuştum sonra da avucumu yalamıştım.. şimdi de heveslenmek istemiyorum.. eşimde baktı baktı boşa kandırma kendini dedi iyice hevesimi kırdı anlayacağın.. bekleyeceğim birkaç gün daha.. canım benim iyiki varsın.. inşallah hepimiz birgün hamiş olacağız.. eğer bende hamişsem bunu ilk önce sizlerle paylaşacağım ve hep birlikte uçacağız :KK9:
ayy ben heveslerinizi kursaklarınızda bırakmamak adına kendimi az geri çekmeyi düşünüyorum.. bir de bebek yoksa boşa sevinmiş olcaz :KK14:

canım ben de seni boş yere heveslendirmek asla istemem bilirsin ama bence o çizginin bir anlamı var bebek değil de ne? kist olamaz çünkü çatladı yumurtan.... çizgi silik olduğundan sonradan kaybolması da normal başka test yapmadın mı)
daha 4. haftan dolmadı senin silik çıkması çok normal hiç de çıkmayabilirdi sabret yarından sonraki sabah baktığında inşallah canlı bir çizgi çıkacak ve herkes görecek canım

Son düzenleme:
canım ben de seni boş yere heveslendirmek asla istemem bilirsin ama bence o çizginin bir anlamı var bebek değil de ne? kist olamaz çünkü çatladı yumurtan.... çizgi silik olduğundan sonradan kaybolması da normal başka test yapmadın mı)
daha 4. haftan dolmadı senin silik çıkması çok normal hiç de çıkmayabilirdi sabret yarından sonraki sabah baktığında inşallah canlı bir çizgi çıkacak ve herkes görecek canım

saol canım arkadaşım.. doktorda telefonda kist olabilir dedi korkuttu beni.. ama ağrılarım azaldı.. sadece arada sırada özellikle sağ kasığımda, zaman zaman da sol kasığımda ağrım oluyor.. bunun haricinde göğüslerimde dolgunluk hissi var.. birde sanki kahverengi yerleri büyümüş gibi.. ama bunların hepsi boşa kendimi kandırmakta olabilir.. klasik her ayın belirtileri gibi :KK9::KK9:
o nedenle belirtileri asla dikkate almayacağım.. inşallah yarından sonraki gün yani cuma sabahı test yaparım..
o gün kuzenime gideceğim annemle.. sabah telaşesinde test yapamazsam pazara kalır test işi.. :KK9: benim de işime gelir vallahi.. progestanım da bitmek bilmedi anacım, iç iç sonu gelmedi bi türlü.. onu da bi bitirirsem bi de kırmızılar gelmezse Allaaaaaaaaaaaah diye çığlıklarla ortalığı inletirim bak demedi demeyin..
burda on gün on gece eğlence olacak eğer ben hamiş kalırsam:KK9::KK9::KK9:

ikiside progesteron içeriyor dediğin gibi dozları farkediyor demekki. duphastonla da zamanında geliyor. adet geciktiğinde de kullnımında bırakımından 4. gün adet oluyorum. 5 gün sabah akşam alıyorum.

bende metformin kullanıyorum 3. ayıma girdim canım adetleirm hala düzenli değil doktorum 3. aydan sonra düzenli olabilir demişti bende bu ayı sabırsızlıkla bekliyorum. evet duphastonun bir görevi de adet söktürücü olması adetin geciktiği zaman sabah akşama 5 gün içiyorsun ilaç bitiminde 4 .gün adet görüyorsun daha erken adet görenlerde olabilir.

canım adetlerin geç geliyorsa muhtemelen kistler oluşmaya devam ediyor. bu arda vajinumusu yenmene sevindim. doktora gitmeden kendiliğin olanlar da var ama sen ne durumdasın onu bilmen gerek hormonların nasıl? yumurtlama oluyor mu gibi? kilolu muusn ?

