Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yok canım metformini kalp atışını duyunca bıraktırdı. vitamin ve coraspin içiyorum. evet çalışan ayakta duran hamilelere progestan veriyorlarmış, ben çalışmadığım için yormuyorum kendimi zaten. bir de alışveriş merkezine girerken x-ray cihazından geçmedim bugün.görevli birşey demedi çantama baktı sadece, alışkınlar galiba.. yavaş yavaş endişelerim azalıyor ,önceden sürekli çamaşırıma bakıyordum kan geldi mi diye.sorun olmadıkça şimdi kendimi iyi hissediyorum ve hamileliğime alışıyorum. bir de sizden güzel haberler alsam çok daha mutlu ve rahat olacağım:KK54:

Maşallah Allah sağlıklı ve hayırlı doğum nasip etsin huzurla bebeğini kucağına alman dileğiyle:nazar::KK49::emir_bebek:

kızlar benim çıkmam lazım yarın sabah erken kalkıp yine plates yapacağım ... plates zevkli de erken kalkmak yorucu 6 da kalkıyorum :))
öptüm görüşürüz :KK9:
iyi geceler hepinize...
gyaman canım inşaaaallaaaah bebeğin seninledir.... haberini bu ay sonunda alırız inşallah :))

bu arada ben platesi yumurta çatlayana kadar yapıyorum sonrasında yapmıyorum... hamileliğin ilk 3 ayında sakıncalıymış bu sebepten garantiye alıyorum... ama çatlayana kadar yapıyorum... ve faydası oluyor sporun yumurtalıkların işleyişine

Son düzenleme:
kızlar benim çıkmam lazım yarın sabah erken kalkıp yine plates yapacağım ... plates zevkli de erken kalkmak yorucu 6 da kalkıyorum :))
öptüm görüşürüz :KK9:
iyi geceler hepinize...
gyaman canım inşaaaallaaaah bebeğin seninledir.... haberini bu ay sonunda alırız inşallah :))

bu arada ben platesi yumurta çatlayana kadar yapıyorum sonrasında yapmıyorum... hamileliğin ilk 3 ayında sakıncalıymış bu sebepten garantiye alıyorum... ama çatlayana kadar yapıyorum... ve faydası oluyor sporun yumurtalıkların işleyişine

İyigeceler canım.Bende akşamları spor yapıyorum.Bicim çıkmadan bişey sorucam yumurta çatladığını nasıl anlıyoruz?Belirtileri neler?Geçmişi okuyamadım çok kusura bakma kısaca yazarsan sevinirim.İyi uykular:KK16:

canım coraspirini sordunmu doktoruna onu ne için veriyolar hamilelikte eğer kan pıhtılaşması yoksa daha önce bununla ilgili test yapılmadı ise . hep merak ediyorum ama öğrenemedim,bende bebeğimi kaybettiğimde başka bir doktora daha gitmiştim o bana aspirin verdilermi sana demişti.neden acaba merak ediyorum.
canım bana test yapmadı aslında yapsa daha mantıklı olurdu gibime geliyor. önceden 2 düşük oldu bende o yüzden verdi doktor direk. kan pıhtılaşması olunca bebeğe kan gitmesinde sorun oluyormuş,aspirini kanı sulandırsın diye veriyorlar
Maşallah Allah sağlıklı ve hayırlı doğum nasip etsin huzurla bebeğini kucağına alman dileğiyle:nazar::KK49::emir_bebek:
amin Allah razı olsun :KK54:
bence de canım artık göğsünü gere gere hamileyim diyebilirsin... bebeğinin seninle olduğunu daha iyi hissediyorsun artık ne güzel bir de kalp atışını kendi kulağınla duysan o zaman daha da iyi hissedersin... maşallah :nazar: :emir_bebek: seninki de büyüyor canım zaman çabuk geçiyor bir bakmışsın kucağında miniğin...
aklına kötüyü getirme... hem zaten her kanama düşük belirtisi değil... ben bununla ilgili çok yazı okudum... ilk 3 ay hamile kadının kanama yaşaması kadar doğal bişey yokmuş...
:KK9:
sağol tatlım inşallah hep beraber olsun

