Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ne güxel muhabbetler ediliyor insanlar birbirine destek oluyor keşke bu ve bunun gibi konularda online olmayan hayattada destek olan insanlar çok olsa birbirine ama hayat kaygısının içinde böyle dostlar bulmak zordur mecburen forumlardan destek alırız. kısırlık gebelik pko aile hayatınız vs gibi konularda konuşabildiğiniz kaç yakın arkadaşınız var? bende en yakın bir tane ondan sonra yakın diyebileceğim bir tane daha var ikisiylede paylaşabilirim ama çok azzzz aslında kadınlar kulubunde tanıdığım çok insan varmış gibi hissediyorm hatta bazen acaba bu onlardan birimi diyorum :) yani dostalarınız var mı boyle konulardan bahsedebildiniz
benim gerçek anlamda 1 dostum var herşeyimi anlatabildiğim internet dışında ve mutlaka böyle bir arkadaşının olması gerekli insanın.... ama buraya yazdığımda daha çok rahatlıyorum ben...

amin canımmm inşallah bu ay ve gelecek ayy herkes güzel haberlerini verir bir an önce.bende de tuncs gibi bel ağrısı başladı bakalımm bu ağrı ne anlama gelecekkk.gerçi daha benim adetime 5 gün var.bakalım nasıl gececek bu 5 gün.

bel ağrısı mı adetine 5 gün var demek ki bebek varsa eğer rahimdeki 2. günüdür canım :) inşallah bebek vardır... belirtiler ondandır... ama sen çok belirtiye takılma da şu önündeki 5 günün rahat ve çabuk geçsin tamam mı? :KK1:

canım ne güzel uyumuşsun maşallah ya öyle uzun uyumayalı çok oluyor benim....
bu gün 14. gün bitecek çatlamadan sonra yani canım yarın sabah kırmızılar gelmeden uyanırsan doğru düzgün bir test alıp yapman gerekecek :))
:KK9: sonra da bize yazman.... :nazar: eğer negatif çıkarsa adetini rahatça beklersin ama pozitif olma ihtimali de var bunu unutma...

nasıl hesaplıyacaz canım anlamadım ben 10 kasımda iğnemi vurdurmuştum 14 ekle 24 kasım oluyor benim için ama ben geçen ay 28 inde adet olmuştummm.ki onu bırak 2-3 gün önce sanırım o küçük yumurtada gelişti gibi eee ben nezamanı baz alacam.

ayyy yok kıyamam sana ağlama sakın.ama ben sana pozitif enerji yolluyorummm.aa biliyon mu bende feci alıştımmm hamilelik fikrine kırmızılar gelirse eyvah ki eyvahhh ben psikiyatrise gidecek duruma geldim gibi vallahi çok üzülürümmm.

ayy yok ağlamam canım.. artık aylardır alıştım ben :KK9:
kendini o kadar kaptırma bak.. sonra gerçekten çok üzülüyor insan.. ben ilk aylarda böyleydim.. artık yavas yavas üstümden atıyorum bu kaptırma olaylarını.. yoksa çok yıpratıyor insanı..

ayy inşallah yarın da yarından sonra da gelmez kırmızılar :KK9:
yarın sabah benim kötü testlerden yaparım.. eğer kırmızılar hala gelmezse doktoru ararım zaten.. progestan biteli 5. gün olacak çünki.. belki gel kanda bakalım der.. hayal bu cümleyi doktordan duymak ya neyse :KK9::KK9:

canım doktoruna gidip zorla test isteyemezsin ya artık sabır biraz :))
yarın o dandiklerden o zaman 3-4 tane yap da kesin anlayalım neymiş tamam mı? ertesi gün de adamakıllı bir test al ya da eşin eve gelirken alsın bir sonraki sabah da onu yaparsın canım...:KK1:

ayy yok ağlamam canım.. artık aylardır alıştım ben :KK9:
kendini o kadar kaptırma bak.. sonra gerçekten çok üzülüyor insan.. ben ilk aylarda böyleydim.. artık yavas yavas üstümden atıyorum bu kaptırma olaylarını.. yoksa çok yıpratıyor insanı..

biliyorsun canım benim bu ay 5 klomenim artıkk çok sıkıldım ilaçtann.bu ay olmazsa tüplerde sorun var fikri iyice yerleşecek oyüzden rahim filmi çektirecem ama ilaç kullanmayacam o son 1 defalık hakkımı sonraya bırakacam.hiç kasık ağrım yoktu 1 saat önce oda başladı eyvahhhhhhhhhhhhhh geliyormu kırmızılar ne.

benim gerçek anlamda 1 dostum var herşeyimi anlatabildiğim internet dışında ve mutlaka böyle bir arkadaşının olması gerekli insanın.... ama buraya yazdığımda daha çok rahatlıyorum ben...