Canım bende metformin kullanalı baya oldu ama halen adetlerim düzelmiş değil.Ben kilodan olduğunu tahmin ediyorum.Banada doktor farlutal vermişti söktürücü duphastonun kullanımıyla aynıymış:44:Kimi zaman çok stresli olduğumda adet söktürücüyle bile hemen olmuyordum streste çok etkiliyor:KK19:

ayy benimde anneciğim uzakta.. teyzem ameliyat oldu, ona yardıma geldiydi. iki gündür de bende. fırsattan istifade edip hemen aşureye giriştirdim anneciğimi.. miss gibi oldu valla.. ellerimize sağlık.. ve Allah'ım kabul etsin.. anneciğinin de kulaklarını birde ben çınlatayım.. inşallah bebek vardır canım ama bugün çok iyiyim.. tüm ağrılarım minimum düzeyde hiçbir sıkıntım yok.. progestanda son 3 günüm.. 3gün de üstüne eklersem 6 gün sonra ka koyun kara koyun belli olur..

canım selam :) ben iyiyim bugün.. ağrılarım filan yok.. bakalım sonum ne olacak.. sana yazdım ben gelişmeleri okursun :KK34:

saol canımcım.. Allah seninkini de kabul etsin..

Ayy canım aynı kaderi paylaşıyoruz demekki:KK50:Teyzenede geçmiş olsun.Ellerinize sağlık afiyet olsun.Tuncss bugün testinin resmini koymuşsun hadi hayırlı ve güzel haberlerle gel inşallah:KK16::KK49:

ama o .çok çok önceydi şimdi bi dr görüşmüyorum sence alıp kendim kullansammı die düşündüm herkes kullanıo burda bende belki zayıflarım

ama sanki onkere baktm resme gördüm çizgiyi ya inş.vardır inşallah inşallah

Merhaba canım pkolulara genelde doktorun verdiği metformin ve kilon varsa kilo ver diyorlar.Kafana göre ilaç almada doktor kontrolünde al derim.Hem arada bir hormon tahlillerinede baktırmak gerekiyor.

Ayy canım aynı kaderi paylaşıyoruz demekki:KK50:Teyzenede geçmiş olsun.Ellerinize sağlık afiyet olsun.Tuncss bugün testinin resmini koymuşsun hadi hayırlı ve güzel haberlerle gel inşallah:KK16::KK49:

yaaa sende mi gurbette evlisin?
benim ailem Adapazarında ben ise Ankarada evliyim.. Allah'tan çok mesafe yok arada.. 4 saatlik bir mesafe.. teşekkür ederim canım.. test inşallah hatalı filan değildir..

saol canım arkadaşım.. doktorda telefonda kist olabilir dedi korkuttu beni.. ama ağrılarım azaldı.. sadece arada sırada özellikle sağ kasığımda, zaman zaman da sol kasığımda ağrım oluyor.. bunun haricinde göğüslerimde dolgunluk hissi var.. birde sanki kahverengi yerleri büyümüş gibi.. ama bunların hepsi boşa kendimi kandırmakta olabilir.. klasik her ayın belirtileri gibi :KK9::KK9:
o nedenle belirtileri asla dikkate almayacağım.. inşallah yarından sonraki gün yani cuma sabahı test yaparım..
o gün kuzenime gideceğim annemle.. sabah telaşesinde test yapamazsam pazara kalır test işi.. :KK9: benim de işime gelir vallahi.. progestanım da bitmek bilmedi anacım, iç iç sonu gelmedi bi türlü.. onu da bi bitirirsem bi de kırmızılar gelmezse Allaaaaaaaaaaaah diye çığlıklarla ortalığı inletirim bak demedi demeyin..

canım progestan bitmeden testini muhakkak yinele ben umutluyum senden... yine 2. çizgiyi görürsen inşallah bırakmayacaksın ilaca devam edeceksin

canım progestan bitmeden testini muhakkak yinele ben umutluyum senden... yine 2. çizgiyi görürsen inşallah bırakmayacaksın ilaca devam edeceksin

canım benim.. inşallah tekrar olur o çizgi.. şimdi sırf ya tekrar olmazsa korkusundan dolayı test yapasım yok :KK9:

yaaa sende mi gurbette evlisin?
benim ailem Adapazarında ben ise Ankarada evliyim.. Allah'tan çok mesafe yok arada.. 4 saatlik bir mesafe.. teşekkür ederim canım.. test inşallah hatalı filan değildir..