Son düzenleme:
İyigeceler canım.Bende akşamları spor yapıyorum.Bicim çıkmadan bişey sorucam yumurta çatladığını nasıl anlıyoruz?Belirtileri neler?Geçmişi okuyamadım çok kusura bakma kısaca yazarsan sevinirim.İyi uykular:KK16:

canım soru sormuşsun şimdi gördüm... akşamları spor yapman harika benim eşim çalıştığından akşam spor yapar... her türlüsü sağlıklı....
yumurtanın çatlamasını en çok şeffaf (beyaz değil) şeffaf uzayan ya da yoğun kıvamı olan akıntıdan anlarsın bu akıntının olduğu günlerde ateş de yarım derece düşer... 36.0 olur mesela ve çatlamadan sonra 36.8 lere kadar çıkar o zaman dersin ki 36.0 derece ateşimin olduğu gün yumurta çatladı dersin... ve çatlama öncesinde ilişki olursa bebek tutma şansı çok yüksek özellikle çatlamadan 1 gün önce çünkü yumurta hücresi atıldığı zaman spermle hemen karşılaşması çok önemli zamandan kazanılmış oluyor çünkü zaten o yumurta hücresinin ömrü döllenmezse, 24-48 saat arası:KK9:

Son düzenleme:
nodüllerim avr ama cnm.nodüllerin yok olma şansı varmı.ameliyatsız????diğer gitiğimde yine tsh bakacak değeirm normla olmıuşsa guatırımda yok demekmi olacakkkk

canım nodüller çok çeşitlidir, yani mesela tsh ı düzenli çalışan bir insanda bile olabilir şimdi bence önce senin ne olduğunu anlamaya çalıştı kalıcı tiroid hastası mı yoksa tiroidit mi??? sonrasında nodülleri takip edicek soğuk nodül mü sıcak nodül mü? büyüyorlarmı diye birdahaki tiroid usg ne zaman çeliceke ayrıca çekildiğin raporda ne yazıyor tiroid glandında iltihaplanma var mı? ayrıca sen metformin alıyomusun? keşke istanbulda olsaydın canım walla üşenmezdim doktor doktor gezerdik:) ben çok çektim bu hastalıktan o yüzden seni çok iyi anlıyorum sadece stress yapma rahat ol eminim düzeleceksin...

ya kızlar birşey soracağım..
sağ kasığımda çok şiddetli ağrım vardı tüm gün.. oturup kalkarken basınç hissi oluyor sağ kasıkta.. kafayı yedirecek bana.. akıntıda çok var.. hemde sarımsı renkteydi bugün.. acaba diyorum kist filan mı oldu ki yumurtam..?
bu arada sinirlerim pek gergin.. kaynanacığım koca Ankara'da doktorlar kırana girmiş gibi benim doktoruma gitmiş.. bana sorması gerekenleri kesin doktora sormuştur.. acaba doktor ne dedi.. benim hakkımda bilgi vermemiştir değil mi? bu etik olmaz sanırım.. selam söyleyin tuncss'a demiş güya sadece.. öyle dedi kaynanacığım.. gıcık şey.. o kadar sinirlendim ki duyunca ama.. eşimi aradım ona saydırdım bi ton.. yazık o da arada kalıyor.. ama ne yapayım.. bilsinler istemiyorum doktora devamlı gittiğimi. çünki bunu anlayışla karşılayacak yapıda maalesef değil.. her yerde anlatır durur sıkıntı var tuncs'ta diye.. off off bu da benim çilem olsa gerek..
birde dün akşam teyzemde otururken kuzenim abla saçın beyazlamış dedi.. hadi be dedim.. elimi bi atsam sol şakağımın ordaki saçlarda 3-5 beyaz oluşmuş.. ki daha bir kaç hafta önce pek incelemiştim yoklardı.. bu sıkıntılar saçları da beyazlatmaya başlamış ahh ahh... Allah'ım sağlıkla göndersin kuzularımızı..

