Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım benım ıyıyım sen nasılsın ? gecmıse bakıodum soğan kurunden bahsedılmıs hep bencede uygulayın derım bende denemekten zarar gelmz sonucta bıtkısel bi ilaç nası gecıyo bayramınız bu arada ben annemlerdeyım her sey cok gusel soğan cücüğümle birlikte gezioruzzzz :KK49::KK76:

iyi geçmesine sevindim canım ben de bayramın 4. günü annemlerdeyim :)) iyi geçiyor benimde...
soğan kürüne 3 gündür başladım ben ve yaptığımdan beri akıntı arttı kahverengi bence de işe yarıyor....
öpüyorum seni canım...cücüğünü de...:KK9:

bende pkoluydum kıslar ama cok şükür bir oğlusum oldu
sadece pkoda değil 5cmlik kistimde var
ama rabbime cok şükür gebe kaldım doğum ettim
nemi yaptım :)) pkodan ALLAHA sıgındım :KK34:

:nazar:maşallah Allah bağaşlasın... ne büyük mutluluktur kimbilir...
ben de sizin gibi inanıyorum bu pko nun tüm olumsuzluklarından kurtulacağıma ve bebeğimin zamanı geldiğinde geleceğine....
peki tedavi uyguladınız mı yoksa kendiliğinden mi geldi bebeğiniz...

bende hamile kaldım şans eseri ama malesef 5.5 ay sürdü nasipppp

canım bende iltihap yok ama oooo yumurtalıklar varya ya çok büyüyo yada hiç ben içsem işe yarar mı acaba çatlama olmuyo bende

ben de bildiğim kadarıyla yazayım canım çatlama olmayınca kalan folükül kistlerini temizliyor soğan kürü dolayısıyla yumurtalıkların büyümesini engelliyor....

:nazar:maşallah Allah bağaşlasın... ne büyük mutluluktur kimbilir...
ben de sizin gibi inanıyorum bu pko nun tüm olumsuzluklarından kurtulacağıma ve bebeğimin zamanı geldiğinde geleceğine....
peki tedavi uyguladınız mı yoksa kendiliğinden mi geldi bebeğiniz...

kendiliğinden kaldım
bir dau vardı 40 gün 41er kere sabah namazdan sonra onu uygularken kalmısım
devam ettim sornada düşmesin diye bir daha basladım
cok şükür rabbime:nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
rabbim tüm isteyenlere versin:KK49:

kendiliğinden kaldım

ayyy ne güzel ben de dualar ediyorum...inanmak çok önemli olacağına inanmak...

ben de bildiğim kadarıyla yazayım canım çatlama olmayınca kalan folükül kistlerini temizliyor soğan kürü dolayısıyla yumurtalıkların büyümesini engelliyor....

eeee ozaman ben içeyim soğan kürünü 2 hafta içeceğim bırakacağım sonra ne zaman içeceğim canım bilgilendirirsen sevinirim

eeee ozaman ben içeyim soğan kürünü 2 hafta içeceğim bırakacağım sonra ne zaman içeceğim canım bilgilendirirsen sevinirim

adet tarihin belliyse adetten 15 gün önce başlanıyor ve 14 gün süreyle günde 2 defa içiliyor aç karnına... her defasında taze olarak hazırlanıp içiliyor... 14 gün içip bitireceksin kürü canım tekrar yapmayacaksın... düzelme olmazsa eğer bir sonraki ay adete 10 gün kala sadece 10 gün yaparak tekrar edebilirsin...

Son düzenleme:
tabiki canım
hem sadece pco değil 5cmlik kistimde var sanırım halada duruyor :KK50:
ama bana zararı yok:nazar::nazar::nazar:

doğumla beraber kist de gider diye biliyordum ben bir çok arkadaşımda böyle oldu belki sizinki de gitmiştir... bence kontrol ettirin...

Son düzenleme:
Kızlar hepinizin bayramı mubarek olsun.. Gelemedim ne zamandır gelen giden hic bitmedi sagolsunlar yoruldummmm Cook :KK43:( ben soğan suyuna başlayamadim persembe başlayacağım
Bicim sen başladın sanırım soğan kürune?

selam güzeller hayırlı bayramlar bu bayram nadir yaşadığım en güzel bayramlardan biri idi tüm aile beraberdik annemlerdeyim.umarım hepinzin bayramı çok güzel geçiyordur.gezmekten ayaklarım şişti resmen bide giymişmiyim topukluları amaninnn bizim kereta bu durumdan rahatsız oldu herhaldeki belim çok ağrıyor:KK70:öpüyorum sizi çokkkkkkk

canlarım ben bu ilacı kafama göre içmiyorum çok gittim doktora bu yüzden ya farlutal veriyo yada progestan ve sadece bu ilacı kullanmak için bir sürü para bayılıyorum her gittiğimde muayene parası gebelik tahlili falan.. bu sefer gitmeme gerek yok gönül rahatlığıyla içebilirim progestanı hem gebelik varsada düşüğü engelliyo progestan zaten yani zararsız bi ilaç.. farlutalı hiç sevmiyorum nedense.. ben unutuyorum sadece nasıl kaç gün ne kadar içmem gerektiğini o yüzden sordum BİCİM canım çookk teşekkür ederiiimmm :KK34::KK34:

amin canım..bende aynı hep vajinnusmusu yenmeleri için, bebek isteyenlerede olsun diye dua ediyorum..inşallah eşinin sonuçları iyi çıkar..biz yaptırdık bir sorun çıkmadı çok şükür..bende senin gibi korunmayı bırakınca hemen olur sanıyodum..dizilerde maşallh tek atışta tutuyo tecavüzle bile..:KK52:
bu arada diğer sorunla ilgili de bişey yazıyım..doktorum bana da aynı şeyi söyledi..yumurtan yo..sen yine de korunma ama ümit yok dedi..o an o kadar kötü hissettim ki kendimi...sonradan toparlandım ama. Rabbimin hikmetinden sual olunmaz..belki de tam tedaviye başlıycağımız ay kendiliğinden hamiş kalırız..sürpriz yapar bize bebelerimiz..bunu da düşün canım..en azından adet olana kadar kendimizi bu düünce ile motive edelim..sana da tavsiyem nasılsa yumurtam yok bu ay olmaz diye düşünme..umudunu koru ve çalışmalara devam et..belkide geç yumurtlama olur..