Evet canım gurbetteyim annemlere 12 saat uzaktayım.Sağlık olsun Allahım huzur versinde gönüller bir olsun.İnşallah değildir canım hayırlısı olsun hakkında :KK16:

canım benim.. inşallah tekrar olur o çizgi.. şimdi sırf ya tekrar olmazsa korkusundan dolayı test yapasım yok :KK9:

ben bu güne kadar o 2. çizgiyi silik de olsa hiç görmedim yani şahsen ben netleşene kadar teste devam ederdim ne kaybedersin ki.... :KK9: ama tercih senin canım benim içinden nasıl geliyorsa öyle yap da bu denli sabırlı olduğunu bilmiyordum :) şaşırdım hele eşinin cevabına çok çok şaşırdım... neyse canım cuma sabahı bak ama söz ver bana

iyi geceler canım ablamla netten dizi izleyeceğiz öptüm :)

Son düzenleme:
ben bu güne kadar o 2. çizgiyi silik de olsa hiç görmedim yani şahsen ben netleşene kadar teste devam ederdim ne kaybedersin ki.... :KK9: ama tercih senin canım benim içinden nasıl geliyorsa öyle yap da bu denli sabırlı olduğunu bilmiyordum :) şaşırdım hele eşinin cevabına çok çok şaşırdım... neyse canım cuma sabahı bak ama söz ver bana

iyi geceler canım ablamla netten dizi izleyeceğiz öptüm :)

bende bu derece hızla belirenini ilk kez görüyorum :KK9: kontrol çizgisinden önce direk silik ilk çizgibelirdi.. dedim töbe bismillah ne oluyor:KK52:
sonra 1 saati geçkin süre sonunda yok oluverdi o çizgi.. sabırlı değilim aslında ama resmen korkuyorum.. tek çizgi çıkarsa bu test hatalı demektir ve beni çok üzer.. bekleyeceğim.. beklemekten başka bir şeçeneğim de yok zaten.. ama test yapar yapmaz hemen paylaşacağım.. iyi seyirler size.. siz abla kardeş, anne kız günü yaptınız sanırım.. bende anneciğimleyim.. süper süper valla :KK9::KK9:

ben artık çıkıyorum kızlar.. kendinize iyi bakın.. iyi geceler, mutlu rüyalar..

hepinize günaydınlar ... :KK3: nasılsınız ?

öncelikle hepimizin beklediği TUNCSSS test sonucunu merak ediyorummm inşallah güzel haberlerinle gelirsin bizde seviniriz...

ayy canikom heyecan yapmayın yaa.. valla bu test hatalı çıkarsa çok utanırım.. hepinizi galeyana getirip sonucu fos çıkarsa yıkılırım..
aslında yazmayacaktım burda akşam öyle demiştim kendi kendime.. hatta ecrin ile görüşmüştük.. ona söylemiştim.. ama bugün dayanamadım.. şimdilerde sizi böyle heyecanlı gördükçe üzülüyorum. ya bebek yoksa ya o test hatalı ise..? ben ne derim sizlere.. :KK14:

aa tuncss niye böyle diyorsun canım. senin mutluluğun bizim üzüntün de bizim düşlünme böyle şeyler ... inşallah güzel sonuçlar gelecekkk

merhaba kızlar...çok sevindim tunçs arkadaşımıza inş.güzel bi hamileleik geçirir....................
kızlar ben hiç kullanmadım metformin sizce başlasammı ne dersiniz dr danışmadan yani gilifor vermişti ilk dr ama kullanmadım ilacın neye yaradını bilmiyodum daha doğrusu pkolu olduğumu söylememişti dr bicim ve kızlar lütfen yardım edin:KK50:
glifor kullanmanı tavsiye ederim canım bende kullanıyorum kilo vermene de yardımcı olur.

glucophage benim sadece tatlı krizimi kesti o kadar bide bir ara adeti düzenledi ama geçti etksi yin ilaçla oluyorum adet

adet söktürücü beklemesem 2 ayda bir oluyorum bende. bazen de düzenli oluyor bir yumurtalığım daha iyi heralde pko açısından. canım yediklerine dikkat et gidiyor emin ol şeker ambalajlı ürünler asla yeme. yiyeceklerini bi tabağa topla fazlasını yeme bi de pilav ve makarna türü gıdadan uzak durr..