canım moralini bozmak istemem ama bende aynı senin gibiydim sağ tarafta inanılmaz bir basınç ve dediğim gibi sarımsı akıntı salı günü dayanamadım gittim doktora 7 cm lik kist:KK43:
bugün 36.günüm hala regl olmadım...
bu arada geçen ayda aynısı oömuştu o zaman da gitmiştim yumurtan çatlamış demişti yumurta çatlayınca içindeki sıvı boşalıyormuş o da ağrıya sebep oluyormuş canım bence senınkı oyledir:):))

okulda bir arkadaşta telini buldum bi de kendi şehrimde muyane old doktora da mail attım bakalım ne diyeckler. mesai bitsin öyle arayayım doktoru.

inşallah kötü bişi yokturdur aklına kötü şeyler getirme rabbim ne verirse hayırlısını versin...

yok bicimcim dediğin gibi ancak evlikliten sonra rahim filmi çektiriimm çok korktum şimdi bi arkadaş demişti ya burda rahimim ters öyle mi benm de yoksa :2: :2: bcim benm eskidn bir ay adetim norml olurdu bir ay geç olurdu bunla alakası varmıdır ? şuan iyice düzensiz ama :':2:

ay canım yaa çok saol içimi rahatlatıyorsun bugünde sıvı şeklinde geldi akıntım beyaz ama sıvı ateşim çıktı ama çok değil bakalım yarın ne olacak

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ya tatlım eşimle gayet iyiyiz ama bazen görev gibi olması can sıkıyor benim eşimde 2 en fazla 3 gün zaten o günleri geçse aldatıyormusun beni derim yani o kadar :KK1::KK1:
bekarlarda öğrensinler şimdiden bazı şeyleri canım bişi olmaz :KK1::KK1:
:) hımmmm bizim de öyle evet canım yaaa öğrensinler :)
kızlar şimid hastenyle görüştüm aşıkaa için 750 tl fiyat verdiler bana.bilgisi olna yardım etsin ben her muayneye gittiğimde muayne parası vercemmi acaba bide çatlatma iğnesi falan ne kadar tutar
allah allah yaaaaa bana neden 180 tl dediler yaaa kafayı yiycem yoksa aynı tarz yapmıyolar mı cnm senin hastane normal demiş ben araştırdım 1.500 yapan bile var ortalama 600-800 arası benim hastane neden 180 dedi yaaaa fark ne dr gidip sorcam yaptırmasammı orda acaba
canm aşılama çok pahalıymışya napcaz:2:
:) bizim hastaneye gelin özel hastane ama 180 tl :) allah allah yaaaaaa
bu metformin zayıf kişilere verilmiyor mu....illaki kilolu olmak mı gerekiyor...ne bileyim hormunu düzeltmek için....bize kızınız kilolu değil veremeyiz dedi....doğum kontrol hapı hormonlarını alt üst etti de.....
canım amaç pko yu tetikleyen insülin direncini kırmak mesela ben de zayıfım ve şeker hastası değilim yani dr öyle dedi sadece pko yu kontrol edebilmek düzenli yumurtlama sağlamak için veriliyo tabii kilo verdirdiği oluyo ben 55 kiloydum 51 e düştüm boyum 1.60 bana zayıflamak için vermemiştir heral de zorla 55 e yükselmiştim geri düştüm :KK43:
kızlar iyi geceler,

benim adetim biteli 1 hafta odu ama açık kahverengi akıntım var sebeb ne olbilir bu bal,tarçın ,çörek otu karışımını ilk bu ay denedim.
acaba omu yapıyor gaymanda da olmuştu ay iyi olsun derken aklım karıştı kist oluşmasın bide bizde.
bu cts doktora gidicem karışımı söyleyemem ama bu akıntıyı sorucam bakalım.neden olabilir acaba
canım ben de kullandım ama bende lekelen me olmadı bu ay tarçın olayını kullanan bi 3 müz varız heralde gyaman ben sen başka var mı sor bakalım belki vardır hatırlamıyorum ama bende olmadı lekelenme akıntı oldu yumurtlama akıntısı
sol kasığımda ağrı var kızlar resmen yumurta var gibi hissediyorum sanırım biri çatladı biri duruyor :44: bugün aşırı derecede akıntımda oldu
hadi inşallah yaaa hamile haberi almak istiyorum çok sıkıldım bu durumdan birinizden acilen bu haberi duyup sevinmek istiyorum

