Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Kızlar ,
pko nun hangi aşamada olduğu nasıl anlaşılır.
Acaba derece derece mi ? ( ileri , orta , düşük )
Merak ettim de ...

diyorum ki birbilen varsa yardım etsin,ben de pkoluyum ikinciyi düşünüyorum ama iki yıldır olmuyor bu ay birazşüpheliydi.yarın adet olmam lazım normalde ama hiç bir belirtim yok bu sebeple sabah test yaptım negatfi çıktı.acaba israr testini erken mi yaptım ne zaman yapmalıydım:?

eşim dr, ve adet 10 gün gecikmeden yapılan hiç bir testi (kan bile olsa), 100% güvenilir bulmuyor. Pozitif sonuçlar ok, ama negatif sonucun güvenilirliği için 10 gün gecikmesi gerekir, diyor.

arkadaslar selam,
yarın lh testını yaptırıcam yeniden bakalım bir değişiklik olmuşmu?
hayat o kadar ilginç geliyor ki şirkette her geçen gün birinin hamile olduğunu öğreniyorum şu an 7 kişi,benden seneler sonra evlenen insanlar hamile kızkardeşimin, abimin çocukları var Allah hepsine uzun sağlıklı ömürler versin inşallah ama anlayamıyorum herkes kafandan çıkar diyor ama nasıl çıkarim önümde her geçen gün yeni bir hamile haberi...
kıskanmıyorum ama benim bebişimde gitmeseydi şimdi 7 aylık olucaktı birdaha nasip olucakmı bilmiyorum eşimde üzülüyor pek belli etmede anlıyorum kim ne derse batıyor durmadan ağlamak istiyorum:KK43:
çok zor çokzor Allah hepimize sabır versin inşallah...

arkadaslar selam,
hayat o kadar ilginç geliyor ki şirkette her geçen gün birinin hamile olduğunu öğreniyorum şu an 7 kişi,benden seneler sonra evlenen insanlar hamile kızkardeşimin, abimin çocukları var Allah hepsine uzun sağlıklı ömürler versin inşallah ama anlayamıyorum herkes kafandan çıkar diyor ama nasıl çıkarim önümde her geçen gün yeni bir hamile haberi...
kıskanmıyorum ama benim bebişimde gitmeseydi şimdi 7 aylık olucaktı birdaha nasip olucakmı bilmiyorum eşimde üzülüyor pek belli etmede anlıyorum kim ne derse batıyor durmadan ağlamak istiyorum:KK43:

Canım lh değeri için hayıt tohumu içmelisin.
Ağlama sabret zaman tanı kendine , daha önce hamile kalmışsın tekrar kalabilirsin inşallah...
Hamile kalabilme özelliğin var yani, hiç hamile kalmasaydın üzülmende haklıydın.
Dua edelim , ben de çok istiyorum, burada birbirimize yazdıklarımızı okuyunca yalnız olmadığımı anlıyorum teselli oluyor,
Sabır ve dua inşallah bizim yüzümüzü güldürecektir.
Görüşmek üzere ...

Canım lh değeri için hayıt tohumu içmelisin.
Ağlama sabret zaman tanı kendine , daha önce hamile kalmışsın tekrar kalabilirsin inşallah...
Hamile kalabilme özelliğin var yani, hiç hamile kalmasaydın üzülmende haklıydın.
Dua edelim , ben de çok istiyorum, burada birbirimize yazdıklarımızı okuyunca yalnız olmadığımı anlıyorum teselli oluyor,
Sabır ve dua inşallah bizim yüzümüzü güldürecektir.
Görüşmek üzere ...

Bu ay soğan kürü yapıcam ilk hamileliğimde de onu yapmıştım ama olmazsa klomene başlıcam ocak ayında onuda Nisana kadar denicem o da olmazsa tüp bebek yaptırıcam son çare...
bakalım hayırlısı inşallah...

Bu ay soğan kürü yapıcam ilk hamileliğimde de onu yapmıştım ama olmazsa klomene başlıcam ocak ayında onuda Nisana kadar denicem o da olmazsa tüp bebek yaptırıcam son çare...
bakalım hayırlısı inşallah...

Soğan kürünü 3-4 ay uygulamaya çalış bence.3-4 ay da sürekli hayıt otu içersin. Çok okudum ben faydası oluyormuş.
Bende ne yapacağımı bilmiyorum.1,5 yıl dkh kullandım korunmak için bırakınca adetim gecikti sonra doktora gittim kist oluşmuş.
Yumurta tembelliği yapıyor dkh ama önceden bende pko varmıydı bilmiyorum.Sivilce problemim vardı ama adet gecikmesi çok olmazdı her ay olurdum. Lh hormonunun yüksekliği yumurttlamanın olmamasıyla ilgiliymiş onu düşürmeye çalışıyo doktorum.
Dkh verdi 3-4 ay bakalım sonraki ay hormon tahlili vereceğim, sonraki aşamayı bende bilmiyorum.
İnşallah lh normale döner :KK43:

who testi nedir canım biz sprem testi yapıyoruz sayıya harekete morfolojıye bakılıyorr işte whoyu duymadım hiç canım
canım bende topiklerde okumuştum.o sperm testinin 2 türü varmış biri who biri başka bişey o başka bişey daha güvenilirmiş.