merhabalar bayanlar aranızda yeniyim bende pko luyum 2.5 yıllık evliyim ve çocuk arayışındayız malesef olmuyor bu ay 2. aşılamamı yaptırdım daha 8 gün oldu ama bana asır gibi geldi allah hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin

hoşgeldin canım kilo sorunun varsa hemen kilo vermeye başlamalısın canım metformin yardımcı oluyor bu konuda .

aynen öyle canım en güzeli rahat olmak....
çok iyi bir öğretmensin canım anladığım kadarıyla... öğrencilerinle ilgilenmen de bir o kadar güzel.... maşallah...
inşallah öğretmenlikte hep yüzün gülsün canım.... metformini 2 ye çıkartsam mı ben acaba yoksa 1 tane mi devam etsem? emin değilim...

teşekkür ederim bicimcimm...

bende zayıfım sende bana yaklaşık kilodasın bicim doktor bana pko tedavisinde 850mg günde iki kere al dedi. sen bilirisn canım bol su içiyorum bi zararı olmuyor

ilaçların içerikleri farklı olabilir canım..
progestan 100mg ve 300 mg lik olarak varmış.
ben de 100 mg lıktan aldım onu kullanıcam

öyleymiş canım :KK3: teşekkür ederim. adet söktürücü olarak ben duphaston ya da primolut kullanmıştım ondan şaşırmıştım. içerikleri farklıymş ddiğin gibi.

Canım bende metformin kullanalı baya oldu ama halen adetlerim düzelmiş değil.Ben kilodan olduğunu tahmin ediyorum.Banada doktor farlutal vermişti söktürücü duphastonun kullanımıyla aynıymış:44:Kimi zaman çok stresli olduğumda adet söktürücüyle bile hemen olmuyordum streste çok etkiliyor:KK19:

evet stres baş belası bende de o durumdan dolayı pko old tahminindeyim . okul hayatımda derslerim çok ağırdı çok takıyodum kafama. sonra dkh ile kilo aldım şimdi ise metforminle verdim. kilolular kilo verdiğinde pko geçiyormuş ne güzelll. bende öle değil 51 kiloda bile pkoluydum :2:

Son düzenleme:
hepinize günaydınlar ... :KK3: nasılsınız ?

öncelikle hepimizin beklediği TUNCSSS test sonucunu merak ediyorummm inşallah güzel haberlerinle gelirsin bizde seviniriz...

aa tuncss niye böyle diyorsun canım. senin mutluluğun bizim üzüntün de bizim düşlünme böyle şeyler ... inşallah güzel sonuçlar gelecekkk

glifor kullanmanı tavsiye ederim canım bende kullanıyorum kilo vermene de yardımcı olur.

adet söktürücü beklemesem 2 ayda bir oluyorum bende. bazen de düzenli oluyor bir yumurtalığım daha iyi heralde pko açısından. canım yediklerine dikkat et gidiyor emin ol şeker ambalajlı ürünler asla yeme. yiyeceklerini bi tabağa topla fazlasını yeme bi de pilav ve makarna türü gıdadan uzak durr..

hoşgeldin canım kilo sorunun varsa hemen kilo vermeye başlamalısın canım metformin yardımcı oluyor bu konuda .

teşekkür ederim bicimcimm...

bende zayıfım sende bana yaklaşık kilodasın bicim doktor bana pko tedavisinde 850mg günde iki kere al dedi. sen bilirisn canım bol su içiyorum bi zararı olmuyor

öyleymiş canım :KK3: teşekkür ederim. adet söktürücü olarak ben duphaston ya da primolut kullanmıştım ondan şaşırmıştım. içerikleri farklıymş ddiğin gibi.

evet stres baş belası bende de o durumdan dolayı pko old tahminindeyim . okul hayatımda derslerim çok ağırdı çok takıyodum kafama. sonra dkh ile kilo aldım şimdi ise metforminle verdim. kilolular kilo verdiğinde pko geçiyormuş ne güzelll. bende öle değil 51 kiloda bile pkoluydum :2:

Günaydın canım teşekkürler sen nasılsın:KK16:Evet her hastalık stresten bence oyüzden çok takmamak lazım aslında herşeyi kafaya:21:Canım pkonun kesin tedavisi yok zaten.Kilo verilsede pko tamamen kaybolmuyor.Sadece tedaviyle kontrol altında tutularak hastalık en aza indirgeniyor.İnşallah kurtuluruz bu pkodan.Allah'tan ümit kesilmez:KK19:

canım benim heyecanla takipteyim seni,
inşallah sen ve burdaki her arkadaşım bir an önce kavuşursunuz yavrularınıza,
iyi haberlerini bekliyorummm:KK49::KK34:

bende bu derece hızla belirenini ilk kez görüyorum :KK9: kontrol çizgisinden önce direk silik ilk çizgibelirdi.. dedim töbe bismillah ne oluyor:KK52:
sonra 1 saati geçkin süre sonunda yok oluverdi o çizgi.. sabırlı değilim aslında ama resmen korkuyorum.. tek çizgi çıkarsa bu test hatalı demektir ve beni çok üzer.. bekleyeceğim.. beklemekten başka bir şeçeneğim de yok zaten.. ama test yapar yapmaz hemen paylaşacağım.. iyi seyirler size.. siz abla kardeş, anne kız günü yaptınız sanırım.. bende anneciğimleyim.. süper süper valla :KK9::KK9:

ben artık çıkıyorum kızlar.. kendinize iyi bakın.. iyi geceler, mutlu rüyalar..

günaydın canım güya nete az girecektim ama aklımda kaldı senin durumun ve dualar ediyorum doğru çıksın diye inşallah öyledir diye...
ilk ona idrar gidiyor ya T ye ondan o belirdi bir de doğru düzgün test yok şu anda senin evinde de mi ucuz testler var....C deki çizgi netse test doğrudur bunu unutma...
fortel gebelik testi alsan parana kıyıp şurda hep beraber sevinsek keşke.... ama yine de 2. çizginin hemen belirmesi lazımmış zaten 10 dk dan sonra teste bakmayınız der kılavuzlarında.... ben 5 dk dan sonra yaptığım testleri attım hep... kafa karıştırır.... ilk 5-10 dk önemli sonrası yanıltıcıymış...
korkmanı anlıyorum ama sen olumlu düşünce kadar olumsuza da kendini hazırlamış durumdasın.... şu anda olumluya daha yakınsın bence bu sebepten ben sana acele ettiriyorum.... beni çok üzer demişsin haklısın ama ilk defa yapmıyorsun sen bu testi canım ya pozitifse ne olacak o zaman? :KK9: gaza getirmek için demiyorum bir an önce emin olabilirsin bundan diyorum canım ateş tablona da bakmak isterim...
annem ablam babamla hasret gideriyorum eşim hafta sonu gelecek...

ben 58 kiloyum şu anda inşallah kilo vermek de istiyorum....
bu ay işe yararsa böyle devam edeyim yaramazsa o zaman günde 2 taneye çıkarayım ben de... sağol canım :KK9: öptüm:KK54:

Günaydın canım teşekkürler sen nasılsın:KK16:Evet her hastalık stresten bence oyüzden çok takmamak lazım aslında herşeyi kafaya:21:Canım pkonun kesin tedavisi yok zaten.Kilo verilsede pko tamamen kaybolmuyor.Sadece tedaviyle kontrol altında tutularak hastalık en aza indirgeniyor.İnşallah kurtuluruz bu pkodan.Allah'tan ümit kesilmez:KK19:

amin canım amin ... biliyorum canım tamamen gitmiyor bir kontrol altına alabilsek iyi olur . yoksa çok farklı hastalıkara bile neden oluyor :2: ben de iyiim arada bir giriyorum bilg labratuvarından :) tenefüslerde

ben 58 kiloyum şu anda inşallah kilo vermek de istiyorum....
bu ay işe yararsa böyle devam edeyim yaramazsa o zaman günde 2 taneye çıkarayım ben de... sağol canım :KK9: öptüm:KK54:

aynen bicim en iyii kendin bilirsin . ben tek alım hiç yapamdım alışma everesinde yapmıştım . biliyorsun 60 kiloya kadar çıkmıştım 6 kiloyu ilk iki ayda verdim .. ilk aylar daha etkili oluyor nedense ya da kilolar mı azalıyor bilmiyorum bu ay yaklaşık 1 kilo vermişim.

X