Tuncss sakın hamile olmayasın dediklerin hamilelik belirtilerine benziyorda:)İnşallah hamilesindir:emir_bebek:

ayyyy dur ne hamilesi :))))
daha yumoş çatlayalı ne kadar oldu.. :)

canm kaçırma bu günleri yumurtan çatlıyo ondandır ne kisti kötü düşünme tamam mı.kaynananda gıcıkmış gerçekten sinir oldum.dr.n söylememiştir canmya düşünme bi dahaki gittiğinde sorarsın.
benm çok uykum geldi iyi geceler canm....

valla kaçırmamak için elimizden geleni yapıyoruz.. doktorumla konuştum az önce kaynanam sonuçlarını öğrenmemi istedi.. dedim kusura bakmayın yanlışda anlamayın.. kaynanamla durumumuzu paylaşmıyoruz dedim.. ayyyy çok tatlı bir kaynanan var çok tatlı dilli filan dedi.. gıcık oldum iyice.. benden başka herkese tatlı dilliler bana gelince yala avucunu.. neyse velhasılı birşey dememiş doktor.. o bizim aramızdaki durum 3. kişileri ilgilendirmezi eşin bile gelse senden müsade almadan bilgi vermem dedi.. çok mutlu oldum.. ama bu mutlulukla sağ kasığımdaki şiddetli ağrıyı sormayı unuttum öpüşe koklaşa kapattık telefonu.. hoş zaten ağrılarım bugün çok az. ama akşam çalışma esnasında çok basınç hissettim nedense.. hayır ola..

iyi geceler canım ne olur takma kafana :))
sabah ateşine bak yüksekse içersin hapını çok öptüm

canım benim bak bngl'e yazdım kaynanamla doktorun durumunu.. çok şükür sıkıntılı durum yok.. seviyorum doktorumu.. iyi ki birşey dememiş.. deseydi eğer onun hakkında fikirlerimi gözden geçirmek durumunda kalırdım.. ateşim hala sınırın üstünde.. ama düne göre 1 tık düşük.. artık içiyorum progestanı.. bu sefer adet iyice gecikebilir.. döngü uzamasın..

inşallah canmm aminnnn
ay çok güldüm koş koş :KK1::KK1:
benimki hala ortalarda yok 11de söz vermişti saolsun

koştum koştum, atladım yatağa dedim uyumak yok.. wc gittim geldim uyumuş :KK9::KK9: ama usta bir girişimle uyandırılıp işlem tamamlandı :KK9: ayyy töbe yaaaa ne hallere düştük Allah'ım.. duy sesimizi Yarabbim...

canım moralini bozmak istemem ama bende aynı senin gibiydim sağ tarafta inanılmaz bir basınç ve dediğim gibi sarımsı akıntı salı günü dayanamadım gittim doktora 7 cm lik kist:KK43:
bugün 36.günüm hala regl olmadım...
bu arada geçen ayda aynısı oömuştu o zaman da gitmiştim yumurtan çatlamış demişti yumurta çatlayınca içindeki sıvı boşalıyormuş o da ağrıya sebep oluyormuş canım bence senınkı oyledir:):))

yaaa dur kist mist olmasın.. son son tedavide sıkıntı yaşamadan bitireyim şu süreci.. hatta son son bebek gelsin de sonraki aşamaya geçmeyelim..
sana iyi bir doğum kontrol hapı ile o kisti yok ederler sende kafana takma sakın canım..
benim daha 21. günüm.. progestana başlıyorum, zaten kist olduysa da adetle atılabilir.. herşeyin hayırlısı olsun.. sarımsı akıntı içerde kalan spermlerin geri dönüşü de olabilir ama..