teşekkür ederim yanıtın için.. ilk kürüm bitti şimdi beklemedeyim .. nasipse gelecek ay tüp bebek tedavisine başlayacağım ..artık hakkımızda hayırlısı neyse onu yaşayacağız.
bence 2 kürüde bitir bebek olmazsa tüp bebek yaptır canım.

kızlar hikayemii özetlicem yorumlarınız bekliyrmmm sizce ben napmalıyım hangi tedaviye geçmeliyim

2008 kasım ayında evlendik ilk 3ay vajinusmustum sonra onu yendimm dünyanın en zor işi sandımm meğer öyle değilmiş zorluklar beni asıll şimdi bekliomuş.

bir 3y daha korundum toplamda 6ay sonra kaynanamın bana gelin çocuğun olmuosa seni doktroa götürelim demesiylee sinrilerim hopladı ve doktora gittim 9aylık evliydimm önce sorun eşimde çıktı dünyalar benim oldu.gerile gerile kaynanama kapak yaptımı düşünmüştümki benim tüplerimin kapalı olduğu ortaya çıktı.eşim varikoselden ameliyat oldu.10ay sonrada ben tüpleriminden ameliyat oldum.benim tüpler açıldı.ama hiç yumurtlayamıodum.yumurtalarım gelişmiodu.tüp bebek istemiodum yaşadığım ortamdaki yorumları kaldıramıodum değilki tüp bebek olursaaa.önce aşılama yaptırdım geçen nisan olmadıçmayısata tüp bebek yaptırdım o kadar beni üzdülerki inşş bebek tutmamıştır dedimmm:KK14::KK14::KK14::KK14:sanki başkasının çocuğunu taşıomuşum gibi davrandılar. mayıstan sonraa ramazan ayına kadar doktora gitmedim taakii adetim 20gün geçene kadar.doktora gittiğimde yumurtalıklarımın çok kötü durumda oldunu acil zayıflamam gerektiğini büyük bi olasılıkla zayıflayınca üzeleceni söyledii.ogünden beri diyetteyim.sonra başka biş doktora gittim oda bana zayıflamanın şart oldunu ve genetik terst yaptı.şimdi sonucumu bekliyrmmm:18::18::18:vajinusmus bana dünyanın en zor işiydii keşke tek sorunum o olsaydııı
aaaa neler çekmişsin sen öyle allah sabırlar versinn..

kaç kilodan kaç kiloya düştün canım? normalken çok zayıf mı oldun, yoksa fazla kiln vardı da onu mu attın? mesela ben eskiden 55-57 iken, son 1-2 yılda devamlı kilo aldım, 65'im.. o yüzden merak ettim, sordum. (boyum 1,63 benim)
aaaa aynı ben.58-59 dan klomen tedavisi ve sonuç 65 yuhhh yani altı kilom fazla.

kızlar size bir sorum olacak şimdi benım bugun 18,günüm yarın lahana kürüne başlasammı yoksa adetim gelincemi başlasam ateş tablomda böyle

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
bence bekle adetin gelsin.

Kızlar ,
pko nun hangi aşamada olduğu nasıl anlaşılır.
Acaba derece derece mi ? ( ileri , orta , düşük )
Merak ettim de ...
doktor kendi diyor ileri derece yada değil.ama şu var bir sürü küçük kistik var hormon değerlerin fazla yükse ve üstüne ilaçsız regly olamıyorsan sanıırım ileri derece oluyor.

arkadaslar selam,

ayyyy bende kaç kişinin hamilelik haberini alıyorum algıda seçicilikmi bilmem.ama kıskanmıyorum dersem yalan olur.allah hepsine uzun versin tabide bende istiyorummmmm..

sizler bu aşamadasınız gerçi biçim yeni geçti bu aşamadan ama biliyordur.dün çatlatma iğnemi vurdurdum demiştim ya hatta akşama yada yarına çatlar diyorduk sanırım çatlamadı çünkü afedersiniz hani w.c de eğilirsiniz ya o an öyle ağrı girdiki kasıklarıma,ki sabahtan beri ara sıra ağrı giriyor sancı gibi.bu sancılar daha çatlamadığının göstergesi değilmi arkadaşlar.pregnly 2 doz yaptırdımm üstelik.bu da ateş tablom
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ayyy bide bişey soracam hani doktor ultrasonda bakıyor ya o alet bana göre sol tarafıma doğru ilerliyor diyorumki doktor sol yumurtalığa bakıyor diyorki bak sağ yumurtalığın böylee böyle anlatıyor.anlamadığım şu hangi taraf sağ hangi taraf sol yumurtalık.o ekranda gördüğüm sol tarafta ise sağ yumurtalığım mı oluyor.ne salak soru soruyorum değilmi ama çok merak ettim

aaaa aynı ben.58-59 dan klomen tedavisi ve sonuç 65 yuhhh yani altı kilom fazla.