bel ağrısı mı adetine 5 gün var demek ki bebek varsa eğer rahimdeki 2. günüdür canım :) inşallah bebek vardır... belirtiler ondandır... ama sen çok belirtiye takılma da şu önündeki 5 günün rahat ve çabuk geçsin tamam mı? :KK1:

doğru tabi en az 1 tane lazım :) bende yazıyorum rahatlıyorum ama şöyle omzuna dokunup anlatacak az işte ona içerliyorum :) adet günlerimdeyim hassaslık var heralde:)

nasıl hesaplıyacaz canım anlamadım ben 10 kasımda iğnemi vurdurmuştum 14 ekle 24 kasım oluyor benim için ama ben geçen ay 28 inde adet olmuştummm.ki onu bırak 2-3 gün önce sanırım o küçük yumurtada gelişti gibi eee ben nezamanı baz alacam.

canım ben senin adetine göre hesap yaptım
o zaman sen 10 kasımı baz almalısın 2-3 gün önce çatlayan yumurtan varsa da o çok sonra belli olur canım... adetin gelmez inşallah da anlaşılır...
canım 10 kasıma göre sen 11 inde çatlamıştı yumurtan 11+14 diyeceksin 25 kasımda senin adet olman gerekli..... o zaman senin adete 2 gün var canım yanlış demişsin...
yani bebek varsa rahimdeki 5. günüdür bu gün :))

canım doktoruna gidip zorla test isteyemezsin ya artık sabır biraz :))
yarın o dandiklerden o zaman 3-4 tane yap da kesin anlayalım neymiş tamam mı? ertesi gün de adamakıllı bir test al ya da eşin eve gelirken alsın bir sonraki sabah da onu yaparsın canım...:KK1:

ahh ahh bu doktor benim ömrümü yiyor bu bekletme huyundan dolayı kızıyorum ama bi yandan da hak veriyorum :KK9: kanda da negatifi görüp adeti beklemek de çok zor..
neyse bakalım hayırlısı artık.. yarın dediğin gibi 3-5 tane test yaparım.. eğer hala gelmezse gider eczaneden adam akıllı birşey alırım.. eğer hala testte çıkmazsa doktorla irtibata geçmem gerek.. bi sıkıntı da olabilir Allah korusun.. :18:

doğru tabi en az 1 tane lazım :) bende yazıyorum rahatlıyorum ama şöyle omzuna dokunup anlatacak az işte ona içerliyorum :) adet günlerimdeyim hassaslık var heralde:)

öyle tabi ben eşimle bile paylaşamıyorum etkilenip üzülüyor o da ve ilişkiyi de olumsuz etkiler böyle şeyler bu sebepten ne yazıkki bazen dertlerle kendi başımıza kalıyoruz ve mücedele etmemiz gerekiyor böyle... zor kolay değil.... sen ne güzel kilo vermişsin... hedefine ulaşırsın inşallah en yakın zamanda....:KK8:

canım ben senin adetine göre hesap yaptım
o zaman sen 10 kasımı baz almalısın 2-3 gün önce çatlayan yumurtan varsa da o çok sonra belli olur canım... adetin gelmez inşallah da anlaşılır...
canım 10 kasıma göre sen 11 inde çatlamıştı yumurtan 11+14 diyeceksin 25 kasımda senin adet olman gerekli..... o zaman senin adete 2 gün var canım yanlış demişsin...
yani bebek varsa rahimdeki 5. günüdür bu gün :))

anladım canım bugün yarın eli kulağında ozaman cmt sabaha kadar adet olmazsam bende umutlanmaya başlayabilirmiyim ozaman.benim doktorumda 28 kasımdan önce gelme dedi.dayanabilirsen 2-3 gün geçir 30 kasım gibi gel dedi bana da.

kızlar bana müsade..
gece gelirim belki yine..
öpüyorum hepinizi..
dua edin bana.. gelmesin kırmızılar.. :KK9:

aaa 123m 28 kasım benim doğum günüm.. inşallah senden doğum günü hediyemi alırım bir bebek haberi ile :KK9:

Son düzenleme:
öyle tabi ben eşimle bile paylaşamıyorum etkilenip üzülüyor o da ve ilişkiyi de olumsuz etkiler böyle şeyler bu sebepten ne yazıkki bazen dertlerle kendi başımıza kalıyoruz ve mücedele etmemiz gerekiyor böyle... zor kolay değil.... sen ne güzel kilo vermişsin... hedefine ulaşırsın inşallah en yakın zamanda....:KK8:

biçim biliyormusun içimde bi his sen bize en kısa zamanda iyi haberi vereceksin gibi geliyor.bak geçen ay son günlere doğruda bu hissim vardı sen adet oldum dedin ama hala o hissim vardı inşallah bu aya çıkar canım.soğanda yaptın zaten bu ay hadi hayırlısı.:nazar::nazar:

bu arada ben çıkıyorum kızlar herkese iyiakşamlar öpüldünüz.yarın 4 gibi girerim nete yine tunccccsss sırf senin iyi haberini almak için girecem inşallahhh..:nazar::nazar:

ahh ahh bu doktor benim ömrümü yiyor bu bekletme huyundan dolayı kızıyorum ama bi yandan da hak veriyorum :KK9: kanda da negatifi görüp adeti beklemek de çok zor..
neyse bakalım hayırlısı artık.. yarın dediğin gibi 3-5 tane test yaparım.. eğer hala gelmezse gider eczaneden adam akıllı birşey alırım.. eğer hala testte çıkmazsa doktorla irtibata geçmem gerek.. bi sıkıntı da olabilir Allah korusun.. :18:

haklısın canım öyle yaparsın artık napalım...
bir sıkıntı olabilir falan diye düşünme sakın bekli senin testler düşük hcg ye duyarlı değil ondan göstermedi belki de hamilesindir canım.... biliyorsun 20 ya da bazen 50 ye duyarlı oluyor bazı testler...ama düzgün olanlarının 20 değerini göstermeleri gerekli:KK9:

biçim biliyormusun içimde bi his sen bize en kısa zamanda iyi haberi vereceksin gibi geliyor.bak geçen ay son günlere doğruda bu hissim vardı sen adet oldum dedin ama hala o hissim vardı inşallah bu aya çıkar canım.soğanda yaptın zaten bu ay hadi hayırlısı.:nazar::nazar:

bu arada ben çıkıyorum kızlar herkese iyiakşamlar öpüldünüz.yarın 4 gibi girerim nete yine tunccccsss sırf senin iyi haberini almak için girecem inşallahhh..:nazar::nazar:

anladım canım bugün yarın eli kulağında ozaman cmt sabaha kadar adet olmazsam bende umutlanmaya başlayabilirmiyim ozaman.benim doktorumda 28 kasımdan önce gelme dedi.dayanabilirsen 2-3 gün geçir 30 kasım gibi gel dedi bana da.
anladım canım evet cumartesi sabahı adet olmazsan test yapabilirsin evde ama kandan daha doğru çıkar doktorun dediği gibi 2 gün beklemek bebek varsa değeri çok arttırıyor ya ondan öyle demiş...

canım sen ne güzel şeyler diyorsun öyle inşallah içine doğan gerçek olsun canım.... senin yakın zamandaki haberinle de ben sevineyim inşallah canım....
iyi akşamlar canım :)) :KK1: öptüm...

Son düzenleme:
kızlar bana müsade..
öpüyorum hepinizi..

aaa 123m 28 kasım benim doğum günüm.. inşallah senden doğum günü hediyemi alırım bir bebek haberi ile :KK9:

5 gün kalmış doğum gününe canım inşallah bebeğin vadır onun haberini alırsın doğum gününe....
öpüyorum :)):KK9:

kızlar bana müsade..
öpüyorum hepinizi..

aaaa öylemi tatlımmm.inşallah sende bu seneki doğum gününü karnındaki minik soğan cücüğünle kutlarsın.umarım o minik soğan cücüğü ordadır canım.sonrada tuncss teyzesine ben güzel haber veririm inşallahhhhhhhhhh..Allahım duysun sesimizi inşallahhhh...:nazar::nazar:

:KK1: öpüyorum hepinizi kızlar görüşmek üzere ben de işlere bakayım biraz... malum ev işi bitmez...
:KK9:

selamlar hanımlar tekrar,
hızlı akan muhabbetlerinizi takip ediyorum ama yazmaya çok fırsatım olmuyor,

kısaca kendimi yazayım,

evliliğimin ilk yılı titiz bi biçimde korunduk :KK1:
anam sonra deiniyoruz olmuyor,deniyoruz olmuyor,
bu salak dizilerden de insanların haydaaa çocuk yapalım diye yorgan altına kikirdeyerek kaçtıklarında hemen hamile kalındığını zannediyordum,
önce bir kadın doğumcuya gittik,bişeyin yok dedi,6 ay deneyin dedi,yine yok,
sonra bir başka doktor PKO teşhisi koydu,artık mübarek bir PKO luydum,
Hemen rahim filmi çektirdik,eşimin sperm analizi yapıldı,başka bi sorun çıkmadı,
Doktorum Gluchopage verdi bir süre ve Folik asit başladım,
Böyle bir süreçte kayınpederimi kaybettim araya zaman girdi,derken
doktorum aşılama önerdi ama ben adet düzensizliklerimden hayal kırıklıklarımdan illa tüp olsun,garanti olsun dedim ve tüp bebek yaptık,
ikiz kızlarım var,Allah bağışlarsa,darısı başınıza inşallah..
şimdi korunmamamıza ve aslında şimdilik 3. yü düşünmemeize rağmen hala adet olunca moralim bozuluyor..