:) hımmmm bizim de öyle evet canım yaaa öğrensinler :)

allah allah yaaaaa bana neden 180 tl dediler yaaa kafayı yiycem yoksa aynı tarz yapmıyolar mı cnm senin hastane normal demiş ben araştırdım 1.500 yapan bile var ortalama 600-800 arası benim hastane neden 180 dedi yaaaa fark ne dr gidip sorcam yaptırmasammı orda acaba

:) bizim hastaneye gelin özel hastane ama 180 tl :) allah allah yaaaaaa

canım amaç pko yu tetikleyen insülin direncini kırmak mesela ben de zayıfım ve şeker hastası değilim yani dr öyle dedi sadece pko yu kontrol edebilmek düzenli yumurtlama sağlamak için veriliyo tabii kilo verdirdiği oluyo ben 55 kiloydum 51 e düştüm boyum 1.60 bana zayıflamak için vermemiştir heral de zorla 55 e yükselmiştim geri düştüm :KK43:

canım ben de kullandım ama bende lekelen me olmadı bu ay tarçın olayını kullanan bi 3 müz varız heralde gyaman ben sen başka var mı sor bakalım belki vardır hatırlamıyorum ama bende olmadı lekelenme akıntı oldu yumurtlama akıntısı

hadi inşallah yaaa hamile haberi almak istiyorum çok sıkıldım bu durumdan birinizden acilen bu haberi duyup sevinmek istiyorum

canım sen hangi hastaneye sordun nerde otuyorsun sen ben istanbulda özel bir hastaneye sordum 750tl dediçokda lüks bir hastane değil yanı ama bana biraz pahalı geldi

ayyyy dur ne hamilesi :))))
daha yumoş çatlayalı ne kadar oldu.. :)

valla kaçırmamak için elimizden geleni yapıyoruz.. doktorumla konuştum az önce kaynanam sonuçlarını öğrenmemi istedi.. dedim kusura bakmayın yanlışda anlamayın.. kaynanamla durumumuzu paylaşmıyoruz dedim.. ayyyy çok tatlı bir kaynanan var çok tatlı dilli filan dedi.. gıcık oldum iyice.. benden başka herkese tatlı dilliler bana gelince yala avucunu.. neyse velhasılı birşey dememiş doktor.. o bizim aramızdaki durum 3. kişileri ilgilendirmezi eşin bile gelse senden müsade almadan bilgi vermem dedi.. çok mutlu oldum.. ama bu mutlulukla sağ kasığımdaki şiddetli ağrıyı sormayı unuttum öpüşe koklaşa kapattık telefonu.. hoş zaten ağrılarım bugün çok az. ama akşam çalışma esnasında çok basınç hissettim nedense.. hayır ola..

canım benim bak bngl'e yazdım kaynanamla doktorun durumunu.. çok şükür sıkıntılı durum yok.. seviyorum doktorumu.. iyi ki birşey dememiş.. deseydi eğer onun hakkında fikirlerimi gözden geçirmek durumunda kalırdım.. ateşim hala sınırın üstünde.. ama düne göre 1 tık düşük.. artık içiyorum progestanı.. bu sefer adet iyice gecikebilir.. döngü uzamasın..

koştum koştum, atladım yatağa dedim uyumak yok.. wc gittim geldim uyumuş :KK9::KK9: ama usta bir girişimle uyandırılıp işlem tamamlandı :KK9: ayyy töbe yaaaa ne hallere düştük Allah'ım.. duy sesimizi Yarabbim...

yaaa dur kist mist olmasın.. son son tedavide sıkıntı yaşamadan bitireyim şu süreci.. hatta son son bebek gelsin de sonraki aşamaya geçmeyelim..
sana iyi bir doğum kontrol hapı ile o kisti yok ederler sende kafana takma sakın canım..
benim daha 21. günüm.. progestana başlıyorum, zaten kist olduysa da adetle atılabilir.. herşeyin hayırlısı olsun.. sarımsı akıntı içerde kalan spermlerin geri dönüşü de olabilir ama..