Canım, ben klomen filan kullanmadım henüz. Evlenmeden önce aldım bu kiloların çoğunu. 3 aylık evliyim daha. Ama 6 yıldır aralıksız Yasmin kullanıyordum ve de yemeyi de severim, pek dikkat de etmedim açıkçası.. Ama doktorum, Yasmin'in kilo almama destek olmuş olabileceğini söyledi. Yani "Yasmin'siz 4 kg alıcaktın belki, Yasmin'li 8 kg aldın gibi"dedi. "Yasmin'i kesmek sana bi kaç kg verdirebilir" dedi. "Her ne kadar kilo aldırmayan dk hapı dense de, uzun yıllar kullanımda, bi yerden sonra aldırır" dedi.. İlacı keseli 1 ay oldu, henüz kg veremedim.. Tabi buna bir de bünyenin kendi kendine yumurtlama çabasıyla yaptığı ödem eklendi. 65'i geçmişimdir diye korkuyorum, 1 aydır tartılamıyorum bile :KK43: Kg vermem gerekirken daha da alıyorum galiba... :KK43:(

Canım, ben klomen filan kullanmadım henüz. Evlenmeden önce aldım bu kiloların çoğunu. 3 aylık evliyim daha. Ama 6 yıldır aralıksız Yasmin kullanıyordum ve de yemeyi de severim, pek dikkat de etmedim açıkçası.. Ama doktorum, Yasmin'in kilo almama destek olmuş olabileceğini söyledi. Yani "Yasmin'siz 4 kg alıcaktın belki, Yasmin'li 8 kg aldın gibi"dedi. "Yasmin'i kesmek sana bi kaç kg verdirebilir" dedi. "Her ne kadar kilo aldırmayan dk hapı dense de, uzun yıllar kullanımda, bi yerden sonra aldırır" dedi.. İlacı keseli 1 ay oldu, henüz kg veremedim.. Tabi buna bir de bünyenin kendi kendine yumurtlama çabasıyla yaptığı ödem eklendi. 65'i geçmişimdir diye korkuyorum, 1 aydır tartılamıyorum bile :KK43: Kg vermem gerekirken daha da alıyorum galiba... :KK43:(

allah yardımcınız olsun valla kılo vermek cok zor karbonhidatı kesınce biraz gidiyor kılolar ama karbonhıdratı kesmek marifet işde :KK43: bende ekmek yememeye dikkat ediyorum pirinç falan bide bol su içiyorum inş.gitcek kılolar

slm kızlar ya bişe sorcam çatlatma iğnesini vurdurduktan 4-5 gün sonra göğüslerim ağrımaya başladı,bugün iğneden sonra 13.günüm hala göğüslerim ağrıyo başka bişe yok adet olmama ise 5 gün var bu konu hakkında yorumu olan var mı ltf

inşallah sende de işe yarasın ve sonuç al canım... bebek sahibi olmayan kalmayacak demiş ibrahim saraçoğlu bu kürle bakalım ne kadar doğru :KK9:
ben de yapıyorum 1 haftam kaldı benim de 1 hafta sonra bitecek kürüm...
soğan küründen sonrada beyaz lahana kürüne geçeceğim o da insülin direncini düşürüyormuş... pko ile savaşıyor yani anlayacağın...[/QUOTE]

Ben daha önce başka kürlerini uygulamıştım ve işe yaramıştı canım. İnşallah bu da yarar. haftaya doktora gideceğim inşallah.Bakalım ne olmuş kiste...

benim de bilgisayarda sorun var canım çıktım ben de çok kalamadım nette.

günde 3 tane içiyorsan 6 gün içip bırak canım bıraktıktan sonraki 4. gün adetinin gelmesi gerekli..

bebe aspirini hafatada 1 ya da 2 kere ben içiyorum çünkü doğum kontrol haplarından sonra bende pıhtılaşma olmuştu ondan içiyorum ama kan akışında sorun yoksa içilmesine gerek yok....

çok iyi kilo vermişsin canım ya tebrikler aynen devam et... metforminle mi kilo verdin....

inşallah sende de işe yarasın ve sonuç al canım... bebek sahibi olmayan kalmayacak demiş ibrahim saraçoğlu bu kürle bakalım ne kadar doğru :KK9:
ben de yapıyorum 1 haftam kaldı benim de 1 hafta sonra bitecek kürüm...
soğan küründen sonrada beyaz lahana kürüne geçeceğim o da insülin direncini düşürüyormuş... pko ile savaşıyor yani anlayacağın...

Ben daha önce başka kürlerini uygulamıştım ve işe yaramıştı canım. İnşallah bu da yarar. haftaya doktora gideceğim inşallah.Bakalım ne olmuş kiste... İncir kürünü duymuştum ama lahana kürünü bilmiyordum.

nasılsınız kızlarrrrr yaw iki gundur afedersınızkabızlık sorunu yasıyorum kayısı suyu içiorum bakalımfaydası olcaqmı :26: ne kötu bı durum bu yaaa :KK14:

X