inşallah canım benim. inşallah hepimizin hayırlı ve güzel duaları kabul olur. umudumuzu hiç bir zaman kaybetmeyelim zaten.:KK49:

Kızlar jinekolg bi doktorla pkosu konuştum. Sağolsun sorduğum bütün sorulara cevap verdi. İlk önce pkoslularn %70i ilaçsız bile bu hastalığı yenebiliyormuş. yani kilo verme ile. lütfen kilolu arkadaşlarım kilolarımızı en kısa sürede verelim. tabi ben bu grupta değilim çünkü zayıf ama pkosluyum keşke verecek kilom olsa da kurtulsam bu sendromdan :KK43::KK43: ikinci önemli kaynağı stres stres .... öncelikle kendimizi sıkmayalım gerekli veya gereksiz hiç bişeyi kafaya takmayalım. benimkinin stras kaynaklı old düşünüyorum çünkü öss zamanı başladı düzensizlikler hala da devam ediyor :KK43: yeni ünivesiteyi bitirdim . doğum kontrol hapları kullandırdı doktorllar. onlar da geçici çözüm. yumurtlama yaptırmıyorlar bize ben uzun süre kullandım bıraktığım an yine düznsilikler yaşadım hemde bi kaç kilo da aldım. sendromun asıl nedeni insülin direnci ... reklam olmasın diye hastanenin adını vermeyyeyim . oradaki doktorum bana metformini verdi . daha yeni başladım ama ümitliyim çünkü bu yönde yapılan çalışmaları okudum ve metformin ile hamile kalanları gördüm. ilk önce yumurtlamayı geri getireyim bu ilacı bırakacakmışım işte hasatalığın en can alıcı noktası burdan sonra başlıyor. yağsız şekersiz sağlıklı beslenme :) ben daha bekarım inşallah evleninceye kadar kontrol altına alabildiğim bi hastalık durumuna gelrsin PKOs :)Bu bayramda hepinize dua ettim inşallah bebklerinizi kucaklarsınız canlarım benim :)

canım çok sağol. inşallah sende en hayırlı kısmetinle evlenirsin. seninde bebişlerin olur inşallah:KK9:

kendiliğinden kaldım

canım duayı bizede öğretirmisin. sağol.
kızlar ablam dün dedi. Allahın isimlerinden Ya Evvelü 1000 kere oku dedi.
şimdi google yazdım Allahümme Ya Evvelü 100 defa deyin çocuk için yazıyor.

Kızlar hepinizin bayramı mubarek olsun.. Gelemedim ne zamandır gelen giden hic bitmedi sagolsunlar yoruldummmm Cook :KK43:( ben soğan suyuna başlayamadim persembe başlayacağım
Bicim sen başladın sanırım soğan kürune?

canım bayramın kutlu olsun senin de...
adetin de gelmedi o zaman değil mi? aslında soğan kürüne hemen başlasan iyi olurdu çünkü, adet gelmeden 15 gün önce başlanıp 15 gün boyunca içiliyormuş günde 2 kere taze olarak... ben daha erkenden başladım içmeye çünkü usg ye girememiştim klomenden sonra kist falan kaldıysa atılsın diye içmeye başladım... 2 gün içtim sonra pembemsi kanama oldu canım sonra da kahverengi akıntı şimdi içmeye devam ediyorum bir sıkıntı yok... ama kanama akıntı falan içerken olabilirmiş... hele geciken adeti söktürürmüş canım bilgin olsun.... 17 sine kadar yapacağım ben canım....

selam güzeller hayırlı bayramlar bu bayram nadir yaşadığım en güzel bayramlardan biri idi tüm aile beraberdik annemlerdeyim.umarım hepinzin bayramı çok güzel geçiyordur.gezmekten ayaklarım şişti resmen bide giymişmiyim topukluları amaninnn bizim kereta bu durumdan rahatsız oldu herhaldeki belim çok ağrıyor:KK70:öpüyorum sizi çokkkkkkk
iyi bayramlar canım güzel geçirmene sevindim :KK9: öpüyorum seni ve ufaklığı :))

canlarım ben bu ilacı kafama göre içmiyorum çok gittim doktora bu yüzden ya farlutal veriyo yada progestan ve sadece bu ilacı kullanmak için bir sürü para bayılıyorum her gittiğimde muayene parası gebelik tahlili falan.. bu sefer gitmeme gerek yok gönül rahatlığıyla içebilirim progestanı hem gebelik varsada düşüğü engelliyo progestan zaten yani zararsız bi ilaç.. farlutalı hiç sevmiyorum nedense.. ben unutuyorum sadece nasıl kaç gün ne kadar içmem gerektiğini o yüzden sordum BİCİM canım çookk teşekkür ederiiimmm :KK34::KK34:

canım rica ederim... geciken adette 5 gün sabah1 akşam1 içilmesi yeterli... eğerki adetine daha 10 gün falan olsaydı 10 gün içecektin.. neden 5 gün demeyesin diye açıklama yaptım :))
iyi bayramlar canım.....

Son düzenleme:
X