canım inş.hamılesındır kaynanan doktorunu niye aradı çok merak ettim valla doktorunda süpermiş heee banada öyel bir doktor lazım valla :)

canım inş.hamılesındır kaynanan doktorunu niye aradı çok merak ettim valla doktorunda süpermiş heee banada öyel bir doktor lazım valla :)

kaynanam doktoru aramadı.. direk doktora gitti.. kanamaları düzensizmiş de bilmem ne de.. koca ankarada başka doktor kalmadı da benimkine gitti.. neyse Allah'tan sorun yok.. özel mesaj attım sana.. gördün mü bilmem :)) hallederiz ecrin :)

kaynanam doktoru aramadı.. direk doktora gitti.. kanamaları düzensizmiş de bilmem ne de.. koca ankarada başka doktor kalmadı da benimkine gitti.. neyse Allah'tan sorun yok.. özel mesaj attım sana.. gördün mü bilmem :)) hallederiz ecrin :)

manyak kız senın bu kaynana :) evet gördüm canım :)))

canım benmde 20 gün kadar gecikti bu ay duphaston aldım. yumutlama belirtilerin varmıydı ya da oldu mu?

selam canım bence senin tek ilacın metformin doktorunla görüş şeker hapı sana iyi gelecektir hem reglini düzenler hem kaliteli yumurta oluşumunu sağlar hemde tatlı ihtiyacın kalmaz kiloda verirsin :KK34:

teşekkür ederim hanımlar,cevap vermişsiniz,ben de çalıştığım için çok hızlı akan topiğinize yazamıyorum,
sizce doktoruma görüneyim mi,
bu bahsettiğiniz iki ilaç da birbirinin türevi ilaçlar mı?
Hani şu gluchopage dan mı yani?

teşekkür ederim hanımlar,cevap vermişsiniz,ben de çalıştığım için çok hızlı akan topiğinize yazamıyorum,
sizce doktoruma görüneyim mi,
bu bahsettiğiniz iki ilaç da birbirinin türevi ilaçlar mı?
Hani şu gluchopage dan mı yani?

kimse yok barı ben yazayım :KK66:
duphaston adet söktürücü ve bebek varsa tutunması ıcın verılen bır ılaçtır,
metformın dedıklerı ise şeker ılacı içerikli olan butun ılaclara verılen ısın senınde dedıgın gıbı gluchopage glukofen vb glu ıle baslayan neredeyse butun ılaclar seker ılacı pkolara kılo sorunu varsa verıyor dr lar insülin direnci için verıyorlar kıstlerınde erımsınde faydasının olduğu soylenıyor ve yumurtlama yı duzenlıyor dıyorlar ama herkesde aynı etkılerı yaratmıyor dıkkat edılırse ılac kullanılırken yemegede kılo vermeyı kolaylastırıyor.

kimse yok barı ben yazayım :KK66:
duphaston adet söktürücü ve bebek varsa tutunması ıcın verılen bır ılaçtır,
metformın dedıklerı ise şeker ılacı içerikli olan butun ılaclara verılen ısın senınde dedıgın gıbı gluchopage glukofen vb glu ıle baslayan neredeyse butun ılaclar seker ılacı pkolara kılo sorunu varsa verıyor dr lar insülin direnci için verıyorlar kıstlerınde erımsınde faydasının olduğu soylenıyor ve yumurtlama yı duzenlıyor dıyorlar ama herkesde aynı etkılerı yaratmıyor dıkkat edılırse ılac kullanılırken yemegede kılo vermeyı kolaylastırıyor.
anladım,teşekkür ederim arkadaşım,
doktoruma yazdım bakalım dönecek mi gel bir kontrol ol diye..
Tedavi öncesi ben de glu lardan kullanmıştım ama şimdi inanılmaz mide bulantısı ve insan içine çıkılmaz boyutta bir ishal yapıyor bana,
kiloluyum evet ama sanırım doktora görünsem o bu ilaçlardan birini tavsiye eder bana...

arkadaşlar ben pko hastasıyım adetlerim çok düzensiz ilaçla adet oluyorum bu ay doktorum bana cyclo progynova die bi ilaç verdi adet söktürücü hamile kalmayo kolaylaştırdığınıda duydum kullananlar varsa ilaçla ilgili bi kaç bilgi verebilirmi bu arada ilacım bugün bitiyo

X