kızlarını Allah bağışlasın canm.yine şanslıymışsın ilk tüp bebek denemende tutmuş.evet çok yıpratıcı bu süreçler ama napalım mecburen katlancaz.

aaayy eşi konusunu sorma bana benim eşimdede varıkosel vardı amlıyat yaptırana kadar canımdan can cıktı sankı sonra ilaçlar kürler falan nazlanna nazlana bir hal oldu bıktım valla 1sendır onunla ugrasmakdan şimdi rahatladım birazz takmıyorum öyle yada böyle düzelcegi varsada düzelir belli bir süre ilaçlkarı aklına gelirse içiyor gelmazse içmiyorr çok nadir içiyor yanı bende dedım ben bu adamla ugrasana kadar bi aşılma yaptırayım bakalım nolcak belkide gitcem doktor takıp yapalım derse yaptırcak hayırlısı artık

canm eşinn kontrolü aralıktamıydı kasımmıydı.gidecek mi.seni uğraştırmadan gitsede tedavinize başlasanız biran önce.

aklıma geleni paylaşayım biraz saçmaladım galıba ben yaa bu ay klomen kullansam adetimin üçüncü adetim ilk günü bögürtlen kökü kullansam nasıl olur klmenle yumurtam buyuse daha sonrada bögürtlenle catlasa saçma dimi:26:

canm klomeni kafana göre kullanma.hem eşinn kontrollerini yaptırın sonra dr.a gidin o size bi yol çizer zaten.eşin kontrollerini yaptırmazsa sen boşuna niye hormon hapı alacaksın ki?

haklısın galıba canım aay iş yerinden izin almaya çekiniyorum surat yapıyorlar bide kontrollerı alttan yapıyorlaryaa çok uatnıyorum çok kasıyorum kendımı yaa napcam bennn bu akşam bi randevu almaya çalışsammı acab yaaa:26:

ay sorma ben sevk alıyorum dr.a gitceğim gün.her gitmediğimde bu yıl salak bi kadın geldi işyerine hamilemisin yoksa deyip duruyo çıldırtıyo beni tersledim bi gün artk konuşmuyo benle çokta tın ama bu kez başkasına soruyomuş hamilede ondanmı gelmedi diye.ne kadar meraklıymış benm hamileliğime ya.gerizekalı insanlar işte..

yaa bende de doktorun hemşiresi oluyordu ilk zamanlar.. rahatsız oluyordum.. çıkarsanız soyuncam diyordum ne var canım bütün gün görüyoruz diyordu.. gıcık oluyor ve direk benimki farklı görme benimkini deyip tersliyordum :KK9: artık içeri kimse gelmiyor.. zaten o hemşire de gitti.. yenisi geldi yerine suratsız bişey, kasıntı.. dünya umrunda değil.. :KK9:

benm dr.mun hemşiresi çok tatlı ilk defa öyle güleryüzlü bi hemşire tanıdım sayesinde.

hu huuuu..
bicim, bngl,123m.. hoşgeldiniz.. nasılsınız kızlar?

merhaba canm geçmişi okuyacam diye yazamadım bi türlü sabahtan akşama kadar ne çok yazıyosunuzya işten geldm yorgundum okucam diye icee yoruldum yav.senn kırmızılar gelmemiş hala yarın düzgün bi test yap canm.bizde bugün eşimin spermiyogram sonuçlarını aldık üroloğa gittik hareketlilik biraz azmış ama bu gebeliğe engel deil sizin çocuğunuz olur dedi.fındık ve harnup pekmezi ye dedi.sonuçları alıp okuduğumuzda üzülmüştük ama dr. rahatlattı.

canım sen adet olmadan önce ne gibi belirtilerin vardı.

canm herkesin farklı olur mutlaka ama benm bu ay sağ kasığımda ağrı vardı.sende nasıl durumlar.

canm iğneden 14,15gün sonra olur ama geçen ay 28nde adet olduysan 28ini bekle.

kızlar bana müsade..
öpüyorum hepinizi..

canm şimdiden doğum günün kutlu olsun inşallah test sonucun pozitif olur da bu da sana en güzel hediye olur.benm eşiminde 28 kasım doğum günü.süpriz yapmak istiyorum ama ne yapcamı bilemiyorum bana fikir versenize kızlar.şaşıracağı beklemediği bişey olmalı.

X